Кога започна да проговаря детето ви?

  • 37 283
  • 78
# 45
Децата са различни. Всяко се развива със собствени темпове.

Дъщеря ми проговори рано, на 1,7г, с цели изречения.
Синът ми едва напоследък започна да прави изречения с по две думи. А и запасът му от думи е доста беден.
Виж целия пост
# 46
Децата са различни. Всяко се развива със собствени темпове.



Така е.  Peace  Аз съм проговорила на 7 месеца.  Crazy
Виж целия пост
# 47
Малко преди да навърши 2 говини сина ми започна да свързва 2-3 думи в изречение,преди това отделни думи само, не беше от най-бърборивите.След това започна все повече думи и по-големи изречения да прави.Много е малко детето за да се притесняваш.
Виж целия пост
# 48
Така е.  Peace  Аз съм проговорила на 7 месеца.  Crazy
Какво разбирате под проговаряне? Изговор на срички, думи или изречения с две или повече думи?
За мен проговарянето е последното.
Виж целия пост
# 49
AnMary Ами на седем месеца съм казала- баба,мама тати,,дай.  Peace
Виж целия пост
# 50
Аз мисля,че проговарянето е когато детето започне да казва целенасочено няколко думички като разбира значението им.Моя син все още е на същото си положение.Разбира като му кажа някои неща.Например "къде е чашката мама да сипе закруска на Криси" и той взема чашката и ми я дава.Но с думите никакъв го няма,все още си казва ма-ма,като чи ли по-рядко от преди,па-па на патенцето и само ,когато му е пред очите,а не като го питам как прави патенцето.Като иска нещо свива и отпуска юмруче ,сочи предмета и вика нещо от рода"ай-ай",вдига слушалката на телефона и казва нещо като ало-ало и бърбори бебешки неща.Това е.Друго все още не е казал.Ама пък как ми тропа с крак като иска нещо и не му го давам....,а е само на 1г.4 мес.  Laughing
Виж целия пост
# 51
На една годинка моята дъщеря направи изречение с 3 думички- Тати кара колата. Като "Р" разбира се не можеше да казва все още. Всяко дете проговаря различно. Едни по- рано, друго по- късно. Аз също съм проговорила много рано, може би детето ми по това прилича на мен. Heart Eyes
Виж целия пост
# 52
Всеки път се учудвам на такива тами. Как може да си мислиш, че дететоти като не говори на 1 год и 4ри месеца и вече нещо не е наред. Та то си е още бебе. Все пак говорим за нормални деца, а не за деца чудо.
Според мен не бива изобщо да си мислиш, че нещо не наред. Има още време да проговори.
 

Така е.  Peace  Аз съм проговорила на 7 месеца.  Crazy
Какво разбирате под проговаряне? Изговор на срички, думи или изречения с две или повече думи?

За мен не е проговорило едно дете само ако повтаря разни срички и думи. Според мен трябва да осъзнава за какво говори и даже да свърза по 1-2 думи.  Иначе другото са смо биене по гърдите видите ли колко рано е проговорило моето дете, което води до появяването на подобни теми.
Виж целия пост
# 53
Петка, и аз ката го разбирам.
Дъщеря ми проговори сравнително рано, 1,7г, с доста сносни бебешки изречения, не с по две думи.
Синът ми сякаш не съм го раждала аз. Не бих казала, че е проговорил, прави изречения с по две думи, но доста елементарни.
Виж целия пост
# 54
На 2 г. и 4 м. започна да прави изречения, до преди това използваше само отделни думи и то не много, но много добре си разбираше всичко. Всяко дете е индивидуално, както са казали и другите, не се притеснявай, нищо му няма на детето  Peace
Виж целия пост
# 55
първите тати, мама, леля, баба, дядо към 1 г.
други думички започна да включва към 1,6г
изречения-към 2г. или малко преди това.
Виж целия пост
# 56
Сега на 1,6 м. До сега казваше само мама, тати , бау-бау и ам.
Виж целия пост
# 57
Рано е за притеснения! Всяко дете прави първите неща в живота си много индивидуално и всичко зависи от средата, в която живее, не искам да кажа нищо лошо, може би самите Вие сте хора, които говорят по-малко. Но, ако се притеснявате много, може да потърсите помощ от логопед или друг лекар-специалист, който да си каже мнението
Виж целия пост
# 58
Всяко дете прави първите неща в живота си много индивидуално
До 2 години нашия СИНчец осонвно жестикулираше , но сега-6 месеца по-късно.....говори непрекъснато щом е с отворени очи Grinning
Виж целия пост
# 59
Всяко дете прави първите неща в живота си много индивидуално
До 2 години нашия СИНчец осонвно жестикулираше , но сега-6 месеца по-късно.....говори непрекъснато щом е с отворени очи Grinning
Разбира се, че е индивидуално. Двете ми деца проговориха по различно време. Каката на 2 години знаеше около 50 думи и свързваше кратки изречения. Синът ми - говореше много за възрастта си.
Еднакво съм се занимавала и с двамата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия