Юлски деца-Тема 41

  • 36 231
  • 735
# 120
Аз поради възрастта си и поради това, че исках да се презастраховам ходих и във Фемина при Димитрова и при Марков. Ами да ти кажа прегледа беше от земята до небето различен. Димитрова ме претупа за 15 минути и то при положение, че обучаваше някаква стажантка. При моята анамнеза Марков ми отдели 45 минути ..... та да ти кажа съвсем не е случайно чакането при него. И двамата следящи бременността ми гинеколози бяха категорични, че ТРЯБВА да ме види Марков / е това може да е важало само за мен/, но пак е показателно че всичките му колеги се изказват винаги положително за него.


Извън темата... И мен това ме учуди. Комуникирала съм с много, много гинеколози покрай работата на майка ми. Смея да твърдя, че последните години това вече е съсловие не от лекари, а от печалбари. На пръстите на ръката си мога да преброя лекари-гинеколози, които продължават да са всеотдайни към професията си и хората. А да не говорим, че злобата и завистта по между им е ужасна. Та точно заради това, бях изключително изненадана от реакцията на всички гинеколози (поне 5-6) с които коментирах, че ФМ е правена от Марков. Нямаше един, който да изрази негативно мнение. Всички ме адмирираха. Когато трябваше да правя ФМ се консултирах с няколко лекари, кой  да избера. Всички препоръчаха Марков, а за кардиехографията Томова. За Фемина и всички останали бяха изключително негативно настроени и изказванията меко казано бяха негативни.

Повече няма да пиша по темата.  bouquet
Виж целия пост
# 121
иив_мортиша, момиче 11,600кг. - 1г.6м.
Мише, може да е някакво вирусче, защото от снощи с каката ни драще гърлото, не е болка, не ни е лошо, ама едно таково чувство като дращене като преглъщаме.
Виж целия пост
# 122
Аз снощи с тези имена така задълбах, та чак си направих файл да записвам. До 2 часа гледах именници и избирах  Laughing : Сирма, Елина, Райна, Тара, Сара, Филипа, Божана, Елен... нещо няма мъжки  newsm78
момиче 1,6 г. - 11 кг.
Да се похваля какво купих снощи, толкова ми харесва, че не се стърпях


Виж целия пост
# 123

Да се похваля какво купих снощи, толкова ми харесва, че не се стърпях




Аууу, страхотно е!!!!! И аз искааааммммммм Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост
# 124
Изглежда страхотно, Миме, дай повече инфо - откъде, колко пари и т.н.
Виж целия пост
# 125
Мимето съм я признала в пазаруването и не само там. Отново много точно попадение.
Виж целия пост
# 126
Привет!
За да не пускам нова тема да Ви питам тук - може да ми отговаряте и на лични, ако смятате, че само би се напълнила темата с едни и същи отговори: Колко кг е детенцето Ви и какво е /момче или момиче/ щом е на година и половина и то като моето? Александър е 9,800кг  Rolling Eyes

Съвсем прясно инфо: 13320гр, 90см - момче Peace
Виж целия пост
# 127
От Ибей е триколката, сега тепърва ще я чакам десетина дни. Почти е нова, повечето части са и в найлончетата още. Излезе малко под 150 лв, нова е над 350, ето я в наш сайт  http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.2392
Сега ще продавам нашата розова триколка, ако някой го интересува  Wink

Между впрочем си продавам и едната количка, че много станаха, ако някой познат търси подобна
Виж целия пост
# 128
На мен следващите харесвани след Ния ми бяха Аля, Ая и Елия.
Ралче, Елиа ни е вариантът ако третото ни детенце (живот и здраве) е момиченце! Джиджи, за момче и ние сме много в шах понеже почти никакви имена не ни харесват. На мен лично Светослав винаги ми е допадало като вариант, понеже Майка ми се казва Светлана и баща ми беше Станислав и като производно от техните съм обмисляля и Слав, и Славен. Готини са, но някакси за момичета има по-готини имена сякаш...
Аз пък нямам никаква идея колко е висок Нико или колко кг е сега - не сме ходили от много време... newsm78
Виж целия пост
# 129
На мен следващите харесвани след Ния ми бяха Аля, Ая и Елия.
Ралче, Елиа ни е вариантът ако третото ни детенце (живот и здраве) е момиченце! Джиджи, за момче и ние сме много в шах понеже почти никакви имена не ни харесват. На мен лично Светослав винаги ми е допадало като вариант, понеже Майка ми се казва Светлана и баща ми беше Станислав и като производно от техните съм обмисляля и Слав, и Славен. Готини са, но някакси за момичета има по-готини имена сякаш...
Аз пък нямам никаква идея колко е висок Нико или колко кг е сега - не сме ходили от много време... newsm78

Нали знаеш, че Елия значи - Господ /Йехова/ е мой Бог. Малко набожно, но и значещо според мен.

А за Ния - http://babynamesworld.parentsconnect.com/meaning_of_Nia.html/sea … ct=clnk&gl=bg
http://www.thinkbabynames.com/meaning/0/Nia
Виж целия пост
# 130
Миме - честита нова придобивка, много е красива. МАлко май са се поизхвърлили , че става до 60 месеца. Аз усещам, че на 4 години Ива ще си иска голямо колело  Rolling Eyes  Аз и брат ми все искахме по-големи колела, а когато на някое дете му купуваха, направо пощурявахме всеки път. Не че родителите ни купуваха - общо взето сме имали 1 триколка и 2 колела.
Ral_p - много хубави линкове, ние май докато бяхме бременни не направихме това - да обясним значенията на имената.
Аз за Ива намерих 5 значения. Не знам защо , но като производно на Иван има 2 варианта - Бог  се е смилил и Дар от бог, едно келтско - от името на върбата Ива, която е било свещено дърво за тях и едно с японски произход - но нещо не мога да намеря. Тъкмо сега мога да се развихря в нета, пък ако не успея ще питам една приятелка, която от доста години живее в Япония.
 И последното - име на област близо до Вавилон, спомената в Стария завет.

Да ви споделя едно невероятно смешно клипче. Преди малко с Ива танцувахме и се смяхме - песента на Гуменото мече, има я на английски, но на унгарски език е много по - смешна - гуми, муци, цуци  Joy
http://www.youtube.com/watch?v=r0uR2cNaqdE&feature=fvw

ПС Японското значение май е било объркано. Не се среща другаде,разни хора питат японци, а те отговарят, че не са го чували, пък и не са имали звук В.
Айде - стига ми за днес ровене в нета.  Grinning
Виж целия пост
# 131
Мише готови, готови за детска градина, ама не съвсем, че това гърне за нищо не го признаваме, а то си е от осебена важност. Като я питам какво се прави тук на гърнето, тя ми отговаря: "пишка, ака", но до там, ако реша да го употребим по предназначение, като я сложа на него така скача все едно върху горещи въглени я слагам.
За килограми няма да говоря, че не сме критерий.
За пола на бебетата чак сега ми дойде просветление  Laughing: Джиджито и Юлско бебе-момчета, Бубулечето-момиче, Аманита е ясна.
Виж целия пост
# 132
Привет, дами Hug

Миме, позабавлявах се с вашата Дивна Гълъбова Joy И на мен Бояна ми звучи като Драгалевци Crazy На въпросния сайт с библейските имена отделих доста време и сигурно ще продължа да отделям Laughing Така като гледам и ти няма да се спреш Laughing Филип и Филипа много ги харесвам, но значението е "обичащи конете" Confused Честита ти продобивка, както винаги много добро попадение!!!!!!
Мила, свекърва ми се казва Жени и всички нейни роднини на галено й викат Жанооо Laughing Та мисълта ми е, че ако е Жана, ще решат, че е на нея, а с таткото сме измисили правило - да не кръщаваме децата на никого Wink Пояснението за шарките доста ме поуспокои, че е възможно и аз да имам от въпросните антитела  Mr. Green
Марулке, щом четирима докотори не допускат опасност за зрението, наистина няма място за притеснение Hug Дано бързо й минава раничката....много мъчно...
Прашец, хареса ми това, че мъжете не е толкова важно как ще звучат Joy
Мамб, време беше да се появиш Hug Да, има още едно женско име, което научих миналата година и много ми хареса - Виола, но търсих, търсих значение и освен музикален инструмент друго не открих Laughing А от тези, които си изброила много любимо ми е и Ивайла, но означава вълк Confused От мъжките си записвам Максим Wink  Радвам се, че сте решили проблемите със спането и детегледачката Wink
Мише, с тая кобилка, направо ме накара да изтрия Ая от списъка Joy
Лени, от твоите предложения си отбелязвам Велизар Hug Харесаха ми псевдонимите на децата в подписа ти Simple Smile
Карелия и според мен при момичета изборът на име е по-лесен Wink Предната бременност бях попаднала на статия, че когато синът е кръстен дословно с името на бащата или момичето на майката, има конфликт между тях и не се разбират...може би е измишльотина, но някак ми се е втълпило в мозъка и ако имам син не бих го кръстила Светослав.

Много съм се смяла тази вечер като се прибрах от час. Пепи - жената, която идва да гледа Стелла днес я е научила да казва какво яде кучето - кокОл, зайчето - моКов и когато  гледали книжка и стигнали до един бухал и Стелла сама си решила, че бухала прави бухо бухо и е много смешна като го имитира - бухо бухо Laughing
Другото интересно днес беше - сутринта белих киви и я питах дали иска, но без да споменавам думата киви - тя ми отказа. След обяд я питам какъв плод иска и изреждам - ябълка, банан, портокал, мандарина. И тя ми отговаря киМи Laughing А между другото аз от може би месец и половина не съм й предлагала и съответно не съм го споменавала като плод, защото имаше период преди това, където го отказваше и реших да спра да й предлагам известно време и се изенанадах, че си го спомня и като име. Трябва да питам баба й, дали са й предлагали като е била при тях и може би не ми е чак толкова паметливо детето Laughing

Отплеснах се в писане тази вечер....лека нощ Hug


Виж целия пост
# 133

Уф, сега малко и аз ще се пооплача-вчера сутринта с Дани излязохме около 10.30ч. на разходка. В 11.30ч. взехме храната от Мл. кухня и се прибрахме. Понеже гумите на количката бяха мокри, оставих количката пред вратата на апартамента. Придвидливо я изпразних откъм багаж-бях си оставила само раницата да виси отзад на количката, но и в нея нямаше нищо друго, освен половин пакетче носни кърпички. Половин час по-късно прибрах количката. Към 16.30ч. пак я извадих, защото пак излизахме с Дани. Тогава вече установих, че ми я няма раницата... ooooh!Първоначално се ядосах, защото беше хубава, Орифлеймска, но после ме досмеша, защото нали няма нищо в нея.....Ама пак си ми е гадно  Confused. Входната ни врата не се заключва и във входа доста народ влиза и излиза, но аз все си мисля, че е някой съсед... Thinking
Мрън...
Виж целия пост
# 134
Здравейте, предполагам, че се познавате още от бременни, но ако може да се включа и аз към вас. Simple Smile
Малката ми дъщеря е родена на 23 юли и се казва Гергана.Много обича да танцува,не се спира на едно място за повече от минута и очите ми са на шест постоянно. #Crazy
Имам и по-голяма дъщеря, която е на 8 години ( и двете са зодия Лъв).
Ето и сега, докато пишех, цялата се е надраскала с флумастер.Отивам да я измия. Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия