Юлски деца-Тема 41

  • 36 231
  • 735
# 135
Ламбрина, добре дошла! Laughing
Джидж, сега си отворих бебешкия дневник да си припомня имената, които сме обсъждали с таткото. За момиче - Андреа, Ава, Анастатия, Аглая, Дария, Велислава Никол, Ния, Карина, Катрин и Симона. За момче - Александър, Никола, Денислав, Бранимир, Василен, Слав. Както се забелязва за момче са много по-малко, но аз бях сигурна, че ще е момиче. Максим се казва момченцето на мъжа ми от първия брак.  Heart Eyes Спряхме се на Андреа, заради буквата "А" и "Р", колкото повече има в едно име от тези букви, толкова по-успяло, силно и водач, ще е детето. Много съм изчела по въпроса, имаш време почети (има много информация за вибрацията на името) Hug При нас също едно от основните правила беше да не кръщаваме на никого от роднините, за да няма сърдити.  Wink
Анди е висока 80 см и тежи 8500кг.
Чочи, винаги се възмущавам как някой може да краде и то от детска количка (или самата количка, както беше при Кукумявчето) #2gunfire
Миме, браво! Радвам се, че си я спечелила! Hug Hug Hug
Радина, дано вече отминава шарката и малчо бързо да се пребори с пъпките.  Hug
Марулче, няма да има проблем със зрението Нева, бързо ще и мине (милото детенце  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 136
Като става въпрос за имена погледнете тук http://tayni.net/ много е интересно за моето доста позна.
Ламбрина добре дошла
Mime-to страхотно попадение
Чочиии 6те ти бъде като обица на ухото този слу4аи и коли4ката да си прибираш ве4е 4е какви хора се навъдиха покраи тази криза вси4ки превъртяха по малко  Mr. Green
Александра все се каня да ти кажа а може и да съм но не забраваи 4е тук има де4ица родени преди пове4е от месец разлика с нашите за6тото ние сме с разлика дни а сега децата напредват с дни да не кажа и с 4асове и мен все ме питат кога 6те проговори но ве4е по4нах да ги скастрям 4е ми писна когато поиска тогава.Свекървами все о6те си мисли 4е сина и като е проходил и проговорил преди годинката е гении но повярваите ми въоб6те не е  Mr. Green
Виж целия пост
# 137
Ламбрина, добре дошла!

Чочи, винаги се възмущавам как някой може да краде и то от детска количка (или самата количка, както беше при Кукумявчето) #2gunfire
Явно си има хора за всичко  Rolling Eyes

Чочиии 6те ти бъде като обица на ухото този слу4аи и коли4ката да си прибираш ве4е 4е какви хора се навъдиха покраи тази криза вси4ки превъртяха по малко  Mr. Green
Ооооо, задължително ще си взема поука  Peace
Виж целия пост
# 138
Ламбрина, добре дошла  bouquet

Чочи и аз не доумявам как е възможно подобно нещо, но......
Оля, вибрация, ключ, число на името.....всичко чета аз Laughing По повод вибрацията, си спомних предния път, когато бях бременна се шегувахме с таткото, че може би трябва да я кръстим Арра Joy Като ученичка си бях харесала името Карина и сега ми напомняш за него Heart Eyes...бях го забравила Wink
Виж целия пост
# 139
Страхотен ден изкарахме днес! Бяхме при баба ми и се разходихме хубаво с мамчетата от миналото лято  Heart Eyes Много ми бяха прилипсвали!
На Преслава й омръзна в количката и я свалих да ходи. Справя се горе долу прилично, ходи след мен или до мен за ръка, но пък се тутка зверски  Laughing Оглежда сееееее, говори си с всяко куче или котка от всеки двор... Време да има да я чака човек. Другите дечица недоволстват на едно място...
Ходи по половин пряка и се изморява и иска да я гушкам... Ако продължаваме така до лятото или Бъгипод или количка за породени ще ни трябва определено! Още повече, че разходките лятото не са толкова близо около вкъщи и за по 2-3 часа като днес  Rolling Eyes

Чочи, простотията ходи по хората.. за жалост  Close
Ламбрина, добре дошла! Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 140
Ламбрина, добре дошла - надявам се да се чувстваш добре сред нас.  bouquet Hug
Сега се замислих, че вече се "познаваме" почти 2 години и наистина ми е доста приятно и уютно тук, та изобщо не се чудя на нашите бременелки, че не им се ходи по други теми, пък и ние не ги пускаме. Още си спомням, че първоначално почнах да пиша в темата на августинките и после се примъкнах тук - а сега съм си направо щастлива от този факт  Hug Peace
Джидж и аз съм чувала, че не е добре да се кръщава син на баща и дъщеря на майка, защото много тежко се обременявали кармично, колко е вярно не знам, но при толкова имена винаги може да се намери някоя интерпретация.
Миме, ти си май нъмбър уан за покупки! и то сполучливи. Много ми хареса триколката, но пък като се замисля с тази ясла надали ще можем да я ползваме пълноценно.
Аз пък имах приключения снощи - Владето вчера го прибрах от ясла в 15 часа с 38.2 - обадиха ми се да отида да го прибера, защото бил с 39 градуса ... бяха му дали Калпол. В къщи му дадох Панадол и Нурофен по съвет на една позната докторка и свалихме температурата, беше веселичък, яде .... Вечерта след 1 часа пак вдигна 39 - мята се, пъшка, скимти ... пак дадох същото - този път я свали по-бавно ( или поне на мен така ми се стори), днес цял ден няма Т.  Shocked
Направо се чудя що за чудо беше това - вирус ли е някакъв, зъби ли са?!  newsm78 Tired
Кучешките му са направо ужасни - горните вече са с пробили връхчета, но долните са като балони - надути, зачервени и всичко пъха и хапе точно на тях.
Виж целия пост
# 141
Ламбрина, добре дошла и от мен.

Чочи, много неприятно, за съжаление непрекъснато се случват такива неща.

Джиджи, много ми харесват Ивайла и Максим  Simple Smile

Ние днес се разходихме на хубавото време и случайно срещнахме и се запознах с Джил и Калина. За съжаление не можахме да се видим и да си поговорим, защото трябваше да си тръгваме, а и само Виктор огласяше градинката май. Видяхме се чак, когато си тръгвахме, а те през цялото време седяха на съседната пейка. Добре, че Виктор се огледа в обяда на Калина, че да се забележим, а Орхидея я разпозна.

Виктор е 11 кг и 90 см., а според мъжа на Орхидея е 1.60  hahaha
Виж целия пост
# 142
Ламбрина, привет  Hug Разкажи повече за вас  с Гери Peace
Мише, права си, че за 5 годишно е подходящо друг тип колело, но те явно са имали в предвид, че до толкова става. Иначе лятото бях на гости на приятелка с 5 годишна мацка, и тя в двора имаше от люлки, трамплин, пясъчник, до такава триколка с педали, и с всичко си играеше успешно детето. Иначе в момента чакам от Май тойс това колело, но сега пък е рано за него, взех го само защото цената сега ми хареса



Чочи, докато те четях си мислех, че с цялата количка си олекнала, имаш да черпиш щом е само раницата, че ако сега по никое време трябваше и количка да търсиш за едно лято само  ooooh!
Аз цял ден бях на системска среща и какво са се гледали у нас не знам. Играли си, обядвали са, спали са, аз още в 11 излязох. Прибирам се вечерта и заварвам изчистено, оправено. Подозирам, че за да не се стресирам са замаскирали и чистили  Joy
Виж целия пост
# 143
Благодаря ви момичета. Hug, почуствах се уютно при вас.
Сега след като всички спят мога да напиша повече за нас.
Гери (аз й викам Гиги все още) е едно малко дяволче, много, много палаво, но така ни радва всички, независимо от това ,че прави бели постоянно.Проходи на 11 месеца от тогава съм на нокти постоянно. В количката не ще да стои повече от 10 минути.Като чуе музика подивява, кълчи се, щрака с пръсти и обикаля в кръг.Много е смешна. Grinning  Опитва се да  говори , но нещо не се получава . Например: дава ми шишето си и ми казва "ето...", но си продължава с бебешкия език и е така убедена като говори, явно си мисли ,че го разбирам.Добре ,че съм досетлива.
Из коментарите ви за имената видях много мои любими женски имена като Ивайла, Карина, Калина,Eлиа също е хубаво. По-голямата ми дъщеря се казва Лора.
Мъжки имена не ми се е налагало да измислям. Дано не ми се и наложи де. Grinning
Виж целия пост
# 144
Добро утро!
Чочи, докато те четях си мислех, че с цялата количка си олекнала, имаш да черпиш щом е само раницата, че ако сега по никое време трябваше и количка да търсиш за едно лято само  ooooh!
Разбира се, че ще почерпя... HugВече я прежялих раницата-със здраве да си я носи този, който я е взел.....
А ако, недай си Боже, ми бяха отмъкнали количката, щях да побеснея.. Mr. Green Но незнам дали въобще бих си купила нова количка за едното лято само..... Thinking

Колелото е перфектно-много добър избор!  Hug
Виж целия пост
# 145
Ламбрина, добре дошла сред нас, никога не е късно! Hug
Лени, да се оправя бързо адашчето!! Praynig За съжаление има в момента такъв вирус с много висока температура. Sad
Чочи, пари са се надявали да има, сигурно някое хлапе, дано не са съседи.

Джиджи, браво на Стелла, умница ще е тя! Скоро гледах клипчета на Юлиана как говори на тази възраст, изречения всичко, сега разбирам, защо всички хора много се изненадваха като я чуят. Влади няма нови думички, всъщност не помня дали съм ги изброявала - мама, тате, баба (с различни окончания), май бях казвала, че казва на кака си Нана с голяма любов.. там, няма, ало, оппа, топка (с променливо звучене), пъп, амо (за храната, включително и тази от мен Simple Smile) и май това е.. Но пък е много добър в интонациите, една дума я казва по-различен начин и съответно така пръска различни послания.. Simple Smile А и повечето животни как правят си ги знае и казва като види.. ДА му беше от първите думички и от тогава чакам и НЕ, но то продължава да бъде МММММ с въртене на глава и подходяща смръщена физиономия на отказ. Simple Smile

Миме, честита триколка! Писала съм и преди, че с Влади от лятото излизаме с триколката на Кетлер, но я ползваме за придвижване, не я кара, защото не може още да направи пълен оборот с педалите. Дори и сега през зимата излзиаме с нея, добре екипиран е със специален термо екип за сняг и нямам притеснения, че му е студено. Просто в количката не иска да го връзвам, опаковам в чували и съответно не я ползвам, само колелото и шейната. Обича да слиза по някое време и да повърви, спираме, срещаме разни интересни неща и продължаваме и така е по-удобно и за двама ни..

Добре е обаче първото колело на детето да е от типа balance bike, early rider.. Така със сигурност ще се научи по-бързо и лесно да кара обикновено колело с педали. Затова и аз в момента чета и избирам такова, защото някои споделят, че децата им се справят с такива още на 1,7-8 м. Моите критерии за избор са да е дървено, с помпещи се гуми и евентуално коригираща се седалка.
Ще ви покажа тези моделите, които съм открила, може на някой да е полезно:
Това е оригиналният Early Rider - http://www.earlyrider.com/, който тук съм виждала в магазини по 350-60 лв. Но от чужбина може да излезе с около 100 лв. по-евтино.

Ето и на Prince Lionheart - http://babymod.eu/?page=marka&c=Prince%20Lionheart, имат и още един модел - http://www.princelionheart.com/site/p_bike_7600.html, също и момичешко - http://www.icbaby.com/pages/prince_lionheart_whirl_scooter_balance_bike.htm

Българските такива:
В Катина Тойс - http://katinatoys.com/catalog/index.php?cPath=55&language=bg
На брата на Radina (надявам се нямаш нищо против) от Варна - http://mebeli-preciz.blogspot.com/
На кума на една форумка в София - http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=253262 … amp;pic_id=442237

Недървени, като това, което е показала Мимето има много - Kettler, Puky от по-известните марки.. Но не съм ги проучвала подробно, защото съм се спряла на дървено.

Ставам, че ни чакат последни приготовления по ски-училището на Юлиана, че я пращам от утре..
Виж целия пост
# 146
Сиси, и аз искам дървено, но мен ме притеснява финансовата страна  Close . Това което показах е 40 лева в Тойса, а за пътни Жасмин не ми взе нищо, с нея се комбинирахме. Тежи 2 килограма и нещо, и като за първи опит става. Бързам, защото като гледам каква зима е, май ще си го караме скоро.
Виж целия пост
# 147
Оля, вибрация, ключ, число на името.....всичко чета аз Laughing По повод вибрацията, си спомних предния път, когато бях бременна се шегувахме с таткото, че може би трябва да я кръстим Арра Joy Като ученичка си бях харесала името Карина и сега ми напомняш за него Heart Eyes...бях го забравила Wink
Хихихи... Само да не е с продължението "мюзик"... Laughing
Ламбрина, добре дошла и от мен... Hug Винаги има нужда от свежи попълнения в отбора...
Аманита нещо се загуби напоследък... newsm78
Виж целия пост
# 148
Привет,
добре дошла на Ламбрина  Hug
Имената са ни грабнали като гледам- много хубава тема- избор огромен  Simple Smile
При нас най -голям хит са куклите в момента и напук на свекърва ми, която много държи куклата да е Мими- Вая си ги е кръстила- Каката и Бебето и въобще не отразява опитите да я убедят че си имат имена.... Rolling Eyes
Варицелата отминава, но в слабинките все още не виждам да са по - загорели като другите, поддържам и интимния тоалет, но се чудя дали мога вече да я изкъпя нацяло newsm78 какъв трябва ди ми е критерия, държах я без памперс и с голямо дебнене за гърнето ама пак по бавно зарастват в тази област....
Незнам с мерки и теглилки как сме, не сме ходили скоро, но поне 82 см е, а за кг много слаба Embarassed
Ставам че пак ще се наложи да излезем по задачки и Вая тъкмо се наспа. Hug
Виж целия пост
# 149
Ламбрина, добре дошла и от мен.

Аз пък да ви кажа изобщо не си представям Изабел на такова колело. ТА тя едвам ходи още, току що се отпусна да си ходи из къщи и изобщо не е стабилна чак пък за колело, сигурна съм че ще я е страх много. Преди няколко месеца я сложихме в магазина на едно от онези с родителския контрол и тя се разрева  Grinning

Джиджи, защо не Светослав младши? МНого е хубаво това име. А пък Велизар е още по-хубаво ама аз там съм пристрастна  Mr. Green Доколкото знам Велизар е с византийски произход.
Карина, както и Кари са чудни имена. Тя виж Карелия (нали нейното момиченце е Кари, а и ти предложи Елиа) все ги измисля и тя страхотни нея съм я признала.
Та бременелките моля ви се стойте си тука, много ни е интересно.

За кг не знам още колко сме, преди 3 месеца беше 12500, сега може и да ги е задържала, понеже вече проходи по-интензивно и не е наддала като че ли много, но см са ни над 90, стърчим над всички в парка  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия