Предучилищна - набор 2005

  • 38 094
  • 740
# 555
http://www.5ou-ivanvazov.com училището е малко квартално, с около двестатина деца. Спокойно е, залягят на математика и езици, но няма добро име.
Виж целия пост
# 556
ако се не лъжа в това училище има спортни танци и ги водят преподаватели от школата в която искам да запиша децата ми. обаче са ни много далече всичките им школи и за сега незнам - в Павлово е 5 училище, нали ?
ами няма да записвам никой от 1 клас никъде освен на английски. но чета от години форума и виждам около мен какво става - не познавам дете без уроци да е влязло някъде след 7 клас !
Виж целия пост
# 557
Anaise, точно това е училището със многото допълнителни занимавки. Но както вече казах, за школото се носи лоша слава и затова може би разчитат на допълнително езици, математика, плуване, ски, танци и др.
Виж целия пост
# 558
ами няма да записвам никой от 1 клас никъде освен на английски. но чета от години форума и виждам около мен какво става - не познавам дете без уроци да е влязло някъде след 7 клас !

Повярвай ми,за това не са виновни училището и учителите,чисто и просто в изпита влиза и неизучаван материал,който се учи само в МГ...а в крайна сметка за най-исканите ЕГ най-често се оказва решаваща точно оценката по математика.Истерията е най-вече в София и по-големите градове,в провинцията спокойно се влиза и без допълнителни уроци,ако детето има желание да учи.
Според моята преценка специално за математиката ,ако детето е добре  и няма пропуски и решава всяка задача от учебника и  от сборник и тестове допълнително спокойно може да изкара на изпит около 5-ца (може би и малко повече)-говоря за изпита след 7-ми клас.
Виж целия пост
# 559
какво значи лоша слава Wink за всяко училище има добри и лоши отзиви, в еднакви или различни аспекти. а и всеки родител търси нещо по различно от другия родител. но това става ясно чак когато се запишете и започнете да учите и тогава разбирате дали е това което сте търсили.

все пак остава един месец до школото и после пак ще обменяме впечатления Simple Smile
Виж целия пост
# 560
е това не разбирам - защо да решават децата от сборници и тестове допълнително, да се натоварват още, а в училище да зяпат през прозорците? аз съм сменила 5 или 6 училища и още преди 25 години беше същото - в езиковите гимназии в София се влизаше само с допълнителни уроци. как може да има материал извън учебниците на изпитите? това нали предполага автоматично допълнителни уроци и то не при случайни хора, а при такива които знаят какъв е точно този допълнителен материал. и така керванът си върви..................
Виж целия пост
# 561
е това не разбирам - защо да решават децата от сборници и тестове допълнително, да се натоварват още, а в училище да зяпат през прозорците? аз съм сменила 5 или 6 училища и още преди 25 години беше същото - в езиковите гимназии в София се влизаше само с допълнителни уроци. как може да има материал извън учебниците на изпитите? това нали предполага автоматично допълнителни уроци и то не при случайни хора, а при такива които знаят какъв е точно този допълнителен материал. и така керванът си върви..................
Материалът си го има-в програмата на МГ е заложен,това че ти нямаш намерение твоето дете да решава допълнително си е твой и негов проблем-има доста квартални училища,в които се влиза даже и без никакъв изпит. И не е задължително да се ходи при точно определен учител,има си достатъчно школи за това.И няма как да не решава допълнително тестове-в училищната програма не са заложени часове за тях.
За протокола-от сборници се решава за домашно и то още от първи клас навсякъде-сигурно сега те хвърлих в размисъл и когато разпитваш за идеалното училище ще трябва да имаш и изисквания да не се дават домашни от разни сборници и помагала,защото трябва да има време и да се пее,танцува,рисува и учи английски след училище,но повярвай ми не всички деца обичат тези дейности.А и ако имат желание и интерес,време се намира за всичко.
Различни хора,различни цели-за моето дете натоварване е чуждия език(въпреки,че учителката им е много добра),а математиката удоволствие,за твоето обратното.
Виж целия пост
# 562
няма как да знам кое е добро за моето дете преди да е започнало училище Wink

просто съм фен на други методи и образователни системи. не съм фен на класноурочната ни система от 50-те години. нещата вече не са същите отдавна, минал е половин век и повече !
Виж целия пост
# 563
  Anaise, подкрепям те. И а не съм привърженик на класноурочната система, с точно определени часове, програми и т. н. Но какво зависи от нас родителите?
Виж целия пост
# 564
мисля си , че точно  родителите трябва да искат и настояват за промени. например :
1. какви часове да се взимат по СИП и ЗИП от 1 клас
2. дали да се премахнат лафките в училищата, или поне какво точно да се продава в тях
3. да настояват за образовани учители, а МОН да им осигури заплатите
4. да се заградят дворовете
5. да има много повече спорт и движение за децата, особено за 1-7 клас
и т.н и т.н.
не виждам нищо не реалистично до тук... но ако всички мълчат и се спасят поотделно промяна няма да има никога.

а що се отнася до системите на обучение достатъчно е да се препише Белгийската примерно едно към едно - трябва само един преводач. изобщо навсякъде хората си опростяват живота, само в БГ си го усложняваме.
Виж целия пост
# 565
Е, аз специално не мълча, както и мн. мои познати също, но само с говорене не става... Ето ви и един пример - не мислех да го пускам тук, но мисля, че ще е полезно, още повече че става дума и за избор на ученическа чанта:

Виж целия пост
# 566
точно си мислех да кажа че пак за най маловажните неща се вдига шум - ученическите раници. естествено че е много важно децата да не носят тежести, но това всеки родител лесно може да го реши - като купи лека чанта и редуцира учебниците, ако ще да ги раздели на части. децата може да пишат на листа а не в тетрадки. ако родителите в един клас си кажат категорично мнението, едва ли учителката ще иска по 5 тетрадки за всеки час още. но как например децата да имат по 5 часа спорт в седмицата , а не по един ? това не става с среща на родителите, а се спуска от МОН. и точно за тези неща трябва да се настоява, а другите може и на ниво клас.
Виж целия пост
# 567
Anaise, прочети малко повече - ще видиш, че нито проблемът е маловажен, нито пък става без МОМН.  Wink Междудр. има родителски инициативи и по нещата, за к. пишеш, разрови се малко наистина...  Peace
Виж целия пост
# 568
Anaise, прочети малко повече - ще видиш, че нито проблемът е маловажен, нито пък става без МОМН.  Wink Междудр. има родителски инициативи и по нещата, за к. пишеш, разрови се малко наистина...  Peace

освен че съм ровила, съм и завършила сходни неща и съм работила в тази система. какви по точно родителски инициативи има ? все са безумни в повечето случаи. би ли ми казала как точно едно министерство ще реши проблема с тежките чанти ? като издаде 5 учебника по малки вместо един ? е това казвах  - всеки родител може да раздели учебниците на части. и да инвестира 60 евро в свестна чанта за 4 години вместо да ги пропие и изпуши. извинявай но за мен това са празни дебати. дъщеря ми ходи на балет и е доста важно гърба й да й е прав, така че няма нужда да чакам някой си друг да й олекоти чантата !
Виж целия пост
# 569
мисля си , че точно  родителите трябва да искат и настояват за промени. например :
1. какви часове да се взимат по СИП и ЗИП от 1 клас
2. дали да се премахнат лафките в училищата, или поне какво точно да се продава в тях
3. да настояват за образовани учители, а МОН да им осигури заплатите
4. да се заградят дворовете
5. да има много повече спорт и движение за децата, особено за 1-7 клас
и т.н и т.н.
не виждам нищо не реалистично до тук... но ако всички мълчат и се спасят поотделно промяна няма да има никога.

 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия