Предучилищна - набор 2005

  • 38 094
  • 740
# 585
Ето учебната програма по ФВС за първи клас ,която е одобрена от Министерството http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/educ … as/sports_1kl.pdf - в нея пише,че по програма са 62 часа,значи са най-малкото поне 2 часа седмично и имат и 1 час допълнително ,та си стават три часа.
Хайде да не говорим наизуст,защото това е програмата за всички училища в България,та просто няма как да е един час седмично.може би при нас третия час е бил ЗИП в първи клас,не мога да си спомня точно,но просто в програмата им фигурираше 3 пъти седмично ФВС.
И как според теб например госпожата ще провери дали е написано и то правилно написано домашното след като предлагаш тетрадката за домашно да не се носи в училище  newsm78 Поне домашните на моето дете в първи клас са били всекидневно проверявани....Не знам дали класът на моето дете е силен или просто материала по математика е лек,но почти всеки път са успявали да свършат задачите в учебника и още в час започваха и в учебната тетрадка да работят.
Виж целия пост
# 586


Тази картинка ще я оставя без коментар...  Simple Smile (Търсех една др. за др. тема, ама тази казва повече, отколкото ми се щеше да изпиша в тази тема с думи.)
Виж целия пост
# 587
шунка кое е това училище ?

svetlaem незнам какво е заложено в момента в програмите, но това са фактите. да не говорим че часовете по физкултура се провеждат на двора и децата са в повечето случаи безпризорни, оставени с една топка под един кош. учител съм видяла само един път за няколко месеца. тъй като съм всеки ден до училището че и в двора, виждам с очите си.
също така не ми е ясно как училище обявило се за ранночуждоезиково има един час в седмицата английски за 1 клас ! незнам как са го синхронизирали с министерството .
в другата тема писах че в всички обиколени от мен училища около 10 нямаше един преподавател по английски за 1-4 клас ! имаше хора с два изкарани курса по езика обявили се за учители ! ами това е......

а това с чантата е много весело Simple Smile но тъй като училището ни е на минута път, няма как да се ожалвам и за това Simple Smile нали все пак замисъла е децата да си ходят в кварталното училище докато са малки и им е близо, а не да обикалят софия.
Виж целия пост
# 588
Anaise , избор има Peace Щом за теб е важно да ти е близо- ок. За мен е важно ранното изучаване на език- не ми е близо, така че, правиш компромис Wink
Виж целия пост
# 589
какво означава това, че учителите в 1 - 4 клас са само с обикновени курсове?
Нашата учителка е завършила ранно чуждоезиково обучение по английск иезик в софийския университет - ФНПП. Това обикновен курс ли е ?
вече се шашнах покрай нещата, които прочетох и започнах да бъда мнителна.
не съм особено наясно. Моля някой да разясни!
Виж целия пост
# 590
какво означава това, че учителите в 1 - 4 клас са само с обикновени курсове?
Нашата учителка е завършила ранно чуждоезиково обучение по английск иезик в софийския университет - ФНПП. Това обикновен курс ли е ?
вече се шашнах покрай нещата, които прочетох и започнах да бъда мнителна.
не съм особено наясно. Моля някой да разясни!
В много училища, педагозите не са подготвени да преподават и чужди езици. Минават 2 нива на съответният език и според разпоредбите, е годен да преподава на ученици от 1-ви до 4-ти клас.
Това за мен е доста несериозно, но е факт, че го има.
Училищата, с ранно езиково обучение, които са с по 3+ часа седмично, не мисля, че ще си го позволят....
Но, учителката ми по английски, не беше готова да преподава химия и биология на английски-  е,  правеше го.....
Виж целия пост
# 591
  Е кой нормален човек, владеещ чужд език, ще работи в училище, при тези условия с по 30 деца в клас и за 400 - 500 лв. заплата? Да сме благодарн, че поне 2 нива от чуждоезиково обучение са учили педагозите.
Виж целия пост
# 592
  Е кой нормален човек, владеещ чужд език, ще работи в училище, при тези условия с по 30 деца в клас и за 400 - 500 лв. заплата? Да сме благодарн, че поне 2 нива от чуждоезиково обучение са учили педагозите.

Е, факт е, че има много такива Peace Нормални или не, обучават децата ни и изпитват удоволствие от работата си.
Виж целия пост
# 593
а, ранното чуждоезиково обучение по езика във ФНПп към Софийския университет обикновен курс ли е ?
Виж целия пост
# 594
а, ранното чуждоезиково обучение по езика във ФНПп към Софийския университет обикновен курс ли е ?
Факултет начална и предучилищна педагогика съм СУ, не е обикновен курс Wink
Курс е в Британика, Алианс или друга подобна лицензирана фирма Peace
Виж целия пост
# 595
Ms.Gorgeous, да изпитваш удоволствие от такава работа си е психично отклонение. А представяте ли си какви пък са децата ни, щом като само луди са съгласни да ни ги гледат и възпитават.
Виж целия пост
# 596
Ms.Gorgeous, да изпитваш удоволствие от такава работа си е психично отклонение. А представяте ли си какви пък са децата ни, щом като само луди са съгласни да ни ги гледат и възпитават.
За теб да, за други не. И в моите представи не се вписва, да работя като начален педагог в градина или училище.Абсурдна ми е мисълта даже Laughing Е, хората са си доволни - добри учители има!
Виж целия пост
# 597
bilijan, съгласна съм, че учителските възнаграждения трябва да са достатъчно високи, за да мотивират добрите специалисти, но твоето изказване е малко крайно.
Виж целия пост
# 598
 Права си, Спунк, но такива крайни изказвания могат да размърдат мозъците ни и да провокират съответна реакция. Лошото е, че и аз имам право.
Виж целия пост
# 599
неприятното в случая е, че като не знаеш език и го преподаваш учиш и другите на грешно произношение, и неправилни думи. ако изобщо ги учиш на нещо защото не го знаеш езика и ти - в случая преподавателите 1-4 клас.

момичета, кажете ми моля ви кои са училищата с 3 и нагоре часа седмично английски и преподавател с истински лиценз за езика ? за 1-4 клас.

шунка чакам да споделиш училището с заградения двор и охраната...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия