Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 11

  • 37 714
  • 756
# 225
Какво може да се използва като диуретик по време на бременност?

От лекарствените средства - Дуфалак, Фрутилакс
От храните - овесени ядки, киви на гладно, сушени сливи, прясно мляко..
Виж целия пост
# 226
Какво може да се използва като диуретик по време на бременност?

От лекарствените средства - Дуфалак, Фрутилакс
От храните - овесени ядки, киви на гладно, сушени сливи, прясно мляко..

и да добавя: Лактулоза ик Eva q от лекарствените
Виж целия пост
# 227
  Има и едно чайче- Блевит Л.
Виж целия пост
# 228
Какво може да се използва като диуретик по време на бременност?

От лекарствените средства - Дуфалак, Фрутилакс
От храните - овесени ядки, киви на гладно, сушени сливи, прясно мляко..
Тези неща стават, ама за по голяма нужда. А при мен е задържане на вода. Вчера четох в доста сайтове за зелен чай /и по принцип чайовете/, че действал за изхвърляне на ненужна вода. Вчера пробвах с един чай, има ефект.
Виж целия пост
# 229
Какво може да се използва като диуретик по време на бременност?

От лекарствените средства - Дуфалак, Фрутилакс
От храните - овесени ядки, киви на гладно, сушени сливи, прясно мляко..
Тези неща стават, ама за по голяма нужда. А при мен е задържане на вода. Вчера четох в доста сайтове за зелен чай /и по принцип чайовете/, че действал за изхвърляне на ненужна вода. Вчера пробвах с един чай, има ефект.
по принцип пиенето на достатъчно вода(не по-малко от тая, която е нужна на организма) също действа така...т.е. пиенето на вода не означава задържане на течности както мислят някои Wink С чайовете по-внимателно,че не всички са за бременни подходящи.
Виж целия пост
# 230
Какво може да се използва като диуретик по време на бременност?

От лекарствените средства - Дуфалак, Фрутилакс
От храните - овесени ядки, киви на гладно, сушени сливи, прясно мляко..
И повече супички и бульончета, може да са и малко по-мазнички.
Виж целия пост
# 231
dinora1605, не пий зелен чай, според мен. Не се препоръчва при бременност.  bouquet
Виж целия пост
# 232
dinora1605, не пий зелен чай, според мен. Не се препоръчва при бременност.  bouquet
Ми, пийнах 2-3 чаши. Едва ли ще навредят. Задържаната вода се махна  Sunglasses. Кантара ме показваше +2 кг за 2 дни. Нямаше как да съм качила толкова /реално до момента съм само +0.4кг/ при условие, че не съм преяждала. Сутринта си бях вече в нормалните кг.
Виж целия пост
# 233
А как разбираш, че е от водата покачването на кг? Аз до сега съм +3 (качени последния месец) и малко се притеснявам за по-нататък колко ще кача. Thinking
Виж целия пост
# 234
 abs, спокойно за килограмите. Аз в началото на 6 месец бях +16кг. и след това спрях да качвам. В посленият месец даже свалих 2 кг.
Виж целия пост
# 235
А как разбираш, че е от водата покачването на кг? Аз до сега съм +3 (качени последния месец) и малко се притеснявам за по-нататък колко ще кача. Thinking
Няма от какво друго да е. За два дни при нормално хранене просто няма как да са реални кг. Още повече, че усещах тежест в краката. Изпих няколко чая, малко повече вода, ябълки /всичко това водело до изхвърляне на ненужната вода/ и резултата е налице. Ако си бяха натрупани кг заради бебка няма проблем, но не смятам, че е полезно това задържане.
Не се притеснявай за твоите кг. Това си е много индивидуално. Аз не качвам за момента, но не се знае- има още 4 месеца. Друго важно при мен е, че аз стартирам от 84 кг, ръст 172см, тоест имам доста излишни кг. Предполагам, че те компенсират. Лично аз предпочитам до края да не стана повече от 90-93 кг, но нищо не се знае.
Виж целия пост
# 236
dinora1605 , отново казвам че пиенето на достатъчно количество вода не създава проблем, задържането на течности може да е и от прекомерна употреба на сол, а също така и от др. не полезни храни... а ако пиеш много малко вода никак не е полезно
Пиенето на чай, сок и др. течности не заменя водата Naughty Когато имаш цистит напр. колкото повече вода се пе е толкова по-добре, а много жени като започнат много да пишкат и спират водата.......
А как разбираш, че е от водата покачването на кг? Аз до сега съм +3 (качени последния месец) и малко се притеснявам за по-нататък колко ще кача. Thinking
В някои месеци се качват повече кг, аз също накрая свалих малко
Виж целия пост
# 237
gundie, аз си пия вода. Не знам защо стана така. Храна- вече не си спомням какво точно бях яла тогава, сещам се само, че бях яла леща. Другото ми се е изпарило от главата. Слава Богу, до момента никога не съм имала цистит, но ще запомня, че и тогава се пие вода.
Виж целия пост
# 238
gundie, аз си пия вода. Не знам защо стана така. Храна- вече не си спомням какво точно бях яла тогава, сещам се само, че бях яла леща. Другото ми се е изпарило от главата. Слава Богу, до момента никога не съм имала цистит, но ще запомня, че и тогава се пие вода.
а как си с вените, да знаеш че жените , които имат предразположение(напр. генетично- някоя баба да има разширени вени или тромбофлебит) им се подуват много краката? За всеки случаи краката ти да не висят надоло дълго, ако си седнала на комп или на бюро вдигай ги на стол, на спирката се движи, а не стой на едно място, ако подуването е основно в краката много е възможно това да е причината и особенно , ако чувстваш тежест. И нали знаеш по 30 мл вода на 1 кг. Wink Hug
Виж целия пост
# 239
Здравейте момичета!Нова съм във форума и се надявам това да е мястото на поста ми.От 1 месец ви чета всяка вечер и при всяко четене съм на кантар дали да пиша или не...е,вече не се стърпях ,вече ще откача  #Crazy При мен положението е доста объркващо,ще се опитам да бъда ясна.Дата на последния МЦ 02.12.,по принцип съм с нередовен цикъл и въобще  незнам кога трябва да отчета закъснение-но,определено вече има такова.Бях в овулация от 13.01-доста обилна ЦС.Следващите 3 седмици от тази дата имах всеки ден такава ЦС-къде обилна,къде по-оскъдна,но я имаше.Няма да казвам колко теста съм направила,понеже вече им избугих бройката-всичките отрицателни.Едва теста от тая сутрин ми показа една суууууупер бледа черта,която я виждах само аз и то под определен ъгъл.На 09.02. бях на гинеколког-нищо не се видя,но и не отхвърли бременност.Днес пак бях на преглед-нищо,освен заключението-в матката има доста насъбрана лигавица.Пак не отхвърли бременност.След 2 седмици съм пак на преглед.При първото ходене на гинеколог имах леко розово зацапване еднократно,докато отида -спря!Днес отново същото,но докато отида все още не беше спряло-прегледа ме,каза,че не е цикъл-било съвсем леко розово  течение  #Crazy На въпроса какво да правя с това течение-ще изчакаме да видим дали ще премине в цикъл  Shocked  Е....!!!Вече ще се побъркам,толкова го искам това бебе!
По принцип съм с обърната матка - четох,че при такива случаи има вероятност бебето да се види към 3-ти или 4-ти месец!Ужас!  Close Имам и поликистозен яйчник --възможно е и от  това да ми закъснява...знам ли вече,чак пък по 2 месеца не ми се е бавило до сега.
За симптоми  не ми се говори,понеже е възможно да си въобразявам - това го мога най-добре  Grinning  Единственото което няма как да си въобразявам е едно притискане в матката,което се получава само като застана в определена поза.
Благодаря на тези,които ме изчетоха!На всички пожелавам да видят така желаните 2 чертички ....и аз искам най-после да ги видя !  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия