С мартeнички бели и червени, кичим НОЕМВРИйчета засмени-16

  • 34 961
  • 736
# 135
Дубрууууу ютроооуууу  Hug

Бреееей пекна слънчо и темата упостя..то вярно има работещи мами и болни дечица..ама имаше пет-шест да пишеме а сега..лелеее а лятоска хихихи ще изпишем една тема за два-три месеца.Нищооо здарве да е важното е разходки да има..ще влизаме колкото да си определим голяма срещичка я Бат Бойко Борисовска а другаде.

Нея мила и аз бях така като беше последно болен Мишко..плачех защото знаех че няма какво повече да направя освен да му давам сиропи и лекове и да си го гушкам.Трудно е да си майка..ама нали знаеш ние хората не вярваме докато не ни се случи.Колко пъти майка ми ми е казвала ще видиш като станеш майка..хъм мислех си да бе...да бе ама не бе..
Важното е да ни боледуват възможно най-малко пък с другото ще се справим по лесно...надявам се. Hug

Бързичко оздравяване на всички болнички  Hug Praynig Hug

Кафе не пия и никога не съм пила чисто,от както излезе 3в1то пия по малко.Преди това не съм го пила кафето,нито като капучино..абе под никаква форма.Но докато бях бременна и кърмех не съм пила 3в1..сега си правя сутрин..но не всяка..по половин пакетче с мляко половин чаша и повече го разреждам с вода и мляко.И го пия цял ден  ГолЕма кафеджийкя съм начи. Иначе чаай пия или нищо.

Алске и вие ли търсите да сменяте квартирата?  Wink

Стейс каква е тази 6 часова разходка..Монито не нуна ли следобеден сън? А с папнето как се справихте?

И ние бяхме за два часа на вън..а не ни се беше случвало в тези студове мнооого отдавна.Количката е при нашите бяхме я оставили при първия снежко уж за малко че няма място и за нея и за шейната в коридора..И ощее при нашите..ама той толкова отдавна не се е возил..и преди нали много не се задържаше там.Та сега хич не го знам дали ще иска да седи. Thinking
Разходките са ни пеша..или с шейната като имаше сняг ама и тогава малкосе возеше иска да ходи човека.

Стелчик с нов аватар и ник а ? И не черпиш а? Mr. Green Wink Хайде скорошно оздравяване на Васи милия се измъчи. Praynig Hug

Валкановка как сте с Павчито? Спряхте ли с цокането? изнамери ли начин за приспиване различен от на ръце..ние не ooooh! Tired

Тинаааааа с това кратко и сладко описание на пиене на кефенце на морето...еееееех размечта ме бре жена.Аз толкова обичам отиваме сутрин рано на плажа..още няма почти никой само 5-6 човека по целия плаж.Постиламе кърпи лала бала..влизам да поплувам аводата е тоолкова бистра и се вижда всичко,няма водорасли..виждат се малки рибета...Еееех после сядам на кърпата и пийвам 3в1то ,или какаото (че лятото чай на плажа не пия hahaha) и гледам моренцето.хайде че се размечтах...

Васи е и ти на сега с този Бейлис..ей големи дразнителки сте бреее Crossing Arms Grinning Heart Eyes

Пфуууу оставям ви размечтах се...аааах моретоооо...
Виж целия пост
# 136
Кафето, от както забременях и започна да ми се гади лятото на 2006-а  Joy (това с каката), започна изобщо да не ми понася еспресото. Бях спряла всякакво кафе за няколко месеца и след това започнах на 3в1. Та до сега. Бременея, кърмя, то е нямало почивка през този период  hahaha аз все това пия. Дъъълго 3в1, да има с какво да се жабуря по-дълго време.

А кока колата, чакам да спра да кърмя и да се напия с кола. Ще си купя едно 2у литрово, не по-добре едно десетлитрово шише (скоро гледах някаква такава снимка) и ще пия, пия, пия. Много обичам кока кола, направо съм като пристрастена. Без една мога, с една не мога  Laughing

За отбиването, както съм казвала, каката ми се отби супер лесно, постепенно и сама на 1 г и 10 месеца. Но тя нямам спомен да си е търсила през деня и да ми вдига блузата. А това дребното като му доскучее и идва да ми вдига дрехите  ooooh!. Този път съм решила да кърмя не знам до кога. Май повече на инат го правя на свекървата и други такива шашкащи се. Да видим до кога ще ми издържат нервите на среднощните набези  Mr. Green

Миа, тъй ще става с темата. В другата която пиша, с каката, там само заглавията сменяме  Crazy, темите си ги влачим на полугодие сигурно.
Виж целия пост
# 137
Добро утро и от нас  Hug

Ей, ама вие много се оцъклихте на моите писания  Mr. Green Че ние лятото излизахме в 10 сутринта и се прибирахме след 5  Laughing На обяд ходим в една сладкарница и я храня там, а следобед спи в количката... Как се свалят почти 20 кг. иначе - с мноооого вървене  Mr. Green И днес мисля към 10 да излезем пък следобед ще видим, но по-скоро пак ще спи на слънчице. А иначе - живея в квартал, където няма подходящи места за разходка, центъра ми е на 1 час път и така 2 часа минават до там и обратно.

Нели, дано Евичка скоро оздравее  Praynig

Нашата количка доста ни е умаляла, крачетата на Мони стърчат, а уж не е малка количка (ама то детето е високо - 85 см.). Само че заради разстоянията не мога да си представя разходка без количка, а и колелото нещо не я кефи. С него ходим само до магазина.

Хайде сега да стягам багажа и да се хукваме  Mr. Green
Виж целия пост
# 138
Добро утро!
Бързо оздравяване на болните дечица..!!
Ние все още ваксината за морбили не сме слагали,още се услушвам...не ми се ще в грипозното време Shocked....може би на пролет,живот и здраве....

pisihrisi благородно ви завиждам на съня WinkДе и при нас накъв късмет......като се започне едно ставане и мрънкане през 2ч и накрая го вземама при нас ,като заспива на момента....Изместих вечерното хранене ,като си мислех,че е гладен ,но не е ......
Иначе какво мляко купуваш, как и колко го разреждаш newsm78

Мия,душа,и ние сме на ръце  Embarassed WinkМиналата седмица ,с цел да го превъзпитавам,го оставих да реве 1 ч в кошарата,а аз в др стая.....рева,рева,сърцето ми се къса,рева....и заспа,но се събуди с рев и ме блъскаше...Сега отново сме на ръце,чакам може би сам да се откажеnewsm78 Praynig

Голям проблем в парка ,са ми майките с пуканки,солети и т.н.Понеже аз не давам такива буклуци,нашия налита и се влачим ревейки из целия парк Rolling Eyes
Виж целия пост
# 139
Добро утро и от мен! И ние изчезваме за разходка ама да се разпиша първо Mr. Green
И аз още кърмя, но от две седмици бях спряла нощните хранения и аз си мислех че минахме периода до снощи - посреднощ зверско викане и дърпане на блузата ми Shocked, и така до към 4 когато реших че вече му е дошло времето на сутрешнот хранене Confused.
Мая не пие нищо друго освен вода - в много редки случаи айран, засега съм я оставила така, че да видим...
Катерина - защо не вземаш някои дребни неща, които одобряваш - банан или дребни бисквити направени от теб.
Писи хриси - дано да изчезва и кашлицата вече.
Нея и при нас беше така - отначало само температура на 3-4 ден се появиха и другите екстри. Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 140
Хилоууу,

Ако знаете как не ми се бачка в това хубаво време ... Искам на разходка с децата  Sad

Кафе най-обичам сварено в метална кафеварка. От както забременях съм на 3в1, но си го правя с мляко вместо с вода. От време на време си позволявам и еспресо. И мен ме бройте в клуба на пристрастените към колата. Опитвам се да я ограничавам, но да я спра немога.
Как ми липсва времето, когато и за мен в 10-11 часа беше утро  Rolling Eyes

Отбилите мами как се справихте с отказването на нощното кърмене? Криси суче само нощем (не че има какво да суче). Само така заспива отново. Не мисля, че е от глад, понеже вечер вечеря твърда храна и освен нейното ядене изяжда и половината ми вечеря или тази на баща й.
Катерина26 , приспиването с гушкане на спалнята не става ли?
Яна 931, и при Криси хемоглобина беше нисък, но се е вдигнал някак си, без да й променям начина на хранене.

Бързо оздравяване на всички болни!
Виж целия пост
# 141
Привет мами и от мен!

Страхотно време
- и ние като Стейси не се прибираме почти. В неделя от 10,30 сутринта, та чак в 18.00 ч. се прибрахме. Храних я навън и си спа и двата си съня навън в количката. Къде ли не бяхме - паркове, център, по кафета, изобщооо голям кеф. Възроди ми се душата с това слънчице - бях се скумросала допреди това. Никак не обичам зимата значи - особено януари и февруари!
Вчера бях на фризьор, че бях обрасла яко. Иначе оправяме последни нещица преди да се пренесем в неделя.

За кафето - пия го мнооого дълго и слабо, разредено или не с мляко. Откакто родих доскоро не пиех, защото не ми вървеше без цигара, но напоследък пак пийвам - в общи линии лигавя едно цял ден. Кола - обожавам и аз.

За кърменето - Ина учудващо добре понесе отбиването. Вече 2 седмици, откакто не я кърмя. Доволна съм, че го направих плавно - без стрес за нея и мен! И без нужда грам да изцеждам.

Спането - заспива към 20-20.30 ч. Понякога, при зъбоникнене се буди нощем и ако нищо не я успокои й даваме АМ. Принципно се буди рано-рано сутрин за мляко - около 5-6.00 часа. И после става около 7.30 ч. През деня спи два пъти - сутрин и на обяд - по час и половина.

За зрънчо и подобни неща - купувам на Лотто натурален зрънчо, без ГМО, консерванти и т.н. Много го харесва. Досега не съм носила по градинки и паркове, но и това ще стане като закесим по цял ден. Солети - двала съм 1-2 пъти, но не ги дъвче, а ги гълта. Бисквити яде отдавна.

Васи - обожавам да правя напук на свекървата разни неща, свързани с отглеждането на Ина  Laughing А често се случва, защото се сещате, че разбиранията ни много се разминават  Simple Smile

За приспиването на ръце - никога не ни се е случвало. Пробвахте ли гушнати на спалнята с леко подрусване, примерно? Галене по гръбчето или отзад тила на бебо? С шъткане или нещо такова през това време?

Мияяяяяяяяяяяя - как можа да се впуснеш в такива морски подробности  Crossing Arms Размечтах се!

Болничките деца и мами - да оздравяват бързо, че да се радват на хубавото време!  Hug

Алиса - щом пише обработва се, значи днес или четвъртък ще имаш превод. И моите останаха в историята  Simple Smile

Хайде чао засега, че прекалих с писанията   bouquet

Виж целия пост
# 142
Кате, "боклуците" за ядене в парка са едно от нещата, които просто трябва да преглътнеш. Освен, ако твоето дете не се окаже от редките, които не искат всичко, което имат или ядат останалите деца. Аз с Андрея много се ядосвах, сега съм се примирила. Но пък и майките сега, с които излизаме са се ограничили до Кроки, Солети, обикновени бисквити и чат пат "рибки" или кроки с фъстък. Поне ги няма чипсовете, желираните бонбони, вафли, шоколади, фъстъци, кубети ... Но няма как. Детето като гледа и му се иска. Чак на моменти ми дожалява. Днес стоеше между две дечица с Кроки с фъстъци и се чудеше на къде по-напред да се завърти и кое ще му даде. С едни огромни очакващи очички, чак ми се прииска да й купя на нея един пакет и да яде на корем.
Радвам се поне, че и това дете ми се падна като каката, яде й се, но лапва 3-4 и й стигат. А има деца, които докато не свърши пакета или кутийката със сок не мирясват.
Виж целия пост
# 143
Радвам се поне, че и това дете ми се падна като каката, яде й се, но лапва 3-4 и й стигат. А има деца, които докато не свърши пакета или кутийката със сок не мирясват.

Засега и ние сме само на опитване,все пак давам по 1-2 колкото да опита,нали е момченце....,но като цяло не одобрявам безразборното тъпчене с какво ли не,най-вече вредни за детето неща.Иначе давам плод,сто пъти по-добре ,банан мандарини,портокали..

Виж целия пост
# 144
Здравейте и от мен Simple Smile
Вижте на какво попаднах:
http://bgtatko.bg/3267/kak-da-kazhete-ne-bez-da-kazvate-ne/ ама в него като гледам темите се въртят все около еректирали ....
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 145
Зрънчовците и вафлите по площадките и на мен са ми болна тема. Никола до сега някак не е пробвал, но като види - иска, опитвам да му отвлека вниманието. По-скоро му харесват опаковките. Баба ми беше казала още преди време, че ревнал за сокче, което пиело друго дете, тя купила едно, изпила го набързо и му дала опаковката, настанала радост. Винаги носим домашни бисквити, солети, сухари или банан/ябълка. И аз се чудя как ще удържам фронта, но съм категорична, че аз няма да му купя такива неща. Ако някой го почерпи - ще преглътна. Има една площадка - на 5 мин с кола от нас, където е заградено, по-скоро е безплатен открит дерски кът, днес ходихме, пясъкът е девствен от към животински екскременти Simple Smile мисля, че храната също е забранена там (струва ми се видях задраскан сладолед, а й нямаше деца, които ядяха). Предполагам никой няма да възрази на бурканче манджа там всъщност. Смятам често да посещаваме това място, много е хубаво.
Виж целия пост
# 146
Яна, дай моля те рецептите за биствитите и солетите. Вече няколко пъти правя бисквитки на Ева, но нещо не ми допапат, не случвам явно на рецепта. А на рецепта за солети до сега не съм попадала.
Виж целия пост
# 147
привет, привет!!!!!!!!!!!

леле, няколко дни не съм писала, едвам ви поизчетох, с тая работа.... ще се забравим ей

а времето е просто прекрасно, това лято ще ми е много гадно че няма пак да миткам по парковете...
като се сетя това лято имаше дни в които съм излизала към 9 и съм се прибирала след 19 часа.

кафе - не пия, никога не съм пила, но ОБОЖАВАМ аромата му. С удоволстиве натискам копчето на машината за да правя кафе на гости или дори на мъжо.
обаче за Кока - колата - продала съм си душата и това си е. Едно време като ученичка изпивах по литър-два дневно, сега съм се ограничила до 1 кенче или 1 бутилка СТЪКЛО. Аз съм ценител, не мога да пия разни пластмасови боклуци хахахахха. И пия само оригинала - никакви light-ове!

много болнички дечица, бързо да оздравяват!

за боклуците за ядене по градинките - засега успявам да я опазя, но ако тя много настоява бих й дала, въпреки че .... я чакайте малко, мазен, гаден чипс не бих дала...

като говорим за море - Неяяяяяяяяяяяяяя давай оферти за края на август и септ за Гърция.

за количката - като се замисля от горе долу месец не сме я ползвали. първо имаше сняг и ползвахме шейната, после беше студено много а и бяхме болни, а сега излизаме за малко до отсрещната градинка, но си е мъчение разходката.... спира се на всяко фасче, боклуче, и т.н.
а е такава кал че думи нямам.

утре пак ще ни е 3 ден на яслата, дано не се разболеем пак.... иначе сутрин не плаче, но като отида на обяд обикновено е вкисната, предполагам че вече много й се спи... все пак става рано в 7 часа. Може би за нея ще е по-добре като започна да я оставям по цял ден там, поне ще ляга по-навреме..... което ще се случи другата седмица, че аз ще минавам на 8 часов работен ден, че сега тъкмо подхвана нещо и стане време за тръгване.

хъммм, това е, а да, за работещите мами - дори и когато детето ви ходи на ясла ще получаваме 50 процента от мин.работна заплата - това за мен беше определено новина

ами мисля че е това засега ....
за май месец ми се очертава мега натоварена програмата в офиса но това няма да ме спре /да не ме чуе рогатия/ нали няма промяна в плановете?

лека вечер от мен
Виж целия пост
# 148
Добър вечер!

И ние днес бяхме почти целият ден навън - в "Борисовата градина".
Беше приятно и през цялото време се оглеждах за някоя от вас случайно ....

Болните скоро да се оправите и да се разхождате!  Hug

Мия: така сме си още. Заспива на ръце, а сученето е в историята вече има няма месец.
И днес като видях няколко майки кърмещи децата си (колкото Павел може би) ги гледах с "любопитство".

Аз не съм от работещите мами, но нещо ми едно такова ... Чета редовно

Лека!
Виж целия пост
# 149

Здравейте всички!
Искам само да кажа, че съм нова в писането по форумите, но много се зарадвах като открих тема за родените през ноември 2009 бебета. Аз имам палавник, който се роди на 19.11 и се казва Никола. Проходи на 10 месеца и половина, въпреки че се роди мъничък и по- принцип си върви нисичък за възрастта. Иначе едно много усмихнато и изпълнително дете, но и много налагащо волята си, предполагам като всички малки останали скорпиончета. Ушичките си пипа много отдавна, но и така обича да заспива, приспи ли му се, ръката му веднага е на ухото и това е знак, че вече е време за сън.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия