Предучилищна - набор 2004, тема 3

  • 35 256
  • 725
# 270
мандаринка, учителката обаче не е пъдар. Нито са й малко задъженията, че и с телефоните да се занимава. И после започват темите: "Нашата учителка на нищо не учи децата! #2gunfire #2gunfire #2gunfire"
Ами от къде да намери време да ги учи, като през цялото време трябва да въдворява ред и да ги озаптява?
Впрочем на доста места ще ви прочетат правилник, според който телефоните в у-ще са забранени. Peace
Виж целия пост
# 271
Впрочем на доста места ще ви прочетат правилник, според който телефоните в у-ще са забранени. Peace

Именно! И тук идва самосъзнанието на родителя и разправии от сопра "ами, забранени са ама другите деца носят, искам и аз" и родителите склоняват, а после учителите са виновни защо не се спазва реда. Пък правилниците са задължение и на родителите да ги спазват. Този филм го гледам вече 4 години в детската, само че по отношение на носенето на играчки от децата. Нито веднъж не съм позволила на Гого да носи играчка, защото такива са правилата и ги уважавам (а и в случая - подкрепям, ако е глупаво правилото, ще го оспорвам). Детето няколко пъти ме е молило с аргумента, че другите деца носят, а и аз съм ги виждала тези неща, обаче аз обяснявам че правилото е да не се носят и ако другите го нарушават, те ще си понесат последствията. Той го разбира, още повече съм му давала примери с изгубени/счупени играчки на другите деца. Разбирам, че иска да си покаже и той играчките, но съм му обяснила, че когато иска може да си кани гости (след кат осме говорили първо разбира се) и да им показва всичко, което реши. Същите методи смятам да приложа и за телефона в първата година, после ще видим.
Виж целия пост
# 272
Приемам забрана за ползване на телефони по време на час, но не и носенето! Мисля, че децата са достатъчно големи, за да се научат на това, както и да изключват (звука на) телефона си, като мярка срещу загрижени родители, които все не успяват да „уцелят” междучасието! Бях върл противник на телефоните при малките, но... до момента, в който в трети клас големият ми син си счупи ръката и трябваше да стиска зъби час и половина в училище, докато стане време да го прибера! Та в случая мисля моето самосъзнание да ми позволи да наруша забраната и да си спестя подобни емоции, поне докато не се убедя в самосъзнанието на отсрещната страна! Да видим първо как ще тръгнат нещата...
Виж целия пост
# 273
SZA напълно подкрепям мнението ти  Hug
PurpleDragon ти си се опарила веднъж, затова така разсъждаваш, можеби и аз ако бях на твоето място щях да мисля като теб. Peace
мандаринка аз тази цена вече я плащам, по простата причина, че вкъщи компютъра е забранен, на месеца веднъж й давам най-много . Това за мен също е тема, за която съм спорила с много родители и познати като цяло. Малката постоянно ми казва - това дете има еди какво си, на онова му купили еди какво си и аз засега успявам с мек тон да обясня, че за всичко има време и като порастне и тя ще има или трябва да си събира парички примерно и да си го купи, не че и ние не купуваме, ама пък баш да има всичко неможе, гледам да е в рамките на разумното.
Та така, според мен на този етап, в който са, говоря за годините им, биха ползвали телефона само за игрички, а не само за да се чуваме.
Виж целия пост
# 274
Драконче, много лоша случка. Няма да питам защо не са ти позвънили от училище. Sad
Когато бяха в началото на втора група, едно момченце си избива преди обед двата предни зъба, никой не знае как  Rolling Eyes Twisted Evil, изобщо не бяха потърсили родителите. А каква болка е...
Трябват явно много железни договорки с учителките да им се втълпи ако нещо стане да звънят.
За дете втора група е много ясно, че личен телефон няма.
Виж целия пост
# 275
Днес бях на сутрешно кафе-сбирка с благотворителна цел /днес тук е ден за взаимопомощ на болните от рак/ и мамите обсъждаха как е възможно в 4-5-6 клас да имат децата мобилен телефон и за какво им е. Аз кротко си замълчах за смяната на 8-9 телефона още от 1 клас. Чудеха се как децата учат религия и защо им е. Аз вече имам друго мнение по тази тема, иначе съм си върл атеист. Коментираха и за агресията, къде я виждат при тях не знам....  Whistling
Виж целия пост
# 276
мило коте, а къде е това "тук". Извинявай, ако си писала  Embarassed
Виж целия пост
# 277
Драконче, много лоша случка. Няма да питам защо не са ти позвънили от училище. Sad
...

Люлин, нищо, че не ме питаш Wink, ситуацията беше такава, че не мога да претендирам за неизпълнение на вменена отговорност от страна на училището, по-скоро става въпрос за чисто човешка загриженост, на каквато за съжаление в днешно време не можем да разчитаме на никого и отникъде, поне не на такава, на каквато сме свикнали от нашето детство. Мога да разкажа още куп инфарктни ситуации, в които дечко ме е вкарвал, за които нито съм търсила, нито мога да търся нечия чужда отговорност, просто живеем във времена и в условия, в които предпочитам да имам бърза връзка с детето си, когато се наложи. И затова, аз, моя милост, крупния застъпник на правилата и тяхното спазване, съм готова в този случай да защитавам... така, де,.. тяхното нарушаване! Още повече, че след като не съм имала проблеми с голямото магаре относно ползването на телефона по правилата в училищна обстановка, надявам се да го вменя и на малкия, който е къде-къде по-управляем. Та така по въпроса с телефоните...
От понеделник пращам предучилищника на  5-дневен лагер на Боровец, и ние с любимия тренер по футбол и барабар  с двете госпожи поради масово желание за учатие... За летните морски лагери още съм в колебание...
Виж целия пост
# 278
И ти ли ще ходиш на лагера? Simple Smile
Какво става, не знам, сякаш всички деца около мен имат организирани лагери в Боровец преди и по време на ваканцията!
Виж целия пост
# 279
Ами аз за съжаление - не, само малчо! Ма, ако се бях сетила да погледна по-рано хотела и условията, сигурно щях да се включа! Laughing Относно "всички", май "Лъвчетата" са виновни, 'щото явно "имат пипала" навсякъде!
Виж целия пост
# 280
И аз съм против даването на телефони на първолаци - ми на тях все още им се играе и нямат изградени навици да си пазят нещата. Като знам как ще има да си забравя дрехи и други неща моят юнак   ooooh!
Виж целия пост
# 281
Бях върл противник на телефоните при малките, но... до момента, в който в трети клас големият ми син си счупи ръката и трябваше да стиска зъби час и половина в училище, докато стане време да го прибера! Та в случая мисля моето самосъзнание да ми позволи да наруша забраната и да си спестя подобни емоции, поне докато не се убедя в самосъзнанието на отсрещната страна! Да видим първо как ще тръгнат нещата...

Ужас. Сестра ми, по сходна причина купи на племеника ми телефон наскоро. Като отишла да го прибира и той бил с лилава цицина и повината чело подуто, в първи клас е. Беше изумена, как никой не си е направил труда да й звънне, това си е травма на глава. Стоял е така няколко часа.

Според нашият правилник, също са забранени телефоните. Но и покрай децата постоянно има я учители, я доброволстващи родители.
Виж целия пост
# 282
....
Според нашият правилник, също са забранени телефоните.....


И до кой клас са забранени?
Виж целия пост
# 283
....
Според нашият правилник, също са забранени телефоните.....


И до кой клас са забранени?


Ами, нашето училище е до 5 клас включително, но Кодекса на поведение се гласува от училищен борд за областта, значи е валиден за всички начални училища. Телефонът може да се ползва преди, или след училище (все пак някои 5-класници вече ходят сами), може да се ползва и в училищния автобус, но влезеш ли в сградата на училището, трябва да е изключен и изобщо, все едно нямаш телефон. Това важи и за учители и административен персонал.

За по-големите, над 5 клас знам, че също важи, но там е по-трудно да ги контролират, защото те вече са се срастнали с телефоните. Но, ако те засекат с работещ тел. или ако се ползва в клас, се конфискува и се слага в нещо като сейф и ти се връща или в края на деня, или след известно време. При повече подобни провинения, можеш да бъдеш и наказан с отстраняване от училище за 1 ден например.
Виж целия пост
# 284
Честно казано, прекалено ми се вижда.
Защо да не може да се ползва в междучасието например?
А и учителите са хора, да седиш половин ден с изключен телефон... все са ми в главата ситуации разни, в които трябва спешно да позвъниш или пък те да те намерят. Какво правим тогава?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия