Kолко харчите за храна на месец?

  • 94 536
  • 1 774
# 525
............. Ама не с кви да е материали.

...... купувам от готовите немски миксове.
.... Но бобът, който купувам е около 7 лева килото.


Това обяснява всичко. За да го купуваш,значи можеш да си го позволиш. Аз не мога. Затова купувам хляб, а ако правя / имам си хлебопекарна / - с обикновено брашно от 65 ст. И боба ни е от 2,50-3 лева.
Какво си мерим ?? Hug Mr. Green
Виж целия пост
# 526
Къде да садя? На покрива освен да организирам стопанство. Направо ферма.

Рокси, не се заяждам. Странно ми е. Още повече, че от ден на ден оставям все по-големи суми в магазина за същите неща Confused.

Рени, истината е, че аз хубаво си го позволявам, но и моят джоб започва да се пробива.
И пак казвам - цените скачат всеки ден. С 10-20 стотинки, че и повече.
А това не е малко.

Опитай някой път от тези миксове. Пекарната прави чудеса с тях и хлябът става вкусен, направо разкошен Hug.
Виж целия пост
# 527
...
Хлябът се прави у дома, купувам от готовите немски миксове.
Боб обичаме - много. Но бобът, който купувам е около 7 лева килото.


Ами защо тогава се чудиш как на някои има стигат 250 - 300 лв. месечно, пък на теб на ти стигат  Thinking
То е ясно откъде идва разликата.

Яйца от кокошки на свободно отглеждане ям аз, пуснати са навън на пътя, не просто в двора на съседите  Joy, и са хубави яйцата, ма чак пък драстична разлика с купшките не виждам. Само в цената, тук яйцата от свободни кокошки са обичайните яйца и са евтини - 15-20 ст.

Рени, мерим си  "био"-то на храната  Whistling
Виж целия пост
# 528
Опитай някой път от тези миксове. Пекарната прави чудеса с тях и хлябът става вкусен, направо разкошен Hug.[/b]
Хлябът наистина е разкошен,но една опаковка е около 3 лв.А става сравнително малък хляб.
И на тези,дето обичат повече хляб,един изобщо няма да им стигне.
Виж целия пост
# 529
Струва ми се Sourcherry иска да ни покаже как без нужда може да се похарчат 1500 лева месечно за храна  Laughing
Виж целия пост
# 530
Ми не, никой не си мери био-то.
Ако аз живея в селска къщичка, нещата ще бъдат съвсем различни - кокошчици, коренче с домат, чушка, краставичка.
Хората в градовете са принудени или да ядат евтини боклуци и да се тровят, или да купуват алтернативи на домашната храна, но на космически и неоправдано високи цени.
Аз съм избрала второто. Защото ми се ще да вярвам, че храната, която купувам е по-малкото зло от другото.
Но дори и да купувах евтина храна - сирене с растителни мазнини, салам и пр., в София няма начин да се изхраниш със 100-200 лева месечно. Или трябва да гладуваш, за да ти стигнат.

Вчера например купих краве сирене Елена, на промоция. 500 грама - 5.50 лева. Тоест, килото сирене е над 10 лева. Кофичка кисело мляко е около лев. Био-то кисело мляко на Хармоника е малко над 2 лева. При тези цени как със 100 лева ще се хранят цял месец двама души. Това недоумявам.

Красимира - опаковката е 2 лева, за 750 гр. хляб. В Хит била около 1.70 лева.
Виж целия пост
# 531
Сирене Елена и аз купувам, това е въпросното сирене директно от производител - в канта със саламура - 800гр. сирене 5,30лв. Има и кашкавал парафиниран на 9,90 лв. и масло и т.н.
Н просто град Елена ми е наблизо, и ходя командировки там често, та си вземам.
Относно другото, твърдиш, че в София храната е по - скъпа, моля те не ме разсмивай, наемите да, но храната ...

А пък има вече хляб по стандарт, той ще е по - надолу от 1,70 за килограм  Peace
Виж целия пост
# 532
Цитат
Вчера например купих краве сирене Елена, на промоция. 500 грама - 5.50 лева. Тоест, килото сирене е над 10 лева. Кофичка кисело мляко е около лев. Био-то кисело мляко на Хармоника е малко над 2 лева. При тези цени как със 100 лева ще се хранят цял месец двама души. Това недоумявам.

Красимира - опаковката е 2 лева, за 750 гр. хляб. В Хит била около 1.70 лева.
В Пловдив сиренето "Елена " е около 6-7 лв за кг,в зависимост от магазините.И аз го харесвам и го купувам.
Био киселото мляко в Балев Био Маркет в Пловдив е 1.90.
Преди три дни правих точно такъв хляб-немски,Енергиен.Опаковката струваше около 2.60-2.70.А в здравословния магазин в центъра вчера го гледах ,беше към 3.50.Но те по принцип продават по-скъпо.
Снимала съм го за блога.Ако някой иска,мога да пусна снимки.Наистина става малък хляб.
Виж целия пост
# 533
Готовите миксове за пекарната купувам за точно 2.10. Има ги и по 1.99, но магазина ми е далече.

И да Роси, храната тук е скъпа. За наемите - не знам.
Но дано да си права, че малко потокът да секне.

Ето пак от вчера - взех кило от първите розови български домати - 4.20 лева.
Кофичка ягоди - 3.20 лева. Купих и пресни боровинки, защото детето ми много ги обича - 5 лева. Да продължавам ли?
Виж целия пост
# 534
  Ох , от началото на темата се въздържам от коментари относно био храните ....ама не мога вече. Не купувам , защото никак не им вярвам... и за да не каже някой че поговорката "Кисело си грозденце" важи ще се обоснова. Приятелският ни кръг по стечение на обстоятелствата все с плодове и зеленчуци се занимава- складове, внос и т.н.....еми виждала съм как ги отделят от стандартните палети и слагат в спешъл кашончета с табелка био.... не казвам че винаги и навсякъде е така, ама дали бих могла да разбера кое е био и кое не е. Иначе всичко което е близо до природата и отгледано в градинката на някое село предполагам че е може би по добро, но не всеки може да си го позволи защото не всеки има села на една ръка от себе си. Това което разбрах за себе си е че в ограничаващите се хора разликата в бюджета за храна идва основно от количеството , което семейството изяжда- има си хора и хора...за мен всеки който не успее да се вмести в 500-600лв означава че не се старае и не го притиска финансовата невъзможност  Crazy Иначе с много всеки може  Mr. Green Аз най- обичам с много  Blush
Виж целия пост
# 535
Ключовият момент е да се ТЪРСЯТ места, където цените са по-ниски.
За едни и същи неща. Едно е в скъп супермаркет промоцията да е 5,50, а на друго място редовната му цена да е по-ниска.
Има достатъчно магазини,където се продават хубави неща. У нас никога не се е яло сирене с растителни мазнини. Но след търсене намираш място, където продават хубаво за 7 лева. И т.н...
Киселото мляко е около лев наистина. Еми купуваме / след доста проучване / от човек и квася по 10 литра за седмица. Трудоемко е, но ми спестява пари и е хубаво.

Ей по този начин стават нещата. И...сега не ядем домати от 4 лева, нито ягоди, нито боровинки... Sad
Виж целия пост
# 536
Въпросното сирене го купих вчера от скапания и евтин Т-маркет на Персенк.
Виж целия пост
# 537
Готовите миксове за пекарната купувам за точно 2.10. Има ги и по 1.99, но магазина ми е далече.

И да Роси, храната тук е скъпа. За наемите - не знам.
Но дано да си права, че малко потокът да секне.

Ето пак от вчера - взех кило от първите розови български домати - 4.20 лева.
Кофичка ягоди - 3.20 лева. Купих и пресни боровинки, защото детето ми много ги обича - 5 лева. Да продължавам ли?


Не се сърди човече живее точно в София. И прощавай ама вашата Била продава по - скъпо от нашата ли ? Или кауфланд ? Или Метро ? Веригите са едни и същи да ме прощаваш, намаленията и промоциите едни и същи, кое ви е по - скъпо не знам. На пазара в момента има салати нали ? В Търново са на 29ст. колко са в София салатите на бройка на пазара питам, не във веригите ?

Ами аз не вземам домати, ягоди и боровинки, не и в тоя сезон, просто си купувам в сезона.
Разбирам за какво говориш, да си купуваш каквото ти се приска, да се съобразяваш само с качеството и да ти стигат 150лв. на човек, това е невъзможно.
Но съм сигурна, че и по заможните все пак си правят сметка какво могат да си позволят.
Пък и говорим за пълноценна и разнообразна храна с 150 лв. на член на семейството - може ли или не може, аз твърдя че може, но със съобразяване - да избириш салата и репички пред домати и ябъки пред боровинки или ягоди например. Да избереш херинга или скумрия пред сьомга или ципура, сирене Елена пред Камембер и т.н. мисля става ясно.
Виж целия пост
# 538
В този ред на мисли : Ето отскоро Билла правят всеки петък и събота 25% намаление на определени групи стоки. Днес ще са пакетираните луканки. какво пречи да отидеш ,да си вземеш 5-6 и във фризера. Вадиш по една на няколко дни.
Кауфланд пък-видиш месо намалено-вземаш. И т.н..
Виж целия пост
# 539
Не разбирам какво толкова сте взели да спорите какви са цените в столицата и в провинцията. Навсякъде има и скъпи и евтини магазини.
Аз например обичам да пазарувам в Пикадилитата, не че е евтино, напротив, но поне има качествени продукти и всичко е сравнително прясно. Ако трябва да се пести няма да стъпя там, ще обикалям разни по-забутани магазини, но ... това му струва време. Една работеща жена не може да си позволи през ден да обикаля от магазин на магазин, да гледа и да сравнява цени и това за да спести някой и друг лев. Няма начин, нямам толкова свободно време.
То по логиката с картофите, е същото. Човек да си сее картофи, да копае, и т.н. , ама да е безработен. Защото хем да работиш, хем да търчиш насам-натам за да спестиш някой лев, и да си гледаш сам храната ...
Ами че аз защо работя ако не мога да си позволя нормална храна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия