Идеи за бизнес - 12

  • 65 304
  • 738
# 705
Дором, с каква дебелина трябва да са? Магнитно фолио на лист, от което да си изрязвате точния диаметър няма ли да свърши работа?
Виж целия пост
# 706
Пускам една идея, хем да я вземете, ако искате, хем да си кажете мнението: отглеждане на лешници.
1. Дава плод на 2-рата година след засаждането
2. Вирее в България, въпреки студените зими.
3. Ядката е сравнително скъпа

Атера, от 10 години имаме бизнес за внос, износ и производство на хранителни добавки, чай, семена , ядки. До преди 2-3 години беше добре. Сега сме го замразили съвсем. Не се купуват дори за износ иначе така вървежните преди орехи, лешници, бадеми, кестени, гъби и билки. Румъния подби ужасно цените на българските производители и няма начин да се конкурират все още повярвай ми. Също така за да произвеждаш такива неща има куп серфикати и изисквания  ако ще ги продаваш официално. Базата в която ще се съхраняват и пакетират също е с куп изисквания и ежемесечо ни морят с нови закони и изисквания.
Бзнеса с производство на храни е най гадното нещо в България засега откъм закони и изисквания.Няма лошо в това, но го правят в период на криза, когато на прозводителя му е трудно всеки месец д отделя купища пари за да им угоди.
Виж целия пост
# 707
Един от най-големите световни производители на лешници е Турция- съседна нам страна. Качеството и цената са в топ три на света. Познат,който започна да се занимава с пакетиране на ядки си контактува директно с тях. Ако си намериш пазар и докараш конкурентна цена е добре като идея.

Италия също .Имат специални сортове.
Виж целия пост
# 708
Люлин, Лара благодаря за идеите - проучени са всички варианти.
Никой не казва от къде ги взема и на каква цена.
Фолиото е трудно за лепене.
Може би самозалепващо се магнитно фолио би свършило работа  Thinking
Иначе дебелината не трябва да е повече от 2мм.
Виж целия пост
# 709
ДОРОМ,имаше една тема за магнити в раздел Хоби.Там момичетата бяха публикували 1-2 линка на интернет магазини от където поръчват.Ако ти се търси,намери я.Но така да питаш по агенции и магазини-съмнявам се да получиш информация.
Виж целия пост
# 710
Люлин, Лара благодаря за идеите - проучени са всички варианти.
Никой не казва от къде ги взема и на каква цена.
Фолиото е трудно за лепене.
Може би самозалепващо се магнитно фолио би свършило работа  Thinking
Иначе дебелината не трябва да е повече от 2мм.
И мен ме интересува такова фолио - дайте инфо, ако ви попадне.  bouquet

Иначе в темата днес влязох по друга причина - можете ли да ме ориентирате от къде се започва, ако желая да патентовам продукт? Предварително благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 711
от патентно ведомство
Виж целия пост
# 712
Люлин, Лара благодаря за идеите - проучени са всички варианти.
Никой не казва от къде ги взема и на каква цена.
Фолиото е трудно за лепене.
Може би самозалепващо се магнитно фолио би свършило работа  Thinking
Иначе дебелината не трябва да е повече от 2мм.
Ето един вариант, но е лента
Виж целия пост
# 713
Мидичка благодаря  Hug
Лара това тъкмо сега го разглеждах  Peace
Виж целия пост
# 714
Дором, най-лесно от Китай:

http://www.alibaba.com/trade/search?SearchText=magnites+2+mm& … ;viewAllCategory=
Виж целия пост
# 715
Дором, ето ти още един сайт:
www.made-in-china.com

Титина е права, в Китай можеш да ги намериш най-изгодно. Повечето рекламни агенции си поръчват стоките от китайски фирми. Но и там трябва да поровиш, че за едно и също нещо можеш да получиш мноооого различни цени от различните фирми. А и всеки обича да казва , че е най - големия производител  Mr. Green
Виж целия пост
# 716
Титина, ще трябва и английският да си оправям  Mr. Green
Много благодаря  Hug

Алени цветя  Hug
Виж целия пост
# 717
Да, то всичко идва от Китай  Mr. Green
За английския не се тревожи, на повечето езика им е на ниво Google translate Mr. Green

Без проблем може да намериш производител с мнооого изгодна цена, но имай предвид, че те са с изисквания за покупка наистина на едро, оттам следва да си намериш транспорт, който предвид ниската себестойност и голямото тегло може да чукне 200% от стойността на магнитите. После неминуемо попадаш на митница, където държавата ще иска да се отчетеш с мито (евентуално) и ДДС (със сигурност). Като платиш на фирма да ти оправи митническите документи и сметката става крива....

Според мен от Китай си струва само от сайтове като този, където доставката ти е безплатна, можеш да поръчваш примерно по едно на ден, за да не надвишаваш необлагаемия на митница минимум и основно да сведеш до минимум разправиите с китайци, което може да ти струва много нерви.
Виж целия пост
# 718
Да, то всичко идва от Китай  Mr. Green
За английския не се тревожи, на повечето езика им е на ниво Google translate Mr. Green

Без проблем може да намериш производител с мнооого изгодна цена, но имай предвид, че те са с изисквания за покупка наистина на едро, оттам следва да си намериш транспорт, който предвид ниската себестойност и голямото тегло може да чукне 200% от стойността на магнитите. После неминуемо попадаш на митница, където държавата ще иска да се отчетеш с мито (евентуално) и ДДС (със сигурност). Като платиш на фирма да ти оправи митническите документи и сметката става крива....

Според мен от Китай си струва само от сайтове като този, където доставката ти е безплатна, можеш да поръчваш примерно по едно на ден, за да не надвишаваш необлагаемия на митница минимум и основно да сведеш до минимум разправиите с китайци, което може да ти струва много нерви.

Забихте ме яко  ooooh!
Ще се ровя  Naughty
Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 719
Алибаба е за търговци наистина на едро, не си тормози главата с тях, как ти Лара го е казала добре.
Тези от ealextreme  гледам ще ти излязат по десетина стотинки, но ще ги чакаш около месец, направи си сметката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия