Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са видовете домашно насилие?
Къде могат да получат помощ жертвите на домашно насилие в България?
Защо обикновено жените са възприемани като жертви на домашно насилие?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са видовете домашно насилие?
Видовете домашно насилие включват емоционално, физическо, сексуално и икономическо насилие. Емоционалното малтретиране включва заплахи, унижения и ругатни. Физическото малтретиране включва бутане, удряне, изгаряния и други форми на насилие. Сексуалното малтретиране включва принуждаване към сексуални действия. Икономическото малтретиране включва ограничаване на финансовите ресурси и контрол върху парите.
-
Къде могат да получат помощ жертвите на домашно насилие в България?
Жертвите на домашно насилие в България могат да получат помощ от различни организации и центрове като Сдружение 'ПСИМБОЛ' във Варна, Център 'Надя' в София, Фондация 'Джендър проект за България', както и други социални и психологически центрове в различни градове като Бургас, Силистра, Велико Търново , Плевен и други.
-
Защо обикновено жените са възприемани като жертви на домашно насилие?
-
Защо има нова тема за домашно насилие?
-
Какви са процедурите за обжалване на решение за налагане на мерки за защита от домашно насилие?
. Аз ли не разбрах , ама нали не живеете заедно вече, кредита си е твой, жилище имаш, децата си взимаш и дотам с него. Какво като е офицер от МВР- говори с началника му или с твойте в БДЖ, ако ти прави само мръсно, а ти си свестен човек и в работата , не виждам какво може да направи. Не ти е съпруг! По скоро той може да пострада, ако е с чин и си позволява това онова. А защо не се консултираш с адвокат? Мисля, че това с Цветанов е несериозно, консултирай се с адвокат- не е толкова скъпо, защото все пак си има ред дори и за жалбите, каквото и да предприемаш. Просто не се оставяй да те мачка.
какво ли е станало с жената ?