Израел 53

  • 41 639
  • 743
# 165
Аз също давах вода, въпреки че бяха кърмени. В началото първите месеци те не пиеха, но пък свикнаха с шишето и идеята и лека полека пропиха водичка.

Мимкис, да не те обезкуражавам, но моите почнаха да спят отделно съотвено на 2г. и 3г. заедно в самостоятелна стая от веднъж. Преди това в различните периоди се подвизаваха я в нашата спалня, я при баба си, когато бяхме заедно. По едно време мислех, че това положение ще е до пубертета, но след като се прибрахме в БГ и получиха тяхна стая с големи легла и много играчки от раз се отцепиха  Laughing. Вик после от време на време ни навестяваше като среднощен гост и така още година- две. Сега въпреки, че са големи поне веднъж- дваж се будя и ги проверявам кой отвит, кой презавит... кой паднал... слагах едни матрачета да падат на меко.
По този повод се сетих за една снимка от преди 3-4 години  Grinning


Виж целия пост
# 166
а в кои сайтове снимките като се качат завършват с gif или jpg ?  newsm78   
Виж целия пост
# 167
 Във всички Peace, клипваш с десен бутон на снимката която си харесала, properties натискаш и в отделен прозерец ти излиза инфо за снимката. ПОследното от целия адрес на снимката трябва да завършва с gif or jpg. Дано е ясно Blush
    ПП. Сори за спама Peace
Виж целия пост
# 168
а в кои сайтове снимките като се качат завършват с gif или jpg ?  newsm78   

Можеш в snimka.bg например.
Виж целия пост
# 169
Урааааа ! Най-после , след целодневна борба !   Peace    много добро обяснение mimkis  , въпреки ,че съм с различен браузър, но схванах идеята !!  Joy        bouquet     bouquet       bouquet
Виж целия пост
# 170
Аз на моето бебе давам водичка, но съм я захранила с гранулирана храна, шаменет и филе амнон  Joy Спи както и падне, но най-вече по гръб  Crazy Това в кръга на шегата  Hug
Ментуш, на Примор има сок нар и се води 100% натурален ( аз се съмнявам, че няма захар обаче) В момента нямаме на работа за да проверя съдържанието  Confused
Виж целия пост
# 171
Оле Тали , твоя синеочко  Heart Eyes как се е катурнал в съня си  #Crazy Добре си се сетила с тези матрачета на земята  Wink

Райче , радвам се ,че нещата са ти се получили и се чувстващ щастлива , удовлетворена и на мястото си  Hug От къде се знаете с Илчето ?  Grinning Много красив аватар .

Като споменахте англо говорящите , какъв процент са емигранти от Сащ и Англия ? Като ,че ли обаче най-многобройни са от Русия и Съветските страни  Thinking

Хайде лека ви нощ на всички  Hug

Цитат
Аз на моето бебе давам водичка, но съм я захранила с гранулирана храна, шаменет и филе амнон   Спи както и падне, но най-вече по гръб
hahaha Joy
 
 1countingsheep 55 newsm46
 
Виж целия пост
# 172
*~Aviva~ *    хехе , мерси ! фотографа е чудесен , и бременните ми снимки излязоха точно както си ги представях !   animal085   

С нея се запознахме в София, когато тя беше бременна . Носих и кашерни нещица от Тел Авив след една от ваканциите си тук !   sun

А англоговорящите са наистина от всякъде и са хиляди!  Хората от всякъде по света обичат този град  Simple Smile Голям % са от САЩ и Англия и Австралия ! Дори си имаме ( и аз съм там)  страница точно като Фейсбук само за англоговорящи в Тел Авив.   http://www.telalivit.com/     
И истината е ,че реално за всичките 5 години в които летях между израел и БГ, дори не подозирах колко българи има тук  Grinning  Разбрах го едва преди месец , като се преместих в Яфо.   
Виж целия пост
# 173
Raia, много си хубава  Simple Smile

Бубе, Ментов минал през Еден след работа и там изтискват на място Grinning. Има и органик наров сироп в малки бутилчици, но той това го видял след като купил пресно изцедения. Вече го пробвахме в моята салата и в неговата тхина  Mr. Green

Тали, и ние предлагахме шише (но с изцедено мляко) на малкия, за да свикне от шише - да може и мъжът ми да го храни, докато аз хайманосвам Laughing, но не се получи, той изпадаше в истерия  Crazy И вода пропи от чашка...

Децата са най-сладки, когато спят  Heart Eyes


П.С. Нали знаете, че съм съседка на сестрата на спечелилият ББ  Mr. Green МЧParty  Joy
Виж целия пост
# 174
Децата са най-сладки, когато спят  Heart Eyes

напълно подкрепям. имам си два броя на 2м от мен.  Heart Eyes

Рая, беше порядъчно споменавана с добро за онази безценна торбичка с шкусотйки  Hug
Виж целия пост
# 175
   Рая, красавица си Grinning  Предполагам, че съпруга ти е професионален фотограф Wink Като гледам само на коремче си пораснала Heart Eyes
   Ментуш, Илка, Тали, много сладко спят дребосите наистина Heart Eyes
   Тали, Вик ме съсипва каква снимка  Joy hahaha За спането майка ми ме предупреди, че може да не успея да го изгоня от нашето легло до 1-ви клас Mr. Green
     Бубе, бъзикай се ти с Тут, добре си живее тя Laughing
    Ментуш, браво, че сте намерили така бързо сок, как е днес Йойо?
 
     
   
Виж целия пост
# 176
Благодаря Mentha   и mimkis !   bouquet  Наистина само коремът ми расте за сега .. и то само в последния месец, но ми казаха,че накрая ще наддам най-много така че очаквам растеж тепърва..  Grinning
Фотографа ,който ме засне е наистина професионален ,не всеки ден се случва човек да е бременен и реших,че трябва да запечатам този момент подобаващо..знае ли се, може би ми е за последен път. Но не е Миха (моя мъж) а приятел.
Миха има много по-забавна професия   newsm57  - с кукли http://hot.ynet.co.il/home/0,7340,L-9075-48595,00.html     , много полезна като имаш бебе  passifier  Grinning

_илка     още ли ги помниш тия салами след 2 години ??  Grinning  Аз нямам голяма заслуга за тях само ги пренесох  newsm49 

Днес пак имам въпрос ! За улпан. Как да се свържа с това тях? Едно място ли е , много ли са? Колко струва, и само през деня ли са курсовете?
Виж целия пост
# 177
Мимкис, все така е, няма кой-знае-каква промяна  Sad Навсякъде чета, че възстановяването е бавно и може да продължи и месец...  Rolling Eyes Наровият сок не се прие с охота, но с лъжичка става да му се дава, или с натопена в него оризова бисквитка (колкото успее да поеме от него). Взех и тирош, нали навсякъде пишат за гроздов сок, а тирошът е чист гроздов сок, така че и с това ще пробвам.

Между другото тирош си бях взела и за раждането, предвид това, че повече от 20 часа не бях яла, сладката напитка ми идваше добре  Simple Smile вече не помня от къде беше съветът ...

Рая, аз получих направление за улпан от М-во на абсорбцията навремето... В Тел Авив има 2 известни улпана, в тях учат не само олими, а най-вече туристи, много англоезична среда и може би на теб това да ти хареса. Улпан Гордън е единият: http://ulpangordon.com/, тел.: 5223163
Другият е Degania, тел.: 5170441 (не намирам сайт, но се намира на Лиленблюм, мислих си дали не е спрял да работи, но в този форум за миналата година пишат, че е имал групи).
Има дневни и вечерни групи (на вечерните обикновено ходят хора, които работят през деня) Peace

Аз също си направих фотосесия с корема, но останахме малко разочаровани от резултата. Не попадаме на фотографи (и на сватбата така), но от опит и грешка се научихме за следващия път  Mr. Green

Исках да питам нещо, но главата ми дава заето днес  Crazy
Виж целия пост
# 178
Рая, наистина има много интересна работа твоят Миха  Peace, къде, как се запознахте? И как го заведе де живее в Яфо  Grinning, не са много евреите (в смисъл не емигранти, които се навиват да живеят там).

За улпан, не знам точно къде в Яфо си, но в училище Ваицман, на последният етаж е улпан ДГания (освен ако не са го махнали в последните година, две). Аз съм учила там преди 13-14 години. Занимания има и сутрин и вечер, след като се сформират групи. Ти ще трябва да плащаш пълният курс, тъй като не си ола хадаша, но трябва да провериш намясто как стоят нещата. Иначе има и улпани в Тел Авив. Един от известните е улпан Гордон http://www.d.co.il/70174780/1120/ . Там има и по- високи степени, не само първото ниво.
Между другото  в последно време се чуват слухове, че ще ги затварят, но не съм следила как се развиват събитията.

Ментуш ме е изпреварила, докато съм писателстУвала  Crazy но и аз да си кажа  Hug.
Виж целия пост
# 179
мерси  Hug още утре сутринта ще се обадя да разуча ульпаните и се захващам вече за "работа" ! крайно време е да науча Иврит вече. Едно време нямах никакъв проблем с английския, да се надяваме  Praynig,че Иврита няма да ми е много труден ! колко време ви отне да научите достатъчно за простичък разговор?


Mentha да , с фотографите е наистина трудно, защото всеки ,който държи професионална камера се пише фотограф и човек не знае ,кой наистина е !  За щастие моя познат наистина е . Първо бях фенка на работата му , после работихме заедно ,правихме снимки за едни флаери за които той не ми плати , но за това пък после аз не му платих за фотосесията  newsm47 чудесно се стекоха обстоятелствата ! хаха

 Tali  - всички хубави неща се случват много бързо ! запознах се с Миха по-миналата година декември в един клуб ,където той свиреше . А аз като фенка на Ред Бенд , бях отишла да ги слушам и след шоуто той ме заговори.  На другия ден летях за София , и така останахме да си приятелстваме само по скайп и фейсбук.. 3 месеца по-късно се върнах и вече си определихме истинска среща на Ротшилд , която се оказа най-успешната свалка в живота и на 2мата . И така от момента в който се срещнахме не се разделихме 1 месец нито за ден  luvbed     и стана ясно,че трябва да дойда за по дълго за да дадем шанс на връзката си .. И така дойдох миналият Юни , започнахме процес за виза в мисрад апним , и 6 месеца по-късно разбрах,че съм бременна в 3тич месец  Joy 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=471173384539&set=t.566559539     И бяхме много щастливи..започнахме да правим планове за бъдещето. Да се преместим в по-голям апартамент беше 1 от тях  Simple Smile    Имаме приятели в Яфо ! Той има.на нашата възраст и се съгласихме,че и на 2мата тук много ни харесва!! Яфо има невероятно красиви места ! Шук Пишпишим и старата гара и зелени пространства..защо някой би искал да живее на прашно и тясно място? Simple Smile  И така. Прекрасно е тук ! Всеки ден ми харесва все повече !

 Joy  гигантски разказ ! да не ме попита неяо човек !! хаха


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия