Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Как се празнува рожден ден на Шабат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Шабат е ежеседмичният еврейски празник, който започва в петък на залез слънце и продължава до събота на залез слънце. В този ден се спазват религиозни ритуали, включително молитви, кидуш (благословение на вино), четене на Тора и трите основни ястия. Вечерта в петък и в събота се консумират две от тях, а събота обикновено е посветена на почивка и семеен обяд. Избягването на външни дейности като гледане на телевизия, използване на компютър или говорене по телефона също е част от празника. Шабат е време за почивка и семейно събиране в уютна атмосфера.
-
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Цените на маслото от авокадо са около 42,99 лв., медът е приблизително 27,90 лв., но в магазина са по-евтини. Зехтинът също е наличен, но цената му не е спомената. Възможно е цените да варират в зависимост от магазина и региона. Въпреки това участниците в дискусията проявяват интерес към цените на тези продукти и изразяват желание да се възползват от тях по време на посещението си в магазина.
-
Как се празнува рожден ден на Шабат?
-
От какъв материал е направена бутилката?
-
Какви са последствията от земетресението и цунамито в Япония?


, клипваш с десен бутон на снимката която си харесала, properties натискаш и в отделен прозерец ти излиза инфо за снимката. ПОследното от целия адрес на снимката трябва да завършва с gif or jpg. Дано е ясно 
Това в кръга на шегата 
как се е катурнал в съня си
Добре си се сетила с тези матрачета на земята


Голям % са от САЩ и Англия и Австралия ! Дори си имаме ( и аз съм там) страница точно като Фейсбук само за англоговорящи в Тел Авив.
- с кукли
Навсякъде чета, че възстановяването е бавно и може да продължи и месец...
,че Иврита няма да ми е много труден ! колко време ви отне да научите достатъчно за простичък разговор?
чудесно се стекоха обстоятелствата ! хаха
и стана ясно,че трябва да дойда за по дълго за да дадем шанс на връзката си .. И така дойдох миналият Юни , започнахме процес за виза в мисрад апним , и 6 месеца по-късно разбрах,че съм бременна в 3тич месец