Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Как се празнува рожден ден на Шабат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Шабат е ежеседмичният еврейски празник, който започва в петък на залез слънце и продължава до събота на залез слънце. В този ден се спазват религиозни ритуали, включително молитви, кидуш (благословение на вино), четене на Тора и трите основни ястия. Вечерта в петък и в събота се консумират две от тях, а събота обикновено е посветена на почивка и семеен обяд. Избягването на външни дейности като гледане на телевизия, използване на компютър или говорене по телефона също е част от празника. Шабат е време за почивка и семейно събиране в уютна атмосфера.
-
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Цените на маслото от авокадо са около 42,99 лв., медът е приблизително 27,90 лв., но в магазина са по-евтини. Зехтинът също е наличен, но цената му не е спомената. Възможно е цените да варират в зависимост от магазина и региона. Въпреки това участниците в дискусията проявяват интерес към цените на тези продукти и изразяват желание да се възползват от тях по време на посещението си в магазина.
-
Как се празнува рожден ден на Шабат?
-
От какъв материал е направена бутилката?
-
Какви са последствията от земетресението и цунамито в Япония?


Не си ли направи един фейсбук най-после...Искам снимкииииии и също на Ники
, само аз ли си срещнах мъжа след като вече поживях в Израел 
На дневен улпан се напредва много бързо
Качвах се на такси, за да си тренирам езика, с шофьорите се получаваше супер тренировка
този спорт с бебе в лявата ръка и клавиатура в дясната се овладява с практика
).Но има и вечерни.
(
. На мен и на Мадлен не ни се отрази така, но аз веднага го изхвърлих. Знам, че в тези, които купувам има много химия, но пък Вик много лесно изгаря... колкото и да го крия от слънцето. Ментуш ще пробвам този, които си показала. Видях, че го предлагат в Супер и Ню фарм. Въпрос: видях, че е за лице имат ли за тяло или си ползваш този?
, скоро обаче няма да мога, че е станал голямо шило малкия 

ето малко на Неве Цедек, където наистина е невероятно ..дано се отварят от Фейсбук !! 
прекрасен ден на всички !
,не знам обаче помня ,като маймуна-две минути!
)