За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 856
  • 4 781
# 450

Точно. Сега го нарекоха "състезание с покачващата се температура на ядрото".

Току що съобщиха по Н24 за измерена 400 пъти по-висока радиоактивност в Онагава! Предполага се, че може да не е от АЕЦ Онагава, а да идва от Фукушима! Можело да са първи признаци за радиационен облак!




      Това, руснаците го съобщават много по-рано.







 http://www.-CouncilRegulation(EU)-/doc.html?id=435875&tid=88854 - ето тук пише, за 400 пъти по-голяма радиация в друга централа, доколкото разбирам от руски. Confused


Виж целия пост
# 451

Точно. Сега го нарекоха "състезание с покачващата се температура на ядрото".

Току що съобщиха по Н24 за измерена 400 пъти по-висока радиоактивност в Онагава! Предполага се, че може да не е от АЕЦ Онагава, а да идва от Фукушима! Можело да са първи признаци за радиационен облак!



Meanwhile, radiation monitored at the Onagawa nuclear power plant in Miyagi Prefecture on the Pacific coast shot up from late Saturday through early Sunday, Tohoku Electric Power Co said, adding that radiation levels were low but about 700 times as high as normal.
The government’s Nuclear and Industrial Safety Agency said it was likely caused by the radioactive substances that scattered when a hydrogen explosion hit the troubled Fukushima plant on Saturday, dismissing the possibility that the Miyagi plant was to blame.

Междувременно, радиацията,измерена в ядрената централа в Онагава, е ниска, но все пак 700 пъти над допустимите норми.

Правителствената Агенция по ядрена безопасност смята, че това е причинено от радиоактивни субстанции, които са се разпръснали при експлозията във Фукушима.

Т.е. тази радиация е само от първоначалната експлозия.
Виж целия пост
# 452
такова охлаждане на реакторите с морска вода се прави за първи път, тъй като са отказали всички аварийни с-ми на реакторите и те е трябвало на момента да решат, какво да правят в тази ситуация.
Виж целия пост
# 453
да, 'оболочка' звучи къде къде по-достоверно от 'давя"
Предполагам, че е искала да напише обвивка.

И не се сърдете на хората, които се страхуват и говорят за облаци.
Гледах новините от вчера по БГ ТВ и онемях. На мен ми беше много смешно, но едва ли на всички им е било смешно.
 
Виж целия пост
# 454
Тоест, какво сега да правим, спираме ли салатите или не?
Виж целия пост
# 455
да, 'оболочка' звучи къде къде по-достоверно от 'давя"
Предполагам, че е искала да напише обвивка.


Точно това значи.

Ако ще помогне спирането на салати, цигари и т.н. - що не. Simple Smile
Виж целия пост
# 456
Това което прочетох в един английски сайт: едно от нещата което усложнява ситуацията във Фукушима е че цитирам"they had a batch of very pure uranium"
Виж целия пост
# 457
Цитат
adding that radiation levels were low but about 700 times as high as normal.

Междувременно, радиацията,измерена в ядрената централа в Онагава, е ниска, но все пак 700 пъти над допустимите норми.


Искаш да кажеш, че нормалния радиационен фон и допустимата норма са едно  и също?
 
Виж целия пост
# 458
Германските студенти напускат Япония.
Моето мнение е, че и българите трябва да напуснат Япония
Виж целия пост
# 459
Тоест, какво сега да правим, спираме ли салатите или не?

На първо време спираме японските гъби рейши. По-нататък ще видим.

Цитат
adding that radiation levels were low but about 700 times as high as normal.

Междувременно, радиацията,измерена в ядрената централа в Онагава, е ниска, но все пак 700 пъти над допустимите норми.


Искаш да кажеш, че нормалния радиационен фон и допустимата норма са едно  и също?
 

700 пъти над "нормалното" - това е точният превод. Колко е нормално и колко е максимално допустимо не пише.
Виж целия пост
# 460
....
Т.е. тази радиация е само от първоначалната експлозия.

Пръвоначалната експлозия нали беше вчера.  Rolling Eyes Става въпрос за 150 км между двете.
Обявиха го като нещо ново тук - "Извънредно положение във втора АЕЦ в по-малка степен."  Rolling Eyes
не чух коя степен от 0 до 7
Виж целия пост
# 461
Доколкото разбрах от всичко прочетено,заливането с морска вода е най крайната мярка,в смисъл погребват си АЕЦа,за да се опитат да предотвратят най страшното.Това никак,ама никак не ми харесва.Стискайте палци да се получи. Praynig
Виж целия пост
# 462
Тоест, какво сега да правим, спираме ли салатите или не?

На първо време спираме японските гъби рейши. По-нататък ще видим.

Цитат
adding that radiation levels were low but about 700 times as high as normal.

Междувременно, радиацията,измерена в ядрената централа в Онагава, е ниска, но все пак 700 пъти над допустимите норми.


Искаш да кажеш, че нормалния радиационен фон и допустимата норма са едно  и също?
 

700 пъти над "нормалното" - това е точният превод. Колко е нормално и колко е максимално допустимо не пише.
Ето в този сайт е написано кратко обяснение за рентгените...Надоло след втората снимка
http://www.chernobyl.me/ghost_town.php
Виж целия пост
# 463
Честно, като чета тази тема и си мисля колко мъдри са били политиците ни по времето на Чернобил - пълно информационно затъмнение е единствената правилна политика за България.


Ооо, не съм съгласна! Като зарежеш един народ на произвола на съдата и като го лишиш от ясна и точна информация какво се случва, няма да го направиш по-дисциплиниран. Така беше и в Китай през 2003-та. СЗО гърмеше някакви страшни цифри на заразени и предупреждения да се избягва страната /и те прекаляваха, най-вероятно/, а в двора на университета ми поставяха някакви смешни бюлетини с ежедневна информация, където дори не се споменаваше 'атипична пневмония'. Иначе на вратите в общежитията ни бяха залепили листове, на които всеки ден трябваше да записваме колко ни е телесната Т и всяка вечер минаваха камериерки да пръскат с нещо. Хем така, хем иначе. Поради тази причина и до ден днешен не знам колко жертви взе в действителност тази болест. Съжалявам за отклонението. Радвам се, че писа, Самурайка!  Hug
Виж целия пост
# 464
Общо взето се е случило следното. След земетресението се е задействала автоматичната защита. Има контролни пръчки от материал абсорбиращ неутрони, примерно кобалт. Тези пръчки влизат между пръчките с горивото в ядрото на реактора и абсорбирайки неутроните забавят реакцията. Това е изключен реактор. Спира да се произвежда ток и се включват аварийните дизелови генератори, които произвеждат ток за помпите на охлаждането и другите системи. Дотук добре, но след час ги удря цунамито и поврежда генераторите и вероятно част от инфраструктурата. Спира да се произвежда ток и системите минават на батерии, които имат капацитет да захранват централата няколко часа, а след това и батериите се изчерпват и охлаждането спира. Въпреки, че е изключен реактора той продължава да се нагрява и това вдига налягането на охлаждащата течност. За да не гръмне реактора от налягането както се е случило в Чернобил те решават да изпуснат парата. От това изпускане се вдига радиацията. От друга страна от голямото налягане и температура водата в реактора е започнала да се разлага на водород и кислород и от това беше взривът вчера сутринта. Разликата с Чернобил е че там изобщо не са успели да вкарат контролните пръчки в реактора и е настъпила неконтролирана верижна реакция, която рязко е повишила налягането, реактора се е пръснал и се е стопило ядрото предизвиквайки радиоактивен пожар. Запалил се е графита в реактора, те са взели да го гасят с вода и са го разпалили още повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия