samuraika, вие нито за момент ли не допускате вариант да се върнете в БГ? Дано нещата се развият по най-добрия начин, но при такава реална опасност не е ли по-добре човек да се изнесе, докато се разбере кое как ще е...
Аз и "инцидента" с Ку-Ку си спомням - колко хора бяха пили йод и какво ли не противорадиационно, даже имаше и постъпили в болница със "симптоми". Точно затова е наказуемо всяването на паника и дезинформация. 
макар да са в убежища. 

Днес са им говорили в училище за земетресението.
вече 34 години бълнувам на сън, и с виковете си събуждам хората около мене, след преживян подобен ужас /тогава бях в 5-ти клас/, явно нещо остава в подсъзнанието на човека след такъв ужас. Но и истината е точно както ти казваш - да се говори, да се обяснява, по този начин едно дете още от малко може да бъде научено, че паниката може да донесе много повече беди, отколкото реалността. 

Препоръчани теми