За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 787
  • 4 781
# 4 650
Великата японска нация.....великото безумие на японското правителство, да построи десетки ядрени централи във възможно най-сеизмичния район в света. Заразиха навсякъде с радиация.
А най-лошото е, че информират хората по-зле и от комунистите по времето на Чернобил. Пълна мъгла е около Фукушима.

Точно така е. Може ли в такъв опасен район да се допуска да се строят ядрени централи. А се вторачили в  нашата, но тя издържа при свищовското земетресение и не изтрови половин свят.
Ей това се чудя и аз откакто стана аварията.

А това за 20пъти повишаване на нормата за облъчване е направо безумно. Горките дечица там!
Виж целия пост
# 4 651
Наскоро по вестниците имаше информация за множество вече случаи на деца с проблеми в щит.жлеза. Очаквал се бум до края на годината, заради новородените.
Виж целия пост
# 4 652
Като едно време след Чернобил, когато ни преглеждаха направо в училищата и на повечето ни раздаваха някакви хапченца.
Виж целия пост
# 4 653
Е, нали всичко си беше наред.
Нищо страшно, премиерът ядеше домати...и пр., пр.,... Sad
Виж целия пост
# 4 654
Като едно време след Чернобил, когато ни преглеждаха направо в училищата и на повечето ни раздаваха някакви хапченца.

къде са преглеждали?

 Tired ние ходихме на НВО лагер  Tired
Виж целия пост
# 4 655
А колко се пънаха ,че нямала тази авария нищо общо с Чернобил .
Виж целия пост
# 4 656
А колко се пънаха ,че нямала тази авария нищо общо с Чернобил .

         Нищо общо няма. Чернобилската АЕЦ е на един принцип, Фукушима на друг принцип  Naughty

         Само дето, Онова, на което му викат Радиация си е едно и също, независимо от "принципа"  Peace
Виж целия пост
# 4 657
Тъй де аз  последиците имах предвид .
Виж целия пост
# 4 658
Ами в самото у-ще, влизаха в час и ни натискаха щитовидните жлези. Може би си била малка. Набило ми се е в главата, защото ми откриха проблем.
Виж целия пост
# 4 659
Като едно време след Чернобил, когато ни преглеждаха направо в училищата и на повечето ни раздаваха някакви хапченца.

къде са преглеждали?

 Tired ние ходихме на НВО лагер  Tired
И ние бяхме от ходилите точно по това време на НВО. После никой не ни е преглеждал.
Виж целия пост
# 4 660
Аз си имам Хашимото казват ,че следствие на Чернобил са се увеличили проблемите със щетовидната жлеза при жените.
Нямам спомен за аварията била съм на 9 годинки.
Виж целия пост
# 4 661
Аз си имам Хашимото казват ,че следствие на Чернобил са се увеличили проблемите със щетовидната жлеза при жените.
Нямам спомен за аварията била съм на 9 годинки.

Аз съм била на 11, но имам ясен спомен как коментирахме аварията.
Лятото раздаваха на всички противогази, явно все пак са се стреснали, че са възможни аварии и да вземат някакви мерки. (Но това беше защото сме близо до Девня) Grinning
Между другото в този период нямаше ли и постоянни обгазявания в Русе? Така че може би не е само един факторът за Хашимотото.
Виж целия пост
# 4 662
След Чернобил рязко са скочили проблемите със щетовидната жлеза за цяла БГ ,не само за Русе.
Виж целия пост
# 4 663
Опитах се да проследя новините за тестваните деца от района на Фукушима. Информацията е адски противоречива. Правителството казва, че са намерили следи от радиоактивен йод в 1/2 от тестваните деца, но нивата били по-ниски от нормата (каква е, колко е, не е ясно).

От друга страна ги критикуват, че прикриват информация и че самите тестове са направени така, че да подвеждат и манипулират информацията. Т.е. къде точно са тествали, в кои точно райони и т.н. Ходи разбери каква е истината.

Между другото, някой знае ли какво се случва ТАМ?

Ето и едно интересно инфо за земетресението и изключените реактори на източното крайбрежие http://www.bellona.org/articles/articles_2011/North_anna. Оказва се, че има някакъв уж малък проблем с единия дизел генератор.
Виж целия пост
# 4 664
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=766682   Това е най-новото!  Знаех си още от самото начало , че последствията ще са като Чернобил
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия