За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 737
  • 4 781
# 4 695
И сега какво - пак йод 131 над Европа "неясно откъде"?
http://dartsnews.bg/News/12276
Виж целия пост
# 4 696
И сега какво - пак йод 131 над Европа "неясно откъде"?
http://dartsnews.bg/News/12276
Аз залагам на Словакия  Wink
Вие какво ще кажете по въпроса?
Виж целия пост
# 4 697
И сега какво - пак йод 131 над Европа "неясно откъде"?
http://dartsnews.bg/News/12276

 ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 4 698
Аз залагам на Словакия  Wink
Вие какво ще кажете по въпроса?


Защо Словакия? Според мен проблемите във Фукушима не са решени.
Виж целия пост
# 4 699
Аз залагам на Словакия  Wink
Вие какво ще кажете по въпроса?


Защо Словакия? Според мен проблемите във Фукушима не са решени.

ммммммда, няма засечен такъв във Фукушима, но трябва да е от там  Rolling Eyes
а за периода на полуразпад на йод 131 какво знаеш?  Tired
Виж целия пост
# 4 700
Аз залагам на Словакия  Wink
Вие какво ще кажете по въпроса?


Защо Словакия? Според мен проблемите във Фукушима не са решени.

ммммммда, няма засечен такъв във Фукушима, но трябва да е от там  Rolling Eyes
а за периода на полуразпад на йод 131 какво знаеш?  Tired

Периодът на полуразпад е 8 дни.
Виж целия пост
# 4 701
Не подценявайте вредата, която нанесе японската централа. А радиацията, коато изтече в океана? Мислите ли, че няма стигне навсякъде?
Виж целия пост
# 4 702
Е точно продуктите с кратък период на полуразпад няма да стигнат навсякъде.

Иначе силно се съмнявам да не изтича още от Фукушима  Sad
Виж целия пост
# 4 703
Вчерашните новини по ОРТ за Фукушима-1 http://www.1tv.ru/news/world/190826.

За пръв път журналисти са допуснати на територия на Фукушима-1, нивото на радиация близо до реакторите е 850 пъти над норма. Смятат да охладят тази станция до края на година. Най-малко 30 години са необходими за да се изведе от експлоатация.
Виж целия пост
# 4 704
1 година след трагедията. 19 000 жертви общо. Цял ден мисля за това, но нямах време за нета. Странно,  че никой не е писал днес тук. Току що гледах едночасов репортаж "една година след".... ще пиша утре,  в момента ми е прекалено гадно.  Sad
Виж целия пост
# 4 705
Някой да е чел за развитието там?

П.С. http://www.blitz.bg/news/article/133172
Виж целия пост
# 4 706
Развитието е, че си имат сериозна работа за още 30-40 години.

Живота на хората се е променил за винаги. Децата си носят постоянно радиометър. Едно детенце каза, че не го е страх от радиацията, а че ако изгуби брояча докато си играе ще си има проблеми...

В репортажа направиха паралел с Чернобил - укриването на информацията, хеликоптерите, евакуиране на хиляди, вкарване на хора в реактора, опит за разчистване с роботи. Само последното е имало напредък при Фукушима (роботите са работили въпреки високата радиация).

Заради местоположенето на централата (на брега) и затова, че вятъра първите 2 дни е духал към океана, ето така изглеждат на картата засегнатите участъци


79% от цезия е отишъл в океана, 2% по други континенти (главно Америка), какви ще са последствията не може да се каже.

В заключение, 40 % от електроенергията в света се добива от атомни централи, при което обаче остава най-опасния отпадък, който трябва да се складира хиляди години опакован и вкаран под земята със специални обвивки и бетониран, така че да не влезе в досег с подпочвените води: за хиляди години или докато се намери друго място за съхранение.

Това са централите в момента


Toва са тези, които планират или вече строят (само в китай - 26 нови се строят)


Виж целия пост
# 4 707
Какво да кажем.....понякога е по добре да замълчим.
Виж целия пост
# 4 708
И аз гледах малко вчера... направо... какво да каже човек..
Но Мисис Т. 19000..? Вчера във филма, който гледах - тук по някоя немска беше, ама коя.. казаха нещо като "15000 жертви, а 13000 се водят още изчезнали..!" - каквото и да значи последното, към днешна дата  Cry
Виж целия пост
# 4 709
Мисля, че са над 30000 загиналите с безследно изчезналите, пометени от цунамито.

Tук има снимки една година по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия