Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 67 349
  • 746
# 495
И точно днес мъжът ми решил да СИ купи Зайо Байо и щедро почерпил Дарина с него...  Mr. Green Прочетох му прилежно цялата информация за Е110.
Шоколад й давам на миниатюрни парченца (защо ли - защото мама хапва шоколада в промишлени количества и тя си иска), за щастие не настоява за повече. Ако поиска по повече, ще трябва да го спра Wink Сладолед сме й давали - яде, но не си търси, тук поне се вписва в рамките на приличното Wink

Откакто майка ми я гледа, яде и месо. Интересно ми е обаче наесен, като тръгне на детска градина, какво ще предпочита да яде там.
Виж целия пост
# 496
Да се включа и аз по темата - Габи шоколад не е яла все още, може би след като стане на 3 ще й дам да опита ако иска. Сега не изявява желание, дори когато аз ям (което не е много често де), знае, че е още малка и като порасне тогава ще може да яде Simple Smile Боклукчави храни също не съм й давала (само солети) - първо, че ние не консумираме такива, второ - по площадките тук също рядко има. Опитвала е някои неща, но обикновено само си близва и не иска повече. Сладолед си е хапвала по мъничко 3-4 пъти може би. Пържени картофи също не давам. А това за бабите честно казано не мога да го проумея - какъв зор имат да тъпчат детето с вафли, шоколади и др.п., още повече ако знаят, че вие сте против  Rolling Eyes Нашите баби никога не биха направили подобно нещо, много добре знаят отношението ми към храненето й и не биха й дали нещо, което не одобрявам  Peace

Села ви, то почти не останало, наслаждавай се на почивката докато можеш Simple Smile
Виж целия пост
# 497
Аз обожавам шоколад и сладолед, не съм забранявала на Ди да ги яде откак стана на 2 години, но тя много не се хвърля. Но винаги давам само по парченце, другото за после Simple Smile И аз скришом го доизяждам  Mr. Green Добре, че не дебелея Simple Smile
Диана си я возя в столче в моята кола, но в на татко й колата е на седалка, но взех на Cam, те са по-стабилни и големи, ето такава.

Сега трябва да купувам ново столче за Ди (трета група) от 18-36кг. май бяха, но нямам идея какво... Някй ако има инфо, ще се радвам да я сподели.
Виж целия пост
# 498
Момичета,
Тази седмица ми е много натоварено в офиса и затова само влизам на бързо да Ви попрочитам от време на време, но днес специално влязох, за да Ви почерпя виртуално   cook  food010, че днес имам рожден ден – ставам с една година по-красива  4470 и по-мъдра  Mr. Green
Виж целия пост
# 499
А това за бабите честно казано не мога да го проумея - какъв зор имат да тъпчат детето с вафли, шоколади и др.п., още повече ако знаят, че вие сте против  Rolling Eyes
а де и аз не мога да го проумея...отдавам го на факта, че въпросната баба готви изключително нездравословно (примери няма да давам, че ... Sick) иначе е много добра и мога да разчитам на нея за всичко, обаче с това ядене - как не се научи не знам....толкова хора успях да променя към здравословно хранене, но нея - не.... #Crazy
Нинче жива и здрава да си, само радости да ти се случват   bouquet
Виж целия пост
# 500
Засега все още успешно Лили не яде царевични пръчици и желирани бонбони и не пие газирано. От другите неща почти всичко е опитвала, но както се спомена по-горе не проявява голям интерес. В началото й харесваше шоколада, но после й омръзна. Сега рядко хапва. Понякога от шоколадовото яйце изяжда половината, но в повечето случаи почти нищо не яде. Киндер шоколадчета много ядеше по едно време, но вече изобщо не ги помирисва. Обаче пък много се е влюбила в Киндер Пингуи десертите и поне по един на ден заминава...
Плодове и зеленчуци дори да ям пред нея не винаги проявява интерес, но понякога има ефект.
Виж целия пост
# 501
Нинче, да си жива и здрава!   bouquet

Аз съм джънки мама и няма да ви се оправдавам  Mr. Green

Добре де , и аз да опиша...Нищо не й купувам и вкъщи нямаме шкаф с лакомства, но когато някой й предложи нещо, ако иска не й отказвам. Имаме един дядо Цецо, който всяка седмица ни носи пресни домашни яйца и с тях винаги носи и бонбонки за детето. Тя не им обръща много внимание и не ги яде, но пък винаги като се звънне, много щастливо предполага, че е дядо Цецо и носи дабонки.

Шоколад е яла, от шоколадовото яйце винаги яде само половинката и другата я дава на мама и тати да си я разделят. Царевични пръчици яде, когато ходим във Варна, защото това е вечерята на момиченцето, у които ходим на гости.  Rolling Eyes Вафли понякога си иска, но много рядко. Обича сокче теди, но няма значение какво и сипвам в шишенцето, важно е шишенцето да е на теди и тя си мисли, че пие сокче теди.  Laughing

Изкарахме гаден вирус всички вкъщи.  Tired
Виж целия пост
# 502
Щастливи са родителите на "всеядните" деца, ако изобщо има такива.
Катето бойкотира всичко домашно, което приготвям - хляб, десерти, бисквити, пица. Но пица на парче яде с удоволствие  Rolling Eyes
Затова съм снишила критериите на принципа "по-добре от нищо" и така, като гледам да не е отявлен боклук.

Сега докато са малки все можем да ги ограничаваме. По-сложното е да ги научим сами да подбират и да правят разлика. Щото не е далеч времето, когато сами ще решават какво ще си купят с джобните пари. Затова приемам всякакви съвети как става "обяснението" така че да улесни "разбирането"  Wink

Иначе и аз се опитвам безуспешно да обясня на близките ми, че на никое дете не му е станало нищо, защото не е опитало "нещо", ама че очевидно им личи на тези деца, дето прекаляват с него.
Виж целия пост
# 503

Сега докато са малки все можем да ги ограничаваме. По-сложното е да ги научим сами да подбират и да правят разлика. Щото не е далеч времето, когато сами ще решават какво ще си купят с джобните пари. Затова приемам всякакви съвети как става "обяснението" така че да улесни "разбирането"  Wink


 Peace

Хайде и аз да се включа в актуалната тема  Simple Smile. До миналото лято що-годе удържахме фронта, но вече е много наясно кое какво е, къде стои, колко е изяла и колко още има. Помни като слон. Като цяло и разрешавам по малко, след вечеря или пък, обикновено в парка, където на всяка крачка има боклучки, и предлагам да си избере едно нещо и купуваме само това (обикновено сладолед). Яла е шоколад, сладолед, кроасани,солети, разни видове бисквити... Близалки, гумени мечета, крокита, чипс, газирано ми се струват много хард и правя всичко възможно да не и попадат в полезрението. Пакетирани сокчета също не купувам, като поиска сок взимам фреш или я прилъгвам с домашен компот вкъщи. Има неща, за които сме я убедили, че са за татковци, или пък че вътре има бира  Crazy.Лошото е, че децата гледат едно от друго и как да обясниш на твоето защо не може да яде еди-си-какво, а пък другото насреща може  Rolling Eyes. Самата тя казва, че нямало да яде повече шоколад, защото няма витамини  Crazy... до следващия път в който види шоколад  Wink.
Това с пробутването на нещо си друго в подходяща опаковка е добра идея, но при нас вече не работи, прави разликата. Преди време правех бонбони със сушени плодове и ядки и ги опаковах в станиолчета от бонбони линд, минаваше за известно време номера, но вече не.
Аз самата съм на мнение, че не бива да се изпада в крайности, защото тогава забраненото става най-сладко и тази тенденция се запазва трайно. За мен е важно, че вкъщи не се купуват щреволинки (освен шоколад   Crazy), опитвам се да готвя редовно и здравословно, а това че от време на време яде боклучки, приемам е в рамките на допустимото.
 

За анкетата, махнахме памперса миналото лято и забравихме за него. Имаше през един период нощни напикавания, малко след като тръгна на ясла и го свързвам именно с това  Confused. Премина за около 2-3 седмици.
Виж целия пост
# 504
Влизам да ви се похваля, че си имам още един племенник - тази сутрин сестричката ми е родила момченце - 4 кг и 54 см, много бързо и леко е минало всичко, много съм щастлива  newsm44 newsm44 newsm44
Виж целия пост
# 505
Привет, мами! Отдавна не съм писала, нито 4ела, сега гледам 4е обсъждате любимата ми тема с храните и да се изкажа и аз, на всяка манджа мерудия Laughing
Гледам да се намърдам между двете крайности - безотговорното тъп4ене на децата с всякакви простотии и фанатизираното "ау, сакън, изплюй този отровен зрън4о!". Опитвали са вси4ко кажи ре4и, вкл. и вредности, подправени с подроообни и продължителни обяснения защо това е гадно и не бива да се яде/пие. Нищо не е абсолютно забранено, освен газираното. И двамата имат слабост към сладкото, като пове4ето деца. Гледам да не прекаляват, не винаги успешно, старая се поне да е в по-голямата си 4аст домашно. Ники много попива информация и се надявам да му остане за цял живот. Наскоро го 4ух да обяснява на едно детенце колко е вреден макдоналдса и как само глупавите хора вярват на вси4ки реклами hahaha
Зайо Байо наистина е станал някаква страшна гадост. Сега на пролет имах лек проблем със стомаха, беше ми по-4увствителен от обикновено. Ядохме Зайо Байо един ден, защото бяха свършили любимите ни натурални пръ4ици и направо щях да умра от болка #Crazy Повръщаше ми се и няколко 4аса направо не бях на себе си...Не знам какво му слагат, но със сигурност няма нищо общо с цареви4ните пръ4ици от детството ни. Аз ли4но няма да купя пове4е Crossing Arms
Виж целия пост
# 506
момичета таман се прибрахме от Елена, бяхме в хотел Елени палас, където беше последната нац. среща....ми много ни хареса на нас, басейна беше с топла вода, стаята беше супер, храната също, изобщо много сме доволни  Peace
Виж целия пост
# 507
Здравейте момичета:) Отдавна не съм имала възможност да влизам във форума, но с наближаването на рождените дни се появи една носталгия и реших да надникна;)
Много бебчета, много бремелинки, страхотно!
И както винаги актуални теми! Аз преди няколко дни махнах нощния памперс на Магдалина, засега става вечер по веднъж да ходи до тоалетна и няма пропуски.
Няколко пъти беше на гости при бабите в Петрич и оттогава е изучила всевъзможни вредни храни.
Сега като влезем в магазина почва да се оглежда и пита "Какво да си купя..."
Шоколад обича много, сладолед също. Добре че е тя, че да започна малко да се ограничавам и аз.
Петър прави опити за ходене, не иска да седи в количката като сме навън, не иска да седи никъде вкъщи. Само да го водим за ръчички и да обикаля... Доста е изтощителен този период, бях го позабравила.
Тази година няма ли да има национална среща? Вече няма никакви пречки да се включим:)
Виж целия пост
# 508
Влизам конкретно да ви питам има ли желаещи да се съберем на 1ви или на 2ри (по случай първи) юни в "пицарията на Астарта" или някое друго място около 18.30-19.00 примерно, за да се видим ние и децата?
Виж целия пост
# 509
Сакси, аз съм 'за'.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия