ВЪПРОСИ към хомеопати - 13

  • 47 631
  • 768
# 285
Моето малкото се роди 26 дни по-рано. Държаха ме на задържане на системи и въпреки това не успяха да я спрат. (В последствие се оказа Слава Богу! Защото се роди с увита около врата пъпна връв. Лекарката каза, че ако е останало до термин, бебето щяло да наедрее (роди се 2600) и имало вероятност, макар и малка, да се задуши. Близка позната ми е, може би затова бе така откровена.Пъпната връв е била дълга, но не се знае дали е щяло да бъде достатъчно)И до днес, въпреки че е още малка, е страшно упорита като реши да прави нещо, въобще....с рогата напред, но не в лошия смисъл.Много е целеустремена.

И моя беше така  Tired...само,че мнооого по-тежък,цели 4,060кг.И аз бях секцио по спешност!И той е много упорит!
Виж целия пост
# 286
Моята се роди нормално ,без окситоцин, за три часа....Пъпната връв на вратлето се видяла чак след раждането....(А бе....Господ си знае работата, мисля)
Виж целия пост
# 287
По повод планираното раждане hellche, смятам че имаше предвид че с планирано раждане се променя кармата и съдбата на детето, което е трябвало да се роди по-рано и не по свое желание.Но всеки сам си решава и носи своята отговорност спрямо детето си.
Тук не става въпрос за секцио по медицински причини, там просто се налага.

Ето тук според мен се крие истината!
Виж целия пост
# 288
Да попитам - напоследък чета за рейки и се зачудих дали е съвместимо с хомеопатията? Все пак и това е енергийно лечение, да не стане някакъв гаф?

 Ами не сгафвай. Две енергийни въздйствия по едно и също време, не е добра идея.

  Някъде в Темата ни, преди време беше писано, че тъкмо с хомеопатия е оздравяла и се е чувствала чудесно и решила да довърши лечението с Рейки, и... го е Довършила - в буквалния смисъл!
Mr. Green

Така ли!? Аз споделих с хомеопата си, че имам Рейки първо ниво и си правя сеанси, но не бях посъветвана да не го правя по време на лечение. Следващия път ще питам по-подробно.

Аз имам лични, недоказанани научно наблюдения, че доста често деца, родени със секцио имат някакви бъбречни проблеми. Може и да е съвпадение, може и да не е!  Whistling Не знам.

Аз съм родена със секцио /заради плацента превиа-така ли беше термина/ и като малка имах проблеми с бъбреците. Но пък те се появиха след като ми извадиха сливиците ...
Виж целия пост
# 289
Имам познати, родени със секцио, никой от тях няма проблеми с бъбреците.  Rolling Eyes
Аз самата съм родена много трудно, но пък съм толкова неупорита и лесно отказваща се, че направо ме е срам  Embarassed Rolling Eyes Така че не знам дали всичко зависи от начина на раждане.
Виж целия пост
# 290
Да попитам - напоследък чета за рейки и се зачудих дали е съвместимо с хомеопатията? Все пак и това е енергийно лечение, да не стане някакъв гаф?

 Ами не сгафвай. Две енергийни въздйствия по едно и също време, не е добра идея.

  Някъде в Темата ни, преди време беше писано, че тъкмо с хомеопатия е оздравяла и се е чувствала чудесно и решила да довърши лечението с Рейки, и... го е Довършила - в буквалния смисъл!
Mr. Green

Така ли!? Аз споделих с хомеопата си, че имам Рейки първо ниво и си правя сеанси, но не бях посъветвана да не го правя по време на лечение. Следващия път ще питам по-подробно.

Аз имам лични, недоказанани научно наблюдения, че доста често деца, родени със секцио имат някакви бъбречни проблеми. Може и да е съвпадение, може и да не е!  Whistling Не знам.

Аз съм родена със секцио /заради плацента превиа-така ли беше термина/ и като малка имах проблеми с бъбреците. Но пък те се появиха след като ми извадиха сливиците ...
А дали е възможно хомеопата Ви да не знае какво е рейки newsm78?
Виж целия пост
# 291
Знае, защото още преди инициацията ми бях споменала, че се интересувам от Рейки и поговорихме за това, но не толкова подробно. Но да не досаждам, следващия месец имам час и ще питам  Peace
Виж целия пост
# 292
Моето малкото се роди 26 дни по-рано. Държаха ме на задържане на системи и въпреки това не успяха да я спрат. (В последствие се оказа Слава Богу! Защото се роди с увита около врата пъпна връв. Лекарката каза, че ако е останало до термин, бебето щяло да наедрее (роди се 2600) и имало вероятност, макар и малка, да се задуши. Близка позната ми е, може би затова бе така откровена.Пъпната връв е била дълга, но не се знае дали е щяло да бъде достатъчно)И до днес, въпреки че е още малка, е страшно упорита като реши да прави нещо, въобще....с рогата напред, но не в лошия смисъл.Много е целеустремена.

И моя беше така  Tired...само,че мнооого по-тежък,цели 4,060кг.И аз бях секцио по спешност!И той е много упорит!
Не е по темата с хомеопатията, но искам да развенчая мита за късата пъпна връв. Най-късата връв, с която безпроблемноно се е раждало бебе при провеждани изследвания по темата е 13 см...Дали и колко ще бъде омотана е друг въпрос, но и там си има начин.
Виж целия пост
# 293
Моите и двете ги родих нормално с увита около врата пъпна връв - даже на малкия 3 пъти увитаLaughing И това не беше проблем. Според д-р Марков, известен специалист по фетална морфология - всяко четвърто бебе се ражда с увита около врата пъпна връв.  Peace
Виж целия пост
# 294
Може. Не съм се интересувала по темата.
Защо обаче често се "задушават" бебетата при такова раждане?....
Виж целия пост
# 295
Може. Не съм се интересувала по темата.
Защо обаче често се "задушават" бебетата при такова раждане?....

Заради насилствено напъване, Кристелер и други практики. Спира се притока на кислород от пъпната връв. До раджането на тялото, бебето не диша през дробовете си. Ако пъпната връв е много стегната около врата, леко се се разширява.
Виж целия пост
# 296
E, тя семейната среда е само един от многото фактори. Има и доста издържливи на такава среда деца, пък слабото място им се оказва другаде.
Моето е много здраво, може би защото от 5-та г.с . е на хомеопатия, но съвсем не живее в здравословна среда като цяло. Гледам му сестя каквото мога по отношение на храната и общоството, но далеч не живее в идеална среда...
и мисля че не е нужно чак пък.всяко вманиачаване в нещо за мене е вредно:)
Виж целия пост
# 297
Мег, благодаря за разяснението.
(аз си представям нещата така- при къса пъпна връв, увита и около бебето, без значение къде, то просто не може да излезе нормално, без да "откъсне" и плацентата. Съответно спира кръвопотока, респективно кислорода....) Със сигурност има т.нар. споменати от теб техники, но за да се приложат, сигурно трябва предварително да се знае, че има "проблем" с пъпната връв, което рядко виждат май, освен на много добри апарати. Позицията на плацентата също има значение, това е ясно.
Виж целия пост
# 298
Нагазихме пак в дълбоки води с тия раждания.  Wink

Природата наистина си знае работата, за жалост АГ-тата, май не си я знаят обаче.  Laughing Не знаят май и че не трябва да се месят там където не им е работа.

Относно комбинирането на други енергийни техники и хомеопатия...
Използвам Баховите есенции, работя с ТЕС. Споделила съм с хомеопата ми за това и той не само не ми каза да престана да ги използвам, а ме окуражи да продължавам да работя с тях.
С рейки не съм запозната, не мога да дам мнение.

Виж целия пост
# 299
искам да се включа по темата за кортикостероидите.
много хора не знаят какво са това и какви са страничните им ефекти. а и лекарите доста често не си правят труда да им обясняват.
такъв случай съм аз. преди близо 3 години когато ми се подуха пръстите на ръката и се разбра че е ревматоиден артрит ми изписаха кортикостероиди. аз бъкел си нямах на идея какво е това. единстено исках нещо което да облекчи болката и да е съвместимо с кърменето / защото за нищо на света не исках да го прекъсвам/. а си спомням лекарката че каза : в никакъв случай не ги спирай сама" тогава доста пъти се връщах към думите й и се чудех защо ми го повтори н на брой пъти. е това е .
за съжаление тогава не бях чувала за хомеопатия или поне не беше толкова разпространена а и никога не бях имала сериозни здравословни проблеми. ако тогава знаех за нея сигурна съм че сега нямаше и помен да има от това кошмарно заболяване. но по-добре късно от колкото никога да открия хомеопатията. продължавам да се боря с нейна помощ сега. и дано скоро имам поне мъъъъничък успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия