Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е хомеопатията и как работи?
Какви са източниците на съставки за хомеопатичните лекарства?
Как се пречиства водата за хомеопатичните лекарства от „стари спомени“?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е хомеопатията и как работи?
Хомеопатията е лечебна система, основана на принципа "подробното се лекува с подобно". Това означава, че вещества, които предизвикват определени симптоми при здрав човек, могат да бъдат използвани за лечение на същите или подобни симптоми при болен човек. Хомеопатията е алтернативна система за лечение, която се основава на принципа на подобието. Той използва силно разредени вещества, които причиняват подобни симптоми в здрави хора, за да лекува симптомите при болни. Хомеопатичните лечения са индивидуално съобразени с пациента, като се вземат предвид не само физическите симптоми, но и емоционалното и психическото му състояние. Принципът на подобрението (similia similibus curantur) в хомеопатията гласи, че вещество, което може да предизвика определено състояние при здрав човек, може да излекува същото или подобно състояние при болен човек. Това е основен принцип в хомеопатията, който ръководи избора на лекарство за конкретен пациент.
-
Какви са източниците на съставки за хомеопатичните лекарства?
-
Как се пречиства водата за хомеопатичните лекарства от „стари спомени“?
-
Какво представлява научният метод и как е свързан с хомеопатията?
-
Има ли остарели хомеопатични схващания от времето на Ханеман, които по-късно са били опровергани и преразгледани от други учени?
? Принципите които следват класическите хомеопати при лечение, са написани в Органон. Ако там откриеш противоречие, заповядай да го обсъдим, на мен лично ще ми е интересно
, както предполагам и на повечето пишещи и четящи тук.
Аз затова обичам като твърдя нещо цитирам публикацията, датата и страницата, на която се твърди, но това си ми е професионална деформация.

Май хом.не се впечатляват особено от подобни дреболии.Може би е реакция от прием на конст.ХЛ или пак съм в заблуда?