Юлски деца-Тема 43

  • 35 046
  • 738
# 420
Аз и за говоренето мога  да твърдя ,че яслата много помага.Едно  е детето по цял ден да общува само с мама или баба друго е когато се говори  с 20 деца и 5 лелки. Разбира се всичко е ивиндуално и всяко дете си е различно но тези около мен яслата много ги е "открехнала"  Laughing
Виж целия пост
# 421
Марулка, не си спомням точно дали беше ново столчето, но знам, че беше доволна и е точно това, което ми трябва. Благодаря ти, ще проверя в Хиполенд! Бублече, да, такова имам предвид, мерси за цената!

Мама Диди, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg13146245#msg13146245
Виж целия пост
# 422
Темичката живнала  Hug

Браво на всички говорещи дечица. Моето и то е към тях, но с по беден речник  Mr. Green
Относно яслата, определено оказва влияние над децата, според мен в положителна насока относно говорене, самостоятелно хранене, обличане... и отрицателна за боледуването. Аз чакам резултати в края на май месец и хем искам да го вземат, че на есен имам и първокласник. Хем ми е много свиден.

Мамбина, Джил  Hug
Диди, радвам се че всичко е наред при вас. С повече търпение и компромиси, ще изгладите всичко  Hug А за козунаците да ти кажа, че в Готварския има тема за това. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=567151.0 прочети първа страница има доста полезни неща. Аз лично от години си меся сама и то основно по рецепта на Скарлет О' Хара. Като добавям шипков мармалад, стафиди и други неща по мой вкус  Peace

И аз съм от фен на колективното пазаруване  Crazy

Виж целия пост
# 423
Здравейте Wink)

Много благодаря на всички за съчувствието. Свикнахме вече и не е толкова драматична тема. Като си спомня при първия паднал зъб в каква истерия изпаднах...сега - 4 и дишам по-спокойно  Crazy

Относно говоренето и всякаквото нормално развитие при децата - изобщооо не се притеснявам. Факт е, че гледах като ошашавена Стелла как говори на фона на моето мучащо маймунче, но това нищо не значи. Все ще проговорят....аз даже и зор не давам, че като го гледам каква е мара подробната...ще има да ни надува главите денонощно  Wink Laughing
Никога тези неща не са ме притеснявали, особено когато няма причина за това (здравословна, забавяне нещо в развитието) Казано е ,че до 2 годинки трупат набор от думи и след 2та се отпушват да говорят. На много наши приятели момченцата проговороиха около 3та годинае. Ма то мъжа си мъж ...темерутска му работа. Важното е да каже , че е гладен, че му се спи и да не го занимаваш ....това му е прекаленооо достатъчно. Даже не знам за какво им е после да говорят...сигурно , за да лъжат жените, за друго не им трябва  Joy Joy

Джилка, егати гадорията. Дано имате бърз успех с махането на памперса, за да не го мислиш  Hug

Драга, как е по чужбината, завъртя ли се по магазинте ? Wink)

Диди, много освежаваща и романтична почивка ви пожелавам  Whistling Wink
Виж целия пост
# 424
Здравейте мами,
Джилка, дано бързо ликвидирате бактерията и Калинчето да свикне на гърне! Hug Hug Hug Тя как, боли ли я нещо?
Джиджи, радвам се да те видя! Браво на Стелла! Hug Анди не може да построява изречения, но е като папагал, всичко повтаря.  Heart Eyes
Маймунче, аз купувах такова столче за маса преди доста време. На Анди и е много удобно, не иска да сяда другаде само на него се седи. Дори, като и го перем само ходи да го проверява, де не и го вземе някой, че даже и плаче да и го връщаме по бързо. Нашето е на Bebe confort - http://www.bebe-best.com/bebe-confort-stol-za-hranene-za-masa-re … 2010-p-17155.html Компактно е, може да си го вземете после и за САЩ.  Heart Eyes
Сиси, пак си пуснала много полезна тема! Поздравления за положения труд! Hug
Диди, радвам се за Вас!  Hug Hug Hug Весела и романтична почивка!  Laughing
Алекс, дано си се приберете в Кърджали.  Peace
Миме, аз София съм я признала!  love001 Анди често я споменава! Кога ще се съберем???
На Анди яслата и харесва. Вчера остана за цял ден и е плакала само веднъж.  Heart Eyes Днес е на куклен театър. Дано да се забавлява!
Хубав ден на всички! Целувки от нас!
Виж целия пост
# 425
На много наши приятели момченцата проговороиха около 3та годинае. Ма то мъжа си мъж ...темерутска му работа.


Аз съм ви казвала ,че и Дамян като е бил на три годинки е проговорил и то след като един камък го е ударил в главата  Mr. Green




Диди, много освежаваща и романтична почивка ви пожелавам  Whistling Wink


Благодаря ви - то го дават да вали тогава в Трявна и ще си седим май само в хотела...то хубаво да седим там ама аз чакам да ми дойде тогава ,така че ще е много романтично  Mr. Green

Радинка, и аз много се притеснявам за Катето като ще тръгне от юни на ясла.Хубаво ще й е сред децата но си ми е болнава.С Петя нямам никакви проблеми -нито с преобщаването нито с боледуване - не ми е боледувала там но Катето ми е кекава. ooooh!
Виж целия пост
# 426
МАмо Диди хубуу че се завърна, много се радвам! А за седенето в хотела - е хич даже няма лошо, особено ако сте изморени, ние имахме една такава почивка една година, много хубуу си беше, наблегнахме на секса главно  Laughing
Виж целия пост
# 427
Привет народе!
Вчера стегнахме багажа и се прибрахме. Кати понесе добре смяната, само дето не знам защо през нощта почти не спа. Мен ме чака лудо чистене и сега я чакам да заспи, за да почна. Интернета ми е просто ужас, зали сме в града или на село просто няма разлика.Направо ме е яд, че ще го плащам до октомври, ама нямам излишни пари за да плащам неустойки и да го спирам.  Confused С Кати направихме и първата разходка, взехме и една количка за кукли, та сега не мога да я отлепя от нея. Да се наспи после и излизаме тук пред блока има много хубава площадка - да се попързаля, да се полюлее...
Виж целия пост
# 428
МАмо Диди хубуу че се завърна, много се радвам! А за седенето в хотела - е хич даже няма лошо, особено ако сте изморени, ние имахме една такава почивка една година, много хубуу си беше, наблегнахме на секса главно  Laughing

Ем,сигурно супер сте си изкарали ама аз колкото и да съм изморена немога да стоя на едно място.И ако наистина само вали там незнам какво ще правя.За секса .... който много се гласи накая нищо  Mr. Green ..най-много да ми дойде  Mr. Green

Тук както валеше сняг и беше 2 градуса днес пече слънце и след малко излизаме на разходка.Чакам Дамян да измие колите и изчезваме.Петя вече едвам я свъртам в къщи.Днес приготвих и място в гардероба за дрехите на Катя- нямам търпение вече да си я вземем.  newsm68

Меду нашия и съседния блок има място ,което е определено за детска площадка но общината не си мърда пръста.От понеделник започвам да пиша молби и да ги понатисна малко.Вътрешен човек ми каза ,ч само трява някой да ги побутне защото така или иначе мястото е определено.Та моите деца докато порастнат може и да направят около нас детска площадка.  Laughing
Виж целия пост
# 429
Привет,
milasara-  а как борите запека  ooooh! търся идея която още не съм приложила стандартните не ми свършиха работа  Sad друг път случвало ли ти се е....
Радина, напоследък много малко ми се струват офертите от колективното дано излезе нещо скоро,офертата за Банско от там ли е?
Виж целия пост
# 430
Здравейте и от мен,

Благодаря на всички за пожеланията. Засега нямаме особен успех с гърнето, но поне съм сигурна, че разбира какво искаме от нея. Само трябва да свикне с промяната. Мисля да й сложа и една детска седалка на тоалетната, че като че ли там по-малко се плаши. Хвърлила съм око и на преносимото гърне, с което Мимето се разхождаше миналото лято.

Джиджи, Мамбс - радвам се да ви видя. Пуля се всеки път като чета как говори Стеличка. Посмях се на коментара за говоренето на мъжете, ама тя и Калина се държи така. Защо й е да говори като може да обясни почти всичко с "ъъъ"-кане, "ам" и "айде".

За проговарянето и яслата, на мен пък ми дадоха обратния пример - за детенце, което спряло да говори като го записали. Съвсем си е индивидуално.

Диди, хубаво изкарване на почивката. Не го мисли от сега, ще си намерите забавления.
Драга, дано изкарвате супер в Лондон.
Мила, радвам се, че таткото ви се оправя. Мрънкането си е в реда на нещата, сега му е паднало.
Виж целия пост
# 431
Оля, много благодаря за столчето! Хареса ли й на Анди кукления театър?

Джилиан, успех с гърнето!

Ивинка, дано да преборите запека!

Браво на всички говорещи дечица! Стейси все още е с много беден речник,  3-4 думи Laughing, като последната научи скоро като й сготвих боб. И сега като я попитам какъв плод иска да яде, отговаря боб. Но толкова смешно го казва, че баща й по цял ден я кара това да повтаря.
Виж целия пост
# 432
Добро утро поспаливи майчета !  Mr. Green Вие нямате ли си в къщи малки зверчета да ви будят  Mr. Green



Аз се боря с Петя да яде закуската си.

Джил ,и ние сме само на ъъъ-кане и сочене с пръст.Като немога да я разбера почва най-демонстративно да тропа с крака и да пищи.С една дума " вие малоумни ли сте ,че не ме разбирате "  Laughing

А за говоренето в яслите и това го има - детето ако се стресне може и да не иска да говори и да прави каквото и да е там.

Хубав ден ви желая   bouquet
Виж целия пост
# 433
мама Барба, брули ни много гаден вятър, мръзнем, но само да не вали. Вчера беше малко по- приятно.
Миме, избягахме да, но аз за сняг страдам много ако го изпусна.
Джиджи, много се бях затъжила, целувки и прегръдки от нас.
Мамбина, позавъртях се, но всичко е на голям бегом Sad.
Ох, прочетох на бегом и пак не остана време за писане, ние скоро се прибираме, от една страна нямам вече търпение, то друга страна ми се мота още. С удоволствие бих взела едни чужди крака.
Целувки за сега, май днес ще ни е малко по- топло.
Виж целия пост
# 434
Вие нямате ли си в къщи малки зверчета да ви будят  Mr. Green
Имаме, как да нямаме-в 8ч. се събуди Даниела, а покрай нея и всички останали  Mr. Green

..........и ние сме само на ъъъ-кане и сочене с пръст.Като немога да я разбера почва най-демонстративно да тропа с крака и да пищи.С една дума " вие малоумни ли сте ,че не ме разбирате "  Laughing
Даниела е същата, абсолютно същата  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия