Мамо, тати, стягайте забава, АПРИЛчето на 2 годинки става!

  • 48 101
  • 737
# 570
Жабче, честит ви нов дом! Да е пълен с детски смях и щастливи моменти!  Hug Пък аз се чудех защо изчезнахте от полезрението...напоследък често ходехме на площадката до вашия блок, пък ви няма...Сега вече загрях...
А да те питам - направи ли нещо по въпроса с диастазата на правите коремни мускули, че и аз имам същия проблем (но в по-лека форма от теб) и сега се чудя и се мая....

А ние май сме с варицела...Така поне ми се струва, аз съм я карала в 4-ти клас и пъпките са същите...Снощи и Т имаше Прес....В Софийско май яко се е развилняла тази варицела, а ние трябваше в събота да пътуваме леко извън страната с дребосъка....
Е, да не слагам тигана преди да съм хванала рибата, но в случая не съм оптимист, следобяд сме на лекар.  Sunglasses Някое друго дребосъче да я е карало вече? Кога започва сърбежът? (детските ми спомени тук се губят), понеже до момента не се чеше....първата пъпчица я забелязах вчера след яслата.
Виж целия пост
# 571
no_name, ние все още сме ви съседи и така ще е поне до края на юли. Имаме много за ремонтиране. А на площадката не сме ходили скоро в работен ден, обикновено след ясла сме в парка на Младост 2. А като са болни и ги гледа свекърва ми не излизат, горките, не иска да ги извежда.
С диастазата нищо не съм направила, така съм затънала в какво ли не, че за нея време не ми остана, а и трябваше да отслабна... уж.  Embarassed
Варицела има много в момента, и от други места чувам. Хубаво е да се изкара на по-ранна възраст, но пък май точно сега не ви е най-удобния момент.
Виж целия пост
# 572
  Аз, каките и Елена изкарахме варицелата, малко преди първата годинка на Ели. Не са дигали Т, почва да сърби като избиват белите връхчета. И зорът е 1-2-3 дни докато избиват пъпките обшо взето, после става по-лесно. Ваня и аз имахме няколко пъпки. Елена имаше много по главичката, тялото не толкова, а Ники горката цялата беше в пъпки. Първо се появяват по тялото и на главата, зад ухото , по вратлето и тн, после избиват и по крайниците. Много са типични пъпките, червено с бяло връхче, няма как да се сбъркат, напиши в гугъл варицела и избери снимки, за да погледнеш.
  Аз я отрих Ваня късно, вече имаше 2-3 прегорели пъпки и една тъкмо избила, когато я закарах на лекарката с думите, май има варицела. Тя я погледна потвърди и така. След десет дни се натръшкахме и трите останали.
Виж целия пост
# 573
no_name, сърбежът почва, когато почнат многото пъпки, може и след 2-3 дни, обикновено има 2-3 дни темп, докато избият пъпките, но има и случаи, в които минава с няколко пъпки само. Никак не е страшна варицелата, проблемът е, че след това пада много имунитета и трябва да се пази. Препоръчвам, ако е ваицела да даваш Рус Токискодендрон 15СН, 4 пъти по 3гранули, много облекчава сърбежа и спомага за по-бързо избиване и развиване на пъпките, иначе може да се точи 10-15 дни. Също така педитата казват да се маже със спирт и да не се къпе детето, но моят хомеопат каза да не мажа с ментолов спирт и, че мога да къпя, за да облекча сърбежа. Габи я кара на по-малко от 2г, имаше ужасяващо много пъпки, сега няма нито един белег.

Жабче, честит ви нов дом! Да сте много здрави, весели, щастливи в него! Знам какво ви е с ремонтите и ние минахме през това Close

Мале, Айла, и четирите да я карате едновременно! Ега ти, ужаса! Добре, че леко сте я изкарали.
Виж целия пост
# 574
Влизам да споделя снимки от 1 юни, който изкарах ме страхотно- с балет, с почерпка (каква балерина не обича сладичко), и на края голям бой по-сестрински Simple Smile
http://mamo4ka.snimka.bg/arts/otkrit-urok-po-balet-01-06-2011.597226.23729317
Виж целия пост
# 575
Благодаря за отговорите, Жабче, Aila и very nice   Hug
Както описвате - така започна и при Прес - първата беше малко по-надолу от вратлето, на телцето, после на главата, в косата има няколко, по личицето, дори на самата веждичка между косъмчетата (и аз имах там като дете, даже и белег ми остана), явно пикът тепърва предстои...Крайниците за сега не са засегнати.

very nice, като спомена това лекарство, все си мисля, че да го заведа на хомеопат хич не е лоша идея. Доволни сме от нашия педиатър, не бърза с антибиотици, но все пак е една добра и по-безвредна алтернатива, знам ли...Само не знам при кого да го заведа... newsm78 И много ме объркват противоречивите мнения - къпете го-не го къпете, мажете-не го мажете... newsm78 В една книга с детски болести от времето, когато аз съм била малка пише това, което педиатрите съветват - без баня, с ментолов спирт. Да видим днес нашия какво ще каже. И къде ли е истината?  newsm78

Айла, наистина си е голямо наказание всички да се тръшнете болнички...Обаче много ме впечатлява това как никога не се оплакваш - евала! Имам познати, които от нищо все мрънкат, винаги гледат негативното и все си намират причини да се оплакват....Пък съм сигурна, че с 3 деца си е голяма веселба, но и голям ангажимент и немалко проблеми.  Peace
Виж целия пост
# 576
Рони, къща така и не успяхме да вземем, за жалост, остана си несбъдната мечта явно... То и апартаментът не е още наш, а на банката, но това е отделен въпрос. Ако някога спечелим от тотото, ще си купим и къща.  Joy
Яна все още е на Сингулер и е добре, боледува често, но поне настинките не преминават в бронхиолит. Един единствен пристъп е имала откакто го пие, преди 10 дни, но тогава кара вирус с разстройство и не пи лекарството 5 дни. Поне беше лек, а и аз реагирах навреме, в 3 ч през нощта дишахме на терасата, правихме инхалации с вентолин. Не ми се мисли какво ще се случи като го спрем след месец и малко за постоянно при това боледуване...  Confused Все още нямаме пълна седмица на ясла, нещата приключват с разболяване в сряда или четвъртък.
През април ходихме и една седмица на Сандански, добре им се отрази на децата, а и на нас много ни хареса там и ще повторим наесен или другата пролет.

Ох, пиша с кредор, извинете ме за грешките...  Blush
Виж целия пост
# 577
no_name, аз имам 100%доверие на хомеопата ни, но то се е изградило с времето, вече повече от 6г. Най-важното е при лекуването с хомеопатия да попаднеш на вашия Лекар. Също много важно е, сама да се убедиш, че искаш да се лекуваш с хомеопатия. Успех!

Мамочка, много са ти хубави балерините! 2 умалени твои копия Heart Eyes
Виж целия пост
# 578
Мамочка, много нежни снимки, много мило ми стана. Heart Eyes
Тези накрая, с гладна Мишенка-Михаелка Mr. Green, спомних си Усоето... Joy ама къде и е САЛАТКА? hahaha

Жабче, колко хубаво, че се завърна. Покажи ги бандитките. Heart Eyes
Честит нов дом, да сте много щастливи, всички в него. И най - вече ЗДРАВИ. Praynig


Айла, вие не боледувахте ли малко преди първата нац. среща, на Априлци? Спомням си, че тогава разказваше как и трите сте били шаркави, и типично в твой стил, не се оплака нито веднъж.  Shocked
И аз съм ти във фен клуба, да знаеш. Heart Eyes


Миме, я бързо се отчитай как върви бременността, гади ли ти се много, как се чувстваш, жадна съм за такива новини. Heart Eyes

Дес, почна ли работа, как е Анелия? Rolling Eyes

Нещо никой не показва снимки, няма да се разберем така. Naughty Crossing Arms Mr. Green

Пожелавам безоблачни и щастливи почивни дни, и много да слушате дребосъците. Heart Eyes
Виж целия пост
# 579
  Да тогава беше, затова написах, малко преди първата годинка на Ели. А за оплакване, редовно си мрънкам няма как и аз да остана назад. Тогава най-забавното беше, че още живеехме на квартира, занимавах се с майсторите в апартамента, мъжът ми зачезна в командировка, а аз с деца с шарка. Едната кака се преби и гушнала Елена, цялата опъпчена, но съм сама с тях, отивам в аптеката за лепенки.
  Няколко дни след това педиатърката беше звъняла на Илия в чужбина, да каже че са и правели проверка от ХЕИ, дали е уведомена за варицалата на децата. Звъняли са и в ДГ да питат дали и там сме казали. Имало анонимно обаждане, че жена с три деца в квартала изкарва болни от шарка деца навън. Дълбоко подозирам аптекарката, която ме попита как така съм я извела, а аз отговорих, какво предлага да оставя дете под годинка само вкъщи ли?
  Аз съм отскочила до аптеката с гушнато бебе в мен и то квартална забутана, не съм се вряла в бременни или нещо друго, но се виждахме с едни приятелчета, които бяха карали шарка и не се притесняваха...
  П.П Само Николета го изкара по-тежко и още има една-две малки като по влъбнато на личицето от най-големите пъпки.
  Аз къпех, не измислих как да облекчавам сърбежа при Ники и то лятото, и това ни беше спасението. Със спирт пък не мажех, защото им щипеше. Избиха точно за 2-3 дни зор и после стана по-добре.
Виж целия пост
# 580
Ама и тема сте заформили в точния момент...
Днес водихме Светли при докторката, че да го преслуша - нещо ми се чуваше, че диша лошо. Та в коридора 2 момичета с варицела, ама никой не ни каза. можеше децата да чакат отвън с тати или нещо подобно. Не ни е най-подходящия момент, но пък да видим... може и да не стане  Whistling
Аз също си спомням за некъпането, но пък не си представям как ще стане, така че се радвам на всичко споделено по темата докато съм в очакване...
Виж целия пост
# 581
Здравейте майчета!
Минавам набързо да почерпя виртуално, че вчера имахме годишнина от сватбата с моя мъж-цели 5 години. Отбелязахме го културно-театър и после на заведение с кумовете. Ванката от вчера вече си е в къщи-при майка ми на вилата. Спрях го от ясла за да не пипне някой вирус тъкмо преди операцията. 21-ви наближава вече.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 582
maimunka07, честита ви годишнина с малко закъснение! Simple Smile

Нашата диагноза се потвърди - имаме си варицела.... Whistling Това, което каза педиатърът - може да се къпе детето, но без препарати, само с водичка и водата се попива от тялото внимателно, без да се търка с хавлиената кърпа. Изписаха ни ментолов спирт, Вира Сут (бях прочела вече за него в нета-няма алтернатива) и стандартните антипиеретици за сваляне на Т. Най-високата, която е вдигал е 39.1. В момента целият е изринат и е толкова жалничък...Sad Сърби го, макар че според мен гелчето и спиртът намалят в много голяма степен сърбежа (съдя по реакцията на детето), но сега вечерта например си се почесваше. Цялата му глава (особено в косата) е пъпка до пъпка... СЛедобяд съм го сложила да спи - той не заспива. Взех го по  едно време на спалнята да се гушнем, уж да заспи, а той се почесва и ми вика "Маже, маже" - намазах го, няма как. Като го намазвам и ми сочи най-сърбящите пъпки, единия път ми сочи главата и вика "Коса, коса", че там наистина е страшно...
Как ще го държа 9 дена вкъщи ум не ми го побира...Педиатърът каза, че може да го изведем, ако съм сигурна, че няма да има хора наоколо - освен в гората да отидем... newsm78 - Това хем на майтап, хем сериозно.
Цял петък следобяд звънях в яслата да предупредя директорката, понеже бележката, която даде личната лекарка ще я занесем в пон-к, ама никой не вдигна... Crossing Arms

Айла, аз също пазарувах в аптеката с детето, ама не виждам как ще го заключа само вкъщи...То бива, бива, ама...вашата апекарка явно предпочита само здрави хора да пазаруват при нея....
Виж целия пост
# 583
Момичета здравейта вече сме в София от няколко дни.Нямаше нет сестра ми до днес та не съм писала.Софиянки кажете кога и къде ще се видим Grinning?
Виж целия пост
# 584
Силви, как й се отразява на Ави София? Пътуването как беше?
Дай някакъв ориентир на удобните ти райони и дни.
Честит ви баба Шарка,  no_name. Дано да отшумят бързо гадните пъпки.  Hug
Ние преди 10тина дни се озовахме на един батут с толкова хубаво ошаркано момиченце ... Когато попитах майка му дали все още е в карантина, смотолеви че понеже момиченцето й било много беличко, затова така хубаво се виждат пресните пъпки. Може и така да е. А и аз нали все пак се правя, че не се боя от бебешката шарка.
Ние направихме опит да излезем извън София. Резултатът е, че Мария е изядена от буби. Въпреки намазването (но и аз мазах само крачета и ръчички, а не обилно и навсякъде  Embarassed) Гърдички, гръбче, даже на ходилото има. Иначе й се отрази чудесно Забрави за заекването, не се прибра (само за някакво късо спане), реши, че яденето е вредно - това на мама, но баба й беше по-бърза в уйдисването. Снощи си обяснявахме, че като сме си у дома няма как да стоим навън постоянно.   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия