Здравословно хранене за децата - 5

  • 53 542
  • 748
# 540
Тиара, с д-р Гайдурков свързахте ли се? Той може да даде план за храните и приема с предимство деца. На мен тази причина "късно захранване" ми се вижда много странна; най-малкото защото познавам достатъчно късно захранене деца, на които не са давани животински продукти и нямат проблем с анемия. Лошото на АБКМ е че често върви в комплект и с алергия към много други белтъци - някои видове ядки, зърнени и бобови. Ако е известна причината за анемията и търсите подходящи храни и комбинации, може би наистина консултация с д-р Гаудурков ще помогне за менюто. Ако решиш да се обадиш, непременно опиши ситуацията по телефона, за да преценят дали и кога да запишат час.
Виж целия пост
# 541
С  него не сме се консултирали, сега ще потърся  повече информация . На мен също ми е странна тази  причина, все пак  и сина ми също беше дълго време само на кърма, а с хемоглобин 134, а и при нея имаше данни за анемия още на 2 месеца, но следващите резултати ни подлъгаха, явно са били лабораторна грешка и напразно се успокоихме.  Иначе последните правихме в  детска хематологична клиника към ИСУЛ и отхвърлиха други причини  Praynig
Виж целия пост
# 542
tiarra_abv, а кърмите ли се? От кърмата желязото се усвоява най-лесно. Не знам свинското колко помага Thinking, каша от просо, батат(сладък картоф), авокадо, броколи аз това давам на сина ми също с АБКМ, има нормален хемоглобин, а не яде месо. Ако се кърмите и ти можеш да наблягаш на "железните" зеленчуци в комбинация с месо. Хемово и нехемово желязо се усвояват по лесно + витамин Ц. Ако не се кърмите, формула АМ с много желязо, но пък от там се усвоява само до 5 процента Confused
Виж целия пост
# 543
Да, mimkis@, на кърма е,  не е опитвала адаптирано мляко. Явно все пак  нещо пречи да усвоява желязото от кърмата, защото се изследвах и аз съм възстановила своя хемоглобин от 73 непосредствено след раждането - до 130 преди 2 месеца, което би трябвало да означава,че получавам достатъчно желязо чрез храната и трябва и до нея да достигне, но не е така.  За вит. Ц не го знаех, че помага са усвояването. На броколито колкото и да съм му любител, не й понася и това е.
 Чудя се от известно време как се получават бебешките каши, през каква преработка минава например зърното, за да се получи в този вид? Кое е по-добре да избера -готова каша или  самите зърнени храни и аз да си ги правя?
Виж целия пост
# 544
Да, mimkis@, на кърма е,  не е опитвала адаптирано мляко. Явно все пак  нещо пречи да усвоява желязото от кърмата, защото се изследвах и аз съм възстановила своя хемоглобин от 73 непосредствено след раждането - до 130 преди 2 месеца, което би трябвало да означава,че получавам достатъчно желязо чрез храната и трябва и до нея да достигне, но не е така.  За вит. Ц не го знаех, че помага са усвояването. На броколито колкото и да съм му любител, не й понася и това е.
 Чудя се от известно време как се получават бебешките каши, през каква преработка минава например зърното, за да се получи в този вид? Кое е по-добре да избера -готова каша или  самите зърнени храни и аз да си ги правя?


Следя с интерес какво пишеш... Ние също бяхме с анемия, но заради това че се роди в 34 седмица. Следяха я до навършване на 1 г. в Неонатологията на Института по педиатрия. Наложиха се 2 кръвопреливния заради анемията. Възстанови се много бързо, като изобщо не е кърмена за съжаление. Опитвай с храна и диета, но обмисли и кръвопреливането.
Виж целия пост
# 545
Аз съвет с меню не мога да дам. Твърде прецизно е и индивидуално.
Но също смятам, че късното захранване не ми се струва причина за анемията.
Другото, на което искам да обърна внимание е, че един месец да се дава срок за подобрение е твърде малко и несериозно. Поне 3-4 месеца си трябват за балансиране на нивата на желязо и Б12.

Тиарра, според мен е по-добре ти да си правиш кашите. Стига да имаш време и възможност. На дъщеря ми аз всичко правех едно време- преди 6-7 години. Готова каша съм купувала в много много краен случай.
Виж целия пост
# 546
Tиара, пий чай от коприва и ти - продължително,всеки ден, по схема (опаковката), ако не ти е високо кръвното де. При нас помогна.
Виж целия пост
# 547

Другото, на което искам да обърна внимание е, че един месец да се дава срок за подобрение е твърде малко и несериозно. Поне 3-4 месеца си трябват за балансиране на нивата на желязо и Б12.

Тиарра, според мен е по-добре ти да си правиш кашите. Стига да имаш време и възможност. На дъщеря ми аз всичко правех едно време- преди 6-7 години. Готова каша съм купувала в много много краен случай.
Даденият срок е да се види в коя посока  ще продължи, дали ще се влоши или ще  започне  да се подобрява.
 За кашите и на мен така ми се струва. Засега всичко аз й правя, но ми беше интересно ако някой знае на какво се подлага храната, за да се получи каша?

alen mak, копривата наистина ли помогна, вече и нея набедиха, че не помага.  А и пролетта  мисля, че даде реакция към нея и затова още не съм опитала и нея  да прибавя.
Виж целия пост
# 548
tiarra_abv, доказана желязодефицитна анемия ли имате Thinking, защото има поне 5 вида анемии, хемоглобина може да е нисък по различни причини. Ти приемаш ли допълнително витамини, тези за кърмачки, бременни? Кашите си ги прави сама по-добре. Технологията на купешките мисля, че е печене и мелене на самите зърна( овес,ечемик, просо и др..), добавят се витамини на прах и ванилии, захари и т.н. Проблема едва ли е заради късното захранване, по-скоро късно откриване на алергията, която създава много усложнения Sick

пп. Напълно възможно е да не може все още да разгражда храната и да преминава транзитно един вид, пробиотиците могат да помогнат за по-лесно разграждане и усвояване Peace
Една полезна статия по въпроса
Виж целия пост
# 549
Може да даваш и течен хлорофил, но май само в чужди сайтове го има. Аз бях поръчвала преди време от Америка или Англия. Не се сещам сега дали трябваше да е минало 1г детето..
Виж целия пост
# 550
tiarra_abv, доказана желязодефицитна анемия ли имате Thinking, защото има поне 5 вида анемии, хемоглобина може да е нисък по различни причини. Ти приемаш ли допълнително витамини, тези за кърмачки, бременни? Кашите си ги прави сама по-добре. Технологията на купешките мисля, че е печене и мелене на самите зърна( овес,ечемик, просо и др..), добавят се витамини на прах и ванилии, захари и т.н. Проблема едва ли е заради късното захранване, по-скоро късно откриване на алергията, която създава много усложнения Sick

пп. Напълно възможно е да не може все още да разгражда храната и да преминава транзитно един вид, пробиотиците могат да помогнат за по-лесно разграждане и усвояване Peace
Една полезна статия по въпроса
Лекарите смятат, че е такава, а с каква степен на грешка работят няма как да преценя, защото все се налага допълнително да им обръщам внимание на някои неща, които са очевидни, но винаги бързат със своите си заключения ( такова е по принцип наблюдението ми над повечето лекари, с които сме се консултирали)
Аз също по този начин си обяснявам нещата  и като прочетох, че при наличието на възпалителен процес в организма огнището на възпаление изконсумира наличното желязо в организма, в резултат на което настъпва анемия, а тя изкара две вирусни и една бактериална инфекция на пикочните пътища. А и в тази наистина полезна статия пише, че децата, родени под 3 кг   са склонни да имат намалени железни депа при раждане и се нуждаят от допълнителен прием на желязо по-рано, което би обяснило наличието на лека анемия още на 2 месеца при нея. А теорията за ненавременното захранване не я приех още в самото начало. Явно  при нея е бил допълнителен фактор,който е допринесъл за задълбочаването на анемията все пак.
JeniB,  за хлорофила никой не ми е споменавал. Сега видях, че го има в сайта, от който си пазарувам по принцип. Ще се консултирам за него, когато отидем на контролен преглед. При вас кой го е приемал и конкретно при анемия ли?

И още нещо да попитам- как сте предлагали елдата и просото на бебетата( предварително печени и смляни, варени или по друг начин ,и с какво приготвени), за тези, които не са ползвали готовите каши? И авокадото също в каква комбинация?

Виж целия пост
# 551
Тиара, аз имах нисък хомоглобин, но прилично желязо в 8-мия месец и тогава се опитах да намеря течен хлорофил, но по-лесно стигнах до синьо-зелени водорасли и АФА - взимах ги в големи колечества - 3х стандартната дневна доза и постигнах над 10 пункта увеличение на хемоглобина за 1 месец.
Просото и елдата може да ги вариш докато станат меки и след това да ги пасираш. Авокадото трябва да е хубаво, добре озряло, но не презряло -тогава много лесно се мачка с вилица, а може и допълнително да се пасира.
Виж целия пост
# 552
Една приятелка ми препоръча течни водорасли с боровинка, и те са увеличили с 12 пункта за един месец, но в момента няма внос от него. Ако не те затруднявам, ще може ли на лични линк кои точно си приемала ти?
Виж целия пост
# 553
А, колко е хемоглобина и желязото на детето?
За хлорофила съм изтрила съобщението на една потребителка, която преди време ми беше разяснила, че молекулата ми се различава от тази на хемоглобина(или желязото) само по един атом май..
Пазя от нея само това ''Течният хлорофил е добър защото подпомага кръвотворната функция, освен че има други полезни свойства. В БГ го виждам в 2 фирми, но във формулата им има мента, което не е добре за малко бебе. Добър вариант е да вземеш течната AFA водорасли на аквасорс, която е много богата на хлорофил.''
Аз купих преди време един американски, течен хлорофил без мента- http://www.vitacost.com/World-Organic-Liquid-Chlorophyll
Виж целия пост
# 554

Другото, на което искам да обърна внимание е, че един месец да се дава срок за подобрение е твърде малко и несериозно. Поне 3-4 месеца си трябват за балансиране на нивата на желязо и Б12.

Тиарра, според мен е по-добре ти да си правиш кашите. Стига да имаш време и възможност. На дъщеря ми аз всичко правех едно време- преди 6-7 години. Готова каша съм купувала в много много краен случай.
Даденият срок е да се види в коя посока  ще продължи, дали ще се влоши или ще  започне  да се подобрява.
 За кашите и на мен така ми се струва. Засега всичко аз й правя, но ми беше интересно ако някой знае на какво се подлага храната, за да се получи каша?

alen mak, копривата наистина ли помогна, вече и нея набедиха, че не помага.  А и пролетта  мисля, че даде реакция към нея и затова още не съм опитала и нея  да прибавя.


Да, помогна, но на моето бебе беше с малко по-нисък , за няколко седмици резултат имаше (аз пиех чая де, не бебето). Но ако има непонносимост към коприва, по-добре не давай, пък и момичетата са прави за видовете анемия.
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15363
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=687
референтни стойности за деца:
Хемоглобин: g/L
< 1 седмица 154 - 240
1 седмица - 1 месец 127 - 187
1 - 3 месеца 92 - 150
3 - 6 месеца 101 - 129
6 - 12 месеца 107 - 131
1 - 3 години 108 - 128
3 - 6 години 111 - 143
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия