Този квартал защо се казва така?

  • 40 388
  • 171
# 45
 Laughing Нещо не ти се получи, ама карай.
Виж целия пост
# 46
Прекрасен квартал без канализация и улици ...  Sick
Виж целия пост
# 47
За името на кв. Подуене - чувала съм, че навремето един селянин  отишъл там; било толкова кално, че той изумено се навел и казал: "Тук има кал до под у. ми". Това е майтапче.

За кв. Надежда знам, че името му е дадено от Г.Димитров - символ на надеждата за по-добър живот на бедните, които го застроили и заживели там.

А да знаете защо Дупница се казва така?
Виж целия пост
# 48
Доколкото знам Дупница идва от дуб - дъб.
Виж целия пост
# 49
Като пловдивското Плодовитово Laughing.
Като мина оттам и все си представям пълни ниви и бостани.

Представям си бременни булки. Flutter
Виж целия пост
# 50
Съседният на моя квартал се е казвал преди години Гъзурници, понеже всички къщи са на високо и на баир, така са наричали квартала, новото му име е особено подходящо - Любово.  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 51
За Подуяне съм чувала че "като подуйне ветаро од планината и дига на бабите фустите" и от там дошло името на квартала. Crazy

 #Crazy Joy
Виж целия пост
# 52
 София , нали си е бивше село , има много аграрни имена на кварталите .
Виж целия пост
# 53
Във Варна са много тривиални, ако изключим "Погребите".
Такива любими имена на села имам, перли на топонимията: Зайчево ореше(до Нови пазар), Дропла, Патица, Струпец и Бинкос(до Сливен)...
Виж целия пост
# 54
За кв. Надежда знам, че името му е дадено от Г.Димитров - символ на надеждата за по-добър живот на бедните, които го застроили и заживели там.

На княгиня е кръстен, нищо общо с комунизма Laughing

Надежда", която възниква и се развива като типично работническо предградие (обособено е като самостоятелен квартал през 1938 г.), също носи гордо царско име - наречено на най-малката сестра на Цар Борис III княгиня Надежда

Любимото село на мъжа ми е Тъпчилещово.
Виж целия пост
# 55
Доколкото знам Дупница идва от дуб - дъб.
Не, идва от "дупка" Ето http://apollon.blog.bg/izkustvo/2011/01/22/proizhod-na-imenata-n … dil-kolasi.671700 на който му се чете по-подробно
Виж целия пост
# 56
Съседният на моя квартал се е казвал преди години Гъзурници, понеже всички къщи са на високо и на баир, така са наричали квартала, новото му име е особено подходящо - Любово.  Laughing Laughing Laughing

 Joy Joy Joy това в Пловдив ли е?
Виж целия пост
# 57
Много хубава тема, която ме накара да се поровя за още история на София и да науча разни интересни неща (несвързани точно с имената на кварталите).
Изненадах се колко стари са някои от сградите, имената на улиците и колко много казарми е имало...
Виж целия пост
# 58
беше ми интересно да прочета.обаче има едно село...намира се на прохода хаинбоаз ..вонеща вода,защо ли се казва така
Виж целия пост
# 59
Стана ясно, че не харесвате кв. Бояна, но така и не се изясни произхода на името Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия