Частни детски градини София 3

  • 72 836
  • 760
# 195
Здравейте,

поразрових се, но не откривам отзиви за ЧДГ Германи в Малинова долина. Разбрах, че има и яслена група, и ще се радвам ако някой има отзиви за тази градина.
По принцип се бях насочила и към Слънчогледи, но там работното време не ме удовлетворява.

Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 196
[Олив, преди няколко месеца бяха започнали да строят площадка на "Богатица" в междублоковото пространство? Построиха ли я? Ако да - сега само там ли излизат децата или пак ги водят до парка?
И ако са на тяхната си площадка стоят ли по-дълго навън?

Още един въпрос имам - как стоят нещата с храненето, ако детето не може да се храни само' с лъжица?
Stelfy, извинявай, изпуснала съм новата тема и едва сега я видях, затова и толкова късно отговарям.
Сложиха люлка и пързалка засега, предстои обаче да обезопасят скоро, надявам се, защото в момента са на бетон и мен това доста ме притеснява. Излизат в зависимост от заниманията си и допълнителните дейности - ако имат по-дълги занимания вътре са само на площадката, лятото се предвижда да бъдат повече време в парка заради отпадане на някои от заниманията през летните месеци.
Момичета, в Камелини наистина не се опитват да бъдат велики и надменни, просто основния двигател на градините - Жени има сериозен здравословен проблем и оттам се получава това забавяне и лек хаос, няма кой физически да се занимава с това. Ясно е, че това не извинява отношение и забавяне, но ми се струва, че още не са успяли да реагират и да намерят хора, които да я заместват, защото тя е изключително енергичен човек и досега вършеше страшно много работа.
Принципно места в момента няма в нито една от градините, но ситуацията е динамична въобще с частните градини по ред причини, затова и не е невъзможно да се отвори някое и друго място.
Виж целия пост
# 197
Благодаря, Олив! Hug
Виж целия пост
# 198
Момичета, има ли градина към немското посолство? Да не е някаква градина към Дойче Шуле? Днес ме питаха за нея, но нищо не знам. Чували ли сте някакви отзиви?

Десифейм, какво те интересува за Германи? Аз ги посещавах преди време. Хареса ми всичко. Малко лъскаво ми идва, но това е характерно за повечето частни градини. Отказахме се на този етап, защото воденето е много проблематично с тези разкопи по околоврсътното.

Гледах някакъв репортаж, че ще променят рецептурниците. А дано!! Нямало да има Фафли и шоколади. Децата ядяли гадни колбаси и млечни с растителни мазнини. Чудно само защо въобще трябва да има колбаси в менюто newsm78
Виж целия пост
# 199
...Soleil*, защото на практика децата не ядат много неща и родителите се сърдят. Честно. Ако се направи едно супер здравословно меню с много зелении, по-малко месо, минимум хляб и т.н., първо, се оскъпява, второ повечето деца не го ядат. Защото и родителите им не се хранят така. А родителите искат сити деца. Тази година имах "удоволствието" да осигурявам на двете си деца храна за училище, всеки ден да е различна, двамата също ядат различни неща - ами баш си е трудно. И всеки ден ми се съобщаваше, че еди-кой си носел сокче в кутийка, пък друг бонбони, пък трети - кренвирши.

а дано се спре с вафлите! Колбасите ги преживявам, ако не са всеки ден, но вафлите не мога. А за млечните с растителни мазнини как бих могла изобщо да ги следя, като доскоро и не подозирах, че ни лъжат ..... аз изобщо не подкрепям толкова много мляко в градините.
Виж целия пост
# 200
Soleil* , благодаря за отговора  Simple Smile. Колкото до разкопките, надявам се да ги няма от септември, когато сме запланували тръгването на ясла.
А по-конкретно ме интересува броят на децата в групите и дали има организирани занимания (например плуване, театър, зоопарк), и съответно заплащат ли се допълнително.
Честно казано, още не съм се ориентирала в частните градини достатъчно, тъй като отскоро взе да ме интересува този въпрос, след като не ни приеха на държавна. Планувала съм посещение на градината този месец, и ще дам отзиви.
Виж целия пост
# 201
Момичета, давам ви линк към една нова детска градина
http://littlesteps.bg/bg/
Градината е към частната гимназия, където учи сина ми, но си е съвсем отделно. Просто собствениците са същите. Да ви кажа днес реших да хвърля едно око на сайта на училището, за да видя дали няма нищо ново и видях линка. Знаех, че ще правят ДГ, но не знаех, че вече я има Embarassed  Отзиви нямам, нищо не мога да кажа извън написаното на сайта. Пускам линка информативно, а не рекламно. Ако го изтрият модераторите, изтрият. Няма да се сърдя.
Само мога да кажа, че собствениците са сериозни хора. От 15 години са в частното образование и предполагам, че искат да направят цял цикъл в образованието - ДГ, училище, гимназия. Това последното е мое предположение, не е сигурна информация. За сега няма индикации за начално училище.
Виж целия пост
# 202
Момичета, давам ви линк към една нова детска градина
http://littlesteps.bg/bg/
Градината е към частната гимназия, където учи сина ми, но си е съвсем отделно. Просто собствениците са същите. Да ви кажа днес реших да хвърля едно око на сайта на училището, за да видя дали няма нищо ново и видях линка. Знаех, че ще правят ДГ, но не знаех, че вече я има Embarassed  Отзиви нямам, нищо не мога да кажа извън написаното на сайта. Пускам линка информативно, а не рекламно. Ако го изтрият модераторите, изтрият. Няма да се сърдя.
Само мога да кажа, че собствениците са сериозни хора. От 15 години са в частното образование и предполагам, че искат да направят цял цикъл в образованието - ДГ, училище, гимназия. Това последното е мое предположение, не е сигурна информация. За сега няма индикации за начално училище.
Интересно изглежда. Гимназията добра ли е наистина?
Виж целия пост
# 203
И тези в Симеоново.  Tired И работното време е от 8:30 до 17:30, което е малко сложно.  Rolling Eyes Цени също не виждам.  newsm78
Виж целия пост
# 204
И тези в Симеоново.  Tired И работното време е от 8:30 до 17:30, което е малко сложно.  Rolling Eyes Цени също не виждам.  newsm78
За предучилищната пише 3100 евро годишно с храната и тн. 850 евро годишно за транспорт.
Но наистина Симеоново стана център на просветата, а в центъра има две- три градини на кръст и те са ужасни. Confused
Виж целия пост
# 205
Аз за градината търсих, но не намерих. Иначе и в южните е зле положението. Аз мислех като взехме апартамент в Борово, че ще е по-лесно, но явно съм объркала местоположението.  Rolling Eyes Ще гледам на място, друго не остана вече.
Виж целия пост
# 206
Аз за градината търсих, но не намерих. Иначе и в южните е зле положението. Аз мислех като взехме апартамент в Борово, че ще е по-лесно, но явно съм объркала местоположението.  Rolling Eyes Ще гледам на място, друго не остана вече.
Да не те разочаровам, но не е от местоположението...
Виж целия пост
# 207
А, мерси.  Laughing Ами, гледам в Драгалевци, Симеоново, Бояна, и в Лозенец все никнат нови... Борово - хич.
Виж целия пост
# 208
А, мерси.  Laughing Ами, гледам в Драгалевци, Симеоново, Бояна, и в Лозенец все никнат нови... Борово - хич.
Никнат, така е, но количеството не означава качество. В софия годишно се раждат по около 17 000 бебета, а след това само 6000 от тях намират място в държавните градини. Представи си какво търсене има и частни ДГ, независимо от високите цени. Една позната от Факултета по Педагогика ми каза, че от цял курс единици стават детски учителки и най- често се връщат като такива в провинцията. Тя прогнозираше след 5- 6 години кризата с кадрите да стане още по- неприятна.

Тези неща произвеждат една доста неприятна картина. Има и добри места вероятно, но още чакам да ги видя.
Виж целия пост
# 209
Неприятно, наистина... Май към предучилищна ще вървим, ако реша да се задържи малко в България. Да видим.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия