За храните- митове и легенди

  • 50 049
  • 790
# 555
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5675386,00.html - "Най-препоръчително е храненето да е колкото може по-добре балансирано и разнообразно. И е най-добре да се акцентира на сезонните и регионалните продукти."
Peace Това е истината.
Виж целия пост
# 556
...   Така веднъж за 1 седмица свалих 5кг. Лоша работа.


"Рекордът" ми е 13 кг. за 7 дни - после се чувствах адски зле.
Добре ми е да съм си по-пухкава, а и половинката повече ме харесва с месце, но какво да се прави.
Засега съм само -4 кг. за 10 дни.

Относно орторрексията и анорексията - това са много тежки заболявания и е добре да се правят консултации с психолог. Здравословното хранене и здравословният начин на живот, особено в умерени граници, няма много общо.

А като чета колко високи мацки има във форума. Аз съм 174 см. и се мислех за висока. Sunglasses

Зависи и от структурата, но 46 г. на 171 см. ми се вижда страшно.
Аз падна ли под 53 кг. заприличвам на "манекен от Аушвиц" и ми пречат кокалите. Между 57 и 61 се чувствам най-добре. Мъжът ми ме харесва около 65...
Виж целия пост
# 557
Изключително съм против преработените храни във всякакъв вид, соковете, газираните напитки, че даже и дъвките...

какво означава това? Дай пример.
означава всякакви храни в опаковка най-просто казано...

Аз съм 48кг на 171см и смятам, че това е много. 46кг е идеалното ми тегло.
Shocked Малко ми се вижда прекалено това. ЗА 173-5 см най-добре е теглото да е около 55 кг според мен като жената да си има всичко - изразена талия, бюст, и тн извивки
Виж целия пост
# 558
Аз съм 48кг на 171см и смятам, че това е много. 46кг е идеалното ми тегло.
Ау...това е ужасно малко, не иска да звуча осъдително... Спортуваш ли като допълнение към определения начин на хранене?
Мда. Старая се поне 5 пъти седмично, но много ме мързи и затова обикновено съм 2-3 пъти седмично в салона. Плюс ходенето пеша.
Сорри,объркала със се.

Наистина са достааа под нормата,ако и тренираше усилено щях да се разтревожа не на шега.

Виж целия пост
# 559

Мда. Старая се поне 5 пъти седмично, но много ме мързи и затова обикновено съм 2-3 пъти седмично в салона. Плюс ходенето пеша.

Просто ми е чудно, как реагира тялото на натоварването. Добавки пиеш ли?
Виж целия пост
# 560
Спокойно. Всичко си имам. Кльощавата крава не е газела. Ако ме разбирате.
Виж целия пост
# 561

Мда. Старая се поне 5 пъти седмично, но много ме мързи и затова обикновено съм 2-3 пъти седмично в салона. Плюс ходенето пеша.

Просто ми е чудно, как реагира тялото на натоварването. Добавки пиеш ли?
Това ми звучи като отрова.

Момент, нали темата е за храните? Нека говорим за храни - митове и легенди. Добавки /каквото и да значи това/ е извън категорията - добра храна и здравословен начин на живот.
Виж целия пост
# 562
Бояна, всяко заболяване има различни стадии Simple Smile
Доколко обаче здравословният начин на живот е орторексия? Според нашите сайтове, публикации, лекари, учени и пр. щом не искаш да ядеш аспартам и ГМО, значи си невротик, упс - орторексик. Човек с проблем, разбираш ли Simple Smile

Аз съм 48кг на 171см и смятам, че това е много. 46кг е идеалното ми тегло. Катрин изглежда супер. Ръцете й са тренирани, т.е. тялото е в тонус, не е просто аморфна маса.
60кг на 178см... кхм... това не е малко. Аз бих се притеснила.
За орторексията мисля, че уточних. Болест е, когато нарушава нормалното функциониране. Например, поканена си на рожден ден, храната е нездравословна, сервира се алкохол и безалкохолни напитки, а ти не хапваш нищичко, не пиеш нищо, дори вода, защото е пластмасова бутилка. Ако на мястото ще се пуши въобще не отиваш. Или никога не се храниш в ресторант, защото продуктите в ресторантите не са био. Незнам кои наши сайтове четеш, аз не черпя информацията си по темата от интернет.

За килограмите е до структкура, тежест на костите, размер на бюста. Моето перфектно тегло е 65 кг. Имам познати жени с моя ръст и при сходен външен вид едната тежи 10 кг повече, а другата 10 по- малко. Ако имаш тънки и леки кости, малък бюст и тесен гръден кош 48 кг е напълно възможно да са ти ок не само според теб.
Виж целия пост
# 563
Спокойно. Всичко си имам. И бюст - 75С и талия, и ханш /последното в повече/
Само да вметна, че глезенът ми е 18см Simple Smile, а китката -14см. Срещу природата човек не бива да върви.
Кльощавата крава не е газела. Ако ме разбирате.
а какво ядеш примерно въглехидрати избягваш ли? и ограничаваш ли се по някакъв начин?
 ако спортува интензивно е нормално че тялото ще се стегне и съответно ще тежи по-малко
Аз обаче мразя да спортувам... За протокола висока съм 175 и тежа 62 като искам да съм 55  Laughing
Виж целия пост
# 564
Аз съм 48кг на 171см и смятам, че това е много. 46кг е идеалното ми тегло. Катрин изглежда супер. Ръцете й са тренирани, т.е. тялото е в тонус, не е просто аморфна маса.
60кг на 178см... кхм... това не е малко. Аз бих се притеснила.

Богиня, аз съм 169 см и съм хммм, към момента се опитвам да клоня към 50 кг, но ми е невъзможно  ooooh! - кърмене, работа пълен работен ден, бебе, малко дете. Еми и аз имам навсякъде където си трябва, но не се харесвам. Към 48 кг съм. Честно казано, ако не пуснеш снимка, изобщо не си представям за какво говориш!  Thinking Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 565
Директно за храните. Убедена съм, че не е никакъв мит това, че месото от магазина не е месо /нито млякото, нито маслото и др./. Убеждавам се всеки път, когато котката ми отказва да яде разни купешки неща. Същите, когато са домашно производство, ги яде и ушите й плющят.

Хранителните добавки може и в категорията да са, но не бих приемала химия.
Виж целия пост
# 566
Също така е мит, като стане въпрос за добавки, да се приеме, че са химия. Пълно е вече с естествени и натурални такива.  Simple Smile
Виж целия пост
# 567
Азаф, уточни и какво е химия според теб? Всичко е химия, всеки процес в организма ни Simple Smile. Мисля, че Кейси дава много добри съвети. Peace
Виж целия пост
# 568
Бояна, ако на партито има нездравословна храна - не ям, пия само вода. Ако се пуши, излизам навън или гоня пушачите. Безалкохоли напитки, т.е газирани или от кутия също не пия. Не мисля, че и някой с ума си, трябва да го прави.

Blonditta, основно се храня с въглехидрати, понеже не ям месо от почти 10г. Само риба /2-3 пъти седмично/ и млечни продукти.  
Освен това, мускулната маса тежи повече от мастната.  Peace Така че си в лека заблуда, че тренираното тяло е по-леко. Точно обратното е .

Лурдес, не знам как стои въпроса с кърменето, но не мисля, че сега е моментът за диети и ограничения.
Виж целия пост
# 569
Бояна, ако на партито има нездравословна храна - не ям, пия само вода. Ако се пуши, излизам навън или гоня пушачите. Безалкохоли напитки, т.е газирани или от кутия също не пия. Не мисля, че и някой с ума си, трябва да го прави.
Виното също ли само органик го пиеш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия