ФДТ и база за грим и перфектен тен - 12

  • 88 525
  • 731
# 435
Ама купувай си бе мила,някой да ти е казал да не даваш по 110 лева за фдт и за крем.Можеш-купуваш си..Нема лошо Laughing
Аз пък съм парадокс-мога ама не си купувам от 110 лева фдт Laughing
Не за друго а защото НЕ ползвам фдт всеки ден...и ако трябва да ползвам един фдт -мога да кажа че ще си се мажа с него 3 години сигурно Laughing А пуста краста женска...да се напъхам в някой магазин и да се мажа и да пробвам и хоп,да попадна на нещичко  което да си начеша крастичката и да съм доволна от попадението.
Вземам си сенки едни такива мънички кутийки,черни и те стружат 70 лева...но не значи че не си купувам и от масовата козметика също,макар да ги ползвам по рядко и повечето да подарявам а Моите си си ги ползвам винаги и като свършат,пак от тях си купувам. Laughing
Всеки си има своите странности и моите са -да не давам пари за нещо което няма да ползвам всеки ден.Често ми се случва да изхвърля фдт,само защото е седял и му е минал срока на годност. Crazy
----------------------------------------------------------------------------
''Този ФДТ не пресушава кожата ми, не се събира и стои много естествено. За лятото в най-големите жеги не е подходящ, но за пролетта, есента и зимата е най-доброто на което съм попадала.
За мен няма смисъл да давам огромни суми за кремове, ако върху крема ще си сложа някой ФДТ, който ще запуши порите ми и ще се обрина от него, но всеки сам си преценява ''
--------------------------------------------------------------------------------------
Прозвуча ми така сякаш едва ли не ние дето ползваме евтин фдт сме със запушени пори и обринати Laughing Laughing Laughing

                      Не искам да ти се обяснявам повече,защото излиза,че сме в пререкание едва ли не... Crazy....не карам никой да мисли като мен и не обичам да ми насаждат меннията си така грубо.Това е.Иначе ценя всяо мнение,стига то да не е така 'изпъкващо снобарски' пред другите Wink
И ок-щом казваш че не си снобарка-съгласна съм Laughing
И нека да спомена само...че вече 10 часа си седа с фдт-а Гош и няма никаква промяна.Все едно преди малко съм се гримирала Sunglasses
Виж целия пост
# 436
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=612066.msg19919920#msg19919920

Попаднах на козметичните ти похождения и виждм че си малък фен на Гош Laughing
Можеш да ми подшушнеш как са сенките им FlutterМоже и на лс за да не разводняваме темата за ФДТ Laughing

И досега не съм прочела масово нхората да се обриват от козметика тип Бош Thinking...Това че пет от сто жени се обриват защото са с проблемна кожа не означава че дадена козметика е 'кофти' Peace
Виж целия пост
# 437
Djane, много се радвам, че си толкова доволна и дано и в бъдеще да е така!  Peace
Никога не съм твърдяла, че дамите използващи евтини ФДТ са със запушени пори, но всяка кожа е различна и на мен от някои ФДТ порите ми се запушват, от други съм алергична, а трети се забелязват от километър. Всичко е много индивидуално и всеки човек е различен.
На последната снимка, която си показала си личи, че си с ФДТ и щом на снимка си личи, то на живо ще си личи още повече, а все пак има хора на които им се налага да се гримират всекидневно (професията им го налага). Аз не бих се чувствала добре с някоя маска на лицето си и винаги ми е харесвало когато кожата на лицето изглежда перфектно, а в същото време ФДТ не си личи.

Няма никакъв проблем да разкажа и за сенките  Simple Smile
Сенките не са лоши, но не са най-доброто, което съм купувала. Ако ги сравнявам с останалите сенки, които човек може да намери в ДМ, тези не са толкова зле.
Купих си и 4 лака на Gosh. Номерата 568 и 550 много ми харесаха (покривни са и много лесно се нанасят, също така съхнат за секунди), но номерата 598 и 541 са отвратителни.
Купих и базата на Gosh. В началото ми хареса, но като я пробвах с ФДТ се оказа, че не стои добре. Комбинацията между Gosh и Chanel се оказа неуспешна.
За базата за устни нищо не мога да кажа. До сега не съм имала база за устни и не мога да я сравня с други продукти. Аз лично не и намирам приложение на нея.

Продуктите на Gosh си ги купих от любопитство. Бях чела много за тях в този форум и веднага щом ги пуснаха по магазините при мен, реших да пробвам. Мнението ми за тези продукти е, че не са най-лошото, което човек може да намери на пазара, но техен фен  за сега не мога да стана.

Виж целия пост
# 438
Момичета, зарибихте ме с този Гош, къде се продава в София? Четох по-напред за някакво магазинче срещу мола на стамболийски, аз утре ще ходя натам, може ли един адрес на магазинчето?
Също така да ви питам - знаете ли дали в БГ се продава фдт на Neutrogena?
Мерси много  Hug
Виж целия пост
# 439

                      Не искам да ти се обяснявам повече,защото излиза,че сме в пререкание едва ли не... Crazy....не карам никой да мисли като мен и не обичам да ми насаждат меннията си така грубо.Това е.Иначе ценя всяо мнение,стига то да не е така 'изпъкващо снобарски' пред другите Wink
И ок-щом казваш че не си снобарка-съгласна съм Laughing
И нека да спомена само...че вече 10 часа си седа с фдт-а Гош и няма никаква промяна.Все едно преди малко съм се гримирала Sunglasses

Ами то, извинявай че ще го кажа ама точно това излезе.
Няма нищо лошо в това да се похвали един фдт, няма нищо лошо в това да се изкаже съмнение в качествата му, както и няма нищо лошо в това, че някой въпреки хваленето ще предпочете друг фдт.
Стига да не се впускаме в защита и де се опитваме да променим мнението на другите, както и да не се "насаждат мнения" грубо или с "мила" без значение...би трябвало да уважаваме мнението на другия, пък било то и различно от нашето. Както ти не искаш да попадаш в графа "ползваща евтин фдт и пъпчасала" така друг не иска да попада в графа "снобарка, ползваща само фдт-ени от по 120 лв."
Впусна се да защитаваш мнението си малко превъзбудено, ако смея да кажа... все едно става въпрос за нещо голямо. Разбирам,че си въодушевена...всяка жена те разбира, всички не можем да се нарадваме на новите си неща - човешко е, ама започнах да чета по диагонал защото 70% от постовете бяха почти еднакви...твоите. От една страна добре темата да се раздвижи, но аз направо се почувствах виновна че съм споделила нещо, не знам за другите... ама си дръпнах пръстите от клавиатурата  с нагласата,че каквото и да напиша ще бъда на секундата оборена и поставена в една от графите...
Както и да е Peace
Аз предпочитам също да дам повече пари за качествен крем а за мейк-ъп отделям по малко.
Не се радвам на красива кожа а на такава,която не понася почти нищо затова преди да я "маскирам" искам да е в добра кондиция... колкото по добра кондиция - толкова по малко грим, следователно и по–малко инвестиции за това. За мен е по важно една жена да е поддържана и с добре поставен грим, без значение колко е похарчила за него. Защото може да си купуваш само Диор и Шанел и да изглеждаш като палячо...както и да изглеждаш като от корица на списание с Гош, Лореал и Мейбълин. За протокола аз в момента ползвам базата на Гош + фдт на Ует § Уайлд и съм супер доволна от резултата.
И да вмъкна :Djane,изглеждаш много добре и без фдт,благородно ти завиждам за кожата...какъвто и фдт да сложиш, все ще е добре. Аз например съм така с миглите - имам си мигли и не купувам спирали с "вълшебни пръчици", даже и една от 2 лева ми върши работа... но това е една друга тема...
Ще го тествам този Гош и ще чакам други мнения от тези, които след написаното веднага ще си го купят Grinning Mr. Green

Виж целия пост
# 440
На втората снимка е ясно че си личи че съм с фдт-и ефекта му е матиращ.Точно такъв ползвам когато излизам на дискотека все па, не на кафе през деня CrazyИ за диско предпочитам по тежък,защото стои по дълго време на лицето и не се 'свлича'. Wink
Ако звуча превъзбудено това е от пмс не от друго Laughing Mr. Green
И да,не ми е приятно да ми лепват етикет на пъпчива гърла с евтин фдт Mr. Green
А ако ми кажат че съм снобарка-хич няма се засегна Laughingщото съм си малко снобче,но в други сфери Mr. Green
Това че на мен Гош-а ми ''легна'' не е гаранция че на теб например ще ти хареса.Но за да съм впечатлена от нещо и да го споделя тук,значи наистина е така.Принципно не пиша в такива теми-и щом съм го направила сега,значи има защо Flutter
А за лаковете ме нави и ще си взема без да се замисля,защото не съм ги пробвала досега Grinning

Виж целия пост
# 441
''..... а все пак има хора на които им се налага да се гримират всекидневно (професията им го налага)''

затова не се бях замисляла....нали съм безработна и не ходя на работа не се сетих,че на другите им се налага ежедневно да го правят Rolling Eyes
Виж целия пост
# 442
Ясно е че всеки иска най-доброто за кожата си и отделя определена сума според възможностите и приоритетите си Simple Smile За мен грижата за кожата е много важна,все пак това е "визитката на една жена",всеки първо гледа в лицето (та дори и аз самата като се погледна в огледалото) и с него не мога да си позволя компромиси.

 Моята кожа е такава,че не може да понася всичко,старая се да избягвам експериментите с нея гледам продуктите които ползвам да са качествени,имам си 3-4 крема,които ползвам и редувам,като свърша единия,взимам другия и така.Това са Avene-Cleanance,La roche posay-Effaklar M и енергезиращия и флуида за нормална кожа на Clarins.Като цена са в средната категория,но смятам че е най-доброто за кожата ми,което съм открила.

И сега да не е съвсем спам,много държа фдт-на да е хубав,това е продукта,който най-добре се справя със запушването на порите и с него не правя абсолютно никакви компромиси намерила съм моята марка и моят цвят и скоро няма да го сменя.За мен това не е снобария,да се стараеш да намериш най-доброто за кожата си,някои хора го откриват в евтини продукти,други в средни,трети в скъпи Simple Smile
Виж целия пост
# 443
Djane, аз не съм някаква снобка, която си купува само продукти на Chanel. Купувала съм както много скъпи, така и евтини продукти и аз лично не успях да си намеря свестен ФДТ в магазините от типа на ДМ. Всяка кожа е различна и това, че ти не си получила обрив до сега не означава, че и другите не са получавали.
Аз лично ако ще трябва да се лиша от хубав крем само и само за да мога да си купя ФДТ на Chanel, бих предпочела изобщо да не купувам и да не си слагам ФДТ, а да си купя хубав крем, но след като мога да си позволя и двете, не виждам къде е проблема и защо да не го правя.
Аз нямам нужда от 20 ФДТ и тези, които имам и ползвам, държа да бъдат наистина качествени, да не се изривам от тях и да не се забелязват от един километър.
При пудрите е същото положение. Пробвах какви ли не пудри (в ДМ не е останал продукт, който да не ми е минал през ръцете), но тази на Chanel ми харесва най-много и с нея се чувствам най-добре.  Grinning
И още нещо....пудра и ФДТ не си купувам всеки ден и от време на време не виждам нищо лошо в това, да вложа малко пари от фонда "и аз съм човек" в нещо хубаво и качествено.  Wink
Много добре казано,и аз съм на същото мнение!
Само да вметна,че си има хора с хубава кожа и дори и  кал да си намажат на лицето пак няма да се изпъпчат,но за съжаление повечето не сме такива.
Всяка кожа е различна и реагира по различен начин.И все пак до сега за Шанел лошо нещо не съм чувала специално за фон дьо тен и пудра,явно цената в случая си е определяща за качество!
Виж целия пост
# 444
B&C, кой е този Про люмиер, на коя фирма е? Заинтересува ме и искам да погледна. Уф, извинявайте, но малката ми скача на главата и аз от бързене четох през ред по диагонал, та сега и поста на Бабъл прочетох до края и да те попитам и тебе кой е този фон дьо тен , че да пробвам. Аз обожавам козметика и постоянно купувам, подарявам. Сега съм с Мак и ми харесва, но искам и още нещо да си взема да пробвам.
Виж целия пост
# 445

Само да вметна,че си има хора с хубава кожа и дори и  кал да си намажат на лицето пак няма да се изпъпчат,но за съжаление повечето не сме такива.
Така е,аз ако имах хубава кожа нямаше и да си помисля да слагам фдт,по-скоро само някакви перлички за озаряване
Виж целия пост
# 446
Bubble, кой фон дьо тен използваш?
Виж целия пост
# 447
Моята кожа смея да твърдя, че е много хубава и каквото и да и сложа като крем е все добре.Нямам пори, пъпки и комедони, но си използвам фдт всеки ден.До сега съм си вземала и скъпи и евтини и все съм доволна, само от един мус на Боржуа след второто ползване го подарих, не ми хареса ефекта, изсушаваше ми.Аз по тази причина се заинтересувах от този на Гош, защото както и Djane нямам какво да прикривам, освен тъмни кръгове.
Виж целия пост
# 448
Bubble, кой фон дьо тен използваш?
Clarins-Everlasting Foundation

Виж целия пост
# 449
по повод дискусията между  B & C и  Djane, това с фондьотените не е ли като при дрехите - някой като може да си позволи D&G примерно, как ще сложи някакаъв немарков боклук и тн  Mr. Green Но се намират и страхотни немаркови дрехи Включвам се, защото и аз мисля че в диапазона 20-30 лв има много добри фондьотени, моята кожа е във всеки един аспект на думата чувствителна и нямам проблеми с тях.... Ама айде пуста марка  Simple Smile  
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия