Най-нетърпеливо чакаме ритниче от НОЕМВРИйското мъниче

  • 28 291
  • 728
# 90
Благодаря, отивам да воайорствам:)
Виж целия пост
# 91
Може ли и за мен паролката?
Бубче, ако може да ме запишеш и мен на първа страница- втора бременност, термин 5.11! Praynig
Виж целия пост
# 92
ТЕА, явно навсякъде е различно. При нас в Канада детайлният ултразвук за установяване на риск за Синдром на Даун се прави към 17-19 седмица. Аз лично мисля да го направя към 18 седмица.
За дрехите за бременни - аз вече си купих едни дънки и един панталон за работа, няколко ризи и блузи за бременни и се чувствам добре като съм с тях, защото не ме стягат и са много удобни. Ризи и блузи за бременни повече не мисля да купувам, защото и нормалните блузи се разтягат и са дълги, така че мисля, че ще съм ок. Освен това колко много неща трябва да се купуват за бебето като наближи и като гледам цените, бебешките неща съвсем не са евтини, направо лошо ми става. Та аз засега спирам с покупките.

Да ви се оплача и аз за нещо – постоянно чета или чувам от познати, че по време на бременност не трябвало да се яде сирене, риба тон, кренвирши, луканка и куп други нещо и започнах да се изнервям – ами какво тогава да се яде??? Вие ядете ли сирене и риба?

Поздрави на всички!
  bouquet
Виж целия пост
# 93
О аз без сирене и мляко на масата не сядам. Още повече, че са ми домашни (да ми е жива и здрава бабичката на село).
Виж целия пост
# 94

Да ви се оплача и аз за нещо – постоянно чета или чувам от познати, че по време на бременност не трябвало да се яде сирене, риба тон, кренвирши, луканка и куп други нещо и започнах да се изнервям – ами какво тогава да се яде??? Вие ядете ли сирене и риба?

Поздрави на всички!
  bouquet

Риба само дребна бяла , която не е живяла дълго време Simple Smile за да няма наслоено олово. Мен това ми е голяма мъка защото тука те стресират никакви бели сирени , риба тон , риба меч , акули , кинг фиш и други големи риби. Нито бяло меко сирене или шунки и други пушени меса от дели-то Simple Smile, а аз обожавам суши и сурова риба тон ммммм .. и да ти кажа веднъж ядох. В консервите казват че не могат точно да определят замърсяването на месото така че са се избягва

За сиренето аз ям фета или българска фета , но чета подробно съставките дали е от пастъоризирано мляко досега всичките които съм яла са били , иначе твърдо НиЕ!
Спрях да ям моцарела и гоат чииз Simple Smile, но БГ бяло сирене  си искам макар че преди не го ядях често .. може би сега тялото си го иска заради калция

Луканката и кренвиршите ги припичай или на микровълнова ги стопли преди да ядеш .. така и със другите пушени кълцани меса
Виж целия пост
# 95
Да, права си, че много ни стресират тук с тези риби и сирена – доколкото знам меки сирена, бри и синьо сирене не трябва да се яде, и разбира се вносно фета сирене (демек българско сирене). Та аз гледам да не го ям, въпреки че в България всички си похапват и едва ли е толкова фатално. Кренвирши не ям, но бг луканки доста хапнах. А относно рибата – откъде да разбера колко дълго е живяла тази риба, точно за това много се нервирам.  Twisted Evil Суши и аз ям, но вече само вегетариански ролца с краставица и авокадо – само това, не със сурова риба.

Чудя се за сандвич с риба тон от Събуей дали може да се яде???
Виж целия пост
# 96
За немските мами,развитието на бебето 3Д видео
http://www.babycenter.de/video/schwangerschaft/schwanger-woche-1-bis-9/ 
 bouquet
Виж целия пост
# 97
Здравейте девойки
Отдавна не съм писала ама няма време. Благородно завиждам на тези които не са на работа
и могат да се наслаждаватна спокойствие на бременността се.
Stein много яка страница.
Аз ходих на ФМ и ми е малко по спокойно. Пол не видяхме ама здраве да е има време.
Може ли и на мен една паролка за албума моля  Simple Smile

Хайде лек ден от мен пък се надявам по празниците повече да се включвам
Виж целия пост
# 98
Добро утро на всички.Вчера бях на ФМ и всичко беше ок , трябва да приготвя розовите панделки-ще бъде момиченце,много ясно се беше обърнало и затова доктора ми каза , че със сигурност ще е мома.Ехографа беше коремен.
За боядисването и мен ме беше страх , но ще го направя , заради сватбата ми.Някой може ли да ми препоръча някаква боя за бременни?
Виж целия пост
# 99
Здравейте мамчета!
Аз се загубих малко от хоризонта, но просто нямаше време. Чувствам се добре.
След малко се върщам да чета, само от последната страница да коментирам:
Момичета, не се притеснявайте за храната - единственото, което избягвам са пъстърми и сурова риба - не мисля, че за другото има за какво да се притесняваме - особено тук в Бг, като се има предвид, че в млечните продукти почти няма мляко  Mr. Green майтап Simple Smile
А за боядисването не се притеснявайте, няма за какво да се притеснявате. Вече втори път се боядисвам, от както знам че съм бременна, а миналата бременност съвсем редовно си се боядисвах - така че спокойно, няма причина за притеснение. Сега не знам как стои въпросът с изрусяването  newsm78 ако някоя го прави дасе поинтересува.
Това е за сега - хубав ден!
Виж целия пост
# 100
Здравейте!
.....
Мами, има ли някоя с нисък хемоглобин. Какво пиете. Аз пак ще трябва, че ми е 109, ама като знам че запичат тия лекарства и хич не искам да ги почвам. Тъкмо закрепих положението, благодарение на храната и най-вече на ябълките и сега ще се върна пак в началното положение Sad
....

Аз съм с нисък хемоглобин, но още по време на предната бременност ме изследваха и се установи, че имам вродена анемия (таласемия) или още известна като средиземноморска анемия. Не е фатално нито за мен, нито за детето (ако таткото не болен също) Та покрай всичките изследвания (на които ходих и сега с хемоглобин 97 съм, но нормалният ми е 105) и консултация с хематолог знам, че първо трябва да се изследва нивото на желязото и тогава да се приемат медикаменти. А тези железните, не само че запичат, но моят стомах изобщо не ги приемаше, почти веднага ги повръщах, че трябваше ампулките да ги пия на 3-4 пъти за да се задържат Simple Smile. Та най-добре е да видиш нивото на желязото и тогава да приемаш медикаменти.
Виж целия пост
# 101
Здравейте и от мен Simple Smile)) Аз продължавам да си седя в нас и вече ме хващат нервите не съм от хората който могат да седят затворени по няколко дена  Mr. Green
Относно боядисването аз си ползвах обикновена боя преди месец  някъде се боядисах.
За колата маска си ходя редовно, това е немислимо от моя страна да не ходя на тази процедура.
Маникюр си правя редовно ако не сама , съм в салона .
За храната също съм чувала ,че не са полезни меките сирена и сурови риби и колбаси. Но съм на мнение ,че ако ти се прияде много можеш да си хапнеш малко за да ти мине.Аз ям всичко което ми се хапва , без да се ограничавам.(не че е голямо разнообразието ми) , но без сирене не сядам на масата .

Лек ден на работещите мами  Hug Hug а на всички останали хубав слънчев ден
Виж целия пост
# 102
А аз снощи така да исках да се изкъпя и пак нямаше вода. Та съм станала сутринта в 5.30, за да свърша и тази работа. Мен последно фризи ме боядиса с безамонячна, но цвета стана чудесен. Аз ползвам само професионалните на Велла. Ама те ме държат доста повече. Сега ще видим тази колко ще ме изкара. А за яденето мойто доки ми каза каквото ми се яде, такова да си хапвам. Не че ям кой знае какви деликатеси, но луканка си обичам и сиренето преобладава всекидневно в менюто ми. То салата без сирене ли да ям? И кренвирши ям от време на време запечени с кашкавал. И пастет не можело, но в началото и него много ядях. И рибка редовно я на скара, я на фурна. И аз имах контакт миналата Събота с едно дете и като прочетох за тая Варицела попитах майката дали я е карала. Слава богу беше. Ама и аз съм на тръни тука 1-2 седмици. Само се чудя защо се потя толкова много през ноща. По принцип все ми е студено и лятото си спя с олекотеното, а сега започнах да се потвам и то през нощта. Странна работа.
Ала Бала ти как си? Досадните пъпки взеха ли да поизчезват?
Виж целия пост
# 103
И от мен добр утро. Heart Eyes
Аз сега се връщам от Шейново - отлепването го няма, но ми е много ниско плацентата, тамън над изхода е виснала Crossing Arms Ветото за секс и кола маска при мен си остава за съжаление, така че продължавам да се мъча с депилатоари и самобръсначки, но пък бебето ми е по-важно Crazy
Иначе мога да пътувам и да си ходя на работа, олекна ми да ви кажа честно Mr. Green
По въпросите с яденето - аз принципно ям малко неща, риба не обичам, кремвирши също, но ако ми се прияде си ям, задължително термично обработени Peace Обикновено сирене също си ям. Всъщност това, което не поглеждам - алкохол, цигари, тоник и сурови меса под всякаква форма.
Боята ми е амонячна, единствено се притеснявах дали ще ми понесе миризмата, но нямах проблем.
И аз да питам нещо - вие спите ли по корем? newsm78
Виж целия пост
# 104
Добро утро и от мен!
Добре дошли на новите мами  bouquet
Аз не спя по корем не знам от колко време, пазия си го и таткото като ме гушка докато спиме и той ме пази.

bubcheto15 супер, че отлепването го няма

Риба не съм яла от началото на бременността, но сиренце си хапвам, луканка също:)

Хубав ден от мен smile3525
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия