СЕПТЕМВРИЙЧЕТО със радост чака подаръците под елхата!

  • 79 050
  • 734
# 195
Флу, малката беше същата, докато беше на ясла... хич не я харесва, а по едно време беше свикнала и се чувстваше добре. Аз подозирам едни определени деца, за които тя се оплакваше... но така или иначе я спряхме за лятото, ще ходи само 2 седмици от август и после сме на градината вече... дано там с други деца и други лели да е по-добре.  Praynig  Дано Елинка да се поуспокои. Знам колко ти е трудно!  Hug
Ане, с удоволствие, но не знам кога ще отскочим настрани от Китен. Мислех си да спрем в Бургас като се връщаме от тука, но не знам дали ще успеем да се оправим Simple Smile На идване за малко да се загубим, Жипиеса каза обаче, не през центъра, а по околовръстното  Mr. Green  Едвам се измъкнахме  Simple Smile  Ще направя всичко по силите си Simple Smile Я ми пусни едно телефонче на ЛС  Mr. Green  Hug
Стефина, успех!  Hug
Виж целия пост
# 196
Как е морето момичета? Тук се леят такива проливни дъждове  #Crazy все едно не е юли, а ноември. Тази година лятото тук е просто приказка. Един ден 30 градуса на другия 10. Ужаст ви казвам. Добре, че само още 3 дена остават и забягваме към БГ. Ама то сигурно и с тези адски жеги не е много лесно. Излизате ли с децата в жегите?

Флу може и от бремеността да се държи така Елинка, да вижда пимерно коремчето ти и промените в теб. Яна също имаше такива периоди някъде по средата на бремеността. Дори в яслата ми казаха, че се тръшкала и викала, при положение, че там е доста по-въздържана от колкото у нас. Обикновено у нас са големите тръшканици.
Не се занимавайте с тея баячки бе хора. Не знам имам чуството, че само в Бг толкова бярват масово хората на такив неща. Съссигурност има разни неща, които влияят, но аз лично баячката е последния човек при който бих отишла. По- примемам примерно молитва за здраве в църквата.
Ама дано с баячк или без да минат тези неприятни мигове особено на Васко.  Hug
Виж целия пост
# 197
Здравейте, Hug септемврийска дружина. Не съм намирала какво да напиша от много време, въпреки че това не е съвсем така, но винаги си ви чета с удоволствие и продължавам да черпя безценни съвети и опит от всички вас bowuu Както е видно, очаквам второто си момченце в началото на октомври и отдавна искам да го споделя с вас Heart Eyes Разбира се в началото чувствата бяха смесени, отново тежки начални месеци, но сега всичко е наред, бременността беше желана, с поръчка за розов щъркел разбира се, но ми било писано да бъда мъжка мама и добра свекърва  Grinning Whistling Баткото за сега е много мил и грижовен - гали и цунка коремчето, но все си мисля, че не осъзнава какво всъщност ще ни се случи Laughing Посещава си редовно ясла. ходи с огромно желание и ентусиазъм, а от 9.09 ще бъде на градинка вече.
Ние сме от вече посетилите моренцето и сега в жегата мога само благородно да завиждам на нашите "морски" майчета Hug Наслаждавайте се и за нас. Хубав ден сладурки Hug
П.С. Честито на нашите нови попълнения и на щастливите майки. Бъдете живи, здрави и благословени Hug
Виж целия пост
# 198
Едно бързо здрасти и от мен  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Флу  не съм звъняла на никой.В сезона на дините сме все пак. Не искам да безпокоя хората. А и Дария смуче, като прахосмукачка.Та решихме проблема този път доста бързо. Нооо ... совите не са това, което са (Деска, това не е за теб).Та сега почнаха коликите пък.И познай - Дария постоянно е увиснала на гърдата ми. Цяла нощ  вися там. Давайте съвет - капки ли какво ли  newsm78 Не иска залъгалка, и само на цица спи.Преспива 10 мин. дърпа, пак 10 мин . и така ...... Махна ли я - рев  Thinking
Страх ме е да не со останем така като скачени съдове  Whistling
Отделно Ния ми направи живота приказка - горкото ми детенце. Абсолютно е във война с мен. Каквото и да кажа, направя и поискам е отхвърлено и се прави точно обратното  ooooh! То са писъци, крясъци, тръшканици - чудеса  #Crazy
Дали е и пубертет + всичко останало  newsm78

Хейййййййй - обичам ви  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
пожелавам ви прекрасен ден  Hug
П“С“ Сис и Ния така прегръщаше корема ми.Казваше Дария обичам те - нооо  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 199
О, Стел!

Така беше и при нас. Бебето внася нов ритъм и Ния не го приема още този ритъм.

За коликите, май трябва да минат, не знам.

ssissi, честито Simple Smile аз не мога да се сетя за теб, извини. това няма значение, важното е, че ви се случват хубави неща Simple Smile
Виж целия пост
# 200
Stefina, намери някой да лее куршум на Васко!

Любопитна съм и пак ще питам, че преди питах, ма не ми отговорихте  Blush , не беше ли "да му се лее куршум против страх"? Поне аz така май само съм чувала, де.. А какво общо има със случките на Васко и как би могла да му помогне таzи.. процедура, или каквото представлява?
Питам, zащото аz самата нищо не раzбирам от тия ритуали, баячки и т.н., та ми е интересно..
Не е ли добра идея да се zаведе на църква просто и там да му прочетата някоя молитва, например? Питам само  Peace

Стел, хахахаха, не zа мен, ама скоро се бях сетила zа това и си е баш така  Wink
Леле, кой zнае какво ти е, сигурно не zнаеш къде си  Confused ... да минава бърzо и да се оправяте с двете кукли  Hug
 
Пете, ама лято, а? Трагедия... браво, че летите толкова скоро, весело   bouquet Ама направо се чудя как ще се адаптирате към тия температури в БГ , след тия тука напоследък... Бебето особено...
(П.П., Пете, чак сега дочетох мнението ти горе zа.. баенетата и т.н. Напълно го споделям.. Може би, zащото никой в моето семейство никога не е вярвал или ходил на раzни такива истории, та zатова и аz.. направо не ми го схваща  акъла. Знам ли... Но не искам никой да обидя, моля. Обаче така е, наистина специално българите сме/са супер суеверен народ, zащо е така, някой има ли обяснение?)

Флу, горката, даа... Веднъж и К. ходи така лятото в една сборна група, че беше и в друга градина даже.. Много беше тегаво, помня го  Sad

Сиси, на теб също честито!
Ей, колко бременни и бебоци, супер...
Виж целия пост
# 201
Стел като прочетох как се държи Ния ми поолекна малко, защото си мислех, че само моето дете след раждането така ме отблъсна за известно време. Просто и за тях е голяма промяна. Лошото е, че това е в момента, в който ти си най-слаба и нямаш сили. Нямаш ли някой да ти помага, че да се занимава повече с нея? Според мен при раждане на братче-сестричка се усилва т.нар ваза на тръшкане при деца на нашата възраст. Но след 2-3 месеца всичко се нормализира и тръшкането става в рамките на нормалното  hahaha
Все още има момента, в които на мен ми е доста трудно да се въздържам от избухвания спрямо Яна, но това при нас може би се дължи на това, че двете сме адски близки по характер и твърдоглави и не можем да си преудолеем инатите  Laughing
Стел според мен няма за какво да се плашиш, че ще останете като скъчени съдове. Цокането я успокоява. Ако имаш слинг най-добре да я носиш в него близо до нея. Така ще те чуства и няма толкова много да иска да цока от теб. Има разни капки лефакс (тези май са най-новите), сзпсимлекс, но нямам опит колко помагат. При нас слава богу и двата пъти поне това ми пропусна.
Виж целия пост
# 202
Ане, наистина много е направено в Бургас. Центърът е обновен, в Морската градина ми скриха шапката кошчетата за кучешки отпадъци. Laughing  Пълни ми душата този град- от двегодишна идвах всяко лято тук на почивка с майка ми, наши много близки роднини също живееха там. Много скъпи спомени имам от детството, които се обогатиха с нови покрай мъжа ми. Heart Eyes

За плажчето ще навивам любимия, защото ние ходим при Бункера и на него май не му се сменя мястото- заради паркирането точно. Rolling Eyes Ама трябва да се видим! Hug

Стелче, радвам се, че е преминала млечната криза! Hug За коликите бях доволна единствено от Ентерокинд-хомеопатични капки. Повиването на д-р Карп и белият шум също ни вършеха работа. Peace Съчувствам ти за проблемите с Ния. При мен се разминаха някак тези кризи, сигурно заради малко по-голямата разлика между Косьо и Зори и факта, че не ми се получи кърменето със Зори и не бях така ангажирана с нея като бебе. Rolling Eyes

Сиси, поздравления за втората бременност! Има време и за розов щъркел. Wink

Флучи, горката Ели! Sad  Много е неприятно така, когато се сменят лелките. Със сигурност е изнервящо за всички, но ми се вижда пресилено свекърва ти да търси чак жена да й бае...дано не ми се сърдиш!

За леенето на куршум и баенето- никога не съм го правила. Струва ми се, че суеверието е опит да се намери просто обяснение на сложния живот. Хората се успокояват, че нещо са направили, а всъщност нещата не са толкова прости....
Виж целия пост
# 203
ако другите искат на Бункера, аз съм за Simple Smile
Виж целия пост
# 204
Стел, добре дошла в отбора с ревнивите по-големи деца!
Период е, ще мине! Hug Оставя Дария да суче на воля, щом тя е спокойна и ти ще си

Флу, аз знам, че го водиха да му четат молитви.
Но при Васко нещата са толкова натрупани, че има нужда да се изчисти.
Целта на леенето е да излезе страха навън и стреса. Почти винаги качествените баячки "виждат" по образуванията на оловото (или сплавта която се ползва) какво точно причинява тази серия от нещастни случки.
Суиту, не е само суеверие - има връзка между използвания метал и енергийното му излъчване и това на натрупания негатив в тялото на пострадалия. Дълго е за обяснение.
Виж целия пост
# 205
Аз съм за бункера,за мен няма значение:)
Ако искате петък -на бункера само кажете в колко часа:)
Виж целия пост
# 206
Завиждам на всички на морето, пък и на всички почиващи!
Още една седмица ще работя и след това излизам в отпуска.
Стел, за кърменето не мога да помогна, дребния така си почна и така и си остана, в началото го кърмех през половин час, след това през час и половина - два и така постоянно, че и през нощта. Издържах 5-6 месеца и минах на смесено хранене.
Но твоето бебе е още малко, после ще поразреди и ще суче по-нарядко. Има бебета (или поне така съм чувала), които спели по 8 часа нощем, моето не беше от тях.
За леенето на куршум - като малка са ми лели, има си някакво обяснение, не се отнасяйте скептично към всичко, ето и Вечи го е написала, пък и си спомням че и на мен ми се отрази успокояващо. Пък и чак пък да сме суеверен народ  Thinking

Виж целия пост
# 207
За леенето на куршум - като малка са ми лели, има си някакво обяснение, не се отнасяйте скептично към всичко, ето и Вечи го е написала, пък и си спомням че и на мен ми се отрази успокояващо. Пък и чак пък да сме суеверен народ  Thinking


Яни не ти се вярва, че сме суеверен народ, защото сме свикнали да си живеем с всички поверия и ти се струват нормални. Но примерно тук хората си живечт съвсем спокойно без примерно да се съобразяват, че не се хвърля боклука вечер, или не се минава пред кола, в която се качваш, или пък да не събираш трохите от масата с ръка, или да не се остава прането на бебеот през ноща навън  и какво ли още не. Това всичко е само затормозващи неща. И колкото и да не ни се сика над 2/3 от хората вярват в такива неща в БГ.
Това според мен е доста лесен начин да обвиниш нещо друго, за това, че не върви животът ти както искаш, а не се опиташ да промениш нещо.
Според мен всички т.нар резултати от леене и баене идва от втълпяването на човек. Всеки си вика "Ето бая ха ми и сега всичко е наред и вече няма ми се случват лоши неща"
Мен лично такива неща само ме натоварват. Като си спомня преди в БГ баба ми Бог да я прости! знаеше какви ли не поверия и сптоянно ни го натякваше и е супер трудно да се живее с тях.
Аз лично си признавам, че спазвам някой, но те са проверени от мен  Mr. Green, но тея които не ми изнася не спазвам.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 208
Петък на плаж на Бункера- супер! Party
Ние сколасваме обикновено около 10 часа, как е за вас?

yani_cat, Веч, не ми се навлиза в дискусия по темата за леенето на куршум, просто изразих мнението си. Само защото не намирам тези неща за необходими, не означава, че съм скептична към всичко. Просто ме стряска фактът, че една голяма част от българите отиват при ясновидци и баячки, вместо да потърсят причините за проблемите си и да се опитат да ги разрешат със собствени усилия. И смятам, че Петка е права- дотолкова сме свикнали с този тип нагласа около нас, че чак не ни прави впечатление. 
Виж целия пост
# 209
който, когато отиде, ляга Simple Smile
не е нужен час. ние ставаме в 7 и нещо, 8 и нещо сме там.
дано всичко е наред при мен, в смисъл работя, както го планирам,
но да не излезе нещо, надявам се, че не обаче. ех, че изречение  Crazy

суеверията викат са за невежите.
аз също се дразня.
но за леенето на куршум, се въздържам.
опит нямам, но други близки мои споделят че действа.
имах състудентка преди изпит спазваше хиляди, ненормални ритуали,
като луда беше, с някакви странни движения.

свекърва ми пък най-ме дразни като каже,
да не се радвам, да не планирам, да не казвам положителни неща,
а някои и РД не си празнуват заради това, визирам техен роднина.
ужасТ! мисли позитивно, за да ти се случват хубави неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия