ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 503
  • 741
# 465
Elizabett давай и рефер. граници на хормоните.
Не може ти да преценяваш -такива неща като Ектопия - нито си я видяла, нито разбираш. Консултирай се и с друг лекар. По време на бременността може да  увеличи размера си.
Лекар трябва  да прецени каква е причината Simple Smile - не ти
Виж целия пост
# 466
Не помня горната граница на прогестерона , но аз бях в долната. Относно ектопията - както вече казах според моята лекарка е безобидна и може да се изчака да се гори след раждане. Ако създава проблеми като например кървене след полов акт да отида да я намаже. За това ме остави аз да избера. Мерси за отделеното време  Hug.
Виж целия пост
# 467
3дравейте! Simple Smile Пиша тук,тъй като много ме притесниха резултатите ми:
Прогестерон 1.76 реф.граница 127 -637
DHEA-S- 4.22  реф.граница до 9.85
Тестостерон- 0.75  реф.граница 0.22-2.9
Пролактин-264.60 реф.граница < 9.85
Отидох поради липса на цикъл и няма конкретен период.Мислите ли,че може да има такива разлики в стойностите на прогестерона и пролактина? Така или иначе ще пусна още едни за всеки случай.Просто пиша за мнения до тогава Simple Smile
Виж целия пост
# 468
kremenka за пролактина по-добре иди на ендокринолог.Прогестерона е много нисък,защото не е имало овулация,а може да са ти писали стойностите за лутеалната фаза newsm78
Виж целия пост
# 469
3дравейте! Simple Smile Пиша тук,тъй като много ме притесниха резултатите ми:
Прогестерон 1.76 реф.граница 127 -637
DHEA-S- 4.22  реф.граница до 9.85
Тестостерон- 0.75  реф.граница 0.22-2.9
Пролактин-264.60 реф.граница < 9.85
Отидох поради липса на цикъл и няма конкретен период.Мислите ли,че може да има такива разлики в стойностите на прогестерона и пролактина? Така или иначе ще пусна още едни за всеки случай.Просто пиша за мнения до тогава Simple Smile
Да не би да си разменила реф. граници на Прогестерона и Пролактина?

Давай и мерните единици
Кога е правен Прогестерона, на кой ден от МЦ?
Виж целия пост
# 470
Някой може ли да  ми каже какво значи:

Прогестерон 106.4 nmol/L  - лутеална фаза (5.3 - 86.0)
Виж целия пост
# 471
Някой може ли да  ми каже какво значи:

Прогестерон 106.4 nmol/L  - лутеална фаза (5.3 - 86.0)
Добра стойност,дано има някой Wink
Виж целия пост
# 472
Някой може ли да  ми каже какво значи:

Прогестерон 106.4 nmol/L  - лутеална фаза (5.3 - 86.0)
Добра стойност,дано има някой Wink

Благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 473
denis_d, не съм разменила реф.граници,но и на мен разликите ми се виждат някак огормни... Прогестерона е 1.76 mIU/I, а пролактина 264.60nmol/l. Незнам на кой ден от цикъла,тъй като липсва от почти два месеца. Гинеколожката ми заключи набързо да пия 6 месеца Дуфастон и Достинекс. По принцип имам кисти на яйчниците и преди известно време бях на ОК. След това нещата се нормализираха до преди 1 год. Тогава пак си бях пуснала хормони,но според тогавашния ми лекар изследванията бяха наред и не се наложи да пия нищо. И сега изведнъж....  Благодаря ви за отгворите
Виж целия пост
# 474
Кременка, Денис е абсолютно права в предположението си - референтните стойности на прогестерона и пролактина са разменени! В лаборатория "Кандиларов" ли са правени? Точно реф. ст. 127 -637, които си посочила за прогестерон, всъщност са референтните стойности за пролактин в тази лаборатория!!! Грешката е в техния телевизор.... Обади им се и се разбери с тях, защото и на мен са ми давали различни стойности - например на естрадиол за лутеална вместо за фоликулярна фаза, но аз ги бях научила наизуст, защото всеки месец пусках там.

Между другото не съм убедена, че и за прогестерона са ти дали верни стойности, но там не знаеш в кой ден от цикъла си, та и те не знаят какво да посочат. Стойностите му за лутеална фаза, т.е. след овулация, са 5.3 - 86.
Виж целия пост
# 475
Здравейте май поподнах в точния форум искам да попитам  за резултатите от изследваният ми на прогестерона ,ако има някой по вещ по тези работи за ми обясни защото нищо не разбирам
-прогестерон 22.80ng/ml
 решерентни граници
М 0.2-1.4
ЖФ.Ф 0.2-1.5
ОВ.Ф 0.8-3.0
ЛУТ.Ф 1.7-27.0
МЕН.0.1-0.8
 МОЛЯ КАЖЕТЕ НЕЩО
Виж целия пост
# 476
На кой ден от цикъла си правила изследването? Ако си го правила след овулация, гледаш реф.граници за ЛУТ.Ф. 1.7 - 27.0 и установяваш, че стойността ти 22.80 е чудесна, защото прогестеронът е единственият хормон, който е добре да ти е на горната граница  Wink
Виж целия пост
# 477
Гинеколожката ми заключи набързо да пия 6 месеца Дуфастон и Достинекс. По принцип имам кисти на яйчниците и преди известно време бях на ОК. След това нещата се нормализираха до преди 1 год. Тогава пак си бях пуснала хормони,но според тогавашния ми лекар изследванията бяха наред и не се наложи да пия нищо. И сега изведнъж....  Благодаря ви за отгворите

Бих минала и през ендокринолог, освен ако ендокринологията не е втора специалност на твоята гинеколожка. И бих направила това преди да пия каквото и да било.
Виж целия пост
# 478
след овулациа е направено изследването ,значи казвате чее добре това така ли,някъде бех челе че,ако прогестерона е във високи снойности  може и да си бременнна .
Виж целия пост
# 479
Възможно е, но в никакъв случай не е задължително!
Аз съм имала стойности с над 30 единици над горната граница без бременност, тъй че не леж на тази кълка  Blush
При всички положения стойността ти е добра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия