Прием в Детски ясли гр. Варна - 2010/2011 - 2 тема

  • 57 620
  • 745
# 585
veselyshko, благодаря за изчерпателния отговор!  Simple Smile Постепенно започват да ми се изясняват нещата, но наистина има много детайли.

За мен и Юни е някакъв компромисен вариант, стига да стане. И все пак, ако запиша по-ранна дата нали продължаваме да участваме и в следващи класирания (ако не сме приети, когато сме заявили)?  Т.е дори и да не е Април, оставаме със същия входящ номер за Юни и това би следвало да дава по-добри шансове, така ли е?

И един много важен въпрос - ако сме приети в ДЯ и се запишем, продължаваме ли да участваме в класирането за ОДЗ?

Благодаря!



Виж целия пост
# 586
bebitta   да продължава да участва в класирания детето. Започва да участва в такива от датата, която си посочила в заявлението и след това автоматично си продължава до навършване на 2г. и 8м. Ако не е прието до навършване на 2г.и 8м. системата автоматично го изтрива.  А ти като си подадеш заявлението след това можеш да отидеш по всяко време и да смениш датата за започване за участие в класиранията- ако след време решиш, че искаш от друга дата да започне да участва.
Системата за прием в  ДЯ и ОДЗ-тата е различна и мисля, че ако го приемат в ДЯ продължава да участва в класиранията за ОДЗ. Моля да ме поправи някой по-запознат, ако бъркам  Thinking
Виж целия пост
# 587
veselyshko  Hug
Виж целия пост
# 588
Момичета, къде го пише това за автоматичното изхвърляне от системата при навършване на 2г. и 8м.? Защо в процедурата им за кандидатстване за ясла никъде не е упоменато. Ама, че пак късмет изкарахме, точно сега ни се налага да започнат ясла.
Виж целия пост
# 589
Здравейте момичета,след месец и аз отивам да подавам док в ДЯ Роза и се чудя кога да пиша дата за участие в класиране.По мои наблюдения в район Приморски по-бързо вървят номерата в сравнение с останалите.Много се надявам нас да ни приемат до октомври.Имам две приятелки едната от приморски другата в одесос.Тази от примоски ги приеха 3 мес след като подадоха документи а тази от одесос още чакат а са подали от близо година,затова мисля че има такава голяма разлика в номерата.Вие в кои ясли подавате,има ли някой за Роза?
Виж целия пост
# 590
Здравейте,знаете ли дали в ясла Роза приемат заявления без още пълен комплект документи?Или всичко трябва да е готово?

veselyshko  честито ти рожденик да ти е живо и здраво детенцето!
 
Виж целия пост
# 591
Здравейте,знаете ли дали в ясла Роза приемат заявления без още пълен комплект документи?Или всичко трябва да е готово?
 

Последно началото на декември бях питала и ми казаха да дойда с акта за раждане,копие от акта за раждане и моята лична карта.Сега си смених личната карта че бях на друг адрес и като е готова картата веднага отивам в яслата.
Виж целия пост
# 592
  reiaa мерси  newsm51.Аз тези дни ще ида тогава да пробвам.Ще пиша после какво е станало.
Виж целия пост
# 593
Здравейте,знаете ли дали в ясла Роза приемат заявления без още пълен комплект документи?Или всичко трябва да е готово?
Аз днес подадох заявлението, като приложих копие от акта за раждане на малкия и копия на личните карти на мен и съпруга ми. Служителката ми каза, че останалите документи мога да занеса през цялата текущата година, защото ние кандидатстваме от 2013 т.е преди да започнем да участваме в класирания. Това се отнася за Санаториалната ясла в Чайка.
И още нещо важно - от чието име е заявлението, последващите документи трябва да са за него.
Виж целия пост
# 594
По принцип за всички ясли важи правилото, че документите може да се окомплектоват до 10  число на следващият месец от датата на подаването на заявлението. Не е задължително всички документи да са налице при подаването, но докато не се окомплектоват, детето не участва в класирането (мисля, че някой беше писал по-напред в темата, че в някои ясли директорките ги пускат да участват в класиранията и без пълен комплект документи).
КАРО нищо не ти пречи да отидеш в яслата/яслите, в които желаеш да кандидатстват и да разговаряш с директорките. Те най-добре ще ти обяснят, а и може да има места и да ги вземат. Една съседка ми разказва лятото, че изведнъж нейното момченце ей така се изтрило от системата на кандидатстващите, когато навършило 2г. и 8м. Тя звъняла в Общината на г-жа Георгиева и тя взела присърце случая, защото точно тогава имало места в яслите, в които са кандидатствали и им идвал реда. Та го върнали някак си в системата и го приели.
`·•●•D@nI•●•·´   благодаря ти от сърце за хубавото пожелание за моето момченце, но аз съм забравила да си подновя лентичката, защото РД на Анди беше на 23.12  Blush Blush Blush Blush Но ми стана много мило  Hug
Виж целия пост
# 595
Сега януари ще обявяват ли свободни места,нали уж все месец на 19-число се обявяват но досега нищо.
Виж целия пост
# 596
Сега януари ще обявяват ли свободни места,нали уж все месец на 19-число се обявяват но досега нищо.

Обявяват класиране при наличието на свободни места... Да не ставам лош пророк, но преди юни много се съмнявам да има някакво класиране изобщо. А и дори да има ще бъдат някакви мижави бройки, които ще заемат деца с предимство. В момента никой не изписват освен по желание на родителите, които мисля че ще се решат на такава постъпка при много екстремни ситуации.
Виж целия пост
# 597
Уважаеми родители ,
На 20.01.2012 г.  ще  се проведе  класиране по детски ясли, както следва:
ДЯ    Свободни места
ДЯ №1    0
ДЯ №2    4
ДЯ №3    2
ДЯ №4    0
ДЯ №5    5
ДЯ №7    5
ДЯ №8    1
ДЯ №9    25
ДЯ №11    0
ДЯ №13    0
ДЯ №14    3
ВСИЧКО    45

- Родителите до 30.01.2012 г. вкл. следва да потвърдят /откажат желанието си в детската ясла, където са приети;
-Ежемесечно  ще се провеждат  еднокръгови класирания в детските ясли при наличие на свободни места.
Все пак има класиране. На чакащите успех!
Виж целия пост
# 598
Уважаеми родители ,
На 20.01.2012 г.  ще  се проведе  класиране по детски ясли, както следва:
ДЯ    Свободни места
ДЯ №1    0
ДЯ №2    4
ДЯ №3    2
ДЯ №4    0
ДЯ №5    5
ДЯ №7    5
ДЯ №8    1
ДЯ №9    25
ДЯ №11    0
ДЯ №13    0
ДЯ №14    3
ВСИЧКО    45

- Родителите до 30.01.2012 г. вкл. следва да потвърдят /откажат желанието си в детската ясла, където са приети;
-Ежемесечно  ще се провеждат  еднокръгови класирания в детските ясли при наличие на свободни места.
Все пак има класиране. На чакащите успех!


Успех и от мен!
Виж целия пост
# 599
Браво! И аз съм учудена от къде са тези бройки ( изключвам 25те в Аспарухово, които винаги ги има) кой се отказва от ясла, освен да се местят в друг град или много да боледуват  Thinking Декември нямаше класиране, това може и да са изписаните 3 годишни декември месец.
Но се радвам и пожелавам успех! За съжаление и аз съм на мнението на Иви, че ще се попълнят с деца с предимства тези мижави бройки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия