Цветя цъфтят,Слънчо се смее,НОЕМВРИйчето навън дивее - 18

  • 46 544
  • 743
# 360
еее Ленка, ти верно се разписа много  Laughing

незнам Дарето колко е кг, щото нали няколко мацки се бореха за приза най-кльощава мома.... ама Силвето ме уби с тези 10 кг.....

ахахах, мерси за анорака, знам си аз че толкова късно не трябва да ходя по морето, добре че не се вързах на идеята да ходим през септември  Nature Snowman Nature Snowman

Елвирке, то ние сме сред мацките за приза най-финна мома  Laughing С Дарето и Мая се съревноваваме  Joy

Ади е 9,800кг! Confused Хич не яде.........няма бузи, ребрата и се броят Confused. Купихме едно сиропче за апатит, но май няма ефект. Хемоглобина и е нисък от сума време.........а как да се качи, като тя нищо не яде.
Виж целия пост
# 361
Здравейте мамчета,

За килцата
:Алекс е 12 и 800 от вече 3-4 месеца.
За яденето:  Почти не яде от Цветница насам , чак се чудя как не е заслабнал. Сутрин яде около 100 гр попара, преди да легне яде малко праскова или диня, обяда липсва вече тотално. КАто стане от сън един два пъти в седмицата го пробвам с нещо солено или супа, но не иска и си яде чак към 16-17 мъфина или кремче. Вечер яде две-три резенчета домати , малко хляб и после кисело мляко около 100 гр с 1-2 бисквити. През деня не давам разни солети, бисквити , но сок от компот пие много , хем го разреждам с вода , чак става блудкав. МЕсо не яде под никаква форма...

За тръшкането:
много зле е при нас вече... почти постоянно е крив , не можете да си представите , но устата не му млъква: или си дърдори нещо  или ме "нарежда",че не му удисвам  или мрънка плачливо. Честно ви казвам решила съм да засичам по колко време му мели устата нон стоп. Говори абсолютно бебешки , на японски  най-вероятно Simple Smile Почвам да се притеснявам ,къде сгреших ... не е нормално все да е крив. Мислех ,че е от кучешките , но те избиха и вече си растат. Отстрани изглежда все едно е най-нещастното дете ...

Не знам има ли връзка , но почти не си играе с играчките и съответно само бели прави, а аз все му се карам , че като му говоря спокойно все едно нищо нередно не е станало. Вие как реагирате като прави бели: викате ли му по-строго, шляпвате ли през ръцете... Може е грешката да е в моя телевизор  newsm78

КАто чета как говорят госпожиците , ние сме още само на "ах,маааа" (мамо) , тати, тау(чау), какин(за ако)

Кики: дай малко снимки на Адито- от колко време не съм я виждала Simple Smile че  тебе Simple Smile

ВЗех количка за породени от приятелка, ами много зле ... едва м я бутам и управлявам, но да стоя още две седмици у дома , докато си чакам втората седлака - не благодаря ! Бутам си танка с двете диването и съм рахат поне 2-3 часа , като излезем на разходка.  Да слушам аз мъжо ,да пръчаме седалката като се роди Борис ...Та той си мислеше ,че ще стоя 40 дена у дома с Борис и Алекс... Абе мъжка му работа Simple Smile

Една снимчица на малката душичка-току що е цокал и се усмихва доволно Simple Smile



Виж целия пост
# 362
Лили, прелестен е Борисчо!!!! пу пу да му гризнеш малките краченца!
Относно Алекс - ми не му личи че е толкова злояд  Wink, има си бутчета, ръчички, бузки..... явно и с по-малко храна се засища  newsm78 . За кривеенето..... явно вече навлизат в бебешки пубертет /той нали е около 2 год/ и сега се тръшкат за каквото падне  ooooh! Ужасно е, има дни в които не се издържат, ама трябва и това да се преживее... Пламена се заиграва с играчките си но за малко. Най-любимата й беля е да бърка в кофа с вода Shocked или да събира камъчета и да ги хвърля. А да и да тормози котките  #2gunfire. Опитвам се да се карам но то като си науми нещо въобще не те чува.... Хааххаха, разсмя ме думата за ако на Алекс, нашата пък е кало.
Лили, да не би от компота понеже е сладък да се засища? newsm78 Междудругото оня ден моята зъболекарка ми обясняваше че нейното дете никога няма да опита близалка, защото било изключително вредно за зъбките, дори и за млечните.

Кики, леле, Адинка сигурно много е окльощавела... Що така бе? нали си хапваше добре? Съвсем ли нищо не ще да яде? няма ли си някое любимо ядене? Може сега от жегата да не й се яде толкова? Какъв е тоя сироп за апетит? сигурно е много изнервящо да не ти яде детето Cry, моето слонче не отказва.... Оня ден й купувам някакви дрешки за 3 г. /бански и рокля/ и си викам ще ги носи най-вероятно догодина, и като й ги сложих ми те й паснаха идеално. В същото време си има една тениска 3-6 мес и продължава да си я носи  Shocked Но определено си въври добре и на височина и в никакъв случай не е кльощанка....

Весс, боли ли те глава, а?  hahaha

Въпрос  - заварвам Мами /Плами / вече на няколко пъти да се опитва да прекрачи оградата на кошарата си. Махнах я, ама имам натрапчивото чувство че ще се изтърколи както се мята докато спи.... Вашите деца още ли спят в бебешката кошара? newsm78
Виж целия пост
# 363

Кики, леле, Адинка сигурно много е окльощавела... Що така бе? нали си хапваше добре? Съвсем ли нищо не ще да яде? няма ли си някое любимо ядене? Може сега от жегата да не й се яде толкова? Какъв е тоя сироп за апетит? сигурно е много изнервящо да не ти яде детето Cry, моето слонче не отказва.... Оня ден й купувам някакви дрешки за 3 г. /бански и рокля/ и си викам ще ги носи най-вероятно догодина, и като й ги сложих ми те й паснаха идеално. В същото време си има една тениска 3-6 мес и продължава да си я носи  Shocked Но определено си въври добре и на височина и в никакъв случай не е кльощанка....



Въпрос  - заварвам Мами /Плами / вече на няколко пъти да се опитва да прекрачи оградата на кошарата си. Махнах я, ама имам натрапчивото чувство че ще се изтърколи както се мята докато спи.... Вашите деца още ли спят в бебешката кошара? newsm78


Ами, няма любима храна. Иначе всичко, каквото съм се сетила и предлагам. Мисля, че спря тотално да се храни след като тръгна на ясла. Зъбите избиха отдаван, явно не е от тях. Пуснахме кръв и урина, само хемоглобина и е нисък. Обаче, ще натисна педито за гърлен секрет. Може да развива някоя инфекция детето. Кашля вече 2 месеца! Confused На морето при баба, кашлицата леко е отшумяла. И най-вероятно, ще я вземем Септември за да се излекува ( дано). Изписаха и и Изопринозин...куп сиропи..абе..не ми се говори направо!

Норка: Сложи едно одеалце на земята, ако да падне поне да е на меко! Mr. Green С времето, ще свикне и няма да пада. По добре от колкото с решетката и се катурне по глава на пода! И мен би ме било страх. Махни я. С Ади нямаме такъв проблем, защото спи с мен. Кревата и краси стаята. Но като се престим , ще и се наложи да спи в него и съм решила направо да и махна решетката!

ЛИЛЕ  Heart Eyes Това само мога да кажа! Simple Smile
Виж целия пост
# 364
Брей добър ви ден! Да се разпиша, че ни забравихте  Grinning.
Наш'то дете яде, ама си върви слабичка  Grinning, прехвърлила е 10-те кила, но надали има 11 още. Сега по жегите доста приятели се оплакват, че децата не искат да ядат много много. Явно е нормално, не се притеснявайте.

За тръшкането - ми същото е и при нас и да си призная понякога в понеделник сутрин с облекчение я водя на ясла  Embarassed, ама цяла неделя ако сме били в къщи и се е тръшкала и мрънкала и се чувствам като изцедена  Confused.
Лили ситуацията е подобна и при нас с играчките, мноого рядко се заиграва и предпочита да прави бели, а аз да викам след нея.
Малкия е голям бонбон  Wink!
Норче същите игри - бъркане във вода и хвърляне на камъни са на дневен ред и при Ева   Grinning. В кошарата спи още, но не излиза от нея и не се и опитва. Засега само влиза вътре или през страничния отвор с ципа или през моето нощно шкафче и направо надолу с главата се мята вътре  Close. Иначе пък като спи много се върти още и ако сложим обиновено легло без преграда, ще падне...
Виж целия пост
# 365
Да взема и аз да се разпиша че съвсем ни е опусната темата, егати и отпускарките сме  Laughing
Моя синковец още смята че е бебе, но вече бебето се казвало Кало. Вече прави изречения от по 2-3 думи максимум, като "Мамо седни тук", дърдорка си ама някои неща са на негов си език като охлюв бил "льока" newsm78  Joy Joy Joy
Станал е 12,400 някъде и 85см ама това са мои мерки, и той не яде много, ама като го пусна на село в градината и кво види всичко яде, сега е много разочарован че няма ягодки и все търси милия, фенове сме на френското грозде:)
Водим го по язовири и много се кефи, особено ако има и други деца  Laughing
Лили малкия е голям сладур  Heart Eyes, аз още съжелявам че не направих фотосесия на малкия докато беше толкова малък
Няма ли да има срещичка в борисовата или южния? Аз миналата седмица ходих 2 пъти ама все инцидентно
Айде лек ден  Hug
Виж целия пост
# 366
Добро утро, макар за някои от нас да е вече ден:

Вчера Чудо-юдото открадна една филия с шоколад на брат си и след половин час така яко се обрина, че за малко да ме притесни. Сега е по-добре, ама ще трябва някак да отбивам почерпките навън, няма да е лесно, защото това дете иска всичко да яде и опитва.
Лили, честита втора рожбичка Simple Smile Да е здрав и да има късмет!
Виж целия пост
# 367


Ами, няма любима храна. Иначе всичко, каквото съм се сетила и предлагам. Мисля, че спря тотално да се храни след като тръгна на ясла. Зъбите избиха отдаван, явно не е от тях. Пуснахме кръв и урина, само хемоглобина и е нисък. Обаче, ще натисна педито за гърлен секрет. Може да развива някоя инфекция детето. Кашля вече 2 месеца! Confused На морето при баба, кашлицата леко е отшумяла. И най-вероятно, ще я вземем Септември за да се излекува ( дано). Изписаха и и Изопринозин...куп сиропи..абе..не ми се говори направо!


Кики, освен гърлен нека й пуснат и носен секрет. При Пламена кашлицата беше от задна хрема, като всъщност причината беше някаква бактерия моксарела нещо си, която си живее в яслите и градините.....  #2gunfire

или през моето нощно шкафче и направо надолу с главата се мята вътре  Close. Иначе пък като спи много се върти още и ако сложим обиновено легло без преграда, ще падне...

ехе Цветка, впечатли ме Евата, да не е решила да става гимнастичка хихихихихих
Виж целия пост
# 368
Елвирка, аз още не съм махнала решетката, защото много се върти. С каката не съм имала проблем, защото отпред има малка преграда, така че не може съвсем лесно да падне. Една позната си взе нещо като допълнителна преграда, която се слага от външната страна и е само за часто от леглото, така че да може да си слиза от другата част. Нещо такова - http://kasida.bg/predpazna-reshetka-za-leglo-bad-rail-lindam-25-1923.html, http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=126. Имаше в Кауфланд на по-ниска цена, но не се сещам каква и дали я има още. Видях, че има и тема в бг-мама за тях.
Вес, браво за придобивката! А Инката бързо се е зарибила с турските сериали Laughing
Миа и ние ходихме мабко на село и аз както мислех да сме за малко, така сега се замислям дали да не стоим до края на август. И татито ни както ни изпращаше и не ни "искаше" тук, сега вече спори да съм ги връщала вече Mr. Green. /Аз пак съм в Сливен и продължавам с ремонта - вече съм професиоталист във възстановяването на стари дървени врати Crazy/.
Мая е във вихъра си на двора, храни по цял ден кокошките, къде с трева, къде с пръст с лопатката, струва ми се пораснала, но не знам колко, там няма кантар, но определено изглежда доволна от гостуването си.
Обеците  - на Мариела й ги проби един зъболекар. Пробиват и в едно студио за пиърсинг и татуировки, но нещо ме достраша там да отида.
Лили, малкия е много , много хубав и как се подсмихва само. Heart Eyes Не ти завиждам за танка - гледах една майка с допълнителна седалка миналата година, но я използва няколко месеца, май само докатобаткото свикне, че вече не може да е вколичката отпред и после я махна. С нашите улици трудна работа е управлението на обикновена количка, а с по-голяма си е направо изпитание.
Виж целия пост
# 369
Еее, то бива бива пустош, ама чак толкова Crazy, не очаквах, че ще се видя аз последна.
Ама лято, такова приятно е навън, как да седне да пише човек.
Лека вечер от мен!
Виж целия пост
# 370
Здравейте!  Simple Smile

Тинна и аз гледах преграда вчера в "Кауфланд" за 35 лв, на промоция.

Преди малко ми се обади мъжлето да ми каже, че племенника се е родил.  Grinning
Малко момченце, което ще кръстят Петър. И двете първи братовчедчета ще са Петър и Павел (батко).

Хубав следобед!
Виж целия пост
# 371
Ели да ви е жив и здрав братовчеда   bouquet
А хубави ли са тези прегради? Калоян спи без преграда от поне 4-5 месеца, защото иначе не искаше да спи в леглото си-сега аз лягам до него и си спи в неговото легло до към 3-4 докогато издържа да ставам и да лягам Simple Smile. Слагам му една дълга, тесна възглавницана леглото вместо преграда и 2 големи възглавници на пода ако падне да му е меко. Досега е падал 3 пъти, като в повечето пъти не е падане а изхлузване и заставане на колене  Laughing
И ние действаме с отказването от памперса ама ме е страх да се похваля-от една седмица пишка инцидентно в гащите(като не го слушам Simple Smile ), на обедния сън не пишка, а снощи също не беше пишкал, ама не го чакам да ми казва ами като се сетя и клечим над тоалетната, че още не сме си взели седалка, а на гърнето иска само сутрин да сяда и то като седне и полувин час няма ставане  #Crazy
Айде лек ден от нас Simple Smile
Виж целия пост
# 372
Пак аз Crazy.
Честито за племенника , Ели, ще празнуват заедно имен ден Laughing!
Преградите предполагам, че са добре, стига да могат да се закрепят стабилно за леглото. От тази майка не съм чувала оплаквания, но сигурно зависи от леглото и преградата.
Виж целия пост
# 373
Добро утро!  Grinning



Вчера следобяд се качихме на "Витоша" и така "оживяхме" от жегата, а днес какво е време ....
Не смея да Ви споделя, но все пак Павел вчера цял ден съм го изпиквала на вън или в гърнето. Взе да казва пики и се пипа. Сега направо се кефи като се изпика в гърнето и сам го взима и го подава на Баща си да го изхвърли. Той пика прав, защото тати така го прави   Grinning

Хубав ден!!!
Виж целия пост
# 374
Днес съм отпуска един ден  Wink Викам си кефффф, ще спя по до късно, ще отидем на разходка, въобще ще си прекарам един готин ден с детето, ще си припомня дните от майчинството.... 1stroller

Но както много често става така - сметката без кръчмар обикновено не излиза.

Всичко беше ок докато излязохме на разходка - въпреки очевидно настъпващия зимен и/или ледников период . Видях се една стара дружка от квартала ... идилия. Само че съм пропуснала момента че мойто бяс е порастнало вече и седи в количка точно и само 2 преки, след което става и никакви колани не могат да я спрат, и ако не я свалиш все пак от количката рискуваш грандиозно тръшкане.... Мерака е да бута количката ... Как се връщаш 2 преки със дете, което при най-малкия намек да го мръднеш от количката истерясва - няма да обяснявам  #2gunfire smile3511

Добираме се до кварталната градинка, и мир и спокойствие - другите мами на по-малките деца тичат се, щурат се, аз - рахат на пейката.
 Да ама не - и това беше 10 минути време, след това отиде и почна да се катери по пързалката и лошото е че успява до горе да си се качи сама, но аз трябва да съм там за да не падне случайно. Опитай се да я свалиш, или ..... сигурна съм че и в съседния квартал ни чуха  #Cussing out #2gunfire

Прибираме се, идилията продължава. Топля яденето, а то се увесило на крачола ми и и вика папаааа и вие като "прерийно куче". В тоя момент завалява, а дрехите са ми на балкона. Отваряш вратата, грабваш сушилника и тръгваш назад - ама прерийното куче не е куче и не е далече, ами това е детето ти, което е застанало точно зад теб да вие, та да го бутнеш и да завие с нови сили.  #2gunfire #Cussing out

Яде, умирява се малко, каза пипи, давам гърне, пишка - поздравления   bouquet, и след това настава драмата че трябва да се сложи памперса. Вика, крещи, мучи..... аз стискам зъби, корема ми стърже от глад, ама преглъщам всичко в името на детето. Викам добре, нека да е твойто, свалям памперса който тя дърпа и.... то започва да пищи още повече  Shocked Най-вероятно щото съм й го свалила?!?! В тоя момент ми звъни телефона - служебно....

Е заспа най-накрая, леко хлипайки, за което в момента ме гризе съвестта, но честно си признавам - много бързо се забравя колко не лек е животът на майката-домакиня.... А пък си представям какъв героизъм трябва да направя имайки две деца /едното от които се казва Пламена  Laughing/.

Ще видим второто действие на драмата какво ще е - след антракта.

Всъщност звучи много зле.... а аз все си мислех че моето дете не е много лошо...  Wink

П.С
Ели, честито племенниче, да расте здраво, щастливо и най-вече НЕтръшкащо се дете  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия