Изоставена бременна в четвърти месец

  • 9 126
  • 47
# 15
Леле, колко правописни грешки съм направила, но това е от вълнение.
Забравих да ви кажа, че в 4 кл. сАм се отписва от интерната и се записва в нормално у-ще и тогава от акта за раждане разбира кой е баща му.До тогава си мисли, че новият мъж на майка му, е неговият баща.
Виж целия пост
# 16
Не знам ,какво се е случило и каква е причината този човек така да ви зареже .Явно нещо го е провокирало ,но каквото и да е това нещо ,той няма право да постъпва така и на мен ми е ужасно кофти ,когато чета такива неща.Убедена съм ,че ще влезнеш в релси ,просто ще ти е много тежко емоционално.Гледай все пак да си спокойна ,защото всяко твое настроение влияе върху бебето.Пази се много .И аз съм убедена ,че той ще допълзи ,въпроса е ти ,как ще реагираш тогава и как ще постъпиш.
Виж целия пост
# 17
Zov za pomosht, пиши и в чужбинския форум в темата за Англия. Искрено се надявам някой да ти даде съвет, да помогне. А ти не се отчайвай. Нали знаеш, че такива преживявания ни правят по-силни. И на твоята улица ще изгрее слънце, сигурна съм. Сега ти изглежда страшно, но някой ден това ще е просто далечен спомен.

А ако нещата в Англия са много сложни, няма лошо да се прибереш в БГ. Да, не е приятно и хората ще говорят, но те така или иначе говорят, клюкарят и критикуват постоянно, дори и всичко при теб да е супер. Изобщо да не ти пука. Домът, роднините и приятелите са измислени точно за тежки моменти. Кураж и късмет ти желая  Hug
Виж целия пост
# 18
Много ми е болно да влизам в такива теми. Това стана епидемия.
Не знам какво да кажа на момичетата освен, че знам колко боли. Но знам и друго. Че с времето болката утихва, притъпява и тогава идва радостта от малкото човече. Все по-малко мъже искат да поемат своята отговорност. Все повече майки се грижат сами за децата си. Факт. Да благодарим на съдбата, че живеем в такива времена, в които не гледат на нас като на прокажени, защото съвсем доскоро това беше клеймо, което можеше да съсипе живота на няколко поколения. Момичета, горе главите! Ще мине всичко! Пестете се, защото ако потънете в мъка, вредите и на себе си и на бебетата. Знам, че е много трудно и самата аз едно време много се дразнех на такива коментари, но само това е пътя да оцелеете емоционално и да се съхраните психически! Защото тези деца на нас разчитат. Hug
Виж целия пост
# 19
Момичета благодаря ви за това че ме успокоявате,може би наистина ще е така всичко ще се забрави след време,но болката в момента е голяма- без мъж до себе си и без работа си е доста трудничко,Ако някой знае някакъв вид надомна работа или почасова моля да каже ,
Виж целия пост
# 20
По - добре, че се е случило сега...от колкото да с елсучи,когато детето е на 5 години....Концентирай се в/у детето и себе си:)  Лека бременност:)
Виж целия пост
# 21
Ще ти разкажа историята на моят съпруг и свекърва. Съпругът ми се е родил желан само от маъка си, в онези години, когата да родеш и да не си омъжена, е било равносилно на линч и за майката и за детето. Свекърва ми е направила аборт и след 6м забременява пак - с мъжът ми .Оставя го. Баща му и неговата МАМИЧКА, казват не, това бебе не е наше.... Свекърва ми се е крила и от нейните родители.Отишла е на работа в друг град и за раждането е дошла пак в София.Ражда и се чуди какво да прави - родителите и разбират за бебето, едва когато го виждат.Майка и умира 4м след това /била е болна /.Свекърва ми го гледа няколко месеца и после хайде на работа за да го издържа, а той в седмични ясли, после градини и накрая до 4кл. в интернат - само събота и неделя си е идвал. Не можете да си представите какво е изживяла тази жена..... а господинът след 1 г се оженил и си има - момиченце.... Както и да е, осъдила го е за имто - за какво ли му е, но в онези години е било важно. Лъгала го е, че баща му е в чужбина и т.н. На 3г. когато е се жени и с вторият и мъж го отглеждат 8 но пак до 4кл. е в интерната - тука вече не го разбирам ама както и да е ..../ След казармата мъжът ми намира баща си, негово копие е.И така няколко години поддържат връзка - той почина. Но какво да ви кажа... сега като стане дума за баща му, сърцето му трепва, та понякога повече от това за майка му.Аз ако бях сигурно щях да съм го възпитала да го мрази.... незнам.А баба му, която е виновна за всичко държи да и вик мамо ...... иска ми се да я линчувам.Хората допъскат грешки, докато са младиу лошото е че деца страдат от това.Но по-добре рано да избягаш от проблема, отколкото късно.Дано да имаш подкрепата на родителите си.
Сега свекърва ми е слънце - вного ми помага за децата, не мога и копче да и кажа ...много е добра и всичко прави за нас. Сега гледа деца, защото едно време не е могла да се радва на сина си заради работата и самотното майчинство..... А мъжът ми живото сам го е научил и не съжалява за прегараните години в интерната, напротив казва че доста му помагат - калил се е....
Успех!

покъртителна история....
Виж целия пост
# 22
йови, кураж, може би така е по-добре "тръгнал си е навреме"  Hug
Кофти е, че си без работа - ако наскоро си останала, иди си вземи болничен - НОИ го изплаща до 2 месеца (май, или бяха 3) след като си останала без работа. Някъде имаше трудово-правна тема, попитай за подробности там. Болничния ще ти помогне на първо време. Иди се запиши в бюрото по труда - там мисля дават 60% от получаваната заплата месеци наред (зависи колко време непрекъснат стаж си имала преди това). После има първоначална помощ за раждане на дете, майчинство, детски - не пропускай да вземеш всички пари от държавата.
За надомна или друга работа не знам - много зависи от това какво можеш да правиш. Тук има хора, които биха ти помогнали (в бг-мамма имам предвид), но ти сама помисли какво можеш да правиш и го предложи примерно в клюкарника.... Аз имах късмет с работодателя когато забременях със сина ми, защото не ми прекратиха договора, макар че ми пролича преди да минат 6-те месеца. Мислех, че са уникален случай, но при следващия работодател взеха момиче, която беше вече в 3-я месец и си каза, че е бременна, но при все това я взеха. Така че има и такива фирми, но не малки с шеф "чорбаджия"...
Успех Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 23
Sramuvam se da se varna v BG bremenna i izostavena. sramuvam se ot tova 4e dopusnax da mi se slu4i vsi4ko tova.

Никой не е застрахован от подобно нещо, няма защо да се срамуваш, аз бих потърсила подкрепа навсякъде, където бих могла да я намеря и където знам, че ще е добре за мен и за детето. Бившият ми мъж ме изостави, когато разбра, че съм бременна с второто ми дете. Имах два варианта - да абортирам или да родя, избрах второто и не съжалявам. И аз не вярвах, че ще се справя, но успявам. Казват, че всяко дете идва с късмета си. Вярвам, че Бог ще намери начин да ти помогне.
Виж целия пост
# 24
Момичета благодаря ви за това че ме успокоявате,може би наистина ще е така всичко ще се забрави след време,но болката в момента е голяма- без мъж до себе си и без работа си е доста трудничко,Ако някой знае някакъв вид надомна работа или почасова моля да каже ,

Ето тук: http://www.jobs.bg/front_job_search.php?first=1&str_regions= … pe=3&keyword=
  се появяват доста  предложения за дистанционна работа, ако го следиш редовно и може да намериш нещо, което да е подходящо за теб.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 25
Здравейте,
всичко ми е до болка познато и аз като теб загубих предишното си бебче, изостави  ни нашия бъдещ татко още като бях в началото на четвъртия месец.Плаках имам трудна бременност ...........едва ли един мъж осъзнава как се чувства жената в този момент -нима тогава не трябва да е най - подкрепяна и обична. Искрено завиждам на такива сплотени семейства -бащи който обожават дечицата си. Без пари сама без родители ,не мога да опиша какво минах ,просто мога да те посъветвам бори се на губи надежда не ти трябва човек който те остава в най-важния момент за теб ,
Виж целия пост
# 26
pisani,сигурно добре ме разбираш - опитвам се да се боря,но действителноста е друга - където да се обърнеш все те отрязват ,,,,,,,,,,,,,,,когато виждат че си безпомощен,на повечето хора им доставя удоволствие и искат да те видят още по-безпомощна,,,,,,,,такива работи,,,,,
дано и на нашата улица да изгрее слънцето
Виж целия пост
# 27
Ще изгрее разбира се , само трябва да вярваш в себе си !  Hug
Виж целия пост
# 28
Според мен щом сте били заедно 5 години ,таткото ще се върне
По- скоро сега е уплашен и има нужда да остане насаме със себе си .Знам ,че звучи тъпо ,но мъжете в такива ситуации загубват ума си понякога ......
Още повече ,че сте загубили 2 бебета
Според мен ще се върне ,когато най- малко очакваш и когато вече си го отписала
Виж целия пост
# 29
Аз ти пожелавам много сила, за да се справиш с тази ситуация. Както са те посъветвали- сега се концентрирай върху бременността си, важно е да си спокойна, колкото и да е трудно!

Приеми го като по-малкото зло, много по-лоши неща можеха да ти се случат, а щом този човек, с когото сте заедно 5 години няма смелост да те подкрепи в този момент- просто той не е правилният човек за теб и за детето ти!! Мисли си, че си се "отървала" от един непълноценен човек и те чакат много по-хубави неща в живота!!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия