Някой от вас ходил ли е на седмични ясли/градина?

  • 38 727
  • 821
# 480
Много не ти придиряха едно време, така е. Аз на седмична градина не съм ходила, но пък от първи клас си се гледах сама през деня общо взето. Ключа на врата, свършва училище, прибирам се, сервирам си, пиша си домашните, гледам телевизия....нашите към 18.00 ч. се прибираха.
Два или три са случаите, когато някой от родителите ми е писал домашно с мен. Само за ниски оценки намилаха, иначе сама си учех.
Май всички така бяха.
Същото беше и при мен, както и при много от моитр връстници. Намирахме се в едно много приятно безвремие.
Виж целия пост
# 481
На мен пък много ми харесваше така. Станах абсолютно самостоятелна и независима от малка.
Не като сега, мама да ги води на изпит за уни.
Никой не е писал домашни с мен, нито са ме изпитвали. Двама родители - учители.
Моята приятелка майка ѝ я изпитваше всяка вечер, после тя пишеше на нейните деца домашните, а и като студенти даже им пишеше разни задания. Ами за мен е прекалено.
То, че има деца, които искат по-сериозен контрол и помощ, има. Но не изцяло да е грижа на родителите да учат и пишат домашни.
Виж целия пост
# 482
На мен пък много ми харесваше така. Станах абсолютно самостоятелна и независима от малка.
Това е супер, но на различните хора им харесват различни неща. Нали знаеш, раят за мен може да е ад за теб.
Виж целия пост
# 483
Да, права си.
И аз това казвам. Че не за всички е лошо, че са били в ясли, или, че не са им висяли на главите да ги изпитват.
Виж целия пост
# 484
Дева, ти би ли си оставила детето в седмична ясла, ако не ти е много наложително, при условие, че там не е било лошо за теб?

Къде отидохте да сравнявате самостоятелното учене с оставянето на дете на 1-6 годишна възраст в седмична градина. Хайде, да се върнем на земята.
Виж целия пост
# 485
Ако имам 3 месеца майчинство, да. В чужбина не е ли така и сега? Не седмични, но ясли.
Моето дете го записах на 2 години на ясли, ходи има няма 1 месец и приключи.
Но имах баба подръка.
И въобще сега времената са други. Това е основното.
Виж целия пост
# 486
Има голяма разлика между седмична и дневна ясла. Друго е вечер детето да се прибере у дома и да го гушнат родителите му. Съвсем друго е. Да, ако човек е притиснат от обстоятелствата, ясно, няма какво да се направи и седмичната ясла е решение. Но именно, ако е притиснат до стената и няма друга алтернатива.
Виж целия пост
# 487
Да, права си.
И аз това казвам. Че не за всички е лошо, че са били в ясли, или, че не са им висяли на главите да ги изпитват.
Ако не ме бяха изпитвали и не бяха помагали с уроците, сигурно щях да съм в редиците на търсещите банкомати и делящите съпружието с още няколко подобни създание.
Има смисъл от образованието, това исках да кажа.

Нали не мислите, че тези, които оставят в седмичната детска ясла, после подсигуряват частно образование?
Нещата са навързани. Не искаш/можеш  - за мен е едно и също - да го гледаш като малко, като стане първи клас го оставяш само да се гледа, да учи, да ходи на училище и каквото там да прави - ти си провайдер на храна, покрив над главата /понякога, в други случаи майка ти е провайдера на покрива/съпругът ти или който и да е там - но важното е да е друга личност/ и някоя дрешка в общи линии.
Виж целия пост
# 488
Имам колежка, която живее със сестра си и майка си. Сестра ѝ отглежда внучето си, на 4. От съвсем малко бебе. На месец е било. Родителите на детето са в Малта. Връзка по скайп и виждане 1 път годишно.
За мен това е в пъти по-безотговорно и никога не бих го причинила на детето си.
Детските заведения са за деца, налага се да се ползват. Но да родиш и да го оставиш да ти го отглежда друг, не е нормално. По-добре не раждай, гледай си живота. Не е забранено да нямаш деца.
Това дете сега се е качило на главите на баба си, прабаба си и сестрата на бабата, колежката. Луди калинки ги прави.
Три месеца минаха, откакто ходи на градина, обаче го вземат на обяд. Плачело и не искали да го тормозят?!
Ами то и на училище няма да иска. Там пак ли по 1 час ще кара?
Вкъщи нямат спокойствие. Когато иска, посред нощ ги вдига да му правят нещо за ядене. Луда работа!
Не мисля, че ако беше при родителите си, щеше така да ги разиграва. А сега му угаждат, защото на всички им е съвестно, че е отделено от тях. Само родителите си гледат живота и хич не им пука.
Виж целия пост
# 489
Разбира се, че е по-безотговорно. То си е напълно изоставено.

Имам друг такъв пример пред очите си, за отгледано от баба и дядо, угаждали му до откат, понеже няма майка, а в последствие и баща, разглезено до немай къде, без професия, без способности, без бъдеще.
Виж целия пост
# 490
Да, права си.
И аз това казвам. Че не за всички е лошо, че са били в ясли, или, че не са им висяли на главите да ги изпитват.
Ако не ме бяха изпитвали и не бяха помагали с уроците, сигурно щях да съм в редиците на търсещите банкомати и делящите съпружието с още няколко подобни създание.
Има смисъл от образованието, това исках да кажа.

Нали не мислите, че тези, които оставят в седмичната детска ясла, после подсигуряват частно образование?
Нещата са навързани. Не искаш/можеш  - за мен е едно и също - да го гледаш като малко, като стане първи клас го оставяш само да се гледа, да учи, да ходи на училище и каквото там да прави - ти си провайдер на храна, покрив над главата /понякога, в други случаи майка ти е провайдера на покрива/съпругът ти или който и да е там - но важното е да е друга личност/ и някоя дрешка в общи линии.

Познавам хора, които са гледани в седмични ясли и градини и след това са записани в скъпи, частни училища. Не са им се отразили зле институциите грижи.

Две деца имам. Като бяха малки синът ми учеше сам, а дъщеря ми и с мене не искаше да учи. Сега дъщеря ми само учи, често до 2 през нощта и рядко иска помощ, а синът - ако не бутаме и не натискаме си виси на игрите до 1 през нощта. Даже не ще да излезе с приятели или с нас. И подаръци и джобни вече не го интересуват, а дъщеря ми само това иска.

Всяко дете е различно и в различни периоди от живота си има различни потребности.

Като дете нито съм бутана, нито съм изпитвана или подпомагана. Плащаха ми частни уроци по език в началото, ако не се справях в ново училище и на нов език и това е. И с мъжа ми никой не е учил.

Де@ве, и аз съм оставена на баба си, когато майка е заминала, но тя беше строга и не ме оставяше да и се качвам на главата. Не навсякъде има подходящи училища и ДГ. Ако родителите трябва да охарчват половината си пари за по-голямо жилище, училище и детегледачки е по-разумно детето да седи при бабата, според мене. А ваканции нямат ли?
Виж целия пост
# 491
По принцип има деца, които се качват и на главите на родителите си, така че за конкретния пример нищо не може да се каже. Лично аз, ако трябва да избирам между седмична ясла и гледане на децата ми от майка ми, веднага избирам второто. Просто няма сравнение домашната среда с любящи хора и оставянето в институция на кой знае кой.
Виж целия пост
# 492
Е то това е лошото де, че оставените в седмична ясла надали имат любящи неработещи баби на разположение. Иначе всеки ще предпочете.
Виж целия пост
# 493
А какви точно биха могли да са травмите от престоя в седмичната детска ясла или градина?
Виж целия пост
# 494
Сериозно ли питаш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия