Та, да минем по същество - с какви нови болежки (физически и/или психически) се сдобивате с напредването на възрастта? И какви мерки вземате за облекчаването им?
При мен са:
1. Зачестяващи болки в кръст и гръб, особено след чистене. Мярка - намалявам чистенето
2. По-лесно и бързо се изнервям. Мярка - старая се да намаля дразнителите;
3. Започнах да качвам килограми от въздуха (подчертавам, че продължавам да съм слаба, но се харесвам още по-слаба, а от режимът ми на хранене, е може би с една идея повече от обичайното, с който поддържам теглото си от години, вече започвам бавничко да качвам). Мярка - успявам с частично спазване на режими да продължавам да се харесвам;
4. Следващото не знам доколко е свързано с възрастта, но от около година непрекъснато се въртя в омагьосания кръг на гъбични инфекции
Обикалям по лекари, изследвания; прилагам лечение, излекувам се. И цикълът се повтаря след около месец. Мярка - продължавам с лечението, ама не знам докога ще ми издържат нервите 
5. Косопад, който също периодично оправям и отново се завръща с пълна сила. Също не е гаранция, че има връзка с ЕГН-то, но пък е факт, че и този филм го гледам от около 2 години. Мярка - същата като номер 4.
Засега толкова, но със сигурност ще допълвам, за съжаление. И все пак да вметна едно важно допълнение - по принцип се чувствам и изглеждам по-млада от възрастта си, но определено при мен ЕГН-то вече ми дава ясни и отчетливи знаци...
. Не знам косата ми повече ли се скубе или се вижда повече на новия ни светъл мокет
Даааа, и кокалите ме понаболяват от разни странни пози. Въобще тонусът ми намаля като цяло. Почнах да спя следобед, нещо което напълно отричах на младини
/ - забелязвам "мимически бръчки" от щедрото раздаване на усмивки за щяло и нещяло, не отслабвам светкавично, както беше до преди няколко години, и заприличвам все повече на "леля", отколкото на "какичка" 
- изключително спокойствие - много малко нбеща могат да ме разстроят или ядосат .... научила съм се да приема това, което не мога да променя и да се фокусирам над тов,а което зависи от мен
... Дето се казва, друг от него не може да се изкаже 
, че отивам да си полегна...