АПРИЛската дружина, с бодра крачка тръгва на градина!

  • 41 072
  • 730
# 120
О,не maimunka07 София никак даже не я харесвам затова и вече 10години откакто не живея там.Споделям само хубавата емоция която имах там с мои близки и приятели,които не бах виждала от години(освен от компа),бях с цялото си семейство и посетих планината която е май вече единственото прекрасно нещо на София.Но София сякаш вече се е превърнала в едно голямо пренаселено градище,с безброй стороежи,претъпкани пътища,мръсотия,навалица от коли и хора.Просто града стана прекалено малък за толкова много искащи да живеят там и да търсят по-добър живот,в което не ги упреквам разбира се.Не се знае дали и на мен няма да ми се наложи да отида пак там ако тук  не успя да намеря нещо,но силно се надявам да успея.
Виж целия пост
# 121
maimunka07,  Confused. Лошо е, че пак се очертава да го тормозят Ванко.
Но Нейм, много лошо звучи като диагноза откритото у Преси. Голямо пазене ви чака и то за дълъг период от време. (на това се дължат уголемените лимфи, така ли?)  Hug
Еми, при грапавата кожичка на Мария д-р Тайс Накхерцен (така ли се пише?) свърши работа. Сега не я мажа, че в жегите и без друго плува в собствен сос.
Силви, добре сте се прибрали при моренцето, та било то и с повече влага във въздуха.  Simple Smile
Къде я намерихте тази чиста планина, много ще да сте ходили?! Последния опит ни беше от миналата година и беше такава свинщина навсякъде, като се добави и това, че имаше повече хора, отколкото в големите паркове при първи топъл уикенд ... Каквото и да пиша, радвам се, че има хора, които откриват хубавото навсякъде, защото така трябва. Това държи хората млади. Явно ЕГН-то при мен започва да дава разни отклонения.  Simple Smile
Като спомена за сърбежите на главата при Ави - ужас някакъв е при Мария. Беше преминал този кошмар, но в жегите стана ужасно положението. Особено, когато дойде ред за заспиване.  Tired

Жизнеадостно писание сътворих. Някой да намине да почерпи за нещо приятно.  Mr. Green
Виж целия пост
# 122
maimunka07, една голяма  Hug за Ванко!
Рони, да, от мононуклеозата са подути лимфните възли (и е уголемен далака и гърлото е възпалено и очичките са по-подпухнали, влажни, като насълзени, малко повече секретче отделят....все чудесии). Професорът обясни, че може да се стигне до конюнктивит, до хепатит, но обикновено по-лека форма, която не се нуждае от лечение (и чичко Гугъл това казва). В общи линии не е някоя страховита диагноза, но си е диагноза...болест...Само ме е яд, че първите 2 лекарки не направиха нещо много съществено по мое мнение, за да положат наистина усилие да разберат какво му е на детето без да го тъпчат излишно с лекарства - не му опипаха коремчето (уголемен далак!), не му опипаха останалите лимфни възли (! - до слабинките, на подмишничките....), не съм медицинско лице, но ми звучи безумно да се пропусне това.
ssillvvi, София си е направо празна в сравнение с градове като Пекин, Шанхай...тук под 8 милиона (заедно с гастарбайтерите) сме на хей колко територия, имаме си цяла държава, пък в Китай малките градчета са по толкова.  Joy Повярвайте - и задръствания нямаме.  Whistling Просто не е измислено много умно всичко - липсата на паркоместа, строежа на жилищни кооперации без осигуряването на такива в подземни паркинги и без спазването на смислен градоустройствен план....неустроените градинки и паркове (по последното се работи вече...), липсата или окаяното положение на тротоари, детски площадки; дупките по улиците, бездомните кучета (близка приятелка вчера я ухапало едно такова)...та София има много други проблеми, пренаселеността не е от тях по мое мнение. Честно казано и аз предпочитам да живеем в друг град, ама хей ни на в София...Даже и въздухът тук си е направо чист (пак в сравнение с други големи градове).  Joy
Дани, поздравления за непишкащите в гащите и тяхната майка!  Hug

Рони, за теб и всички сутрешночетящи:

Виж целия пост
# 123
Добро утро и от нас!
Тати се върна от работа за да заведе колата на доктор и халите литнаха с него. Та да използвам да пиша Wink
Да чукна на дърво, освен малко по-редичкото ако, всичко се нормализира при нас.
Маймунка, надявам се да приключвате скоро и да остава всичко зад гърба ви!
no name, да но и при вас всичко да се размине без усложнения  Peace
Силви, преди да се съберем с мъжа ми, се бях навила да заминавам да живея във Варна. И до сега много ми се иска, но той не дава и да се спомене. Точно заради влагата. Аз просто обожавам морето и влагата като част от това да ти е на хоризонта, не ми пречи толкова, пък и след първите дни се свиква - миналата година ни се наложи да останем повече от предвиденото и накрая, като се прибрахме тук даже ми липсваше. София си има своите предимства, но не е за всеки, а аз просто я търпя (за сега).
И да се оплача малко от Боби - станал е непоносим мрънчо. За всичко се тръшка и мрънка, хленчи...  И е едно "Искам, искам, искам...", а като му го дадеш - "Не искаааааам!" и рееев. Не знам вече какво да го правя  Tired Освен това плаче ако го оставя за малко някъде. Това е ново 20 - преди са оставали и при нашите за по цял ден, и в детски кътове, а сега... направо нямам мира от това мрънкане.
Иначе и двамата са без памперси отдавна, даже и спяха така, но от известно време, заради големите количества вода, които пият, пак им слагам през нощта, че иначе не ми стигат чаршафите...
Дойдоха си! Приятен ден на всички и целувки от нас!
Виж целия пост
# 124

no_name, мерси за кафето, веднага се почерпих Mr. Green

Маймунка, много ми е жал за Ванко, толкова сладко момченце е, толкова се измъчи с тези операции, направо не искам да се поставям на твое място какво ти е Confused Hug Hug Hug

Като спомена за сърбежите на главата при Ави - ужас някакъв е при Мария. Беше преминал този кошмар, но в жегите стана ужасно положението. Особено, когато дойде ред за заспиване.  Tired
Силви, рони, нещо страшно е. Много се поти в главата, тялото почти не, но главата в косата Close Напоседък откакто й къпя косата със Себамед е в пъти по-добре, а най-добре е, че сега в новия апартамент имаме климатик. Пускаме от хола и охлаждаме спалните. Вече 2-ра седмица спим така и миналата седмица имах 3 поредни нощи, в които Вики спа по цяла нощ без да се събуди bowuu
Ама толкова й беше, сега пак е тръгнал зъб-последния 20, най-после и е ужасно кривене Twisted Evil Снощи даже имаше и разстройство, само 1 път, но почти като вода, тази сутрин също имаше почти разстройство, но не мисля, че е вирус, защото няма никакви др. симптоми, не е отпаднала и не ходи по-често. Поне се надявам да не е вирус, че в неделя заминаваме на море-бонус от фирмата ми и много ми се иска да е здрава Praynig
Виж целия пост
# 125
maimunka07, голяма  Hug за теб и Ванко. Дано скоро се разреши окончателно проблема и да не се мъчи детенце.
no name, стискам палци при вас да няма усложнения.

Много хубави снимки видях от олче и рони. Целувки за усмихнатите ви дечица  Heart Eyes

Very nice, браво на Вики за няколкото нощи непробудно спане. Дано като избие и последното зъбче пак да спинка спокойно. Стискам палци да се възползвате от фирменто пътуване. По нашето море ли е ?

При Гергана след появилия се 17ти брой няма нови, но е много мрънкаща вече цяла седмица, не знам какво и става. Вечер трудно заспива, за най-малкото се тръшка... все си мисля, че още някой зъб ще излезе, но ... времето ще покаже.


За биберона все още се сеща да пита Shockedмислех,че по-бързо ще го забрави,но важното,е че няма драми.
И при нас е така. Точно мислех да питам случва ли се и при други дечица, отказали бибата. При Гергана мина повече от месец и половина и се сеща тези дни (аз пак го отдавам на зъбите, но може би не е заради това  newsm78).
Иначе си имаме батко завърнал се лагерник - доволен, почернял, готов пак да тръгва на някъде Simple Smile
Първия им ден заедно беше страхотен - прегръдки, целувки, общи игри. От втория почнаха драмите и споровете  Mr. Green

В тази връзка, Деси, релаксирай и събирай сили, докато ги няма  Hug
Браво на двете близнашки, непишкащи по гащите, двойки  Grinning
Хубав и усмихнат ден на всички
Виж целия пост
# 126
 Hug Тук съм, (почти)жива съм, ма не съм за писане  Mr. Green за това пък най-накрая качих снимки паролата е априлската. Децата са си екстра. Малкото расте- вече е 6кг и 59см, а нощем се буди макс. по веднъж за разлика от голямото бебе. То пращи от енергия за сметка на майка му, която е на ръба на физическата и психическата издръжливост, благодарение на сладичкото си отроче, реващо по сто пъти на нощ за ц...ата на мама.  Whistling
Няма да изброявавм поименно но пожелавам дечицата да се оправят от болежки и да имате/ме/ красиво, щастливо и спокойно лято.
Виж целия пост
# 127
Имамама  забравих да напиша да следобед не консумират шоколад и десерти с какао старая се следобедната закуска да е плодове или кремчета а след вечеря давам за десерт мляко В най горещите нощи не спят но положението се подобри значително И в този ред на мисли браво на Вики  Hug
Вили аз си имам двама Бобовци в къщи, ама вече не ми прави впечатление  Mr. Green
И ние сме в отбора на потните главички все едно от банята вадя Ники като стане и постоянно се драпа горката  Tired
Мамчета дайте идея за тез биби как да ги махна, като приключих с памперсите идва техния ред  Grinning
Да споделя досега какво пробвах Казах че навън децата ще ни се смеят и карах едно тяхно приятелче да им се смее и резултатът на входната врата предават атрибутите на мама  Mr. Green до тук добре ама в къщи си я търсят когато са криви, ревящи или заспиващи В нашия зоопарк има малко мече със седмици си говоришме как ще му ги дадем че да не е само и резултата като дойде време да ги дадът избягаха и предложиха да купим на мечо друга че тези били техните биби  Mr. Green
Отивам да си опъна кокалите докато спят че после няма  Laughing
ПП Ивче писали сме заедно радвам се че сте добре отивам да гледам снимки  Hug Mr. Green
Виж целия пост
# 128
Дани, да ти разкажа моя опит с бибата, ако може да ти е полезно нещо.
Мога да кажа, че си беше дълъг процес, който се улесни от това, че ходеше на ясла и там лесно свикна да е без - в резултат дори да сме тръгнали от вкъщи с биба сутринта, ако е била ревлива, стигнехме ли там тя ми я връчваше, както сега казваш, че правят твоите кукли при излизане. Така че процеса сте го започнали Simple Smile
Гергана и спеше в яслата без биба, но почивните дни и за следобедния съм си я искаше. Аз реших да я огранича максимално в ползването й в будно състояние - гледах като се разплаче за нещо да я гушкам, говоря, разсейвам с нещо интересно. Така постепенно бибата си стоеше само в кошарата й и при лягане си я получаваше. Аз също опитвах с разкази да я дадем на някой, но и при нас беше същия сценарий - на теория съгласна, като дойде момента се отказва, но въпреки това продължавах да говоря, че вече е голяма, говори като голямо момиче и не й трябва биба. Нарочих си един ден и реших, че ще пробвам (използвах, че татито беше командировка 2 нощи, а баткото от неговата стая не чува ревовете и не му пречи). Плюс беше, че същия ден бяхме и при хомеопатката за контролен преглед и аз я попитах дали нещо да променя във връзка с това, че смятам да я отказвам (притеснявах се, че това ще я стресира малко или много) - тя ме посъветва да я заменя с някакъв нов ритуал при заспиването, но аз вече бях въвела и четене на книжка и пеене на песен и се чудех какво да бъде. Та тя ми каза- дайте и да пие вода в някаква интересна чаша, кажете й, че е вълшебна вода за хубав сън, за големи деца..и т.н. Аз така направих - скрих през деня всички биби, извадих една малка чашка с прасенце (весела е) и освен това имах късмет, че същата вечер си каза, че й се ходи на гърне и свърши и двете работи вътре и аз се скъсах да я хваля, че вече е голяма. Като си лягаше й казах, че бибите (тя си имаше няколко) са разбрали, че вече е голяма и са отишли при малките бебета и представих 'вълшебната вода". Първата вечер мина без ревове, няколко пъти ме пита къде са бибите, аз повтарях едно и също. На втората заспа по-трудно вечерта, но пак без ревове, но се събуди през нощта и си я искаше и плачеше, тогава я взех при мен, въпреки че месец преди това се отучвахме от заспиване с гуш от мама. с повече гушкане и обяснения, заспа. На трета нощ бях твърдо решена, че трябва да устоя, защото инак нямаше да са си стрували всички усилия. Тя не се събуди през нощта.
Предполагам, че е била сравнително готова, защото в крайна сметка големи драми не е имало (аз си бях решила, че ако има големи ревове от самото начало, ще отложа за по-натам). Но се присеща и то след дълги периоди - първия път беше след около месец, после след още 10 дена. Все си обясняваме, че е голяма, въпреки че не си казва сега за гърнето или поне е рядко  Grinning. Вълшебна вода си иска от време на време, но не беше дълго всекидневен ритуал.
Стана ферман  Blush, не можах по-накратко. Дано е полезно на някого.
Дани, при теб като са две на куп, не знам как ще се получи, но може би е по-добре едновременно да ги отказваш - нали все се копират. Ще чакаме да споделяш Simple Smile
Ивка, много сладурски снимки на бате и бебо.  Дано имаш все по-спокойни нощи и наваксаш със силички и енергия  Simple Smile
Виж целия пост
# 129
Jiema, на мен ми беше много интересно. Определено ще ми е от полза, когато стигнем до този момент. Grinning
Да нацелуваш "порасналата" Grinning хубавица. Heart Eyes

i√k@, много сладки братчетата, най - ме кефи това, че (поне по мои усмотрения) не си приличат. Laughing Мишето си е мъж отвсякъде Mr. Green, а Принцът на белия кон hahaha... нямам думи, да го нацелуваш по дяволитата муЦка. Heart Eyes

Ставам си от работното място, и поемам през мръсната, пренаселена, гадна София Mr. Green, да си видя децата.
Лека вечер на всички. Hug
Виж целия пост
# 130
Ивче видях прекрасните ти момченца дано само хубави емоции имате с тях  Hug
Джема благодаря за споделения опит ние всички навици учим заедо, къпим се заедно/ разбирайте двете в едно корито  Mr. Green/ , мием си зъбките едновриминно дори по едно и също време си вършим работата Ники на гърнето а Мади на терасата .Аз имам и други проблеми със съня освен бибата все още спят при нас вечер през деня си спят в детските креватчета ,а да неговорич че се приспиваме люлеейки се в кошниците за кола  Embarassed Надявам се от 1 септември като тръгнат на градина нещата лека по лека да се регулират  Praynig
Тази вечер бях майка на тризнаци  Mr. Green едно приятелче от площадката каза чао на майка си и си тръгна в нас / те са ни съседи/ голяма игра му дръпнаха до 9 часа и като дойде баща й да я прибере се разделяхя 10 мин  Mr. Green
Лека нощ от мен и спящите красавици  Mr. Green Hug
Виж целия пост
# 131
Jiema,много интерсно наистина Peace Grinning
 За нашия биберон мисля съм казвала,пак ще напиша,макар,че нашия е малко тривиален,но пък се получи учудващо за мен лесно.
Бяха решила да пробвам да го носим на брега на морето и да го подаряваме на рибката(по съвет на една мама позната тук)като го хвърлим  в морето.Моя приетелка роди на 12 април и след един месец вече бяхме поканени да отидем на бебе.Реших,че това е един удобен вариант да пробвам пък каквото стане.Съшо така бях  решила,че ако е много трудно и травамтизиращо нямаше да се мъчим взаимно и щях да чакам за по-нататък.Та една седмица преди да отидем на гости започнах да разказвам на Ави,че ходим на гости на малката Калина,че тя е съвсем мъничко бебенце и много често плаче.Обясних и,че бебто си няма биберон затова толкова плаче и я попитах дали иска да дадем на бебто нейния биберон тъй като Ави е вече на 2 годинки и не и е нужен толкова.Разбира се ответната реакция беше твърдо не!И така всеки ден и разказвах едно и също-как ще ходим на гости ще се запознаем с бебе Калина,че тя е мноого мъничка,че плаче и как може да и дадем нашия биберон за да не е тъжна.Всеки път отговора си беше същия,а аз съответно нищо не коментирах и така приключвахме разговорите до съдбовния ден LaughingОтидохме на гости,запознахме с бебето,Ави си поигра наоколо ,а малката Калина ни направи добра услуга като поплака порядъчно,защото имаше колики и Авито на няколко пъти ме пита,защо плаче бебето мамо и аз бях така "добра",да и казвам,че тя плаче,защото си няма биберон.Малко преди да си тръгнем аз извадих един стар биберон който бях запазила и казах-Сега Аврора има един подарък за Калина,за да не плаче повече ще и подари ето това.Ави взе биберона и отиде и го слижи на коремчето на бебето без да се противи.Викам си ОК сега добре ама като си тръгнем не знам какво ще става.Бях запазила разбира се последния и и както Джема,вкъщи всичко де що беше биберон беше унищожено или скрито.Вечерта когато вече си легна и го поиска инстинктивно сама се усети и казва-мамо искам Бумчо(така си го беше кръстила незнайно,защо Mr. Green),а няма гооо.Мамо къдее Бумчо?-и аз обяснявам,че сме го подарили на плачещото бебе,защото то е много мъничко и тъжно,а тя е вече на цели 2 годинки и няма нужда от биберон.Нямаше драми,но мноооого трудно заспа.Въртя се,дъвка,крайчето на чаршава,на възглавницата,но накрая заспа.През нощта ситуацията беше като при Джема,гушкане повтаряне,и така след 5-6 ден вече не се е будила нощем за него,но и до днес поняякога се сеща за него.Така се разделихме с мистър Бумчо.Важното е да не се поддава човек нощно време когато е най-трудно,защото ти се спи уморен си нямаш сили,но въпроса е да се удържи.Бях си казала,че това е няма връщане назад.И разбира се най-важно е как деденцето ще възприеме всичко.Няма смисъл от насилване ревове и травмиране.Рано или късно биберона не е за цял живот. Grinning
Виж целия пост
# 132
Да си кажа и аз за бибата. Пробвах една вечер, но през нощта часове наред не можеше да се успокои и вдигна целия блок на крака Twisted Evil Отложих за по-нататък. Вече го търси само при лягане заедно с шишето с мляко Tired През нощта не я търси, много рядко.В повечето случаи се събужда със силен рев, явно от болка или от кошмари, но почти не иска биба, като се събуди я намира и я лапа, но като тръгнем на ясла я оставяме, там вече почти 1 год. си спи без биба и от много време бибата не е излизала отвкъщи Mr. Green
Сякаш си мисля, че сама ще се откаже. Натам върви. Лапа и я повтаря "Само бебетата смучат" Mr. Green  baby_neutral "Вики голяма" Joy Сега ще видим на почивката дали няма да се излъже да заспива без нея.
Габи я махна като беше на 2г.5м., но при нея беше свързано и с преместване в голямо легло и четене на приказки и гушкане преди заспиване, а Вики хабер си няма да иска приказки, книгите се разглеждат натагадък и то, докато яде, не обича да й чета, не обича филмчета... Направо съм поразена колко противоположни могат да бъдат 2 сестри Shocked

А иначе ще тръгваме за Царево в неделя, ЖЗ
Виж целия пост
# 133
very nice, приятно изкарване! Много добро настроение и хубави снимки  Mr. Green
За бибите аз нищо не мога да кажа, че моите ги отказаха на 2 месеца като бяха. Наскоро обаче приключихме с кърменето. Като ви чета вас сега - реакцията на моите диванета е същата, но по отношение на гърдите ми. докато не можех да си представя, че ще ходя на плаж по бански и никой няма да ме дърпа за мяко, изведнъж започнахме да си обясняваме, да се разбираме, че вече са големи, а на мама млякото е храната на бебетата, защото те нищо друго не могат да ядат, че мама пак ще гушка, но няма да сучат... Минаваха 2 дни, седмица, 3 дни, 2 седмици... Все някой се присещаше. Последния път реших да ги пробвам. Дадох им да сучат, а те сами се отдръпнаха ОТВРАТЕНИ. И така. Сега само си споменаваме от време на време, че малките бебета пият само мляко на мама, че те са пили като са били малки, но вече са големи...
Виж целия пост
# 134
Да пожелая само хубав и спокоен уикенд на всички.   bouquet
Very nice, приятна почивка и ще чакаме снимки и разкази. В Царево преди 2 лета баткото си изкара доста добре с баба и дядо. Аз не съм плажувала там, но инак градчето ми е много приятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия