АПРИЛската дружина, с бодра крачка тръгва на градина!

  • 41 074
  • 730
# 315
Ивче, поздравления за рождения ден и от мен! Бъди щастлива с тримата даряващите с толкова обич мъже!   bouquet
Виж целия пост
# 316
Кафенцето за разбуждане от мен

Днес тайфунките си поплакаха  Tired ама бяха виновни сестрата и лелята Децата ни бяха хванали за ръце мен и баща си да влизаме да покажат играчките обаче ги дръпнаха вътре и почнаха да плачат  Twisted Evil
Виж целия пост
# 317
Ивка, Честит Рожден ден на патеричка и от мен !!! Бъди много щастлива с тримата си любими мъже !

Дани
, стискам палци плачкането да е било за малко само и на обед да те зарадват с хубави новини (предполагам разрешават да звъниш не само първия ден). Инак явно са от яслите с по-строг режим, но може би за децата така е по-добре в бъдещ план. Да не свикват да влизат винаги с вас. И при нас само първата сутрин ми дадоха да надникна с детенце и после само те ги взимат на вътре.

Миме, много за малко мина. Как сте? Разкажи за сватбата. Чакаме и снимки.

Олче, как е Ени? Дано не е продължило повръщането. Много сладурска понеделнишка серия снимчици видях  Heart Eyes
Рони, и вашите планински снимки голяма красота показват - и природа, и детенце.  Heart Eyes Hug

Деси, успешно начало в ученическо/учителското поприще. За съжаление твоите сладури не видях (май останах от съвсем малкото неползващи фейса, но още не съм се настроила положително  към това чудо..), но вярвам, че и техните снимки са страхотни - при такива модели  Heart Eyes

Мамочка, Как са твоите принцеси? Възстановиха ли се напълно?

Ma_lolo, Принцеске, пожелавам да преодоляват бързо притесненията си момичетата ви.
При нас още не може да се каже, че сме преборили памперса, въпреки че вече слагам само за сън. На ясла почти се справя (подсещат я и я слагат често на гърне), но вкъщи се разсейва и току се изпуска, а голямата работа основно се върши в гащите  Sick, но аз търпеливо чакам да се научи. Не мисля да я връщам назад. Почивните дни бяхме малко на вилата и там заради новата обстановка може би в началото беше съвсем зле, но го преживяхме  Grinning Иначе вкъщи особено като е в добро настроение даже избира къде да седне Simple Smile -  на малкото гърне (което си е гърнето) или на голямото с рибката (Олче при нас е друго Джувотното, но също така се назовава само с Рибката  Simple Smile).




Виж целия пост
# 318
Дани, при нас въобще не дават родители дори надникват вътре, защото другите деца почват да плачат, всяко си мисли, че идва неговата мама Cry Аз дори не знам какво има вътре. Добре, че сега купувахме един килим, че малко понадникнах, но така и не знам какво представлява например спалното помещение. На рождения й ден бяха правили малко снимки, та донякъде придобих представа. Снощи пак разправяше, че едната госпожа нямала глава Crazy Явно г-жата е казала "Глава не ми остана" или нещо подобно. Понеже Вики вече е ветеран там, ходи повече от година, повечето й приятелчета напуснаха и вече са на градина и тя все вика, че искала на градината, а тя точно сега вече си е с наборчетата, ама е и толкова едра, че всички я мислят за голяма кака Whistling Шишито на мама Heart Eyes
Виж целия пост
# 319
Джема а на яслата правят ли ти забележка че ака в гащите вчера лелята направи много голяма драма от това че и двете сутринта/ когато тя изобщо не е била на работа  Twisted Evil/ са си свършили работата в гащите а били големи  #2gunfire #2gunfire
Вери за взимането и аз само чукам и лелята ги извежда , но при условие че по стечение на обстоятелствата ходим първи що трябваше да ги разревават  Twisted Evil Иначе вчера като ги взех казаха че им харесва и утре пак щели да дойдат и казаха чао и целувки дадоха Към обяд ще звънна да чуя как са и да си изслушам за втори ден лекцията как си вършат работата в гащите  ooooh!
Виж целия пост
# 320
Дани, дано отзивите на обяд са за две доволни от градината си принцеси. А за коментара, че са големи да си вършат работите в гащите  ooooh! Тези хора наред ли са?! Все едно са пит годишни деца  ooooh! Просто ги мързи и се чудят кого да овикат...да положат пък малко усилия...много ме дразнят такива  #2gunfire А за сутрешната драма...не се притеснявай...ще отмине и това и ще ходят доволни, и почивните дни ще си търсят яслата, децата лесно свикват с новото ежедневие  Hug
 При нас нищо интересно. Беше си дреб в къщи защото кашляше по неизвестни причини- гърлото не Беше червено, дробовете - чисти... разбира се диагнозата -алергия. Да видим до кога ще е така. От днес е пак на ясла, защото няма за какво да го държа в къщи и изследванията показват, че всичко е наред. Той много си харесва яслата и сестрите и леличките и много му липсваха. Все питаше кога ще го водя  Crazy явно с мен му е безкрайно скучно  Whistling И да се оплача лекинко... Ние нали сме си като цигански катун- пак ще се местим  ooooh! място под небето не си намерихме...нямаше край  Tired и сега отново ми предстои забавление- събирай багажи, опаковай, изнасяй...после внасяй нареждай- идилия. Но за да е по- разкошно този път таткото го няма и сама ще се оправям...не че е нещо страшно...ама ми е криво напоследък по тази причина. Омръзна ми да гледам камари с багажи в бусове и разните му там товаро разтоварни дейности. Уморих се. Сигурно сме рекордьори по най- често сменящи адреса си...особено сред хората с дете  ooooh! Айде-оплаках се, отивам да събирам парцали.
 Хубав ден желая на всички...и много усмивки  Hug
Виж целия пост
# 321
Олче , кажи че обърка профилите и направи бързи промени, че иначе ще ходя на доФтор за халюцинации  Crazy

Правилно си видяла. Laughing Написах от друг профил, но се усетих о'врЕме.. Mr. Green
Успех с преместването, не знам какво да ти кажа, вярно много в кратък срок ви се събра, но нали е за по - хубаво. А и ти си мъжко момиче, ще се справиш. Hug

Дани, и аз се втрещих, какво толкова ненормално виждат лелките в това, че може да се изпуснат, хеле пък от първия ден? Shocked Дали не са подложени на стрес, или какво? ooooh! Да не ти пука, всичко с времето си, и с мястото си. Hug

Ени вчера повърна още 2 пъти, днес да не чуе Twisted Evil до момента не е. И апетита и започва лека-полека да се връща. Praynig
Виж целия пост
# 322
Дани, в нашата ясла няма такива драми, но и нямаме още дълъг опит в тази насока.
Гергана е била реално 4-5 дена на ясла без пампа и първия ден още свърши работата в гащите  Mr. Green. Като я заведох първия ден (след почивката и уж свикването вкъщи) аз им казах, че се изпуска, но все пак има напредък и ми се ще да си останем с гащите; занесла съм няколко ката за смяна, памперса за сл. сън и още един, ако решат, че е много тежко положението. Но те ми казаха, че стига да има дрехи за смяна, няма проблем. Разбира се като си я взех следобеда не бяха много щастливи, че са сменяли наакани гащи, но си беше съвсем разбираемо. Не мога да повярвам, че на теб са ти обяснявали, че били големи. Та това е ясла, съвсем нормално си е. То при нас така се случва, че Гергана я върши таз работа основно вечер и на практика не им е съзадавала повече проблеми на лелите  Simple Smile Даже не се е и напишквала там. Но май след ясла наваксва повече с течностите и току имаме авария.

Понеже Вики вече е ветеран там, ходи повече от година, повечето й приятелчета напуснаха и вече са на градина и тя все вика, че искала на градината, а тя точно сега вече си е с наборчетата, ама е и толкова едра, че всички я мислят за голяма кака Whistling Шишито на мама Heart Eyes
Вери, и Гергана е кака  Grinning. И в нейната група останаха само 4-5 дечица от миналогодишните. Сега всеки ден има нови деца и доста плач се чува сутрин. Направо ми се свива сърцето. Слава богу, че не й влияе негативно. Само си казва, че иска да ходи на градинката на батко си. Аз й казвам - другата година. Тя го прие някак спокойно и сега гордо обяснява, че другата година ще е на градина. А батко й пък много му се искаше да се засекат в градината и като му казах, че той пък ще е на училище другия септември не беше много доволен, но се настройва и той.

Поем, леко пренасяне, Дано си намерите хубаво местенце и за дълго време.
Виж целия пост
# 323
Поем, ще трябва да преживееш и това преместване и дано да се застоите на новото място. Казват, че местенето било половин пожар. Сигурно тези, които са го изпитали най-добре знаят.  Hug
Олче, извинявай.  Embarassed Дано Ени вече да е преодоляла вируса-гадник.
Jiema, браво на Гери, че има напредък. Скоро памперсите ще са минало и при нея.
Браво и на Ени, че си върши работата извън памперса. Мама скоро няма да бърше и пере, защото патетата са голям приятел на малките дупета.  Simple Smile
Дани, как е минал деня като изключим, че някой е объркал възрастовата група с която да работи. (точно днес една градинска пИдагожка успя да постави диагноза на Мария, че е лигла щом реве заради яслата. И тя имала някаква такава второгрупничка ревлива лигла  Shocked, но пък беше в див възторг заради изблъсканото от една люлка детенце от личния й наследник) Аз поне се радвам, че получих подкрепа от нашата ясла в махането на памперса. Даже се радвам, и че няма шансове за държавната ясла, защото се плаша що за персонал общува там с децата, които са по-емоционални. След втория ден отново сме в изходна позиция с кризите. Дано устиска да бъде здравичка за по-дълго време, за да има известен период без прекъсване. Сега им предстои и местене в отделно помещение, както и изпращане на 3-годишните абитуриенти.  
От вчера сутринта една топка ми се е свила в корема. Майка ми ми каза да прегазената жена през почивните дни  Cry. Покрай дечицата сме контактували на няколко пъти в квартала. Отдавна не бях получавала бели информационни полета. Вчера точно това стана. Чел недочел недопрочел.
Това кръстовище е кошмарно. Редовно сини буркани без нужда си джигитстват там. Завиват от лявата лента в дясно, за другите селски тарикати какво остава. На няколко пъти се е случвало да ни пометат, докато пресичаме с Мария на зелен светофар, който е така регулиран, че трябва да тръгнеш да пресичаш веднага със зеления сигнал, за да прекосиш почти едно платно при достатъчно бърз ход.  Tired
Извинявайте за последните писания.
 Embarassed
Виж целия пост
# 324
Бързо и е минало хапнали са, Мади се завила през глава по време на следобедния сън и когато лелката се притеснила и отишла да я отвие тя и се хилила  Mr. Green/ тоест не е спала изобщо/Следобед беше по демократичната сестра с която се оказахме познати от предишна работа преди много много години и мина без ревове  Mr. Green Относно другото нищо не ми казаха но пак си намерих два чифта изпрани гащи .
Поемче дано мине местенето лесно, ти си свикна вече  Hug
Рони аз такива педагожки много ги обичам  Twisted Evil
Джема то на вас ви е простено че сега сваляте памперса а мойте си казват като имат пиш и явно това ги дразни  ooooh!
Олче дано Ени е все така и по добре  Praynig
Лека нощ отивам да метна пералнята и после в леглото че утре ще видим какво ни чака  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 325
  Виждам, че сте на вълна ДГ, пожелавам на всички мъници бързо адаптиране или отново свикване с яслата.
  Моите тръгнаха от първи още на ДГ, защото нямаше кой да ги гледа вкъщи. Края на месеца бях оставила Елена да я гледа една приятелка с момиченце колкото нея и моята калпазанка, беше заключила приятелката ми час и половина на терасата. Наложило се е да вика през терасата на приятелка, която да звънне на мъжът и, които да дойде да и отключи. През това време двете се биели и карали вътре, а Елена ревяла че иска приятелката ми да додйе  Mr. Green
  Елена ходи на ясла от миналата година, почти през цялото време беше до обяд, накрая оставаше и да спи последният месец. Сега в началото докато беше в сборни групи с  каките нямаше проблем. От тази седмица обаче сутрин леко промрънква, тъй като ги преместиха в друга група, води се първа вариантна, вече с техните си учителко с които ще са докрая, а не в яслата и половината от дечицата са нови. Така че явно ще има известен адаптационен процес, но сутрин каките се качват с нея в групата и стоят докато се поуспокои  Simple Smile
  За памперсите, миналата година ми се е случвало в началото докато се нагодят да ми връщат напишкани гащички, и дори един два пъти наакани, но освен че няма как  да са доволни, не са ми създавали някакъв проблем. Просто искаха да има достатъчно резервни дрешки.
  Много съм доволна че вече не са в яслата, тъй като сега като първа вариантна група и по-големи си ги изкарват навън. Яслата излизаха най-много на една открита тераса в нашата детска градина и то доста рядко.
   
Виж целия пост
# 326
Вирус си е наШто и то доста гнусен. И Вели падна под ножа, цяла нощ прегръща мивката, милият... Cry Много по - тежко от сестра си, и с р-во, не сме мигнали... Педито каза, че минавал за 2-3 дни, дано е права. Praynig

Aila, радвам се, че намина. Hug Разбрах, че сте изкарали подобна гадост и вие. Как протече и за колко време, ще ми е полезно да споделиш. Както и какво дава с/у гадене.


Не се включвам по другите текущи теми, по разбираеми причини. Ужасно съм уморена, от всичко.
Виж целия пост
# 327
  Олче бързо да оздравявате и вие  Hug
  иначе да и ние го хванахме тази година отново вируса.  Явно някъде от градинките, защото от морето отдавна сме се прибрали. Този път сравнително леко обаче ни се размина и всяка го изкара много различно.
  Елена във вторник до обяд и нямаше нищо, наспа се и когато излязохме навън да си играе, повърна на площадката... Както си седеше и си ровеше в пясъка... Прибрахме се повърна още няколко пъти, мислех си за храна, но почти бях сигурна че е вируса. До вечерта спря и почна да дивее.На следващият ден баща  и си остана вкъщи и я гледаше и уж вече нищо и нямаше. Странното е че три дни по-късно както  нямаше нищо и изведнж в петък вечерта отново повърна, през ноща стана до тоалетната да ака доста течно и на сутринта отново вече нищо като че ли и нямаше... Такова прекъсване не ми се беше случвало досега в симптомите но, дали е възможно отново да го изкара покрай каките, не съм сигурна..
    Четвъртък се включи Ваня с оплакване, че я боли коремчето. На следващият ден вече беше много зле и два дни почти не стана от леглото, само спеше и се оплакваше че я боли коремчето и имаше лека температура. Странното е че така и не повърна нито веднъж, леко разстройство имаше за един ден, но чак след като живна и се пооправи три дни по-късно. Така че при нея явно беше по-зле и най-дълго защото нямаше как да го изхвърли навън вируса.
   Николета се включи в петък, но и тя повърна няколко пъти, особено след като не и дадох да яде, но тя изяде едно пилешко бутче след като вече беше повръщала. Интересното беше че тя повръщаше и малко след това с Елена се гонеха из апартамента все едно нищо не се е случило,  докато Ваня само лежеше и спеше.
   Средно за около 2-3 дни всяка се оправи и вдигна на крака. В случая нищо не съм давала. Не бих се наемала да давам съвети за лекарства, педиатъра ще прецени кое в случая е по-тревожно повръщането, обезводняването или температурата и според това ще се насочи какво да предпише. Лекарството с по малко странични ефекти от дегана, което предписват и на новородени при рефлукс е мотилиума. Хидрасека е за разтройството и ентерола са дрожди за възстановяване на чревната флора, поне на нас това са ни предписвали доколкото си спомням, както и глюкоза, ако може някак да накараш детето да я пие.... Има доволни от хомеопатията, не помня как точно се казваше за повръщането - вомитусхил май и тн. Хубаво е да му даваш често и по-малко водичка, и първият ден ако може да не приема твърди храни за да се изчисти по -бързо организма и после бавничко да захраниш с по-запичащи храни.
   Аз си признавам, че не сме спазвали диета обаче както и нищо не съм давала, но те го изкараха сравнително леко, а и вече са по-големички и имат повече сили като цяло.
Виж целия пост
# 328
И ние изкарахме тежка нощ и двете ревяха за мама Tired
Сутринта ги заведохме на ясла и в 10 ми се обадиха че имат р-во да ги заведа на лекар Доки каза че е от храна и само ентерол и диета ни предписа Сега си спят сладинко записах ги на ясла чак във вторник
Айла лекичко сте минали дано и при Вели и Ени мине така Олче  Hug Praynig Praynig
Виж целия пост
# 329
Много бързах да пиша, че е само един път фала и вчера пак си я прибрах с прани гащи  Mr. Green Ами доста изговориха лелите по темата, но си беше в рамките на нормалния тон. Те се чудят също, защото тя говори много, но за гърнето не си казва още. Дано не й отнеме много дълго време научаването и не им писне на лелите да я преобуват.
Айла, радвам се, че намина да ни разкажеш за твоите момичета. Лека адаптация и на Елена. Хубаво е, че сега ще ги извеждат повече. Аз много се радвам, че в нашата ясла са много време навън (и сутрин, и следобед). На времето, когато баткото ходеше в същата тази ясла (дори в същата група, една от сестрите си е същата) ги извеждаха само сутрин и то рядко. За две години веднъж не съм го взела от двора. Но сега са се променили нещата и самите деца са доволни и лелите също.

Това го пишех от сутринта, но настанаха някакви спешности в работата. Сега виждам, че болнички доста с гадния вирус има. Олче, Дани, да се оправят бързо дечицата ви  Hug За течностите докато още повръщат - не давайте чиста вода, по-добре е чай (примерно шипка, липа) с малко захар и няколко кристалчета сол. Така ми е казвала нашата педи. И само със захар също е добре.

Мамите с по-големи каки може ли да ми дадете идейка за подарък за РД на 4годишна мома? Ще ми се да е нещо занимателно, креативно, не на тема кукли, понита и т.н. Но дори и в тази насока приемам съвети кое е модерно сега, че хич не съм наясно  Blush

Рони, стискам палци и аз Мария да изкара дъъълъг здрав период и да се адаптира към яслените занимания. Тази педагожка не я мисли изобщо - очевидно си е сбъркала нещо професията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия