АПРИЛската дружина, с бодра крачка тръгва на градина!

  • 41 073
  • 730
# 330
Аз да си допиша набрала от изтеклата нощ като ги заведох на яслата казах на лелката че не знам какво и ставало в яслата вчера но децата са били неспокойни и че има само един проблим с акото в гащите да бъдат по търпеливи защото Мади няма и месец откакто пишка в гърнито / за преди това не искам да се сещам/и с общи усилия ще се справим и с това. Като ми извикаха тяхната сестра я нямаше и в групата беше дошла старшата сестра на градината и ми обясни че незнае аз с какви впечатления съм останала но те не биели децата и не им се карали ако свършат беля в гащите проблемът бил след това че ги мият с душче на едно обособено място и мойчките ги било страх  Rolling Eyes
каза че от днес едната дори вече неревяла докато я мили а другата я държала за ръчичката докато я миела лелята и ревяла по малко от вчера .
Дано при нас не е вирус ами е от храна че аз бях вчера така днес нищо ми няма а пък мъжо днес бил така и аз си съмнявам в един грах от който децата вчера изядоха лакомо една чиния с две кълки  Embarassed
Виж целия пост
# 331
Забравих преди да напиша - Олче, против повръщане педката ни е изписвала Натриев цитрат, то е на сиропче с приятен лимонов вкус. Аз винаги си нося при пътувания, въпреки че напоследък все с хомеопатия действаме. Ти се консултирай все пак и с вашата лекарка. Бързо възстановяване  Hug
Виж целия пост
# 332
Олче, против повръщане педката ни е изписвала Натриев цитрат
На нас също!
Рони, изцепките на въпросна педагожка, за която говориш са ми много познати! TiredТова беше една от многото причини да отпиша Ния от частната ясла, на която ходеше преди време.За съжаление аз не реагирах адекватно тогава, стъписана от гадното отношение!Съветвам те да не си мълчиш и със спокоен хладен тон да поставиш на място тази особа, която явно си няма и представа от длъжността, която заема!Или говори направо с директорката и кажи, че е недопостимо такова отношение!Уффф, как си припомних нашите перипетии! ooooh!
Дани, за съжаление яслените емоции са неизбежни, надявам се да стават все по-добри обаче! Hug
Поем, така ме разсмя пак с това преместване, ама карай, нали е за общото благо.На мен пък ми харесва идеята за честото местене! Crazy
Ние сме добре, скука, засега не знам кога ще ходи Ния на градина! TiredЗапочнала е за всяко нещо да казва не или няма или не искам, ама за всяко нещо.Голяма борба е, обърнала го е на игра и си мисли, че ми е много забавно.Аз все още удържам фронта и досега не е ставало нейната, в повечето случаи успявам да я убедя в правотата си без рев! LaughingАбе това възпитанието си е много трудно нещо! Crazy
Лека вечер от нас и оздравителни целувки на болничките! Hug
Виж целия пост
# 333
Против повръщането хомеопатичните свещички действат по-ефективно. Но при Мария покрай многото свещички (свалянето на температурата е невъзможно през устата заради драйф ефект от орален прием) й се създаде много сериозна травма.  Tired Иначе едно от основните правила е водата (течностите) да се приемат на малки глътки през по-чести интервали.
Бързичко да му минава на Вели.  Hug
Дано наистина при Ники и Мади да е хранително, но при върлуващия вирус е по-скоро контактно.
Принцеске, хайде един поздрав специално за Ния - http://vbox7.com/play:5d014890Mr. Green
Спокойно, тя въпросната дама не е професионално свързана с Мария. Просто позната.   Laughing В яслата й йерархията и дисциплината на персонала са много добре поставени.  Peace
 Jiema , за хубавите постижения са нужни засилки. Гери се е върнала малко назад, за да подобри нещата.  Grinning
Честит вчерашен празник на Шоки и Деси.   bouquet Grinning
Виж целия пост
# 334
При нас все едно вчерашние ден не е съществувал изобщо им няма нищо на децата слава богу  Praynig Днес са много непослушни включително ми нацелиха крака по пръстите с пастата за зъби още ме боли  ooooh! Сега заспаха по ясленско време Мади за пръв път заспива сама в леглото си а Ники пак си я люшках
Виж целия пост
# 335
Много странен вирус. Първо децата са с неистов глад, а после следва драйфуса.
С други думи, след 3 дневен контакт с яслата, отново прихванахме хай вируса.  Tired
Виж целия пост
# 336
Офф, рони.. и вие ли? Tired
От последно описаната кошмарна нощ при нас не е идвал капит. Драйфус. Това не съм го написала. Praynig
И двамата обаче нямат никакъв апетит, ама никакъв. Сутринта ги гоних с един банан (и двамата!) има няма, 40 мин... Crazy
Иначе 2 дни си бяха на нищо, буквално, няколко залъчета хляб, половин солета, 3 трохички обикн. бисквита... Течности по мъничко - основно вода, Ени няколко глътки компот от череши, Вели такива неща не помирисва... Laughing, и по чаена лъжичка Хидратин алфа, през 15-20 мин.., да възвръщаме солевия баланс. Натриев цитрат имам, неотваряно шише, но педито ми каза, че по - добре алфата. В една друга чаша пък съм разтворила Хидрасек, и давам като се сетя по лъжичка и от него.
Свещички им слагам, закъде без тях. Вчера преди лягане по една на калпак, превантивно. И без това ми отне доста усилия да пробутам някакво подобие на супа за вечеря. Но поне тая нощ се наспахме, всички.
Някакъв абсолютен бум е по децата това чудо, едно познато Февруарче е стигнало до Инфекциозна. Не знам дали да продължавам да се радвам на продължаващото лято, или да се надявам вече на захлаждане... Rolling Eyes
Бързо да минава на прекраснотия - Мария и да няма други поразени от гадния ентеро-бацил. Praynig
Това с неистовия глад е вярно, като се сетя що манджа изядоха предния ден, и понеже беше и спаначена, първоначално допуснах, че е от преяждане, и от тежката-разхлабваща консистенция. Но не би. Tired
Виж целия пост
# 337
Привет дружина   bouquet
ОТ Дълго време насам само шпионирам Simple Smile няма какво ново да споделя.
Все още сме си у дома че градината ни ще отвори след 15 септември  Peace. Така че леко ме тресе предградинската треска мен- като знам как беше рев и отказ дори да се облече преди, направо сега се страхувам предварително  Tired
 Гледам за стомашен вирус си говорите- ние изкарахме нещо ама гадно гадно та чак отвратно- Беше още по градинско време което ще рече юли месец. Детето близо месец неможа да се стабилизира напълно, даже и на ехограф ходихме да видим корема  Peace.Слава Богъ отмина и се стабилизира с времето, но беше ад.
Няма да споменавам за какви миризми / газове / идеше реч  Sick .
Надявам се децата бързо да се оправят и да не вируса подобен на нашия .
Рони, Олче  Hug бързо да се оправят дечицата
Виж целия пост
# 338
Олче Рони дано бързо се оправят децата  Praynig Praynig Praynig
Belbey надявам се Тамир да те изненада приятно като му хареса градината този път
Виж целия пост
# 339
Мади от вчера е с хрема и тази седмица яслата ни се размина А и за да ми е по гадно и мен ме боли гърлото и имам хрема  Twisted Evil  Иначе са добре за разлика от мен имат енергия за десетима  Mr. Green
Виж целия пост
# 340
 Добро утро и от нас  Hug Затирих дреб на ясла и сега  newsm44 Като чета за всички болни лапенца и започвам да се питам...до кога ще е така  Thinking Сигурно имащите по големи деца ще могат да внесат светлина в мислите ми. Самчи от градината не се е разболявал до сега, защото са по малко деца в група и сутрин ги преглежда сестра и ... трудно е вътре да попадне бацил, обаче почти след всеки детски РД на който присъстваме и ни напъпля какво ли не  ooooh! Вече направо ме е страх да посещаваме такива мероприятия. Не че чак така често боледува...поне според педи не било често, но на мен си ми се вижда често -през месец завърта сопол и стандартната кашлица...Иска ми се този болнав период да отмине по скоричко, мъка ми е да гледам болно дЯти, а като слушам за вирусите напъплили другите априлски слънчица и ми се свива сърцето. Дано бързо да преборват гаден повръщащ вирус, сополите и кашлиците разни  Hug
 Оставям ви, допивам си кафето и продължавам спешъл мисията си. Още малко и отново ще видя вече забравената гледка "един живот в чували"  Crazy
Виж целия пост
# 341
poem, какво да ти кажа... Вики от 1 година не е спирала да има сополи. Ам буквално, не се е задържала повече от седмица със сух нос Confused Пентаксима, дето трябваше да го бием на 1г. и пол. още не сме го били. Ама това е комплексно ясла+зъби. Габи беше същата, до година и половина само веднъж ми беше вдигала темп., не като Вики при всеки зъб, но като почна яслата Twisted Evil, пак около 1год. си боледуваше много, почти докато почна градина. Това, според мен, е свързано и със стреса, който изживяват в яслата. Нали знаете при стрес спада много имунитета.
А, защо се местите пак? Не ви ли хареса в Чайка?

Бързо оздравяване на всички дечица!

Аз подготвям ученичката вече за 15.09

Виж целия пост
# 342
poem, до дете си е, до имунитет, който е различен за всяко дете/човек.
Не веднъж съм писала, че аз съм ходила от-до на ясла/градина и не съм боледувала. Брат ми не е стъпвал, а е имал по 3 бронхопневм. на сезон. Shocked В училище - дежурните шарки изкарах, и някой и друг грип, до ден днешен не боледувам много, откакто започна Вели, покрай тях се тръшвам от какво ли не.
Дали отшумява и кога, не се опитвам да се замислям. Точно това си говорихме с Ивката сутринта, че всички вируси са мутирали, и няма база за сравнение с нашето време, когато сме ги боледували. Всичко е индустрия и наливане на пари в нея, а ние сме опитни мишки. От ваксините, до "сезонните" щамове. #2gunfire
А че повечето болести се дължат на стрес, напълно подкрепям. Децата реагират дори, когато мама и татко се карат. Наскоро четох някаква такава теория - че като "ответна реакция" започват да кашлят. Напълно го вярвам, и по мои наблюдения съм си го доказала.
Вели не беше ходил не знам от кога на дг, а пак се разболя, сигурно от детската площадка прихванаха нещо. Първо сестра му, после той. Няма спасение. ЛЛ ми е казвала, че до 6 пъти годишно Shocked да преболедуват ОВИ си е напълно в реда на нещата... ooooh!

П.С. ронка, как сте вие? Praynig
Виж целия пост
# 343
  Здравейте и от мен!

Ние това лято не се свъртахме в Сф., обикаляхме от едно село на друго, чак тези дни се завърнахме и успях да внеса малко ред в къщата. Децата са като отвързани  #Crazy липсва им къщичката с дворчето, тЕсно им се види холчето. Laughing Поне 2 месеца бяха здравички, но и ние го минахме тоз вирус с  Sick и то всичките накуп. Дани два дни не мръдна от кревата, беше го страх да надигне главичка да пие вода, Кико, като че ли по-леко го мина. Сега ми се струва, че е понапълнил бузанки, минахме заветните 10 кила. /чук чук/ Сега не ми се мисли за болести и какво ни чака като пусна баткото на градина. Нещо миналата зима още ми държи влага, но божа работа, няма да се настройвам отсега, я.

Да ви похваля Кикича, от един месец освен, че е без памперс, но и докато спи, рядко се изпуска. Нощем дори ме буди за пиш, нищо, че му слагам памперс.  Simple Smile Друго си е обаче да се заучава на такива навици на теферич, поне не ми опика къщата. Така на двора кеф му на тревичката, кеф му на някое камъче, пък и интереснооо. Wink Голям папагал е, всичко копира от брат си, а понякога имам чувството, че говори повече и от него. В някои думички дори чувам и "Р". Знае песни, броилки, абе въобще друго си е да има от кой да копира. Но естествено избира на кой да показва способностите си, много са ми срамежливи и двамата.

Болничките бързичко да оздравяват, гуш за всички! Hug Ще ви наглеждам изкъсо! Heart Eyes

Виж целия пост
# 344
Бях се наточила на дълъг и весел разказ, но не би. И у дома вилнее проклетия вирус- донеохме си го от морето. Саши се разповръща точно като седнахме на масата по случай РД-то ми( много благодаря за милите думи и хубавите пожленаия- да ви се връщат многократно). Останахме два дни повече от предвиденото, за да го стабилизирам, че с повръщащо дете не си е работа да се пътува. Сбълсках се обаче с невероятно грубо отношение и в Окръжна и в Инфекциозна болница в Бургас. Като започнем с "вас софиянци като ви видя и ми идва да ви гръмна- няма ли колегите в София да се научат и да не ви пускат с малки деца на море "( това в окръжна) и стигнем до там, че без да ни питат за какво сме направо искаха да вкарат Саши с баща му,а мен ме напъдиха като мръсно куче(в инфекциозна). Васко загуби и ума и дума, а аз за момент изгубих увереност в себе си и ме обзе страшна паника. Добре че нашия педиатър по телефона ми вдъхна кураж. А отидохме само за рецепта, понеже в аптеката ми отказаха препоръчаните по телефона лекарства. След кратък разговор, без никакъв преглед и обяснения как детето видите ли е ужасно обезводнено ( от 4 повръщания за 12 часа), как трябва незабавно да се включи на системи и на венозен антибиотик и категоричния ни отказ да останат в инфекциозна, лекарката ни изписа...Ентерол и Глюкоза. Без помен от антибиотик. Пък когато казах, че още го кърмя-малее, ти да видиш. Как така ще му давам млечна храна в това състояние- никакви такива - ВЕДНАГА да го отбивам. И видиш ли аз какво съм си въобразявала и т.н. и т.н. За първи път си задържах езика зад зъбите( направо не можах да се позная  Mr. Green )
Е с минаване на изключително кърмене и с помощта на хомеопатията спря повръщането, овладяхме и разст-вото в приемливи граници( ве още не е напълно отшумяло) на10ти се прибрахме само с един инцидент при самото тръгване. И вечерта ме изтрещя ама със страшна сила и мен. Имах чуството че ще си умра- висока температура, главоболие(направо очите ме боляха и неможех да ги отворя), бучащи уши, драйф, не ми стигаше въздух...само си представих как Саши е изпитвал всичко това... Вече ги няма тези неща но пък днес започна седенето в тоалетната.
Та за повръщането Ipeca , за разстойството Arsenicum Album - двете се редуват. Падсладена преварена вода на често на малки глътки(Саши много бързо разбра ,че така трябва и въпреки жаждата си отпива по една -две глътки и оставя шишето) Чай от джоджен и запичащи храни- препечена филийка, днес направих супа от картоф, моркав и ориз и леко пасирана. Аз пия и Дуспаталин и активен въглен. Понеже имах само Деган в себе си на Саши през първата нощ на повръщане му дадох една ампула, като в лъжичката с подсладена вода капвах по няколко капки- и така за няколко часа я изпи. Още след първата лъжичка спря. После Айла ми каза за Мотилиум( и тук го е описала). Днес нямах избор и се надигнах, защото Васко е на работа, но определено нямам сили и бих лежала и спала само. Обаче Саши вече е мноого по-добре  Mr. Green
Успях да кача снимки за сега само във ФБ. Когато мога ще ги кача и в "снимка".
Все пак стана дълго, отивам да си полегна докато спят още и двамата.
ПуПуПу  Praynig Мишето все още изглежда напълно здрав. Прави опити да се обърне и стръвно дъвче де що му попадне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия