АПРИЛската дружина, с бодра крачка тръгва на градина!

  • 41 073
  • 730
# 360
Честит първи учебен ден на порасналите ни каки и батковци   bouquet
Вили дано новата работа ти хареса и повлечеш крак за нас търсещите  Hug
Прекрасни снимки на жабетата, Габи и Вики и Вели и Ени сладури  Heart Eyes
Децата са готови за ясла ,но съм ги записала от понеделник , а майка им още не е добре ама ще се оправи Mr. Green
Виж целия пост
# 361
very nice, момичетата ти са просто прекрасни! Гърнетата на пътя и мен ме разбиха.  hahaha Заинатихга се госпойците, че искат да пишкат в гърне и това си е. Та се наложи да ги извадим от багажа. А аз не се сдържах и снимах куриоза.  Laughing

Успешна учебна година за всички ученици!
А на първокласниците по вода да им върви в учението!

Вили, честито! Успех ти желая!

В нашата ясла от май месец насам ги извеждат ежедневно по 2 пъти и си ги взимам от двора. Не знам обаче като застудее дали ще го правят. Едва ли... Няма кой да се занимава да слага ботуши, якета, шапки... Факт е обаче, че откакто ги извеждат навън, не са ми боледували.
Виж целия пост
# 362
Рони, Олче, целув за топлото посрещане! Heart Eyes
 Отчет: http://jkukov.snimka.bg/children/2011g.620829

Уж качих и снимчици на Кико в баш пружинния му период, преди да го офъкам, пък ги няма. Thinking

Олче, снахичката е добре гледана, хубавелка мамина  Heart Eyes, та съм спокойна. Баткото си е същият чаровник!

Жабчетата са невероятни. Жабче, незнам как успявате да ги хванете в един фотос или просто са неразделни. Аз моите диванета трудно ги улавям, ако успея пък случайно, единият все е на кестерме застанал.

Вили, честито и от мен и успех! Peace

Вери, много са ти сладки момичетата!
Тук направо Викито може да я сбърка човек с кукла в гардероб:  http://angelscrying.snimka.bg/daily/lyato-2011.620764.25007204  Laughing

Честито на всички ученици! Пожелавам им тази година да е спорна, интересна и пълна с 6-ци за тях!

В градината на Дани някакви смени на учителки, старите ги няма, новите, които видях напускали.... newsm78
Лелката ми каза, че работата е много за 280лв. и тя се маха.
Децата не могат да  свикнат с едни у-лки, нали все пак те ги сплотяват и им дават чувство за сигурност. Викат ми" Айде, идвай, директорката така ще ти се зарадва, че и Кико веднага в яслата ще го вземат"/ не си спомням дали съм споменавала, че това съм завършила.../
Има друг проблем обаче, с едно от дечицата. Мисля, че умствено не е добре, горкото, затова няма проблем - приемам го,  но как идва на градина.... Sick Отивам вчера да взема Дани, онова ми ти дете не може да се обуе, поглеждам сандалите - скъсани изцяло от едната страна, няма за какво да се захванат. Блузата му до гърдите мокра от лиги или сополи, не разбрах точно. То едно такова зачервено, омазано, рошаво, абе бетер циганче. Лелката започна да ми се оплаква, че тя го къпела, че сменявала напиканите дрешки, а майката само ги сушАла и отново в чантата. Всичко мръсно и опикано се слага в нея без найлонов плик, чантата направо смърди, а там уж ще слага чисти дрешки. Извади един панталон, който да му обуят евентуално при смяна, ами той целия оповръщан с люспи от домати по него. Лятото пък друга у-лка разправяше как се бил наакал в памперса и докато отишла до него, той вече бил бръкнал с ръка вътре, след което пляс- пляс по масите. Не могли да го спрат от градина, нямали право.  Shocked Ми, че нали здравето и хигиената са на първо място там. Все пак и моето дете контактува с него. Незнам има ли смисъл да говоря с майката, като съдя по действията й - няма. Но това няма да продължава така, ако трябва пак до директорката ще стигнем. Или да преместят Дани, докато още не е свикнал с никого. Направо днес ми идва да изчакам майка му и да я питам какъв е проблема, ако е финансов аз ще й купя една торба сапуни , но детето да идва чисто на градина. Не, че в тях не е същата мизерия....УФ!
Виж целия пост
# 363
Ние днес сме по добре децата заспаха на обед за пръв път за последните 3 дни дано днес поспят че вече съм така  #Silly
Спрямо правилата за адаптация на децата в детска ясла нашта не спазват нито едно  Rolling Eyes
Аз съм пристрастна дали трябва да ходят деца с увреждения в детски заведения защото моя племенник е едно от тези деца, друг е въпросът в какъв вид отиват там явно зависи от родителите защото за съжаление съм виждала и здрави дечица в не много лицеприятен вид Нани според мен трябва да поговорите с тази майка
Виж целия пост
# 364
Ние днес сме по добре децата заспаха на обед за пръв път за последните 3 дни дано днес поспят че вече съм така  #Silly
Спрямо правилата за адаптация на децата в детска ясла нашта не спазват нито едно  Rolling Eyes
Аз съм пристрастна дали трябва да ходят деца с увреждения в детски заведения защото моя племенник е едно от тези деца, друг е въпросът в какъв вид отиват там явно зависи от родителите защото за съжаление съм виждала и здрави дечица в не много лицеприятен вид Нани според мен трябва да поговорите с тази майка

Дани, как издържат без да спят наобяд? Сутрин поне до късно ли поспиват?
Кико ако се събуди към 9ч. издържа до 14 - 14:30ч., но в дни като днешния, когато стане преди 8ч., едва изкарва до 13:30ч. Преди малко го сложих да легне и заспа за секунди. Явно като са ти две, нещата са по - различни.

Относно въпросът за уврежданията въобще не го повдигам, знам, че това дете посяга на останалите, хапе ги, удря ги, но не го виня. Просто съм казала на Дани да се пази от него. Но хигиената не мога да подмина с лека ръка. Вчера говорех с поредната учителка и като й казах за намеренията ми да говоря с майката, отговорът й беше, че въобще не си струвало да опитвам, не й пукало от нищо. Миналата година и други родители вдигнали шум, стигнало се тогава и до полиция, бащата пък вадел пистолети.... Tired простотия човешка....
Виж целия пост
# 365
Влизам набързо да кажа на патеричка за вчера честито на всички ученици и на всички трудещи се в тази област и предварително да пожелая хубав празник на всички, имащи повод утре.   bouquet

Имахме си малко болни вкъщи, та само ви попрочитах тези дни. Страхотни снимки видях на сестрички сладки, Вери, Жабче  Heart Eyes и на две братчета, Нани  Heart Eyes

Успех желая на Вили и за всички други търсещи - стиснати палци.

Ние малко като на шега, стегнахме куфарите и политаме утре сутрин, живот и здраве, на малка почивка в Хургада. Стискайте ми палци, децата да понесат добре полета и да се аклиматизират лесно там. След седмичка, ще има отчет. Simple Smile
Виж целия пост
# 366
Здравейте и от нас.
 Още не е тръгнал Гришко на ясла. Вълненията от там тепърва ни престоят.

Джема, дано децата ти понесат добре полета и дано  си изкарате добре в Хургада. Сигурно ще е  много красиво там.

Ивк, много лоши преживявания сте имали в Б-с съжелявам за което. Знам го аз това инфекцоозно отделение  #Cussing out #Cussing outНе сме лежали там и дано не ни се налага . Лошото че  няма друго такова дори и частно отделение в града ни Окръжна болница също  я избягваме. Няма отношение, няма хигиена. А вие защо не се обадихте, че ще идвате към Бургас?
Как са децата?

Рони не се обиждам заради градското ни държавно здравеопазване. Да не ти се случи да се разболееш тука.Но като си плащаш по частните клиники вече са съвсем други нещата.
Дано се оправят нещата !!!
Виж целия пост
# 367
По вода да е тръгнало на всички първолачета, и на по - големите братчета и сестричета - ученичета!  bouquet

Да няма болни мъници вече. Praynig

Jiema, най - сладки са спонтанните неща. Супер да си изкарате и много снимчици да направите. Hug

Нани, страхотен отчет, много сладки момчетата ти, Кикича не знам има ли накъде по - чаровен да става. Пу-пу. Heart Eyes

...аз съм пристрастна дали трябва да ходят деца с увреждения в детски заведения защото моя племенник е едно от тези деца...

Дани, с риск да ме разбереш неправилно - говориш така, защото не ти е дошло до главата. Буквално. Макар че ти е племенник, не можеш да си представиш колко е трудно, когато обществото, болшинството разсъждава така. Никой не е застрахован от нещастията, абсолютно никой. Естествено, че гледаме нещата през собствената си призма, и в името на доброто на децата ни... но думите ти ми  прозвучаха много крайно. Първо, защото сигурно цял живот ще помня как треперех дали синът ми ще се впише в "нормалната" среда, като видимо е различен (надявам се, да мога вече да кажа "беше", защото вече почти по нищо не се различава от връстниците си, има само много да наваксва с говора, но върви напред... Praynig).
Знам, че не си помислила да ме засегнеш, изхождам от своя случай, наистина е тежко. Мястото на тези деца е сред връстниците им, в нормалната им среда, сред адекватен и обучен как да ги приобщи и "социализира" персонал, с още - по - адекватни и разбиращи родители. Обществото ни също трябва да проявява разбиране - хората трябва да разбират различните, те също имат място на този свят, и то е не по - малко важно от това на "нормалните" деца. Да не кажа по - голяма дума.
В случая на Нани... останах безмълвна. Майката и таткото на това момченце са за публичен линч. Друго не мога да кажа. Cry
Виж целия пост
# 368
Привет и от мен   bouquet
Надявам се не сте ме забравили  Mr. Green
Вече съм на работа втори ден, тук е цирк и бъркотия, но аз и не очаквах обратното Crazy
Да благодаря на Джема за хубавия хотел дето ми препоръча зад Операта, наистина всичко беше перфектно там и за тая цена просто нямат равни ще ги препоръчвам навсякъде  Peace
На кратко изкарахме си една много хубава почивка, хванах тен, станах кума(е не се харесвам особенно на тези снимки, но със сегашната ми форма по-добри няма как да станат) Joy Все още не съм свалила снимките от фотото, но обещавам да ви се покажем скоро Peace
Весело изкарване на Джема за полета не се притеснявай, просто при кацане и излитане ги занимавай с нещо да са заети  Wink
Много сладки и пораснали са всички априлски сладури Heart Eyes
Виж целия пост
# 369
Цитат на: Oлче
Нани, страхотен отчет...
Ето още малко, агънцето е още по - рунтаво  hahaha Embarassed: http://jkukov.snimka.bg/children/2011g.620829.25035375

Миме, то и аз скоро се завърнах в темичката, какво става с теб?/вас/?
Чакаме снимчици.

Цитат на:  Дани
Аз съм пристрастна дали трябва да ходят деца с увреждения в детски заведения
Аз пък не разбрах точните пристрастия... Thinking

Jiema, лек полет и весело изкарване! Simple Smile
Виж целия пост
# 370
Нани, ех това наше баш-наборче.  Heart Eyes Добре сте се завърнали вече съвсем след като око да види, пък дано някой дени ръка да пипне.  Simple Smile
Хайде, ставай учителка. Така ще вкараш и "близначките" в системата.  Grinning
Вери, невероятни са ти девойките. Вики сериозно стъпва след кака си по пътя към модния подиум с тези дълги крачета и сладки муцунки, които прави.  Heart Eyes Grinning
Много деликатна е темата за различните деца, които трябва наистина да се интегрират сред други деца. Но това, което описва Нани е една много сериозна крайност. Не думите й, а начинът по който са тръгнали да интегрират въпросното детенце. Първо трябва наистина да има воля от родителите, за да станат нещата. Тяхната роля е от особено първостепенно значение, за да има положително развитие при детенцето. След това персоналът да бъде подсилен професионално и да бъде на нивото за работа с въпросното дете. Просто нещата не могат да се случат, ако се налага насила едно агресивно поведение сред толкова малки деца без те самите да чувстват и сигурност при контактите си. Да не говорим, че и под СОП е отворена една врата в нищото, през която влизат и деца без нужда от специални образователни потребности, както и такива, с които работата трябва да бъде на различно ниво.
Олче,  Hug, но и  Naughty.  При теб страховете за Вели бяха много по-големи от проблема му. Нормална и отговорна родителска реакция.

Миме, добре сте си прелетели океана, за да се приберете  във вашия си си дом. А снимките знаеш че си ги чакаме.  Simple Smile
 Jiema, хубаво изкарване. Поздрави на крокодилите, камилите и другите местни обитатели.  Laughing
Имамама, какво стана с идеята за вашата МОнтесори градина?
Честит първи учебен ден с малко закъснение на таз годишната реколта от ученолюбиви каки!   bouquet
Виж целия пост
# 371
Олче аз извинявай ако съм те засегнала по някакъв начин пристрастна съм че тези деца трябва да ходят на ДГ брат ми води една година " война " докато го взеха на градина в групата има 3 дечица с подобни на неговите проблеми другите са здрави дечица. Аз съм споделяла че детенцето е аутист и страховете са ни много големи има вече светлина в тунела започна да произнася звуци и чухме първото " мамо" затова съм пристрастна.Извинявам се за спама
Джема приятно изкарване на почивката дано всичко с полета мине добре
Миме радвам се че се разписа а Диди ще покажеш ли  Blush
Нани ще ми бъде интересно да видя един до друг Мади и Кико с тия коси  Mr. Green направо да им завиди човек
Виж целия пост
# 372
Честит имен ден, ронка, Мамочка, very и на всички, за които неволно не се сещам в момента Blush!
Живи и здрави, и само добро с вас, и около вас!




Честит  празник, софиянци!  bouquet

Дани Н., аз разбрах, че си против.. Embarassed Радвам се, че и при вашето момче има напредък, макар и бавен. Прегърни силно родителите му от мен. Hug
И покажи двойните радости. Heart Eyes Heart Eyes

Нани, каква косаа! Shocked Като момиче е красив Laughing, не мога да определя преди или след- ми е по - сладък, а с Елината са в една категория, добре сме ги напаснали Laughing - и двамЦата едни финяги... Laughing Blush Heart Eyes

Миме, още малко и щях да те обявя за национално издирване. Naughty Как се чувствате (трите Laughing) на (х)американска земя? Hug

Имамама, радвам се да те видя и теб. Покажи сладурко и кака му. Heart Eyes
Виж целия пост
# 373
Честит празник и от мен!Честит имен ден на Рони, Вери найс, Мамочка!Да сте живи и здрави и вие и всички именяци днес!  bouquet  bouquet  bouquet
Успех и на всички ученици! Hug
Нани, надявам се скоро да се намери разрешение на проблема Rolling EyesАз не мисля, че това че детето има проблем в случая е от значение.Такова нещо е недопустимо!Не може ли да се свържете по някакъв начин с по- високи инстанции?
Миме, добре завърнали се вкъщи! HugРадвам се, че ви е било хубаво в София! Simple Smile
Жабче, макар и за кратко, личи си, че сте си изкарали супер на моренцето!Страхотни сладурски снимки!
Нани, Вери найс, и вашите снимки са разкошни.Красиви дечица, усмихнати, щастливии! Heart Eyes
Ние сме добре.Търсим вариянт как Ния да ходи на градина.Май ще е на частна, нямаме друг избор за съжаление! TiredСъвсем ще банкрутираме, но....няма шанс за държавна градина. TiredА аз не мога да си остана да я гледам, защото ако прекъсна докторантурата ще ми спрат стипендията и пак става същото.... Tired
Обмисляме с мъжа ми сериозно, ама съвсем сериозно да заминем за Германия.Като докторанти тук имаме по-голям шанс да си намерим докторантура там и да получаваме стипендия, с която евентуално да се издържаме.Но е адски трудно, трябва много четене и ровене по сайтовете на университетите и на асоцияциите, които отпускат стипендии.Но...това е начина!От 19-ти пак започвам да ходя на курс по немски.Пращаме СВ-та и документи насам- натам почти всеки ден.Стискайте палци нещо от някъде да излезе! Praynig
Хубав празник на всички и целувки на всички болнички- бързо да оздравяват! Hug
Виж целия пост
# 374
Честит имен ден на всички малки и големи именници от хубавата ни темичка.
Бъдете здрави и честити!

Честита нова учебна година мили априлски каки и батковци. Бъдете пример за всички мъници.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия