Забелване на пишлето или не?

  • 251 274
  • 1 153
# 255
и аз забелвам , разберете придърпвам леко и поливам с вода то раждането до сега , но едва 1/3 се е показала и до там , обаче около мен има доста майки от страх не бутнали изобщо и още преди годинката стигат до хирург с невероятни възпалания , 3 дете водят за да го цепят , и да ви призная доста съм притеснена.
Особенно на едното така му се беше подуло пишлето че плачеше като пишаше преди да го заведат , така че явно не е до там безобидно нищо неправенето.
Въпросът ми е до кога да чакам ? Не желая хирургична намеса , нито по груба от моя страна , въпросът е при леко придърпване и измиване , кога е нормално да са забели напълно ?
Виж целия пост
# 256
кога е нормално да са забели напълно ?

Няма такъв срок.
А истинската фимоза доколкото ми е известно не се лекува със забелване. Но ненужното забелване може да създаде доста неприятности. Peace
Виж целия пост
# 257
Ето какво казва доктор Бранков. И го има в статия тук. Ама кой да чете?

"При раждането си около 90 % от децата имат такива синехии. До към  3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пуберитета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ."

Това "още преди годинката стигат до хирург с възпаления" са някакви единични случаи.

Ето още една много хубава статия защо пишлето при малките деца, особено с памперс, е по-добре да си стои 'завито"
http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/
Виж целия пост
# 258
разбрах , че няма срок , сега остава да го втълпя и на баща му.
За заиграването и аз знам че допринася доста
Обаче , случайте уви не са единични а почти всяка трета майка има проблем , около мен са много , и това което съм виждала наистина е неприятна гледка.
В очите на другите моето дете е по скоро изключение отколкото правило .
При цепенето на едното момченце , което също не можеше да пишка , е изтекла жълта течност , при другото имаше процеп за пишкането , но сез атвори и той напълно и него цепиха.
Просто случайте не са рядкост.

Пфффф не искам да ме пати това , и нашето имаше такива бели шипчета но с леко придърпване , за месец излязоха сами
Виж целия пост
# 259
 Shocked Какви са тези бели шипчета? Да не би да става въпрос за това:
Цитат
По време на естествената сепарация се отделя секрет подобен на белезникави перли, които не са вследствие възпалителен процес.
от статията на проф. Бранков - http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm

Виж целия пост
# 260
Предполагам , че е това , приличат на гнойна пъпчица от която излиза твърд секрет , но това според мен е  нормално , защото след отделянето им , виждам че нещата се подобряват , още мънички се заголва.
Виж целия пост
# 261
Споко, точно това е смегмата  Peace и аз в първия момент отворих ей такива очи като прочетох за шипчетата  Shocked  абсолютно нормално е да я има и е един вид смазка. Прочети темата от начало, там пише един татко доста изчерпателно и обяснява именно за тази смегма.
Успех и не се шашкай, на момчето ти не му трябва сега забелена буба  Peace нуждите от нея се свеждат само за изпишкване, а като порасне и за  luvbed
Виж целия пост
# 262
Nie ot 10tina dni sme s napulno zabeleno pishle, pri konsyltaciqta toziq mesec lekarkata widq, che pishleto na bebo e zapochnalo da se zabwa i go drupna... Az ot rajdaneto pochti wsqka wecher go zabelwah ii ne mina zle dori beshe spokoen prez denq, razbira se sled drupwaneto ot lekarkata my beshe nepriqtnoo i mrunkashe , no sled towa nqmashe problemi... Wednada mu izchistih pishleto ot sekreta i sled towa 3 wecheri go mieh s tetra mqstoto, sega weche samo sled kupane si go zagolwam hybawo do krai nqkolko puti. ''da chykna na durwo'' nqmame nikakwi problemi , dobre e bebo bez wuzpaleniq, bez bolkii... Dobre mina a mnogo se bqh pritesnila kak she mine, kak shte se otrazi na bebchoo i dali wuobshte da pipam... Sega ne sujalqwam Simple Smile
Sujalqwam za latinicata , no pisha ot GSM a na nego nqmam kirilica, a iskah da spodelq Simple Smile
Виж целия пост
# 263
azbira se sled drupwaneto ot lekarkata my beshe nepriqtnoo i mrunkashe , no sled towa nqmashe problemi... ......
 ''da chykna na durwo'' nqmame nikakwi problemi , dobre e bebo bez wuzpaleniq, bez bolkii...

Малко си противоречиш в поста, но както и да е  Grinning
Съжалявам ама ще ти го кажа, не мислиш ли, че момченцата се раждат с тези синехии заради някаква причина? Защо така се грубо се намесвате в този естествен процес, вече наистина съм ужасно изумена и от майките около себе си!
Това, че главичката е оголена на момчето ти, скъпа Д.Р., въобще не значи, че всичко е минало безпроблемно, защото ти така може много по-лесно да се инфектира. Особено в тези жеги със спарващите памперси и фелалиите, които могат да попаднат на неподходящото място. Съмнявам се при всяка смяна да оголваш пениса на детенцето и да го измиваш старателно. Дано нищо лошо не се случи с вас  Praynig , не ви го пожелавам, не ме разбирай погрешно!
Природата го е измислила най-добре. Пускам едно клипче на руски. Лично аз не разбирам този език, но от това което "хващам" на бг-подобните думи потвърди за пореден път вижданията ми по въпроса
http://video.komarovskiy.net/gigiena-malchikov-27-03-2011.html
Виж целия пост
# 264
Ние също забелвахме. При моя син обаче стана много бавно, защото каналчето беше много тясно. Отдолу имаше едни като бели пъпчици, които изчезнаха след забелването и почистването. Един път само имахме проблем, но грешката беше наша, че дръпнахме по-силно и пишлето му се цепна. Плачеше при всяко вършене на работата, та се наложи да го мажем с антибиотичен крем и за 2 дни му мина, но трябваше да почнем отначало, защото зарастна.
Виж целия пост
# 265
azbira se sled drupwaneto ot lekarkata my beshe nepriqtnoo i mrunkashe , no sled towa nqmashe problemi... ......
 ''da chykna na durwo'' nqmame nikakwi problemi , dobre e bebo bez wuzpaleniq, bez bolkii...

Малко си противоречиш в поста, но както и да е  Grinning
Съжалявам ама ще ти го кажа, не мислиш ли, че момченцата се раждат с тези синехии заради някаква причина? Защо така се грубо се намесвате в този естествен процес, вече наистина съм ужасно изумена и от майките около себе си!
Това, че главичката е оголена на момчето ти, скъпа Д.Р., въобще не значи, че всичко е минало безпроблемно, защото ти така може много по-лесно да се инфектира. Особено в тези жеги със спарващите памперси и фелалиите, които могат да попаднат на неподходящото място. Съмнявам се при всяка смяна да оголваш пениса на детенцето и да го измиваш старателно. Дано нищо лошо не се случи с вас  Praynig , не ви го пожелавам, не ме разбирай погрешно!
Природата го е измислила най-добре. Пускам едно клипче на руски. Лично аз не разбирам този език, но от това което "хващам" на бг-подобните думи потвърди за пореден път вижданията ми по въпроса
http://video.komarovskiy.net/gigiena-malchikov-27-03-2011.html

Казвам , че на момента му беше неприятно което е нормално, след час беше забравил и нищо му нямаше. Какво ще стане не знам само мога да се надявам всичко да е наред. Ще видим. Благодаря за изказаното мнение.   bouquet
Виж целия пост
# 266
Чудесно филмче,всяка една мама на момче е добре да го гледа и да се поучи от него!
Виж целия пост
# 267
 Не забелвайте пишлето!! Това е напълно излишна и  болезнена за детето процедура, а и може да доведе до усложнения. Отворчето кожа около главичката е с по- малки размери от самата главичка, но то нараства с възрастта. Това се казва физиологична фимоза и отминава към 2 годишна възраст най- късно 5. Уверете се , че когато детето пишка струята му е равномерна  и силна а не на капки, че няма някакво затруднение при пишкане, че не е зачервено мястото около главичката, и ако няма такива проблеми- ОСТАВЕТЕ ГО !!!
Виж целия пост
# 268
Аз нямам момче, но ако кмах, вероятно щях да забелвам. В рода на мъжа ми всички са с фимоза и се обрязват. Но той е против обрязването, затова вероятно бих забелвала като опит да не се наложи обрязване.
Мъжът ми е обрязан на 19, заради фимозата, липса на интерес от страна на родителите му до тогава(неразбираемо за мен, при условие, че баща му, дядо му, братовчедите му са с този проблем), майка му никога не го е забелвала.Той сам в ранния пубертет, като се е къпел, се е опитвал да се забели, за да се измие там. Не е могъл естествено, всякакви неща от сексуално естествено са му били невъзможни и са били съпроводени с болка.
Виж целия пост
# 269
И аз забелвам, въпреки всички статии и мами дето държат да не се забелва. Въпреки, че неестествено се намесваме в "природата". Наречете ме неграмотна и т.н. Само, че не искам да водя детето ми на хирург заради нещо, което почти сигурно ще стане без хирург. Не е забелен напълно. Дърпаме съвсем леко в банята и измиваме. Не изпитва болка. Надявам се до 2-3 годинки да е напълно забелен. Колкото до инфекциите, ами при недобра хигиена сигурно ще се получат...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия