Отслабнахте ли "завинаги"?

  • 64 542
  • 730
# 105
Човече, не мога да ти отговоря на този въпрос, защото аз дни без храна не мога да кажа, че съм имала, освен водните. Веднъж месечно ден без храна не е проблем, случвало ми се е да го правя и преди режима, и след, по независещи от мен причини- например когато децата ми се разболеят не мога да сложа нищо в устата си, та си правя воден ден без да искам. Laughing Плодовете ги приемам за храна, особенно ако са комбинирани с ядки и сушени плодове. Та- факта е, че вече година след режима продължавам да свалям килограми, оправих си цикъла и се чувствам прекрасно. И най-вече- промених стила на хранене на цялото си семейство към по-здравословен и нелишен от никакъв вид храна.
Виж целия пост
# 106
Ясно  Peace
Явно повредата си е при мен Laughing
Виж целия пост
# 107
Темата ме провокира да се върна към диетата си. Благодаря на авторката!  Mr. Green
Виж целия пост
# 108
Темата ме провокира да се върна към диетата си. Благодаря на авторката!  Mr. Green

Хехе, и мен, и мен. )))))  Laughing
Виж целия пост
# 109
Аз май напълнях завинаги  ooooh!
Виж целия пост
# 110
..

Искам да попитам, чувствате ли се по време на ограничение потиснати, лишени.
Пустите му сладкиши, откъде ли ми е тази мания...

...

Как хората се отказват от цигари, как алкохолици и наркомани влизат в пътя.Аз с едни торти и сладоледи не мога да се преборя, не че ги дъвча през пет минути, но имам чувството, че една вафла да изям и се издувам като балон

П.С. Петя, кажи как се получи това с отказването от сладко?

за съжаление имам проблеми с теглото откакто направих 30
причината - лош хранителен режим като дете и никакво движение поради криворазбрани разбирания за отглеждането ми
резултат - ужасно много мастни клетки, които само се мъчат да се запълнят колкото се може повече

лошите ми хранителни навици от детството доведоха до такива и в моето семейство
докато преди 2год (след неуспешна 3 фаза на Дюкан) не попаднах случайно на една книга в библ, която преобърна мирогледа ми тотално


до тогава поддържах "форма"  с периоди на гладуване и плодуване
с временен резултат и винаги последващо йойо

имах и пристрастеност към сладкиши и тестени, особено последните
но с ВМ НВХ и доста четене на тема вредите от захарта успях да преборя тази зависимост
до тогава чувствах точно силна подтиснатост, че трябва да ограничавам любимите ми сладкиши, чипсове и хлебчета
от тогава се научих да се ограничавам до една хапка
и само мисълта какво причинява погълнатата захар на тялото ми прави тази хапка по-скоро противна

вече станаха 3.5 год откакто се храня НВХ
и смятам да се храня така през целия ми останал живот
иначе понякога режимът ми е високопротеинов (летния сезон), понякога високомазнинен (предимно зимата)

за сладкото - в началото следвах тукашните съвети и всеки път при желание за сладко хапвах кашкавал с масло
това ми помогна да се отърва от зависимостта
както и новата ми зависимост - четене на литература по въпроса

принципно съветите на тукашните специалисти по зависимости са една зависимост да се лекува с друга, изкуствено създадена и насочена в правилната посока
важи за всички видове такива - алкохол, цигари, сладко
даже има теория, че тези с тежка сладка зависимост са имали алкохолици в рода и са наследили от тях предазположеност към зависимост, която при тях избива към сладкото

успех и на всички вас
Виж целия пост
# 111
Момичета, говорите си тук с някакви съкращения, които на мен нищо не ми говорят  Crazy
Какво означава ВМ НВХ например?
Виж целия пост
# 112
Аз пък се чудя, защо такива хубави и апетитни мацки като някои от вас, които съм виждала на снимка, се опитват да отслабват. То в това ви е чара и женствеността- Таня например страшно много и отива да е такава. Мирама също. Аз изобщо не харесвам слаби, анорексични и кокалести жени. От жената трябва да лъха плодородие, ласка, топлина. ..От един скелет нищо подобно не лъха, не става за гушкане Simple Smile
Виж целия пост
# 113
Момичета, говорите си тук с някакви съкращения, които на мен нищо не ми говорят  Crazy
Какво означава ВМ НВХ например?

Високомазнинна Нисковъглехидратна диета
Виж целия пост
# 114
Момичета, говорите си тук с някакви съкращения, които на мен нищо не ми говорят  Crazy
Какво означава ВМ НВХ например?

ВисокоМазнинна НискоВъгл.Хранене

НЕ означава тъпкане с масло и сланина
а нормално хапване на неpostno месо, или филета със сос беарнез напр
готвене с масло
зехтин в салатите
умерено с пълномаслени млечни
надземни зеленчуци с макс 5% въгл.

и никакво олио, под никаква форма
Виж целия пост
# 115
Мерси за разясненията  Grinning

Шанти, нямам отговор на въпроса ти.
Като студентка и ученичка, при 174 см тежах 54 кг и страдах, че съм дебела  Blush
Сега, като гледам снимки от тогавашния ми период, се чудя каква кльощрамба съм била!
Виж целия пост
# 116
А какво беше онова изследване, дето показва на кого, какво оказва влиение в/у кг. му?
Не съм много сигурна, но съм го чула някъде.
Прави ли се тук и не е ли по-добре от това да се пазят диети?
Така знаеш от какво трупкаш и просто го избягваш.
Защото е всеобщо схващането, че от сладко се дебелее, но май се оказва, че при всеки е различно.
Виж целия пост
# 117
А какво беше онова изследване, дето показва на кого, какво оказва влиение в/у кг. му?

Вега Тест  Peace Има и кръвни тестове за поносимост към храните  Peace
Виж целия пост
# 118
Къде се прави този Вега тест? Искам да си направя  Crossing Arms
И при положение, че не е повече от 300 лв да речем.
Виж целия пост
# 119
Да, отслабнах трайно след раждането, дори свалих повече килограми, от преди да забременея. В момента не качвам, и диети не пазя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия