НОЕМВРИйската дружина върви към третата си година!

  • 71 246
  • 727
# 420
Aleksa права е Диданка за планината. Нали помниш, че и Марти беше пред астма. 2 поредни пъти го водихме на Трявна, за Сандански мисля пролетта да отидем. Не знам дали е от това, но да чукам на дърво...............няма да казвам че да не дърпам дявола за опашката Simple Smile
Другото което мисля, че ни помогна е че спрях АБ. Последно е пил АБ май 2009, от тогава като ми писна да го тровя детето. Четох че тези спазми не се лекуват с АБ. Още докато видя че  теква нослето почваме с инхалациите. По няколко на ден. Задължително включвам нещо отхрачващо(АЦЦ или Флавамед, Амбрекс) Ако се засили много кашлицата и получава задух към инхалациите добавям и вентолин който се диша. Оставям го сам да се пребори, майката има усет и за няколко дена е бомба детето. Като преди време имаше случай с обструктивен бронхиолит и хрипове отказах болница. Щели да го лекуват с АБ. На своя отговорност прецених че ще се справим с инхалации и др. методи и от тогава с всяка една болест започна по-леко и по-леко да изкарва.
Това израстване го отчитам на много фактори-първо каляване планина-море, второ организма не е тровен с АБ, трето започвам с инхалациите още при първите симптоми и четвърто- постоянно прочиствам секретите от които идват тези поразии. Първо физиолог. р-р втечнява жилавия секрет, сиропа спомага за отхрачването му,а вентолина отваря стеснените бронхи и спомага за лесното изхвърляне на тези секрети. Не на последно място и Бейби Вак-а. И така тази схема ме спасява вече много месеци. Ако някой ме беше посъветвал преди години, щх да си спестя на детето няколко АБ, болници и купища инжекции урбазон.
Диданка не знам дали си видяла по-назад че питах за Сандански.Моля те пиши на лични или във фейса, интересуваме всичко за една семейна почивка. Къде да отседнем, да е подходящо за дечурлига, спокойно, храна и т.н.Ох Камен реве ставаааам
Виж целия пост
# 421
Брей, голямо раздвижване!
Диданка, тази ваша педиатърка нещо много ме усъмни! Тези тапи, за които стана дума са нещо съвсем обичайно и се получават абсолютно при всички хора. Не са постоянни образувания обаче. Твърде вероятно е да е такова според мен. Ще чакаме да кажеш какво се е установило от изследването!
За кашлящите деца в градините - аз пък не мога да приема, че всяко второ дете кашля от алергия!  Crossing Arms Айде, моля ви се, не сме вчерашни, много добре зная как звучи алергичната кашлица. Доколко е заразна една хрема или кашлица едва ли има някой, който може категорично да определи, затова е редно децата, които не са напълно здрави да си стоят у дома. Може да им е скучно, може и на майките да им е зор, но когато обстоятелствата го налагат, няма как. Аз им се чудя на такива майки и от други съображения - как ще си пуснеш детето болно на седи на градината, като за него там няма да се полагат никакви съответстващи на състоянието му грижи и то самото ще се измъчи от кашляне и задръстен със сополи нос. Еми аз това на мойто дете не мога да го причиня.  Crossing Arms
Нану, ама много точно си го казала за "женския принцип". Аз вече съм се примирила, че мъжете и жените говорят на различни езици и никога няма да се разберат един друг. Но се чудя защо винаги аз трябва да се опитвам да погледна нещата от неговата гледна точка...  Rolling Eyes
При мен подготовката за рожденните дни на двете ми ноемврийчета усилено тече. Днес вече успях да ги натъкмя всички гости по дни и часове.  Crazy
Виж целия пост
# 422
За съжаление и ние сме болни с върлуващия вирус  Confused Няма такава гадория  #2gunfire В петък отивам да си я взема от градината и ми казват,че била мрънклива и плакала за всяко нещо,което мен много ме учуди и хоп вечерта Т.През нощта не може да спи,почна да кашля страшно,в събота се обзаведе и с разстройство до неделя,продължи да вдига 38-39,5 до неделя следобяд.В понеделник,кукуряк-няма Т продължава да кашля и не може да си поеме въздух  ooooh! вечерта сополи -бистри.Днес ставаме кисела-38,5 не наспана и продължава да кашля супер страшно.Отиваме при педка Аб -Седакс,фенистил,хустагил за кашлицата и капки Фитоназал за носа.Заспа ми в ръцете на връщане,живеем на 30-40мин.път пеша до нас ,не ме питайте как съм я носила  Crazy няколко пъти се събужда и плаче че я бои гърлото,закусва малко кус-кус и това й е яденето,отдеве й дадох Аб преди малко се събуди и се закашля и съответно повърна малко  #Cussing out
Нямам думи за градините-при нас децата са малко и защо ли   #Crazy Сега едно по едно почват да капят като круши,щото някой е вкарал вируса.Преди седмица и половина пихме Аугментин за зелени сополи,съпроводени с кашлица,под домашно лечение и сега пак.
Ума не ми го побира да си пратиш детенце болно или с неясно здравословно състояние.
А колко струват лекарствата няма думи....и то все до Аб се стига.
Дано оздравее до 14 да си духне свещичка  Heart Eyes
На всички минали рожденици ,да са здрави,ведри,щастливи и послушни-другото си е ежедневие!
Идват най-хубавите празници за всички ,дано сме здравички и да си ги посрещнем !
Това е за сега от нас,много целувки!
Виж целия пост
# 423
Здравейте!
И ние сме от стоящите вкъщи, лекуващи се от градината. Андреа ходи 3-4 дни в края на сертември/началото на октомври и досега все сме си вкъщи. Много й хареса в градината, но не мога да си пусна детето да прихваща нови и нови вируси с отслабена имунна система, бореща се със сополи и кашлица. Цял месец пие милото сумати сиропи за кашлица и не спира и не спира. Иначе жизнена, играе, скача, но аз си усещам, че не е наред. На края направихме снимка на белите дробове и - бронхит. Сега приключваме антибиотика, но кашлицата не е напълно изчезнала. И не мога да разбера как си пращат болните деца с лека ръка в градината  #Crazy
Сега продължаваме да си седим вкъщи, нямам на кой да я оставя и се надявам да се закрепи за известно време и чак тогава пак ще я пусна да ходи в градината.
Да оздравяват всички дечица!
Виж целия пост
# 424
И ние сме си в къщи, подготовка за вадене на трета сливица. Днес сме на прегледи и ще пиша за резултата. А за болните по градините се нервирам от миналата година ама...явно няма начин, то като си има небрежни родители - има си, а и лекарите като издават бележки...а иначе и аз не вярвам, че нямат друг вариант като са болни децата. Аз правя хиляда упражнения, отпуски, болнични, карам си се с шефа и си пращам детето на 130 км за да не е болно в градината, така че и другите трябва да намират варианти. А като ги видя със зелените виснали сополи и като ми кажат, че са здравиии....полудявам...ама се надявам да лепим по-малко вече.
Ние за съжаление ще празнуваме само в тесен възрастен кръг, че ме е страх да го заведа в детски кът, че да не лепне нещо, а трябва да сме съвсем здрави за операцията...догодина ще наваксаме .
Хайде весел празник на всички с предстоящи РД, бързо оздравяване на болничките и крепко здраве на всички!
Виж целия пост
# 425
И ние, живот и здраве, ще празнуваме само в супер тесен възрастен кръг. Криво ми е, че няма да има дечица да си играят, но ще се постаря поне навън на открито някъде да я заведем да играе. Не мога да рискувам да ми дойдат "здрави" деца със сополи на рождения ден... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 426
Здравейте,
Честито на празнуващите и празнувалите. Да са живи и здрави , много игри и детски смях!

На болничките - бързо оправяне!

Ние от понеделник сме на градина, бързо свикна сякаш, дано и редовно да ходи. За болните деца по градините не мога да коментирам още, но моята гледна точка е малко по различна от вашата. Аз се притеснявам да водя детето си при други деца, когато е настинала, но нямам нищо против да събирам детето си с леко настинали деца - хрема, кашлица...само да нямат Т. Смятам, че не  е правилно да пазим детето от всички бацили, а и ми се струва невъзможно....та те са навсякъде - на улицата, в автобуса, в магазина, дори самите ние може да предадем някоя настинка на детето без самите ние да се разболеем.....
Как ще си изградят имунитет, ако не се сблъскат и не се преборят??? Разбира се, никой не ангажирам с мнението си, само споделям. Всеки родител най-добре преценя кое е добро за детето му   Peace

Ани
, ако приемаш съвети не бързайте с махане на сливицата. Допитайте се и до други мнения и решение на честото боледуване.  Hug


Виж целия пост
# 427


Да ви почерпя виртуално за рождения ден на Косето. За поредна година сме на тема Маккуин и всичко е с него - торта, дрехи и подаръци. Изобщо не се опитах да се намеся в избора на торта и дребния беше много щастлив с каква "ногу специална" торта ще черпи децата в градината. Остава да го закрепя здрав до събота, когато е партито с другите му приятели.

Диде, да ти е жив и здрав Момо и много да те слуша!   bouquet
Виж целия пост
# 428
Иве, да ти е жив и здрав дивака!!! Да те слуша и радва!!!

И ние сме на тема Маккуин, след малко ще кача снимки - направих само 3 и ми свършиха батериите на фотоапарата  Close Празнуването ще е в неделя, ако не сме болни до тогава. ЩЕ правим прощъпулник на хлебарката и ще ги комбинирам с РД на Момо, но само роднини и 2 съседски деца, които НЕ ходят на градина  Mr. Green



Ей го човекО
Виж целия пост
# 429
Ихааа, страхотни торти и чудни идеи ми дадохте (ако успея най-накрая да докарам червен цвят, а не бонбонено розов)  Mr. Green

Да са ви живи и здрави момците  Hug

Снощи дребният ми взе акъла. Намерил една книга с упражнения и задачки за деца 3-6 години, донесе ми я и седна да се занимава. Питам го кое какво е, достигаме до една страница, на която имаше написани числата да пет. Тръгвам да я подминавам и диването ме спира и казва, това е числото едно, това две и така до пет без грешка. Позадълбочих упражненията и се справи с всичко, дори с това кое е повече - 5 тромпета или 4 китари  Shocked Събра 2+1 и каза, че е 3 (защото при 1+2 мислех, че просто продължава редичката и си брои, ама явно не било така). И се е хванал да ме пита за думички на български. Най-вече животни. Трудно му е да ги каже обаче. Имаме си "офлЮф", "кокенука","исица" и "цица"  Mr. Green (последното е птица, за недосетилите се). Калинка, заек, мечка, коте и куче се казват нормално  Mr. Green

Но е страшно горд като го похвали човек. Иска да учи нови неща, все пита. И учителките това казаха - бил първа писта за учене, белите ги правил следобяд, като му доскучее  Mr. Green
Виж целия пост
# 430
ЧРД на Косето и Момо! Здраве, радост и много весели игри!   Hug
Виж целия пост
# 431
Ч.Р.Д на Косето и Момо! Да са здрави, весели и щастливи! Весело празнуване! newsm59 newsm59
Виж целия пост
# 432
Честито на рождениците   bouquet Много здраве им желая Simple Smile
Уф тези болести и на мен са ми болна тема. В събота трябва да празнуваме рождения ден на детски център с приятелчетата от квартала, ако не се разболеем де. И не мисля да го лишавам от компанията им(всички ходят на градина)
Марти всеки ден се връща от градина с научено нещо ново, я стихче, я песничка и въпреки че боледува през 2 седмици не мисля да го спирам от градина. Ами те всички боледуват постоянно. Напълно подкрепям Сиянна , Мартин като беше малък леле постоянно треперех да не го разболее някой, не го водех в Мола, не го вкарвах в магазини, луда работа...и какво разболее се 2 пъти в годината и стигаме до болница с бронхит или пневмония. А сега вярно че боледува мноого често, но пък изкарва лесно, значи организма се преборва с вируса без да стават усложнения. Предпочитам да е сополив през седмица две и до там, отколкото да висим по спешните. Или пък да си го държа вкъщи до предучилищна че да не боледува, ами тогава като тръгне тепърва ще свиква с "градинския сопол" ...да не говорим каква джунгла е в градината и училище и как трудно децата приемат "новите" Вярвам на майките около мен, които ме окуражават че във 2-ра група ще намалеят болестите. Това което дава градината няма как да се научи вкъщи, най-вече детето да намери своето място сред това малко общество. Например лятото на Марти постоянно му вземаха играчките,не му ги  връщаха, а ако си ги искаше го биеха. Сега вече отива и ясно си казва "дай ми тротинетката" ако не му я дадат си я дърпа, а ако го ударят се защитава и понеже е силен повече не го закачат. Оня ден в градината докато снимах тържеството едно дете го ухапа, но Марти изобщо не се трогна, заобиколи  и не го отрази. Ето това е вид справяне, той занапред ще знае че това дете хапе, другото пък плюе примерно. Вчера ми каза учителката, че се е сбил с едно дете. Имаше синьо на челото. Но като го питах изобщо не беше разтревожен. Сблъсква се с различни характери и ще намери своето място в тази група. Ето това е трупането на опит. Станал е много смел, влиза в градината горд и излиза в добро настроение. Пораства и мама не е по цял ден до него да го пази. И изобщо не ми се жалва кой го бутнал, кой го ощипал и т.н.
Да, не ми харесва да има болни деца в групата, но и да мърморя и да не мърморя все тая. Каквото за нас, такова и за другите.
Виж целия пост
# 433
Честит рожден ден на Косето и Момо! Много да са здрави, весели, игриви!
Виж целия пост
# 434
Абе, хора, вашите деца слушат ли??? Щото Симона направо ме побърква от непослушание.....  Cry Аз си мисля, че едва ли има по-непослушно дете и направо съм се отчаяла вече. Само бели и глупости измисля. За всяко нещо,в ежедневието, което се налага да направи, са нужни многократни молби. Просто няма нещо да кажа и тя да е съгласна с мен. В никакъв случай не съм някакъв цербер и не очаквам детето ми да е робот. Имам предивд съвсем обикновени неща като да отидем някъде, да ядем, да правим нещо, особено да облечем нещо определено...п Сутрин не мога да я вдигна от леглото. Явно й се спи и е супер крива. Не иска да се изпишка, не иска да се облича, не иска да ходи нито на градина, нито при баба си.... Изобщо всяка сутрин денят ми започва с рев от страна на Симона, разни невероятни капризи и в резултат закъснение за работа.  Sad На всичкото отгоре уж се опитвам до последно да си сдържам нервите, но почти  всяка сутрин се налага да й  се скарам, за да се осъзнае и после ми е гузно и неприятно.  Sad Вечер пак не мога да я накарам да си легне. Сигурно по цял час я увещавам, че е време за лягане. Постоянно се дърпа с кака си. Бе изобщо не може да стои мирно и спокойно да се занимава с нещо.  Crossing Arms Не знам защо се държи така - непрекъснато дза прави бели и лудории. Смятам, че не я лишавам от внимание, за да си го търси по този начин. Като изключим приготвянето на вечерята, през цялата вечер се занимавам със Симона. И вече преди заспиване си четем приказки. Ужасно ме побърква тази лудница. Как пък не разбра, че като прави бели или се тръшка и реве за разни простотии, ме ядосва и после й се карам, че даже я и бия?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия