НОЕМВРИйската дружина върви към третата си година!

  • 71 246
  • 727
# 435
Честит рожден ден на Дани и Калина! Да са живи и здрави, да се смеят и лудуват и много радост да носят!
Честито и на останалите рожденници!


Утро, намирам себе си в много от твоите думи и според мен грешката е в нас. Трябва да му отпуснем края....и да я караме по леко...какво като не всичко е наредено и подредено, какво от това като нещо не върви по план.....Поне аз съм така, искам всичко да е перфектно, старая се всичко да е идеално и нещо като не се получи го приемам за голям крах, а малките явно усещат напрежението и несигурността в нас и се възползват....сигурна съм без да го правят нарочно.....Сега процедирам по друг начин, питам я спокойно и съм готова да приема отказа и, обяснявам без да се ядосвам ни вътрешно, ни външно и се усмихвам през цялото време, като се цупи и тръшка не и обръщам внимание или я закачам, гъделичкам да се усмихне и тя. Много ни е забързано и натоварено ежедневието и си го изкарваме на децата, което е жалко.....Дано не съм те обидила с нещо без да искам! А аз само казвам как е при нас, ти най добре знаеш как е при вас  Hug
Усмихнат ден на всички!  Hug
Виж целия пост
# 436
Просто възрастта е такава според мен ooooh!.
Много добре разбират вече кое е правилно и кое не Naughty.
Всеки ден си разказваме, че е вече голям и големите не правят това или онова, но не!
Даже сутрин се събужда и ми обяснява: "Йоши е вече голям, не бива да блъска Яни, Яни много ще го боли. Не бива да крещи по стълбите...." Е такива.
А с Яни какви ги върши, просто бедна ви е фантазията. Ако оцелеят през следващата една година, когато се надявам Йоши поне малко да започне да слуша, ще са много калени в битки за цял живот...

Честит Рожден ден, мили деца  bouquet!

От все сърце ви желая здраве, усмивки и прекрасно детство!
Виж целия пост
# 437
Здравейте момичета!

Да почерпя за порасналата ми Калинка Малинка



Райка цяла сутрин тренира да честити на кака си  " кака ден ден"

Всички болнички бързо да оздравявате, това си е нашия месец всички трябва да сте здрави и весели!

Честито на всички рожденици !
Виж целия пост
# 438
Валя, да ти е жива и здрава рожденничката!   Hug Много весел празник ви пожелавам!

Сияна, не в никакъв случай не си ме обидила. Аз често си блъскам главата да открия в себе си някаква причина за поведението й, но... Вярно, че съм изнервена от ежедневните грижи. Но и голяма част от нервите си дължа именно на тръшканиците на Симона. И все едно съм в някакъв омагьосан кръг. Най-много ме дразни като реши да реве/хленчи за нещо си. И не престава въпреки всякакви обяснения, молби, игнориране - абе всичко, за което се сетите е изпробвано. Тя е изключително привързана към мен и ме предпочита пред другите от семейството. През август бяхме в лятна отпуска и прекарахме 3 седмици неотлъчно заедно. Тогава забелязах положителна промяна в нея - бе станала по-спокойна, по-кротка, бе-голяма все едно... Но като тръгнахме пак на работа и градина, се върнахме крачка назад към непослушанието и капризите и ревовете за глупости. Явно й се отразява добре да сме си вкъщи заедно, но какво да се прави като трябва да ходим и на работа?! А не мисля, че я лишавам от внимание - играем си, говорим си, гушкаме се, целуваме се, всеки ден си казваме, че се обичаме... По цяла вечер основно се занимавам  с нея. Освен това в събота и неделя непременно сме заедно и вършим нещо забавно. То не че нашите баби са се скъсали от желание да я гледат, но в почивните дни и аз искам да са си при нас децата.

Абе дано доживея да стане по-кротка и послушна тая Симона!  Praynig
Виж целия пост
# 439
Ч.Р.Д на Калина и Дани! Да са здрави и щастливи!

Алекс се е сдобила с някакъв кофти вирус от градинката. Вчера повърнала веднъж в градината, снощи цяла вечер беше с 39С и гърлото и е зачервено. Тая сутрин съм я влачила до докторката, много е крива. Докторката изписа АБ, под заплаха че ако започне да развива гнойна ангина ще вдигне и 40С, но аз реших да пробвам с хомеопатия и купих Тонизилотрен (май така беше). Сега чакам да се разболея и аз, защото винаги съм в кюпа с децата Crossing Arms.

 Утро, аз и с двете си деца не мога да се оправя. Сутрините ми са същите като твоите, и Алекс всяка сутрин плаче, нито иска да ходи на градина, нито да е с баба си. Напоследък взе да предава важности и инати, аз си го обяснявам, че е от възрастта или на нас си изкарват натрупаното от градината. Баткото ми е тежък случай, нищо не мога да му кажа ooooh!, веднага започва с протеста и реве. Нито един път не мога да го накажа, просто не издържам  на сцените. В резултат на което повтарям по сто пъти едно и също, а той дори не ме отразява. Вината си я намирам основно в себе си, защото съм много добра, а това си е "мечешка услуга" за детето и изпробват до къде могат да стигнат. Лошото е че таткото ни никакъв го няма, вечно е зает. И като се върне, само вика безпричинно или го играе добрия родител и ги защитава и отмята моите наказания. Лично аз не мога да се справя с децата си, чувствам се безсилна в много ситуации и непрекъснато се обвинявам, най-вече че не мога да им отделям достатъчно време.
Виж целия пост
# 440

Да почерпя за моето пораснало момче! Да ми е живо и здраво и мнооого щастливо!
Честито на Калинка и на другите рожденници!
Сияна, не че не приемам съвети, просто доста варианти опитах и всичките - неуспешни. Той е винаги хремав и на всеки 2-3 седмици пие АБ...опитах да пропусна изписания АБ на 2 пъти - първия път направи двустранна пневмония, втория само бронхит....и на класически хомеопат го водих, и на планина и имуностимулиращи препарати му давах и какво ли не...това е последното неопитано....според педиатърката точно там се задържали бактерии и не позволявали да мине без АБ.
Утро, и Дани има моменти на бсолютно оглушаване, а затръшка ли се веднъж и цял ден остава така...няма оправи. Аз го отдавам на различните мнения в мъжо за възпитанието...дядо му е военен и няма тънпън, пък аз съм мека Гана и дребен му е ясна картинката. Качва ми се на главата и хич не му пука, а и аз се чувствам малко виновна, че ми е кофти работното време и не всяка вечер съм в къщи и съвсем се оставям. А за сутрините - ние имахме ритул - като стане гледа филмче и яде нещо малко (бисквита, банан, меденка) за да се разсъни и после тръгваме за яслата. Отнема малко повече време и се става не в 7, а в 6 и нещо, но спевтява доста нерви. Наистина ти стискам палци, че е ад да ти започва така деня.
Виж целия пост
# 441
Ани, дано с операцията проблемът веднъж завинаги се отстрани Hug.
Понякога се налага да взимаме тежки решения и е важно да вярваме в тях Praynig.

Като се обърне каруцата иначе - пътища много... Аз много страдах заради Йошковата интервенция миналата година (какво ли не изчетох, само и само да се убедя, че не е било наложително и да се самообвинявам още повече), но вече знам, че е било напразно. Неизбежна беше. Яни е със същия проблем, консултираме и други лекари - през същото ще се наложи да премине. Това е.
Избора не винаги го има. А с хомеопатия не се лекува всичко за съжаление Peace.
Виж целия пост
# 442
Честит трети рожден ден Калина и Дани!!! Растете здрави, щастливи, усмихнати!!

Вита, бързо оздравяване! Дано не те прихване и тебе  Praynig Тонзилотрен взех за децата, давам им, но съм многоооо скептична  Thinking

Излязоха ни резултатите от гърления секрет - Мая е чиста, Момо е със стрептококи  Close Това освен с АБ, май няма начин да се разкара, нали? Той и наче е пушка, нищо му няма, само тия пусти налепи...Утре ще видим какво ще каже педката.

Нану, това с биенето... ужас! Момо гледа един филм тука, "Стъклен дом", как правеха сърдечен масаж на главния герой и постоянно тръшка Мая и й натиска гърдите, ама направо й скача отгоре!!! А за пишките - действайте сега, че на дърти години е още по-гадно! Както казва майка ми - по-добре то да палче, отколкото майката!!! Стискам ви палци  Hug
Виж целия пост
# 443
Диде, Йоши хвърля Яни от масата в хола, тя е нисичка - 60 санта... Както Яни е легнал върху нея по корем (качва се от дивана), така Йоши го засилва и го мята на три метра. При което Яни пада по корем, като самолет каца #Cussing out...
Това като видях и ми се настръхнаха космаците по врата, другите неща са направооо бели белички и кахърченца Shocked...

Иначе днес скача от масата, колкото и да повтарям "не", да се карам и т.н., все едно със стената говоря. Абсолютен пън, като баща си Mr. Green. Но в един момент излизам от стаята и чувам ТУП плюс кански двоен рев, връщам се - Яни реве, Йоши реве. Викам си, туй му се метна пак отгоре на дребното. Хуквам да прегръщам Яни да го успокоявам, поглеждам ревящия Йоши, който според мен вече преиграва (щото нали като са двама и се борят за внимание Crazy), зъбите му кървят ooooh!. Викам "Видя ли сега, ще останеш без зъби, ей! Ще скачаш ли пак?" - "Не!". Да видим, сигурна съм, че след малко пак се започва...

Така е за чурките Peace. Йоши в момента си играе, нищо му няма, само радост голяма. Да видим кога ще уговаряме термин с хирурга за Яни Praynig...
Виж целия пост
# 444
На Радост стрептококите ги лекувахме с Антибиотик!От направената Антибиограма ще си покаже кой Аб ще повлияе!
На всички с проблеми ,стискам палци да се вземат рационални решение и да завърши всичко с максимално добър край!
На изминалите тези дни рождени дни,само здраве,много весели игри и истински приятели!
Радост е по-добре,но кашля  Crazy
Ще пиша пак,целувки на всички!
Виж целия пост
# 445
Честито и от нас на рождениците Simple Smile
Ани стиснати палци за процедурата да намалеят болестите след това.
Виж целия пост
# 446
честит рожден ден на Калина и Дани  Hug Да растат весели и умни деца  Hug

На Дани специално много, много здраве желая, че се измъчи милият  Hug Дано вече да приклЮчи с болестите  Praynig

И ние имаме същия ритуал след ставане - мята се на канапето, гледа филмче и гризе закуска, че в градината дават само по нещо мъничко към 9 и 30 ч. - я плод, я морков  Mr. Green
Виж целия пост
# 447
mamaAnna, честито рожденник с малко закъснение! Да ти е жив и здрав!

На нас също ни излезе секрета - отрицателен. Имаме съмнения за алергия. Което май си е по-лошо и от болест.... Наистина имаме проблем с мухъл през студения сезон и то точно в спалните. Уж през седмица обработваме и така да се каже не се задържа някакъв видим мухъл, но на мен вече леглото ми мирише на мухъл.  Sick Ще търсим нова спалня.  Rolling Eyes

Чакаме си вече с нетърпение рожденния ден. Постоянно ни обяснява Симона, че ще става на три годинки. И ме пита кака й на колко ще става. А каката иска парти без родители. Ама няма да я огрее. Последно решихме да посрещнем компанията вкъщи. Като се сетя миналата година бяха само момичета и щяха да срутят блока.... Налагаше се да им правя забележка на няколко пъти. А сега ще има и момчета. Та вариант без родителски контрол не ми се струва възможен. А ние с мъжа ми си седим дискретно в другата стая, де - какво толкова им пречим???? /Симона горката ще бъде командирована при някоя от бабите./
Виж целия пост
# 448
Честит рожден ден на Калина и на Дани! Здрави, щастливи и безгрижни!

Мислех си, че само аз не мога да се справям с Андреа, но като ви чета, то явно си е от възрастта. И желанието ни да бъдем добри. И аз повтарям по стотици пъти, но изобщо не ме чува, за всяко нещо се пазарим с часове - от обличането, до храненето, до излизането, до прибирането, абе за всяко нещо. Направо откачам по няколко пъти на ден.
А и вижда, когато нещо ме дразни и го прави нарочно. Иначе, когато иска, е супер разбрана и умна, и добричка. Да са ни живи и здрави!

Виж целия пост
# 449
Утро, дано не е алрегия.. ние сме в къща и всяка стая е с отделно отопление - зимно време и ние имаме мухъл. Лошото е, че всичко е от дърво и не може да се третира с нищо (или аз не знам, че може..). Имахме идея да си купим влагоабсорбатор, но на ток, обаче все не стигат парите. Гледам да проветрявам по-често, но сутрин по прозорците винаги има конденз. Леглото ви с дюшек ли е? Момо спеше на дюшек, но скоро ми замириса на мухъл и веднага го разкарах. Сега е с матрак и се надявам той да не прави такива проблеми.
За гърления секрет - пеницилинов АБ ще е, те са за стафилококи и стрептококи, ще видим педка каво ще изпише.
Шамс, браво на Фафи, че така се разбужда. Момо се разсънва в колата, малко преди градината  Grinning дано там да закусват стабилно, у дома не яде нищо преди това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия