Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са основните теми, обсъждани в публикациите?
Какви са някои забавни моменти, споделени в публикациите?
Какви са някои забавни коментари и реакции, споделени в публикации?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са основните теми, обсъждани в публикациите?
-
Какви са някои забавни моменти, споделени в публикациите?
Някои забавни моменти включват случаи, когато лекари и акушерки са се шегували с бъдещите майки. Например, те обсъждаха боядисване на косата преди раждането или споделяха смешни коментари по време на прегледи. Те също така разказаха истории за циганки, които твърдяха, че са бременни, но всъщност бяха в ранните месеци на бременността си.
-
Какви са някои забавни коментари и реакции, споделени в публикации?
-
Какви са някои забавни преживявания, които жените споделят по време на раждането?
-
Какво е окситецин и за какво се използва в системата?


На всичкото отгоре беше неделя и на смяна имаше 1 лекар и 2 акушерки. Бяхме 4 жени в предродилна, като на едната се наложи да и правят спешно секцио, а дойде и още една за планово секцио и мен малко ме забравиха. В 11 часа успях да докарам прилично разкритие, сложиха инжекция и ме вкараха в родилна. Стигнахме до момента с напъването. Аз уж напъвам, ама според акушерката не достатъчно. По едно време изчезна някъде и като се върна каза "Доктора даде зелена светлина за епизиотомия". А аз "К'во?! Никаква епизиотомия! Не искам да ме режете!". "И аз не искам да те режа, моето момиче, ама като не напъваш няма как да излезе бебето." Трябва ли да казвам, че започнах МНОГО старателно да напъвам?
Синът ми се роди в 11:50 и понеже имах леки разкъсвания се наложи да ме позакърпят. Сложиха малко упойка и започна лекаря да шие. Или упойката беше много малко, или шевовете бяха повечко... Към края започнах да усещам и да охкам:
После персонала само се шегуваше с мен,че съм им поставила рекорд за бързо раждане .
Малък зъл киборг, твоята история е почти същата като на една приятелка, само че тя оше малко и е щяла да роди в колата, защото са били на около 30 минути път до болницата. Каза, че мъжът й викал през отворения прозорец на движещата се кола на дежурния от охраната в болницата, за да вдигне бариерата и да не ги бави.
. На 22.03. се събудих в 4 през нощта от рязка болка и изтичане на води. Въпреки че беше 3 седмици преди термин, нямаше как да объркам водите-течаха много силно(и между другото не спряха да текат до 12,20-когато родих). В тази тема бях чела, че мъжете много се стряскат когато стане време за тръгване към болницата, така че се изкъпах, пих кафе, взех си багажа и чак накрая събудих мм. И факт- така се ошашави, че за секунди се строи на вратата

.Няма да ви казвам каква му беше изненадата ,когато се връщат нашите двама герои превъзбудени и притеснени,понеже ги бях предупредила по телефона че ще раждам още в тоалетната 
.Така си остана в непокътнатата поза и след като дежурния доктор, който не бях виждала дори нахлу в стаята за проверка на разкритие (уж) само ,с което ми разказа до такава степен играта от неочаквана болка,че сърцето ми сякаш спря за секунди и докато се усетя да продумам и дойда на себе си от шока -вече нямаше и следа от него ,естествено ММ не беше разбрал нищо какво се случва
А всичко това се случи ,понеже като пристигнах в болницата моя доктор ме посрещна с думите: "Само ще отскоча до вкъщи да се изкъпя и преоблека и се връщам, защото преди теб имах едно след друго 3 раждания и виж ме на какво приличам
" Но нека уточня : водите ми бяха изтекли в 13 часа на обяд ,приеха ме в предродилна едва в 18 и проверката на разкритие се случва в 21 часа ,която беляза началото на пълната лудница дефакто и започването на същинските процедури за раждане
И аз като се мобилизирах с 3 напъна го родих -не можаха да повярват чак и не спряха после да ме хвалят "Ние те мислехме за някоя лигла и през цялото време не вярвахме че ще успееш,а ти ни скри шапките и роди като по учебник !" И как иначе като бях пред изгубване на съзнание вече от немощ и зор 