Име като за Иван, но "завоалирано"

  • 11 611
  • 66
# 45
Кой се мъчи и кой се пъчи...

Какво пък чак ще питат и разпитват родителите, дали дядото/бабата се кефят на името.  Thinking
Виж целия пост
# 46
Кой се мъчи и кой се пъчи...

Какво пък чак ще питат и разпитват родителите, дали дядото/бабата се кефят на името.  Thinking


когато кръщаваш на някого дете ( Ако въобще ще го правиш )  е хубаво поне да си наясно с мнението И ОЧАКВАНИЯТА на човека на който ще кръщаваш иначе става доста куца работа, често съпроводена с куп неочаквани и неприятни реакции. ако бабата и дядото "не се кефят" на избора по добре родителите хич на не си "хабят патроните'...
Виж целия пост
# 47
 _re_ge, в грешна посока разсъждаваш.
Ако родителите искат да кръстят дете на баба/дядо, то името се избира по тяхно усмотрение. А ако баба/дядо не го харесват си е тяхна работа. Все пак и те са имали деца, да са си ги кръстили както на тях им се е харесвало.
Иначе отиваме в 19-ти век и щом е Пенчо, трябва да е Пенчо. Да, да... айде и няма нужда  Stop
Нека се даде право и родителите да имат думата.
Виж целия пост
# 48
Ако трябва да съм честна Калоян е хубаво име,но няма хубаво умалително.Аз много харесвам името ИВЕЛИН!!!Пак е производно на Иван  Peace
Виж целия пост
# 49
А как е хубавото умалитено на Ивелин?

Калоян - Яни.
Виж целия пост
# 50
На Ивелин -Иво-кратко ,ясно и лесно!!Предложението за Яни звучи добре!!
Виж целия пост
# 51
Толкова ми харесва Калоян за голямо момче и мъж, че не бих търсила умалително изобщо. Докато е малко момченце - да, може би Кико. Thinking  Ивелин... не, по-"момичешко" ми е. Peace

Леко раждане на авторката!
Виж целия пост
# 52
Големият ми брат се казва Калоян и понякога му казваме Царски. Но най-често на цяло име де.
Виж целия пост
# 53
Авторката на темата си има син - Ивайло.
Да е жив и здрав! Страхотно име!   bouquet
Виж целия пост
# 54
  bouquet
Виж целия пост
# 55
Да е жив и здрав! Много обичам това име!   bouquet
Виж целия пост
# 56
Втори наследник предвид годините ни (38 и 43) и десетгодишното чакане на сегашното ни чудо на чудесата, не се очертава, така че компенсация няма как да има за моите родители, пък и честно казано, не заслужават такава (това е, обаче, доста дълга и неприятна тема за разговор, пък и не ѝ е мястото тук Peace), Просто искам име, което да ме "хваща" за сърцето, да не е обременено покрай неприятни спомени за хора или навяващо ми асоации за нелицеприятни такива и просто да го усетя като името на нашето съкровище Wink
Или го кръстете на свекър/ свекърва /който заслужава/ или на никой! Изберете едно име, което "да хваща сърцето" и нека е здраво бебето ви Peace
Виж целия пост
# 57
Честито!!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Много щастие на малкия Ивайло!!!
Прекрасно име!
Виж целия пост
# 58
Честито!   bouquet
Виж целия пост
# 59
Брадичке, да ти е честито малкото щастие Ивайло!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия