За ДЕКЕМВРИйки половината се мина, със сладко бебе на ръце ще посрещат новата го

  • 25 217
  • 740
# 240
Много хапчета ни изписват наистина . Но тук има 2 групи специалисти - привърженици на лекарствата и противници . Зависи при кого ходиш. Единият ми лекар ми изписваше 3 пъти  по 2 утрогестан за кървенето , а другия казваше - нормално е , няма индикации за проблем - нищо не се пие. Така че зависи от школата - ако имаш двама  лекари , понякога може да имаш и 3 мнения  Mr. Green . Сега пия само витамини и дано да си остане така до края  Praynig. И то витамини е силно казано - ами едни френски с бирена мая и някакви други маи - Top Levure...  

Пижо , ние пък в неделя поръчахме обзавеждането за детската стая и направо не ме свърта да го доставят - срок на доставката 30 дни  ooooh! . Аз пък ще търся нови перденца , че старите няма да ми паснат . От къде взе тапети ? Чудех се дали да не декорирам едната стена поне  newsm78
Виж целия пост
# 241
Привет,
и нашата ФМ мина сутринта. Бебо беше застанал напреко на корема, та малко измъчи док докато пак потвърди, че е 100% момък. Иначе всичко ни е намясто и наред.... и тежим цели 400 гр. Док каза психически да се подготвя за секцио.....то аз съм си подготвена. По-скоро ще ми трябва психическа подготовка, ако трябва да е нормално......
Сега, след като минаха феталната ехокардиография и ФМ вече сме спокойни и може да поемем към моренце. Нямам търпение....
А за контракциите пия нутри-маг (2х1) и нош-па (3х1).
Виж целия пост
# 242
На мен досега са ми взимали кръв само два пъти, единия ПКК включваща изследване за токсоплазмоза и втория заради изследванията за синдрома на Даун, урина досега само веднъж. Другите ми излседвания ще бъдат септември, ще включват урина и кръв, пак ще изследвст за токсоплазмоза, но различното тук ще бъде теста за поносмист на глюкоза (Test Osullivan). Иначе на всички прегледи които споменах в предния пост, ме теглят и ми мерят кръвното. Корема досега не са ми го мерили нито веднъж, за пръв път от вас чувам за такова нещо.  Peace
Виж целия пост
# 243
Radostche,в Домко има много голямо намаление до изчерпване на количествата.Има интересни модели за декорация.
Виж целия пост
# 244
Ще отида непременно . Много ми харесва там ,че имат комбинации на тапети  , фризове и пердета от една серия   Simple Smile
Виж целия пост
# 245
Пловдивски мами, връщам ви на темата за болницата в която ще се ражда, защото все повече хора ме питат дали съм решила къде. Аз си мислех, че е раничко, но се оказва, че трябвало вече да съм наясно. Аз още се колебая, но все повече започвам да клоня към Селена. Споделете вашите мисли по този въпрос. Thinking
Виж целия пост
# 246
gallichka и аз съм като теб, също се колебая и за момента клоня към Селена
Виж целия пост
# 247
Мисля този път да отида в Окръжна. Преди 4 години бях избрала ВМИ , заради постоянното наличие на екип за спешна реакция , но сега такъв има и в Окръжна болница. В Селена не ми допада това ,че задължително нормалното раждане е с епидорална . Не знам как могат да задължат някой да я ползва , ако не желае , но го правят. Друго ,което ме притеснява в частните болници ( Селена и Торакс) , е че нямат апаратура за реакция при проблеми с бебето и майката . Транспортират директно в големите болници , което отнема време .  Свекърва ми е акушерка в неонатологията на Окръжна. Никога не ме е плашила жената , но като я попитам , винаги има по някой пресен случай , на транспортирано бебе : майката остава в клиниката , а бебето е в друга болница, за да бъде под специализирана грижа . Тези неща ме плашат и за себе си съм решила да се откажа от лукса на частната болница за сметка на бързата реакция , която могат да осигрят в двете големи болници в града  Peace
Виж целия пост
# 248
Radostche аз пък ти се чудя защо ще ходиш другаде при положение, че свекърва ти е акушерка и там където работи вниманието към теб ще е много голямо.
Днес ми казаха 100 % момче. Тайно се надявах на момиченце, ама важното е да се роди живо и здраво. От друга страна пък когато децата са от един и същи пол поне няма проблем да са в една детска. Не че имам две стаи за детски, но един проблем по-малко.
Виж целия пост
# 249
За хапчетата - много зависи от лекаря. В началото и аз имах оплаквания, повръщах до несвяст. И още повръщам де, но значително по-рядко. Нищо не са ми изписвали, после ми започнаха мигренозните пристъпи - също. Само ми каза какви храни да не ям, за да не получавам силно главоболие, тъй като може и някои храни да го провокират. Както доста от вас бяха писали за течение, ами и аз имах в петия месец, но доста безобидно беше моето де - отново никакви медикаменти, нямало нужда. Точно така се и случи за 10-ина дни отшумя. Добре че не пих нищо на своя глава.
Виж целия пост
# 250
Мимето и Анчето браво за хубавите резултати на бебчетата,на останалите  Praynig дано всичко е наред. Да кажа и аз при мен до сега са били 4 ехографа,но единия малко се повтори защото смених клиниката Peace Всеки път ме теглят, урина,мерят кръвно,проверяват ме дали са ми подпухнали краката и за разширени вени и ми мерят корема от срамната кост до (според седмицата те си знаят до където е края на плацентата)около пъпа.Кръв 3 пъти като единия беше за болестите в 12-та.
Когато и да кажа на доки за болежки тя ми казва че е нормално.Мен ме боли от време навреме кръста и аз май също имам контракции понякога ако стягането на корема е индикатор,но пак ми казаха ,че е нормално и нищо да не вземам. Пия си витамините за бременни+ допълнително калций(доки ми го препоръча заради бебешкия аспирина който ще трябва да пия до 36 седмица. Дано бебо си  е добре и си чака декември Praynig
Виж целия пост
# 251
на мен ми изписаха ношпа , но не съм пила въобще. обаче от вчера имам едни болки около пъпа, все едно корема ми е малък, а бебето голямо. корема ми се е подул и като стана имам някакви съвсем леки болки, като бодежи. дали да не взема ношпа. дали са контракции това или нещо от матката.
Виж целия пост
# 252
Момичета аз да ви питам нещо... нали се полагат 180 дни болничен годишно... 45 дневния болничен преди термин включен ли е в тези 180 дни?  newsm78
Виж целия пост
# 253
Момичета аз да ви питам нещо... нали се полагат 180 дни болничен годишно... 45 дневния болничен преди термин включен ли е в тези 180 дни?  newsm78

да 180 дни болничен и 45 дни преди термина, но той не е включен.
Виж целия пост
# 254
Момичета аз да ви питам нещо... нали се полагат 180 дни болничен годишно... 45 дневния болничен преди термин включен ли е в тези 180 дни?  newsm78

Не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия