ЮНСКИ ЮНАЧЕТА. Тема 114.

  • 46 049
  • 734
# 240
Христа бързо оздравяване на малката    Praynig
Гого все още покашля и нослето тече, сега до края на месеца няма да ходим на ясла тъй като на 3.11 сме на контролен в София и трябва да е напълно здрав, не ми се рискува да го пратя като се оправи поради причините които изброи Росито. И аз много се дразня на такива родители които си водят болни децата а още повече на сестрите в градината които си затварят очите, разбирам и някой който не може да си гледа детето като е болно , но в крайна сметка то разболява и други които нямат възможност да ги гледат а това,че тровим и излишно децата с АБ. В голяма чуденка съм какво да правим след като се върнем от София да го пускам или да го отписвам...
Виж целия пост
# 241
Христа, дано се оправи бързо Маринка Praynig Аз искам да те успокоя, че и Криско е много див.....те, лелките редовно ме посрещат с думите - Само как на полилея не се бил качил....не спира да говори, имитира сега бебетата, които плачат и се тръшкат....страшно е.
По-лошото обаче е, че редовно е одраскан, а вчера вечерта като го изкъпахме видях, че до кучешкия зъб има засъхнала кръв от хематом. После чистих нослето и в едната ноздра кръв, ей ужасих се, не съм спала от мисли и притеснение какво е станало. Защо мълчат, защо никой нищо не казва, за да питам сега и на директорката съм решила да се оплача.....Дори и да паднал, той се е ударил много лошо....ми толко ли е трудно да кажат поне, все едно аз няма да видя.А, когато го доведе вчера видимо имаше една драскотина над устата, не обърнах внимание/то при нас е ежедневие/Не ясла, а цяла война!
Виж целия пост
# 242
В нашата ясла пускат сополиви и кашлящи хлапета на поразия  Cry Даже тези болежки не са основание да не допускат децата  Sad Не приемат само с температура и още едно нещо  ooooh! Това по думите на сестрата Shocked Малкия засега е добре, не се е разболявал, но да видим докога (аз напоследък всяка седмица му давам един ваканционен ден, така че ходим на ясла само 4 дни седмично) При този "контрол" едно да е болно и почти цялата група сигурно ще се разболее ooooh!
Иначе ако не броим това, което изобщо не е малко, съм много доволна от яслата. Стелиян се опитва да бъде съвсем самостоятелен. Е, не всичко му се отдава, но вече се храни абсолютно сам с лъжица, доста сполучливо се съблича и облича, много повече говори, знае няколко песни даже...
Скорошно оздравяване на Маринка!
Виж целия пост
# 243
Здравейте от още една работеща мама  Simple Smile
Марина вече свикна с яслата, лелите много я хвалят, че е послушна и самостоятелна, не създавала никакви проблеми. Но все още си плаче като се разделяме на входа, но като влезе и млъква. От вкъщи тръгва с желание. Но днес не е на ясла, защото имаме разстройство  Sad
Аз от началото на месеца съм на работа. Първите дни ми беше ужасно криво, но вече свикнах, че ще работя. Пък и като съм на работа ми минават по бързо дните.
Sv, все повече се убеждавам, че си имаш едно прекрасно умно момче.
snowwhite, включвай се често да ни разказваш за вас.
hrista, как е днес адашката? Според мен няма нищо лошо в това да ти е оправно и оперено детето, напротив, такива деца успяват.  Peace
petia, успех и на теб с работата и въртележката.
anjeelina,  Hug
mamamecana, защо не разпиташ Криско, какво се е случило. Аз Марина редовно си я разпитвам и много си говорим за яслата.
ivi_81, браво на момчето. И Марина вече я наблюдавам колко се е променила и как всичко прави сама. Много ме изненада и с репертоара от песни, които знае. Аз едва преди няколко дена разбрах колко много песни е научила. Тя не ми беше пяла, докато една вечер като си легнахме и тя ми вика: "Мамо пей песничка" И аз започнах, а тя пее с мен, после втора, трета и т.н Ами всички песни които се сетих изпях, а тя заедно с мен, изненадах се, че знае токова много. И накрая вече не се сещам никоя песен и тя вика да пеем за тортата. И започнах аз тра-ла-ла на РД ела........изпяхме тази песен и тя вика сега друга песен за торта, чудя се аз коя, а то Happy Birthday  Simple Smile Определено много песнички е научила, нямаше песен която да запея и тя да не знае. Към някой песни си има програма с ръцете и краката. Сега почти всяка вечер преди да заспи пеем  Grinning
Джерииии, хайде, драсни някой ред. Какво прави Мо, направихте ли стаята?
Анито, и тя не е писала скоро. Как сте?
Виж целия пост
# 244
Ще драсна, разбира се  Hug
Добре сме ние. Изкарахме някакъв вирус с таткото, явно сме много кекави, щото Мони кихна два пъти и това беше. Пу-пу! А татко и беше цяла седмица болничен.
Стаята е готова. Чака само някой да закачи кошовете за играчки по тавана.  Сега съм на тема малка  маса за хранене в кухнята Grinning Икеа ме зове  Mr. Green
Мо е неспасяема! Последната и идея е да влиза в гардеробчето ѝ и да рита по вратата докато не се откачи. Това когато не скача от велоергометъра върху фотьойла. Постоянно с нещо ме занимава.  В период "мама е част от мен е" и постоянно е тичане след мен. Като ида в друга стая след не повече от минута се чува " Мамоооо, къдеее сииии?" Идва при мен и с тон ми казва" Мамооо како па'ис?" "Защо?"   кара ми се с една дума, че нещо не съм по плановете ѝ. И на двете много ни липсват децата пред блока. През деня повечето са на градина, а вечер са си по домовете, но се надявам да се сбъднат синоптичните прогнози за идните две седмици.
Най-спокойните ми минути са когато рисува, за щастие много обича, но нещо започнаха мистериозно да изчезват пастелите...
Нина, бързо да се справи с разстройството прекрасната ти певица!
Петя, и то мен успех!
Св., евала на твойто момче!
Бързо оздравяване на болничките!
Виж целия пост
# 245
Хах, момичета, докато вие хвалите Боби, той се усети, че всеки ден ще е това с градината (и аз не знам ясла или градина да й викам, те имат там 2 групи само, той е в малката и се водят градина) и започна повече да плаче докато е там. Пак си е влизал геройски сам вътре миналата седмица без да плаче, но възпитателката сподели, че след това се е разплаквал за мен на няколко пъти и че изглежда по-стреснат отколкото в началото. Повече е гледал, отколкото да се включи в игрите на другите деца. Иначе казаха, че в сравнение с други деца, адаптацията му минава леко, ама на мен не ми се вижда вече толкова леко. Междувременно, и него го връхлетя първата болест, започна с хрема, после температура за кратко, болки в ушите, а вчера докато му разказвах приказка за лека нощ установих, че не ме чува и бая се уплаших. Има понижение на слуха от вчера със сигурност, говорих с лекаря му, който каза, че е абсолютно нормален ефект от настинката и хремата и да не се притеснявам въобще, но на мен ми е свито сърцето. Днес ще го водя на преглед. Дано не се наложи АБ - той досега никога не е пил... Та правим първата пауза от градината... Отделно започна да се буди през нощта и да иска да легне при нас. Та определено и Боби изживява своята драма с градината, въпреки доброто начало.

Иначе и той е много див и въобще не ме слуша. Няма какво да описвам проявите на безобразно поведение - те са стандартните - рев за глупости, тръшкане, опити да се налага за всичко... После става образцов, до следващия път. И той като Моника все ме вика. По сто пъти на ден чувам много заповедническо: "Мамо, ела!" от някой край на апартамента.

Иви, наистина браво на Стелиян, че е тръгнал на градина и толкова време вече не се е разболявал. Май е голяма рядкост това. Чукам на дърво! Много хубаво и за самостоятелността. Боби като го гледам ми се вижда доста далеч от самостоятелното обличане и събличане. Ще видим кога.
Виж целия пост
# 246
Здравейте, момичета!

Отдавна не съм се включвала и си викам да драсна и аз два реда.

Снежи, честита рожба! Да ти е живо и здраво момиченцето и да ти носи само радост и щастие!

В нашата градина нямам наблюдения да пускат сополива деца. Моите си ходят вече повече от месец без да са боледували (да чукам на дърво). Ели всеки ден научава по нещо ново. Павката стана много смостоятелен, приказлив и контактен. С две думи съм изключително доволна на този етап.

Аз си работя. Използвам си гръцкия език и това ме прави много щастлива. Работната атмосфера е спокойна и се чувствам добре. Денят ми е запълнен от...до. Не ми остава време за почти нищо. Станах много организирана за отрицателно време. Чувствам се много пълноценна от факта, че си оползотворявам целия ден и не ми остава никакво излишно време. И преди съм споделяла, че аз обичам да ми е натоварен графикът.

Това е май покрай нас. Не се сещам за нещо друго, с което да се похваля.
Виж целия пост
# 247
Св. води веднага при педиатъра. Ние три вируса изкарахме вече, но аз още при първо вдигане на температура и веднага при педиатъра го водя. И минава само с инфлуцид, умкалор, сироп за кашлица и т.н. Пресичаме нещата отрано да не се стига до антибиотик. Имам чувството че в някакъв развъдник за вируси го пускам, последният ни изпонатръшка всички в къщи и аз още не съм се оправила.
И Ники все ме вика. Последно време не мога да го сваля от компютъра, което много ме дразни. Научил се е сам да си пуска двата филма за мечо пух, word си пуска да пише, сменя си сам големината  на шрифта и цвета, и една игричка обучителна имаме, влачи нам с мишката картинки - намира двете еднакви от 10 двойки и ги напасва и сам си превключва между всичките тези неща и така. Онзи ден си включил слушалките в  USB-то сам... оправя се човека, схваща. Лошото е, че само с рев го свалям от компютъра.
Такива неща при нас.
Виж целия пост
# 248
Привет и от мен Simple Smile
Аз съм си болна от най-малкото, ама вече свикнах, сега ми е много зле гърлото и Криско е с мен в къщи, че сутринта повърна и имаше Т. И в нашата ясла са все сополиви дечицата, аман вече....
Ще взема пак да почна инфлуцид....то скоро го спряхме, ама нищо Wink
Джери - масата, искам да ти кажа за нашата, която взехме от Икеа. След много обикаляне, че кухнята ми е кутийка е страхотна, разтяга се от двете страни и става квадратна, а затворена е малко правоъгълниче. Много съм доволна, има я в каталога , струва 199лв. и има черна, светло и тъмно кафява и бяла.
Нинче - разпитвахме го Кристиан какво е станало, но той чак на другия ден ни в клин ни в ръкав каза - "не плюеш кръв". Повтори го няколко пъти, като го питаме дали се е ударил и това беше. Лелите и сестрите естествено отрекоха да се случвало в техните смени.....но, ние бяхме решили да не се караме с тях, че съвсем ще спрат да го гледат.
Виж целия пост
# 249
Много е хубава масата, която сте взели. Знам точно за коя говориш, но аз съм се спряла на един по евтин вариант, та няма да е разтегателна. Ходих снощи , но нямаше в наличност, та взехме една малка масичка за на Мони стаята да не сме валат  Grinning
Направо като слушам някои изказвания за яслите и ми става спокойно, че Мони не ходи. Има ли други, които се гледат като нас?
То всъщност днес излизахме на обяд и повечето деца си бяха навън. Явно са болни и не са на градина. Там върлуват вируси със страшна сила, съдейки по кашлиците.
Да са ни здрави дечицата, пък другото не е толкова важно.
Даваха днес по новините за една майка, която се е оплакала, че детето е удряно в яслата. И във форума съм чела нейна тема, но нещата надали ще имат кой знае какво развитие. не са открили проблем в яслата.
Виж целия пост
# 250
Поли много се радвам,че си толкова доволна от работата, рядко се случва напоследък Simple Smile
Джери ние може да се каже че се гледаме за един месец почти не сме ходили на ясла и е под въпрос ходенето му. В нашата ясла имаше случай на дете което е удряно и е започнало да заеква от това, но родителите събраха директорката и учителките и проблема се реши, а най-лошото е че нашия е при същата госпожа...
Св. аз съм така като настина и ме удря и в ушите, и ми заглъхват ушите и чувам по-слабо, но като отмине всичко и се оправям. Единия път се стреснах и ходих на лекар и той ми каза,че едното ми тъпънче е хлътнало навътре и няколко дни след лечението да си запуша носа и да надувам така се оправяло. Заведи го при УНГ.
Джери идеята с кошовете по тавана много ми хареса, чакам снимки с нетърпение (пък току виж сме ви откраднали идеята ) Simple Smile))
Болничките как са?
Ние сме още със сополи и леко покашля.
Виж целия пост
# 251
ninand, Geraldine, благодаря ви момичета  Heart Eyes Не знам, колко дълго ще продължи адаптацията, но за сега е трудно. Габи тръгна да се разболява в неделя и я оставих вчера вкъщи, но новия хомеопат и нацели лекарството за нейното гърло и за по-малко от два дена е готова. Марти от снощи и той болен, но нещо по-бавно се оправя. Иначе е доста жизнен и си хапва, ама ми беше цял ден терсене.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 252
Анджи, то тия кошове по тавана не са наша идея. Гъсеници им викам аз http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=17808
Виж целия пост
# 253
Здравейте,
да се разпиша и аз,че от работа време не ми остава.Не,че се оплаквам,нека има работа,че нещо тук кризата пак ги удря с пълна сила.
Ние сме добре Ванеса ходи на ясла,вече не плаче ,пее много песни на англ.и доста неща се е научила да говори.Че до скоро тя се мъчеше да ги научи на булгарски.
И тук има болни деца в градините,но да ви кажа,дори и да ме порицаете,аз не обвинявам родителите,просто знам,че нямат избор.Тук не се полага болничен,за болно дете,най-много да те пуснат да си тръгнеш от работа на момента.А ако 3 дни не се чвиш на работа,дори и да си предопредил може и да те изгонят,че 100 чакат за мястото ти.Разбира се не оправдавам майки,които си пускат болните деца,за да могат те да пият спокойно кафе.

Поли,браво за работата.Дано все така да ти харесва

Болничките деца бързо да оздравяват Praynig

Момичета Hugдо скоро
Виж целия пост
# 254
Здравейте момичета Simple Smile
Отдавна не съм писала, но нямам никакво време Sad
Започнах от около седмица работа в един сладкарски цех. Засега работата е здрава хамалогия, водим се общи работници и какво ли не вършим, надали дълго ще издържа... Насочиха ме от бюрото по труда и понеже ми е близо и е за майки с малки деца и си мислех че ще ми е добре, но май сбърках.. Вечер не можа да спя от болки новсякъде, страшно съм уморрена, вкъщи все едно бомба е паднала, сама водя и вземам децата с колата на градина, те плачат, мъжът ми само мърка, че не стига, че се уморявам толкова, ами и вкъщи  е един хаос, изнервена съм и това е за минималната заплата, а аз съм с висше образование, затова ли съм учила толкова, 3 дипломи имам...
Та така...
Иначе кумувахме, онзи ден направихме 5 г. семеен живот и ходихме на Хисар малко на СПА та там се размазах от глезотийки поне..
И това е около мен.
Ще се постарая на наваксам и да съм в час с новините.
Пожелавам ви здраве на вас и на вашите деца! Липсвате ми много! Целувки!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия