БРОДИРАНА КРАСОТА - Гоблени 85

  • 117 793
  • 733
# 165
Намислила съм да си направя едни мъничета с кръстат бод,и се чудех може ли с него да се бродира 1:1 или е задължително 1:4 .Не съм шила кръстат и незнам как ще стане  Simple Smile
Виж целия пост
# 166
krk_kr - "твоите въшки" са много симпатични   
Виж целия пост
# 167
Намислила съм да си направя едни мъничета с кръстат бод,и се чудех може ли с него да се бродира 1:1 или е задължително 1:4 .Не съм шила кръстат и незнам как ще стане  Simple Smile
Ший си го с кръстчета (ако е на основа 14 , 16 или 18 каунт). Ако е на гобленова панама го ший с гобленов бод 1:1 или 1:4.
За 16 или 18 каунт съм срещала указания 1/2 кръстче с 3 нишки.
Виж целия пост
# 168
Да, аз ших китайското кученце с половин кръстче и 3 нишки конец, много добре стана, аз съм го показвала. Имаше и вариант да се шие с кръстчета, но тогава още се страхувах от тях Simple Smile
Виж целия пост
# 169
el_sol, радвам се, че със скромните си познания съм помогнала. Бях сигурна, че като видиш как става, ще се справиш веднага  Wink

Ами аз всъщност имам схемите на гоблена, но май че нещо на легендата нямаше съвпадения и си имаше само номерата на конците на Dimensions и се отказах. Става въпрос за гоблена Sun and Moon Dolphins
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT80xrLeYwTlPsAGKoDZPK7k … mtaVNkunDqe_UqFId

Някой има ли легендата с написани ДМЦ номера за цветовете? Ще съм много благодарна ако някой ми помогне, за да не го купувам.  Praynig

Божествен е този дизайн!!! Досега не го бях виждала. Жалко, че го няма в сайта, от който си поръчах Дименшъните  Sad Някой поръчвал ли е комплектовки от друг чуждестранен сайт (освен ebay)?

За жалост не мога да ти помогна с легенда, но съм сигурна, че другите момичета ще помогнат!
Виж целия пост
# 170
Ами аз всъщност имам схемите на гоблена, но май че нещо на легендата нямаше съвпадения и си имаше само номерата на конците на Dimensions и се отказах. Става въпрос за гоблена Sun and Moon Dolphins
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT80xrLeYwTlPsAGKoDZPK7k … mtaVNkunDqe_UqFId

Някой има ли легендата с написани ДМЦ номера за цветовете? Ще съм много благодарна ако някой ми помогне, за да не го купувам.  Praynig

Ето тук съвпадат (поне доколкото успях да го огледам)  Hug
http://dump.ru/file/5367171
Виж целия пост
# 171
Коледна гъска на пластмасова канава от мен Simple Smile




Дименшъни аз си поръчвам само от ибей и то от американския. Там изборът е несравнимо голям, а цените могат да са в пъти по-ниски от английския, дори и при по-високи пощенски разходи.
Виж целия пост
# 172
Много сладко гъсенце, Астера !  И панделката на вратлето му е много джиджена! Heart Eyes
Знам аз за ebay. Що пазаруване от там съм правила като бях в Щатите...
За съжаление картата, с която поръчвам, не е моя и ми е неудобно да й правя и регистрация в paypal. Да не говорим, че честотата на покупките ще нарастне драстично  Mr. Green
Виж целия пост
# 173
Благодаря ви момичета, толкова сте мили!  Hug  Flutter
Надявам се скоро да завърша някои гоблени, които бях започнала и лека полека да започна да купувам конците за този, пък каквото стане, ще ви държа в течение!  Flutter
Виж целия пост
# 174
Вчера завърших окончателно кошницата с праскови, сега трябва само да се изглади и да се рамкира. Днес трябва да си купя панама, иначе съм си събрала конци за следващото ми начинание - една красавица, излизаща от банята:) Хубав ден за всички:)
Виж целия пост
# 175
Добър ден

Имам въпросче , реших да събера конците за ето тези сезони :

http://tomairina.gallery.ru/watch?ph=bh0H-cy2i4

 и гледам , че на единия знак -например този синия квадрат има една камара номера , кой трябва да сложа .

Моля някой ако го е шил , да ми каже горе-долу цвета на синия квадрат.
Виж целия пост
# 176
Здравейте сръчни ръчички  Hug ,
Отдавна не съм влизала, но при това хубаво временцееее   grinning039 ...
Имам питане - някой може ли да ми даде схема на Хубавата Мадона? Аз имам една, но е много стара и много се затруднявам при разчитането. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 177
Добър ден

Имам въпросче , реших да събера конците за ето тези сезони :

http://tomairina.gallery.ru/watch?ph=bh0H-cy2i4

 и гледам , че на единия знак -например този синия квадрат има една камара номера , кой трябва да сложа .

Моля някой ако го е шил , да ми каже горе-долу цвета на синия квадрат.

В началото пише: "Цветовете без символ не се използват при шиене с кръстче. Трябва да ги използвате за половинките и контура". Значи за кръстчетата използваш цвета, срещу който има символ. Виж по-надолу, където са ти половинките, контура и френските възли - там са ти другите цветове  Hug

Т.е., синьото квадратче ти е 500 (това е кръстчето с два конеца), 800 - половинка (гобленов) с двоен конец, 809 - половинка с троен конец, 518 - половинка с троен конец, 162 - френски възел и още едно 162 - контур  Peace
Виж целия пост
# 178


Благодаря  , Деска Hug
на по-новите дименшъни нали си са с таблица и такова не бях виждала ooooh!
Виж целия пост
# 179
Тия сезони и на мен много ми харесаха,може би ще ги ушия по-нататък. Heart Eyes
Относно дискусията-аз преди шиех както ми падне,но сегашния гоблен си го правя с две лица,понеже е много лесен  и с големи петна от един цвят,и се получава някак си по-плътно,или поне на мен така ми се струва. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия