Катаракта /перде/

  • 299 512
  • 755
# 675
Ами това ми предлагат като вариант в клиниката. Другият вариант е монофокална леща като на другото око.
Виж целия пост
# 676
Хубаво би било да се включи някой, който има такива лещи, различни.
Виж целия пост
# 677
Личното ми и категорично мнение е лещата да е като на другото око.
Виж целия пост
# 678
Здравейте, предстои ми във вторник операция на катаракта на дясно око при д-р Топов в Токуда.
Нищо не знам за процедурата, освен че е кратка и имам много въпроси. Рано ми е за перде, но доколкото разбрах, не съм единствената. Отивам за операцията и си тръгвам. На следващия ден отивам за превръзката. Веднага ли ще започна да виждам добре? Споменаха ми за някакви капки, които ще трябва да си капя след това? Усеща ли се болка по време на операцията и след? Болнични необходими ли са?
Виж целия пост
# 679
Здравейте,
Моят опит е от операция на майка ми, но при друг лекар.
Няма болка. Усеща се леко боцкане.
Зрението се подобрява с всеки изминал ден.
В деня преди операцията ще Ви кажат точно какви капки и по какава схема да слагате. Майка ми си слага общо 5 седмици, но е индивидуално.
Според мен е хубаво да си вземете болничен, но не е задължително. След операцията не трябва  да седите в прашна среда, да вдигате тежко и да се навеждате известно време.
 
Успех!
Виж целия пост
# 680
Веднага ли ще започна да виждам добре? Споменаха ми за някакви капки, които ще трябва да си капя след това? Усеща ли се болка по време на операцията и след? Болнични необходими ли са?
След махане на превръзката веднага се вижда по-добре. На другото око ще правите ли операция по-късно? И какви лещи ще слагате?
Капките са антибиотични, мисля, че около 10 дена се слагаха.
Болничен се полага за тази процедура, 20 дена или месец беше.
Има известна болка по време на операцията, то не е точно болка, а неприятно усещане, че ти бъркат в окото. След това с превръзката също усещах леко напрежение, но е възможно да е било от стреса.
И мен ме оперира Топов, също не бях със старческа катаракта.
Виж целия пост
# 681
След махане на превръзката веднага се вижда по-добре. На другото око ще правите ли операция по-късно? И какви лещи ще слагате?
Капките са антибиотични, мисля, че около 10 дена се слагаха.
Болничен се полага за тази процедура, 20 дена или месец беше.
Има известна болка по време на операцията, то не е точно болка, а неприятно усещане, че ти бъркат в окото. След това с превръзката също усещах леко напрежение, но е възможно да е било от стреса.
И мен ме оперира Топов, също не бях със старческа катаракта.

Благодаря ви за информацията. Лещата ще бъде монофокална, фиксирана за -2, защото от ученическите си години имам късогледство. Другото око също ще го оперирам, да.
Виж целия пост
# 682
Момичета, а как вижда човек в периода между двете операции? Едното с коригиран диоптер, другото със стария. Поръчвате ли нови очила за преходния период? За шофирането ми е притеснението....
Виж целия пост
# 683
Аз бях с много голям диоптър и на двете очи (над -10). След първата операция до седмия ден носих старите си очила, като на стъклото на оперираното око имах лепенка за мързеливо око. На седмия ден ми изписаха временни очила - с правилното стъкло на оперираното и с -2.5 на неоперираното. Трудно ми беше, но бързо ми насрочиха заради тази разлика втората операция.

Сега съм с прогресив.
Виж целия пост
# 684
По мое мнение корекция с контактна леща е по-добър вариант от очила. И в момента така коригирам разликата в не оперираното око. С очила не ми се получава.
Виж целия пост
# 685
Аз съм с слабо късогледство, нося очила само като шофирам, с времето коригирах наблизо с пресбиопия, иначе късогледството ми е -2,50 и -1,75.

С лещи би било лесно, добра идея, но съм със сухи очи и не ги търпя.
Виж целия пост
# 686
A вариант диоптър само на неоперираното око?
Аз нямах проблем с шофирането през месеца между двете операции, но нямам и диоптър. Между другото, сдобих се със следоперативен астигматизъм, за който от време на време ползвам очила при шофиране (цилиндрични) и понякога при филм със субтитри.
Виж целия пост
# 687
A вариант диоптър само на неоперираното око?
Аз нямах проблем с шофирането през месеца между двете операции, но нямам и диоптър. Между другото, сдобих се със следоперативен астигматизъм, за който от време на време ползвам очила при шофиране (цилиндрични) и понякога при филм със субтитри.

Ще коства поне две седмици за изработка. Иначе това е варианра, да.
Виж целия пост
# 688
На мен не ми се получи с очила и диоптър само на неоперираното око. Уточнявам, че диоптъра ми беше за късогледство  (-3,75). Размазваше ми, замайваше ми, абсурд, изобщо не стана. Добре, че с леща се получи, защото  иначе, щеше да се наложи да оперирам и другото без да има нужда.
Виж целия пост
# 689
Аз всъщност не знам какво ще ми се получи при -2 диоптъра фиксирана леща и  -0,75 на виждащото око. Кое ще коригират? С окото, което ще оперират, виждам като през замъглен прозорец, но с другото си око виждам чудесно, а ми казват, че и то има катаракта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия